φωνες - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 113 of 113

Thread: φωνες

  1. #106
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    υπαρχουν αλλα οντα οπως αγγελοι που ζουν σε αλλες συχνοτητες και δε τους βλεπουμε γιατι δεν εχουμε αισθητηριο οργανο γι αυτο αλλα αυτο που ρωτας ειναι σα να λες σε καπιον αν πιστευει οτι ειναι θεος και βλεπει και ακουει πραγματα που οι αλλοι δεν αντιλαμβανονται η αν πιστευει οτι ειναι παρανοικος επειδη του το λενε οι γυρω του ειναι δηλαδη σαν αυτο που ελεγε ο σαλβαντορ νταλι εγω μεγαλωνω η το συμπαν μικραινει
    Δεν γνωρίζω με σιγουριά, αν υπάρχουν άλλα πνευματικά όντα ή άγγελοι. Το μόνο που λέω εγώ είναι να δούμε και άλλες πηγές, να εξετάσουμε κι άλλα δεδομένα και μετά να βγάλουμε συμπέρασμα για το τι είναι οι φωνές που ακούμε.

    Ένα καλό ερώτημα είναι γιατί μας λένε μόνο αρνητικά πράγματα αφού πρόκειται για παραισθήσεις;;;;; Δεν θα έπρεπε να μιλάνε με μια τυχαιότητα και να λένε ακόμη και θετικά;;;;; Ο Dr. Jerry Marzinski με έβαλε σε επιπλέον σκέψεις, στα βίντεο που υπάρχουν στο youtube λέει αρκετά από την εμπειρία δεκαετιών που έχει με ανθρώπους με σχιζοφρένεια.
    Last edited by Nanara; 03-01-2020 at 07:38.

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Καλημέρα boo,

    Είχες μέρες να μπεις, ποιοί δεν σε αφήνουν να μπαίνεις εδώ; Η γιατρός ή κάποιος άλλος; Ελπίζω να μην εμφανίστηκαν οι φωνές πάλι... Όπως και να έχει, αν διαβάζεις εδώ να ξέρεις ότι πολλοί στο φόρουμ σε σκέφτονται και ελπίζουν να είσαι καλά. Καλή Χρονιά και πάλι!

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    καλησπερα!

    οι φωνες δε μου επετρεπαν να μιλαω.ημουν στο κρεβατι μερες χωρις να σηκωθω.μετα πριν μια εβδομαδα πηγα στο γιατρο μου αυξησε ενα φαρμακο και μου προσθεσε ενα αλλο για το αγχος και τις αυπνιες με απο τελεσμα την εβδομαδα να ειμαι σαν ζομπι..εκλεινα 14-16 ωρες υπνου την μερα.χτες τα σαταματησα και επιτελους σηκωθηκα σημερα πιο νωρις.περασε μια εβδομαδα ετσι..ουτε να διαβασω καταφρεα ουτε να δω τ αδερφακι μου ουτε τιποτα και τωρα εχω πελαγωσει.
    ακουγα φωνες και ακουγα και βηματα
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  4. #109
    george1520
    Guest
    Πως είσαι σήμερα;

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ειμαι καλυτερα λιγοστεψαν οι φωνες αλλα πολυ φοβαμαι πως το αγχος μου για την εξεταστικη μπορει να με κανει να κατρακυλισω και επισης δε θα μπορεσω να ανταπεξελθω στις απαιτησεις διαβασματος..
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  6. #111
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by boo View Post
    ειμαι καλυτερα λιγοστεψαν οι φωνες αλλα πολυ φοβαμαι πως το αγχος μου για την εξεταστικη μπορει να με κανει να κατρακυλισω και επισης δε θα μπορεσω να ανταπεξελθω στις απαιτησεις διαβασματος..
    Τι ακριβώς σε αγχώνει με την εξεταστική; θεωρείς πως το άγχος βοηθάει στις εξετάσεις; Γιατί δεν πας εκεί και να πεις "ότι γράψω.. Δεν χάθηκε ο κόσμος"

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    με αγχωνει το οτι δε θα περασω κανενα μαθημα γιατι πολυ απλα δε μπορω να διαβασω.με δυσκολευει πολυ. δε βοηθουν και τα φαρμακα σε αυτο το κομματι
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  8. #113
    Μπου μου, καλη χρονια καταρχας. Μηπως επαιξε ρολο η τοτε δηλωση γονεων οτι θα φύγουν μαζι με αγχος διπλώματος ; Ισως συσσωρευτηκε αγχος του τι θα κάνεις με ολα και αντεδρασε ο ψυχισμος σου. Ευχομαι θετική ανάρρωσή και ενα βημα τη φορα. Δε πειραζει μια εξεταστική να χαθει. Δε πειραζει!!! Ελπιζω να επικεντρωθείς σε εναν στοχο τη φορα μολις νιωσεις παλι δυνατή και αυτο μονον να σε απασχολει. Οχι τι λενε οι γονείς.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678

Similar Threads

  1. φωνες
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 67
    Last Post: 02-04-2018, 10:13
  2. φωνες.
    By diamantina in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 19-01-2013, 16:48
  3. φωνές
    By ryan584 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 20
    Last Post: 11-12-2012, 16:19
  4. φωνες
    By cocorosie in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 17-01-2012, 22:37
  5. φωνες
    By pythagoras in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 116
    Last Post: 31-07-2011, 20:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •