Αυτοκαταστροφη;; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Τι να πω ρε παιδιά εγώ πριν λίγο καιρό είχα όρεξη κ δύναμη να κάνω διάφορα να κάνω δουλειές στο σπίτι τώρα ακόμα κ το κρεβάτι να στρώσω με κουράζει τόσο πολύ δεν έχω κουράγιο για τίποτα και όλα μα όλα τα συνδέω με την καρδιά ότι είναι προδρομα συμπτώματα της ανακοπής. Ούτε να περπατήσω δεν μπορώ πια με τα χίλια ζόρια όλο αγκομαχωντας

  2. #17
    Nefeli28
    Guest
    Μια από τα ίδια. Έχω παραιτηθεί από όλα. Είναι η πρώτη φορά που ζω κάτι τέτοιο κ είναι τρομακτικό. Δεν μπορώ να πάω στη δουλειά, να σηκωθώ από το κρεβάτι να κάνω το οτιδήποτε.
    Τάσεις αυτοκτονίας επίσης.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    vickie: λογικό είναι..με την αδρεναλίνη στα ύψη έχεις μόνιμα αυξημένο μυικό τόνο, οπότε οι μύες σου είναι γενικώς κουρασμένοι. Σίγουρα δεν ανασαίνεις και καλά γιατί αγχώνεσαι, που να έχεις αντοχές ...
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ειχα παρουσιασει αγοραφοβια σε καποια φαση της κτθλψης , το 11-12-13 , αλλα εβγαινα με το ζορι , και μου περασε , δλδ περναει αμα προσπαθησεις ......αμα αφεθεις , παει ........

    ξερω και κοπελα που ξεπερασε σχεδον ολικως την κοινωνικη φοβια , χωρις γιατρους και φαρμακα , ειναι πολυ θετικη ομως .......

  5. #20
    Όλα αυτά τα συμπτώματα που αναφέρεται είναι κατάθλιψη.. η γυμναστική βοηθάει πολύ έτσι την ξεπέρασα εγώ

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Μια από τα ίδια. Έχω παραιτηθεί από όλα. Είναι η πρώτη φορά που ζω κάτι τέτοιο κ είναι τρομακτικό. Δεν μπορώ να πάω στη δουλειά, να σηκωθώ από το κρεβάτι να κάνω το οτιδήποτε.
    Τάσεις αυτοκτονίας επίσης.
    Η αδρανεια ειναι ο καλυτερος συμμαχος της κτθλψης , κι εγω καποια εποχη ολο στο κρεβατι ημουν , αλλα αποφασισα να σηκωθω , και δεν ξαναμεινα στο κρεβατι , μολις ξυπνησω , σηκωνομαι αμεσως ............ λειτουργικος ουτε γω ειμαι ....... παω σε δουλιτσες , αλλα δεν μπορω να ευχαριστηθω τιποτα , ειναι οντως τρομακτικο ...... σε ολους τους κτθλπτικους εχει περασει η ιδεα της αυτοκτονιας , πιστευω , ακομη και σε μενα , αλλα δεν θα τοκανα ποτε ......

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    209
    δεν εχω διαθεση για τιποτα. εχω να γελασω απο τοτε που χωρισα. απο νοεμβριο. πιστευω οτι η ζωη μου δεν εχει σκοπο δεν εχει νοημα. κινουμαι μηχανικα. δουλεια σπιτι φαγητο υπνο οσο μπορω γιατι ουτε αυτο δεν μπορω. δεν θελω να δω κανεναν. κλαιω συνεχεια. χειροτερευω. δεν βρισκω λογους να ζω. οταν ημουν μαζι της αγαπουσα εμενα και ολο τον κοσμο. οτι κακο να ερχοταν θα το αντιπετωπιζα με ολη την ψυχραιμια. ημουν μαζι της και ημουν ευτυχισμενη, ασφαλης, χαρουμενη, ζωντανη. τωρα πια ολα τα αντιθετα. δεν εχω τασεις αυτοκτονιας. ποτε δεν ειχα για οποιοδηποτε θεμα. αλλα σας λεω ζω απλα επειδη η λειτουργια του οργανου της καρδιας μου χτυπαει. και πιστευω οτι αν ξανα ημουν μαζι της ολα θα αλλαζαν αλλα το ξερω δεν θα γυρισει. ποναω και δεν μπορω να το σταματησω.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by thlimenamatia View Post
    δεν εχω διαθεση για τιποτα. εχω να γελασω απο τοτε που χωρισα. απο νοεμβριο. πιστευω οτι η ζωη μου δεν εχει σκοπο δεν εχει νοημα. κινουμαι μηχανικα. δουλεια σπιτι φαγητο υπνο οσο μπορω γιατι ουτε αυτο δεν μπορω. δεν θελω να δω κανεναν. κλαιω συνεχεια. χειροτερευω. δεν βρισκω λογους να ζω. οταν ημουν μαζι της αγαπουσα εμενα και ολο τον κοσμο. οτι κακο να ερχοταν θα το αντιπετωπιζα με ολη την ψυχραιμια. ημουν μαζι της και ημουν ευτυχισμενη, ασφαλης, χαρουμενη, ζωντανη. τωρα πια ολα τα αντιθετα. δεν εχω τασεις αυτοκτονιας. ποτε δεν ειχα για οποιοδηποτε θεμα. αλλα σας λεω ζω απλα επειδη η λειτουργια του οργανου της καρδιας μου χτυπαει. και πιστευω οτι αν ξανα ημουν μαζι της ολα θα αλλαζαν αλλα το ξερω δεν θα γυρισει. ποναω και δεν μπορω να το σταματησω.
    Αυτο λεγεται πενθος ., οχι κτθλψη , φυσιολογικο ειναι ......

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Ρε παιδιά σταματάω με το αμάξι κ το σκέφτομαι πως θα βγω να πάω εκεί π είναι να πάω θα πάθω ανακοπη θα πεθάνω κτλ. Μπαίνω στο μαγαζί κι αρχίζω να ζαλίζομαι πάρα πολύ κ να λέω ότι τώρα είναι αλήθεια κ νιώθω έτοιμη να λιποθύμησω μετράω σφυγμους με πιάνουν τάσεις φυγής. Τι είναι αυτό αγοραφοβία? Κοινωνική φοβια? Είναι ψυχολογικό αραγε

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Σαν κρίσεις πανικού φαίνονται αυτά. Είναι τα στάνταρ συμπτώματα. Και γενικά από αυτά που γράφεις φαίνεται σα να μην το ελέγχεις το όλο θέμα. Ρωτάς τώρα αν είναι ψυχολογικό...απόσο θυμάμαι έχεις κάνει εξετάσεις σε γιατρούς και δε σου βρήκαν κάτι. Σε ψυχολόγο έχεις πάει? Σόρυ δε θυμάμαι αν το έχεις γράψει αλλού. Αν πάρεις κανένα ηρεμιστικό , φεύγουν τα συμπτώματα?
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Αυτοκαταστροφή...
    By Έρις in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 10-08-2018, 20:02
  2. Αυτοκαταστροφη
    By iwannaaa in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 3
    Last Post: 31-12-2017, 02:00
  3. ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ
    By Ακροβατης in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 23-09-2010, 08:51
  4. αυτοκαταστροφη
    By xrhstos30 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 08-01-2007, 23:25
  5. Αυτοκαταστροφή ή κάπως έτσι
    By almostjunkie in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 20-01-2006, 11:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •