τα ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ φαρμακα απο εμπειριας! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Kostass85 View Post
    Το καλύτερο αντικαταθληπτικό φάρμακο είναι η ενασχόληση με τη μουσική! Προσοχή όμως τι μουσική θα επιλέξετε. Υπάρχει η σύγχρονη δυτική καταθλιπτική μουσική με τραγούδια και στίχους στο ίδιο μινόρε καταθλιπτικό μοτίβο. Συνιστώ βυζαντινή μουσική που ενεργοποιεί τον εγκέφαλο με το να σκέφτεται διαστηματικά να ανέβει μια κλίμακα με τις συχνότητες που συντονίζουν τα ηχεία του κεφαλιού και ταυτόχρονα ηρεμεί την ψυχή. Βοηθάει το έχω δει με τα μάτια μου. Και το σημαντικότερο δεν έχει παρενέργειες :)
    συγνωμη που θα στο πω! αλλα η απαντηση σου ειναι τελειως ασχετη! το θεμα ηταν για φαρμακα!
    δευτςρον η μουσικη ειναι τελειως υποκειμενικο θεμα , ειναιγουστα! ευτηχως που δεν ακουμε ολη την ιδια μουσικη διοτις τωτες η θεωρια του ναζισμου θα επηβεβαιωνοταν! ετσι λοιπον εμενα η μουσικη που ακους εσυ! δεν μου αρεσει καθολου, με τρελενει! απεναντιας το ροκ! και το εβι μεταλ με ηρεμουν! με βοηθουν να ξεφυγω απο τα προβληματα! για μενα ειναι σαν ναρκωτικο!
    ομως δεν στο προτεινω διοτις ο καθε ανθρωπος ακουει οτι θελει και το σεβομαι αυτο! θα σου ελεγα κι εσενα το ιδιο!
    επισης στην σολομονικη και γενικα στη θρησκεια του σατανισμου μπορεις να βρεις συγκεκρημενους δαιμονες οπου με μικρες τελετες και χωρις ωρες πολλες θα σου προσφερουν την γαληνη και την ηρεμια! εκει κολαει και το μπλακ μεταλ οπου βοηθαει! αρα μαλον κανεις λαθος!

  2. #17
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν εχω βρει αντικατ/κο που να μου κανει δουλεια ....για να σου δωσει ενεργεια το φαρμακο, πρεπει ναναι και νορεπινιφικο / νοραδρενιλικο , τετοια ειναι το εφεξορ και το συμπαλτα .......
    Το wellbutrin ειναι πιο πολυ το effexor ειδικα για να πιασει νοραδρεναλινη πρέπει να το πας 200κ πανω

    Εστάλη από ALE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    συγνωμη που θα στο πω! αλλα η απαντηση σου ειναι τελειως ασχετη! το θεμα ηταν για φαρμακα!
    δευτςρον η μουσικη ειναι τελειως υποκειμενικο θεμα , ειναιγουστα! ευτηχως που δεν ακουμε ολη την ιδια μουσικη διοτις τωτες η θεωρια του ναζισμου θα επηβεβαιωνοταν! ετσι λοιπον εμενα η μουσικη που ακους εσυ! δεν μου αρεσει καθολου, με τρελενει! απεναντιας το ροκ! και το εβι μεταλ με ηρεμουν! με βοηθουν να ξεφυγω απο τα προβληματα! για μενα ειναι σαν ναρκωτικο!
    ομως δεν στο προτεινω διοτις ο καθε ανθρωπος ακουει οτι θελει και το σεβομαι αυτο! θα σου ελεγα κι εσενα το ιδιο!
    επισης στην σολομονικη και γενικα στη θρησκεια του σατανισμου μπορεις να βρεις συγκεκρημενους δαιμονες οπου με μικρες τελετες και χωρις ωρες πολλες θα σου προσφερουν την γαληνη και την ηρεμια! εκει κολαει και το μπλακ μεταλ οπου βοηθαει! αρα μαλον κανεις λαθος!
    Giorgos Panou αν μετρήσουμε τα θαυμαστικά σας στην απάντηση τότε μάλλον το death metal ΝΟΜΙΖΕΤΕ ότι έχει αποτέλεσμα πάνω σας.
    Μίλησα για ενασχόληση με τη μουσική. Σαν επιστήμη ότι βοηθάει. Και ιδιαίτερα η βυζαντινή μουσική και η μουσική της σημειογραφία όπως είναι δομημένη. Το πνευματικό είναι ένα άλλο επίπεδο.
    Πάντως μου κάνει εντύπωση η απάντησή σου.
    Από το ποστ σας και την απάντηση που δώσατε για το ποιο φάρμακο δεν παχαίνει και είπατε τη γυμναστική και την ορθή διατροφή, έχω βγάλει θετικά συμπεράσματα για το άτομό σας (δε θεώρησα άσχετη την απάντηση όπως είπατε εσείς? τώρα με την ίδια λογική )
    (Οι Πατέρες της Εκκλησίας θα λέγανε ότι την απάντηση αυτή εδώ δε την έγραψε ο Γιώργος Πάνου αλλά ο δαίμονας που ενοχλήθηκε.)

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    120
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 22-05-2019 at 15:02.

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Kostass85 View Post
    Giorgos Panou αν μετρήσουμε τα θαυμαστικά σας στην απάντηση τότε μάλλον το death metal ΝΟΜΙΖΕΤΕ ότι έχει αποτέλεσμα πάνω σας.
    Μίλησα για ενασχόληση με τη μουσική. Σαν επιστήμη ότι βοηθάει. Και ιδιαίτερα η βυζαντινή μουσική και η μουσική της σημειογραφία όπως είναι δομημένη. Το πνευματικό είναι ένα άλλο επίπεδο.
    Πάντως μου κάνει εντύπωση η απάντησή σου.
    Από το ποστ σας και την απάντηση που δώσατε για το ποιο φάρμακο δεν παχαίνει και είπατε τη γυμναστική και την ορθή διατροφή, έχω βγάλει θετικά συμπεράσματα για το άτομό σας (δε θεώρησα άσχετη την απάντηση όπως είπατε εσείς? τώρα με την ίδια λογική )
    (Οι Πατέρες της Εκκλησίας θα λέγανε ότι την απάντηση αυτή εδώ δε την έγραψε ο Γιώργος Πάνου αλλά ο δαίμονας που ενοχλήθηκε.)
    Δεν ειχα σκοπο να σε προσβαλω μειτε να "σου την πω" με κακια! απλα αγανακτησα διοτις αναφερες για ενα συγκεκρημενο ειδος μουσικης! επειδη ομως η μουσικη ειναι τεχνη, και οπου τεχνη ειναι ερεθισματα για την προσωπικοτητα του καθενος διαφορετικη γιααυτο και σου το ειπα.

    Υ.Γ. δεν ειναι death metal αλλα black metal, η μουσικη οπου εχει στιχους με σατανιστικο περιεχομενο.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Replies: 22
    Last Post: 24-07-2020, 22:10
  2. Αντικαταθλιπτικά
    By blackbird in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 35
    Last Post: 11-02-2018, 07:25
  3. Αντικαταθλιπτικα...?????????ΤΙ??
    By katrinakat in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 14-05-2017, 03:23
  4. Αντικαταθλιπτικά.
    By Primrose in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 04-05-2010, 17:48
  5. 10 συμβουλές 25ετούς ψυχωσικής εμπειρίας
    By daydreamer in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 30-03-2010, 19:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •