15 χρονια μεγαλυτερη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    2

    15 χρονια μεγαλυτερη

    Καλησπερα στην ομαδα.
    Ειμαι με μια γυναικα που ειναι 15 χρονια μεγαλυτερη. Για εμενα σημαινε-σημαινει παρα πολλα και βλεπω και το ιδιο απο την πλευρα της. Οτι αν δεν υπηρχε αυτη η διαφορα θα ειμασταν πανω απο 100% μαζι μεχρι το τελος. Ειμαστε μαζι ενα χρονο κοντα. Απο πριν γινουμε ζευγαρι ειχε ενα προβλημα σοβαρο μεσα στην οικογενεια της και παρολα αυτα βγαιναμε ξεροντας και οι δυο τι νοιωθουμε. Εγω μενω στο εξωτερικο και για τα επομενα 2 χρονια θα ειναι ετσι. Το τελυταιο δημινο υπηρχαν συνεχεια εντασεις και χωρισμοι για διαφορα θεματα. Απο την μερια της λεει πως δεν εννοουσε ποτε να χωρισουμε(ενω εκεινη το πεταγε παντα μπροστα). Στους τσακωμους τους τελευταιους ομως μου ειχε κρυψει κατι σοβαρο που της συνεβαινε για να μην με ανησυχει. Επειδη ηταν πολυ εντονοι οι τσακωμοι εγω ειχα αρχισει να κουραζομουν γιατι σε αυτο το διαστημα δεν την ενοιωθα διπλα μου ενω εχασα 2 δικα μου πολυ κοντινα προσωπα. Για να ξεχαστω ξεκινησα να μιλαω με διαφορες κοπελες στην ηλικια μου(20 χρονων). Τωρα γυρναω στην ελλαδα για ενα μηνα και ενω απο την πλευρα της βλεπω τρομερη διαθεση να ειμαστε μαζι, εχει παραδεκτει ολα της τα λαθη και ειναι πολυ στεναχωρημενη με το ενδεχομενο αντιο βρισκομαι σε ενα πολυ σοβαρο διλλημα. Να πω το αντιο και να προσπαθησω να μεινω μακρια της βρισκοντας κατι στην ηλικια μου το οποιο δεν θα εχει το ιδιο συναισθημα, ή παρα την ηλικια κυριως μπορουν να διορθωθουν πολλα πραγματα;

    Υγ.1. Τους τελευταιους 2 μηνες εχει χαθει πολυ και η επικοινωνια λογο των προβληματων..
    Υγ.2. Ευχαριστω πολυ για τον χρονο που θα αφιερωσετε οσοι αντεξατε να το διαβασετε ολο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by Kk20 View Post
    Καλησπερα στην ομαδα.
    Ειμαι με μια γυναικα που ειναι 15 χρονια μεγαλυτερη. Για εμενα σημαινε-σημαινει παρα πολλα και βλεπω και το ιδιο απο την πλευρα της. Οτι αν δεν υπηρχε αυτη η διαφορα θα ειμασταν πανω απο 100% μαζι μεχρι το τελος. Ειμαστε μαζι ενα χρονο κοντα. Απο πριν γινουμε ζευγαρι ειχε ενα προβλημα σοβαρο μεσα στην οικογενεια της και παρολα αυτα βγαιναμε ξεροντας και οι δυο τι νοιωθουμε. Εγω μενω στο εξωτερικο και για τα επομενα 2 χρονια θα ειναι ετσι. Το τελυταιο δημινο υπηρχαν συνεχεια εντασεις και χωρισμοι για διαφορα θεματα. Απο την μερια της λεει πως δεν εννοουσε ποτε να χωρισουμε(ενω εκεινη το πεταγε παντα μπροστα). Στους τσακωμους τους τελευταιους ομως μου ειχε κρυψει κατι σοβαρο που της συνεβαινε για να μην με ανησυχει. Επειδη ηταν πολυ εντονοι οι τσακωμοι εγω ειχα αρχισει να κουραζομουν γιατι σε αυτο το διαστημα δεν την ενοιωθα διπλα μου ενω εχασα 2 δικα μου πολυ κοντινα προσωπα. Για να ξεχαστω ξεκινησα να μιλαω με διαφορες κοπελες στην ηλικια μου(20 χρονων). Τωρα γυρναω στην ελλαδα για ενα μηνα και ενω απο την πλευρα της βλεπω τρομερη διαθεση να ειμαστε μαζι, εχει παραδεκτει ολα της τα λαθη και ειναι πολυ στεναχωρημενη με το ενδεχομενο αντιο βρισκομαι σε ενα πολυ σοβαρο διλλημα. Να πω το αντιο και να προσπαθησω να μεινω μακρια της βρισκοντας κατι στην ηλικια μου το οποιο δεν θα εχει το ιδιο συναισθημα, ή παρα την ηλικια κυριως μπορουν να διορθωθουν πολλα πραγματα;

    Υγ.1. Τους τελευταιους 2 μηνες εχει χαθει πολυ και η επικοινωνια λογο των προβληματων..
    Υγ.2. Ευχαριστω πολυ για τον χρονο που θα αφιερωσετε οσοι αντεξατε να το διαβασετε ολο.

    Αυτη η κοπελα θελει κατι σοβαρο ,ισως να θελει οικογενεια..εσυ εισαι ακομα 20 χρονων...δεν θες να εχεις εμπειριες με πολλες κοπελες?, δεν θες να πας να γινεις παρτυ ανιμαλ σε καποιο νησι με τους φιλους σου?δεν θες να το γλεντησεις οσο εισαι νεος? και τοσα πολα αλλα...η ζωη στην ηλικια σου θα επρεπε να ειναι διασκεδαση και εμπειριες.
    οκ ξερω εχει "καβλα" να εισαι με μια 35αρα αλλα σκεψου αυτη η κοπελα σε 5 χρονια θα εχει ρυτιδες,κυταριτιδα και εσυ θα εισαι στα πιο ντουζενια σου.Θα μου πεις τωρα,σου μιλαω για ρηχα πραγματα,αλλα θα παιξουν ρολο πιστεψε με.
    οσο για το συναισθηματικο κομματι, θα βρεις σιγουρα και καποια αλλη που να σε καλυπτει,δεν τελειωνει σε μια αγαπη η ζωη.
    νταξει μπορει να μην θες να κανεις κατι εξαλλο στην ζωη σου, αλλα και παλι η διαφορα ηλικιας ειναι αρκετα μεγαλη.
    Για εμενα κρατα την μεχρι να βαρεθεις,περνα καλα και μην σκεφτεσαι τιποτα αλλο,κανε το σεξακι σου και θα ειστε και οι δυο ευτυχισμενοι.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Βασικά συγγνώμη, αλλά άσχετα από τη διαφορά ηλικίας (που δεν είναι αμελητέο θέμα), για προσπάθησε να διαβάσεις αυτά που λες σαν ένας ουδέτερος παρατηρητής...
    Είστε μαζί λιγότερο από χρόνο, ήδη έχετε συνέχεια εντάσεις και τσακωμούς σοβαρούς και χωρισμούς, είχες αρχίσει να κουραζόσουν, σου είχε κρύψει κάτι σοβαρό, εσύ μένεις εξωτερικό κι αυτή Ελλάδα... Τι ακριβώς το θετικό βρίσκεις σε αυτή τη σχέση; Μάλλον το έχεις εξιδανικεύσει κάπως στο μυαλό σου το όλο θέμα, έτσι δεν είναι;

    ΥΓ: Έχω την εντύπωση ότι έχω διαβάσει το ίδιο θέμα πριν λίγους μήνες. Έχεις ξαναγράψει εδώ με άλλο ψευδώνυμο;

  4. #4
    Εγώ δεν θα κολλούσα στην ηλικία.άμα είστε ευτυχισμένοι μαζί να ειστε μαζι.είστε ομως?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by Kk20 View Post
    Ειμαι με μια γυναικα που ειναι 15 χρονια μεγαλυτερη.
    ...
    Υγ.1. Τους τελευταιους 2 μηνες εχει χαθει πολυ και η επικοινωνια λογο των προβληματων..
    Υγ.2. Ευχαριστω πολυ για τον χρονο που θα αφιερωσετε οσοι αντεξατε να το διαβασετε ολο.
    Δεν έχω καταλάβει καλά ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα: το ότι είναι 15 χρόνια μεγαλύτερη ή το ότι γίνατε μαλλιά-κουβάρια εξ αποστάσεως; Το παρατηρώ επειδή τονίζεις και τα δυο αυτά στοιχεία. Αλλά δεν έχει πολλή σημασία.

    Πάντως 15 χρόνια τα θεωρώ πολλά. Να φανταστείς όταν ήμουν 20, όπως εσύ καλή ώρα, οι κοπέλες 22 ετών μου φαίνονταν μεγάλες! Η απόσταση επίσης είναι τεράστιο πρόβλημα. Και πώς μπορείτε να συνεχίζετε (τι ακριβώς άραγε) μετά από τόσους τσακωμούς ... Μόνο προβλήματα βλέπω.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,597
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Βασικά συγγνώμη, αλλά άσχετα από τη διαφορά ηλικίας (που δεν είναι αμελητέο θέμα), για προσπάθησε να διαβάσεις αυτά που λες σαν ένας ουδέτερος παρατηρητής...
    Είστε μαζί λιγότερο από χρόνο, ήδη έχετε συνέχεια εντάσεις και τσακωμούς σοβαρούς και χωρισμούς, είχες αρχίσει να κουραζόσουν, σου είχε κρύψει κάτι σοβαρό, εσύ μένεις εξωτερικό κι αυτή Ελλάδα... Τι ακριβώς το θετικό βρίσκεις σε αυτή τη σχέση; Μάλλον το έχεις εξιδανικεύσει κάπως στο μυαλό σου το όλο θέμα, έτσι δεν είναι;

    ΥΓ: Έχω την εντύπωση ότι έχω διαβάσει το ίδιο θέμα πριν λίγους μήνες. Έχεις ξαναγράψει εδώ με άλλο ψευδώνυμο;
    αυτες ακριβως τις σκεψεις εκανα κι εγω.
    επικεντρωνεσαι στην διαφορα της ηλικιας, ενω περιγραφεις μια συντομη (σχετικα) σχεση, που δεν δειχνει να πηγαινει καθολου καλα.
    αν σου περιεγραφε ενας φιλος σου μια τετοια σχεση (χωρις διαφορα ηλικιας), τι θα του ελεγες δλδ; οτι δειχνουν ταιριαστοι και να συνεχισουν;
    νομιζω οτι προσπαθεις να βρεις δικαιολογια στην ηηλικια για το γεγονος οτι δεν ταιριαζετε, αλλα μαλλον δεν φταιει αυτο...

  7. #7
    Miliva21
    Guest
    Ισχύει ότι η σχέση κυλάει με δυσκολία.....απόσταση τσακωμοί....Εσύ βρήκες άλλες αυτή έκανε λαθη.....Είναι μεγάλη για σένα μωρέ....Εγώ που λέω ότι η ηλικία είναι νούμερα...σου είναι μεγάλη....

    Είσαι μόνο 20 χρόνων πρακτικά άλλες οι δικές σου ανάγκες και άλλες οι δικές της.......ούτως ή άλλως δεν τα πάτε καλα και το διάστημα της σχέσης σας δεν είναι και μεγάλο για να πεις ότι έχετε επενδύσει στη σχέση.......

    Εγώ πιστεύω ότι θα λήξει και θα είναι απλά μια ευχάριστη εμπειρία για σένα ότι είχες την τύχη να τα φτιάξεις με μια μεγαλύτερη σου και θα σου μείνει σαν ανάμνηση......Για να προχωρήσει και αυτή στους γάμους και στα παιδιά που θέλει κ εσύ στος γκόμενιτσες και στα πάρτυ που θα έχεις και θα θέλεις να έχεις

  8. #8
    Vaggg
    Guest
    Quote Originally Posted by Kk20 View Post
    Καλησπερα στην ομαδα.
    Ειμαι με μια γυναικα που ειναι 15 χρονια μεγαλυτερη. Για εμενα σημαινε-σημαινει παρα πολλα και βλεπω και το ιδιο απο την πλευρα της. Οτι αν δεν υπηρχε αυτη η διαφορα θα ειμασταν πανω απο 100% μαζι μεχρι το τελος. Ειμαστε μαζι ενα χρονο κοντα. Απο πριν γινουμε ζευγαρι ειχε ενα προβλημα σοβαρο μεσα στην οικογενεια της και παρολα αυτα βγαιναμε ξεροντας και οι δυο τι νοιωθουμε. Εγω μενω στο εξωτερικο και για τα επομενα 2 χρονια θα ειναι ετσι. Το τελυταιο δημινο υπηρχαν συνεχεια εντασεις και χωρισμοι για διαφορα θεματα. Απο την μερια της λεει πως δεν εννοουσε ποτε να χωρισουμε(ενω εκεινη το πεταγε παντα μπροστα). Στους τσακωμους τους τελευταιους ομως μου ειχε κρυψει κατι σοβαρο που της συνεβαινε για να μην με ανησυχει. Επειδη ηταν πολυ εντονοι οι τσακωμοι εγω ειχα αρχισει να κουραζομουν γιατι σε αυτο το διαστημα δεν την ενοιωθα διπλα μου ενω εχασα 2 δικα μου πολυ κοντινα προσωπα. Για να ξεχαστω ξεκινησα να μιλαω με διαφορες κοπελες στην ηλικια μου(20 χρονων). Τωρα γυρναω στην ελλαδα για ενα μηνα και ενω απο την πλευρα της βλεπω τρομερη διαθεση να ειμαστε μαζι, εχει παραδεκτει ολα της τα λαθη και ειναι πολυ στεναχωρημενη με το ενδεχομενο αντιο βρισκομαι σε ενα πολυ σοβαρο διλλημα. Να πω το αντιο και να προσπαθησω να μεινω μακρια της βρισκοντας κατι στην ηλικια μου το οποιο δεν θα εχει το ιδιο συναισθημα, ή παρα την ηλικια κυριως μπορουν να διορθωθουν πολλα πραγματα;

    Υγ.1. Τους τελευταιους 2 μηνες εχει χαθει πολυ και η επικοινωνια λογο των προβληματων..
    Υγ.2. Ευχαριστω πολυ για τον χρονο που θα αφιερωσετε οσοι αντεξατε να το διαβασετε ολο.
    Εγω θα σου πώ βρες μια κοντά στην ηλικία σου, και αυτό για πολλούς λόγους, αν συνεχίσετε θα το μετανιώσεις και χωρίσετε με πικρία και στεναχώριες.
    Last edited by Vaggg; 30-03-2019 at 21:42.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    2
    Καλησπερα Σονια,
    Σαν παρατηρητης το κακο με αυτη τη γυναικα ειναι οτι δεν μπορω να το δω. Με ολες τις προηγουμενες σχεσεις μου αν δεν πηγαινε καλα και αρχιζαν αυτα τελειωναν( σε αρκετες περιπτωσεις ειχαν και καλο τελος) αλλα μαζι της δεν μπορω να βγω εκτος και να το δω...
    Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Oι εντάσεις για ποια θέματα είναι συνήθως;

Similar Threads

  1. Η μεγαλύτερη έρευνα σε χρήστες κανναβιδιόλης (CBD)
    By akis1 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 3
    Last Post: 29-08-2018, 17:08
  2. Σχεση με μεγαλυτερη γυναικα.Εφικτο?
    By nick190813 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 112
    Last Post: 02-01-2018, 19:56
  3. Η μεγαλυτερη ευλογια εναι .............
    By Macgyver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 22
    Last Post: 13-03-2015, 22:11
  4. ΧΩΡΙΣΜΟΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ
    By alex75 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 04-02-2014, 13:55
  5. η μεγαλυτερη μου φοβια
    By theodorosGR in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 05-03-2012, 04:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •