Zyprexa κανεις;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
  1. #1
    Nefeli28
    Guest

    Zyprexa κανεις;;

    Εμπειρίες από όσους έχουν πάρει το συγκεκριμένο;
    Μου έκοψε το λαντοζ ο γιατρός κι είπε να πάρω αυτό....

  2. #2
    Nefeli28
    Guest
    Επίσης είπε να κόψω το λαντοζ αλλά να μην το πάρω ακόμα το ζιπρεξα.
    Απλά θα μου πει σε 2-3 μέρες . Το ερώτημα τώρα είναι: το να κόψω απότομα το λαντοζ δεν θα με χειροτερέψει;
    Εκείνος είπε όχι. Να παίρνω τα ζαναξ 3 φορές τη μέρα κ θα είμαι καλά.

  3. #3
    MikeStam 3
    Guest
    Η κυρια παρενεργεια του zyprexa ειναι η αυξηση του βαρους και η υπνηλία απο ποσο στο ξεκιναει και ποσο στο παει;;

  4. #4
    Nefeli28
    Guest
    Δεν μου είπε ακόμα. Απλά σαν σκέψη το ανέφερε. Είπε να κόψω το λαντοζ

  5. #5
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Εμπειρίες από όσους έχουν πάρει το συγκεκριμένο;
    Μου έκοψε το λαντοζ ο γιατρός κι είπε να πάρω αυτό....
    Πολυ σωστη η κινηση του γιατρου σου εγω το περιμενα με τοσο αγχος λογικη κίνηση το αντυψυχωτικο

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    https://www.psychology.gr/forum/thre...ορόιδo%29. Νευροληπτικό τα αντιψυχωσικά αναφέρονται και ως νευροληπτικά. Νευροληψία υποδειλώνη βραδυψυχισμό, συναισθηματική άμβλυνση και πλήρης αδιαφορία προς το περιβάλλον. Σίγουρα επισκέψου και άλλον γιατρό οτί σου είπε να κόψεις το λαντοζ σημαίνει πολλά πάντως μάλλον σε σου έκανε καλό αυτό το φάρμακο και γι αυτό φαντάζομαι σου είπε να το κόψεις. Το ζυπρέξα αλλάζει σημαντικά τη λειτουργία του εγκεφάλου. Κάνε ένα κόπο να καταλάβεις πως και σίγουρα συζητησέτο με κάποιον ειδικό όπως και ποιεε άλλες δυνατότητες έχεις. Το ζυπρέξα άμα διαβάσεις και το φύλλο οδηγιών θα δεις πως δίνεται για τη μανία της διπολικής και τη σχιζοφρένεια, σε ψυχώσεις δηλαδή. Μικε η κύρια παρενέργρια του ζυπρέξα ΔΕΝ είναι η υπνηλία. Μη το συνεχίσεις διάβασε και συ το φύλλο οδηγιών και θα καταλάβεις γιατί ΔΕΝ είναι.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Διάβασε αυτό το σύνδεσμο που έχει Νεφέλη με προσοχή. Αν σε ζαλίσω πες το μου δε παρεξηγώ.

  8. #8
    Nefeli28
    Guest
    Θα κάνει δουλειά δηλ στο τόσο άγχος; Γιατί δεν την παλεύω πραγματικά...
    Το λαντοζ είναι ελαφρύτερο από ότι κατάλαβα ε; Και δεν κάνει κάτι ατη φάση που ειμαι

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Το λαντοζ με το ζυπρεξα ειναι αλλα φαρμακα, καμμια σχέση το ενα με το αλλο δρουν εντελως διαφορετικα. Το ζυπρεξα εντελως μπακαλικα παει στα νευρικα κυταρα με σκοπο να τα εμποδιζει να λαμβανουν και να στελνουν πληροφοριες το ενα στα αλλο δηλαδη να μη κάνουν συναψη και εκρινουν ντοπαμινη και σεροτονινη. Ενω το λαντοσ εχει ως στοχο να εκρινεις περισσοτερο σεροτονινη. Διαβασε το φυλλο του νευροληπτικου ζυπρεξα, εγω μπορω να σου πω μονο τι σου κανει και επισης οτι για εμενα τα νευροληπτικα ειναι εφιαλτης, καταρα, ακραιο βασανηστηριο με σκοπό τη καταστροφη του εγκεφαλου μου. Τωρα αν εσενα σε κανει καλα ρωτα το ψυχιατρο. Απλα εγω δε θα φανταζομουν να παρω για αγχος αντιψυχωσικα ειναι ιεροσυλια ως προς τον εγκεφαλο μου η ληψη αντιψυχωσικων. Αν ημουν επικυνδηνος για να κανω κακο σε τριτους θα μπορουσα μονο να το δικαιολογησω αλλα ειμαι καλο παιδι.

  10. #10
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Θα κάνει δουλειά δηλ στο τόσο άγχος; Γιατί δεν την παλεύω πραγματικά...
    Το λαντοζ είναι ελαφρύτερο από ότι κατάλαβα ε; Και δεν κάνει κάτι ατη φάση που ειμαι
    Θα κανει νεφελη και θα κοιμασαι και καλυτερα και αν δεν κανει θα σου βάλει αλλο αντυψυχωτικο τα αντυψυχωτικα θεωρούνται η τελευταία λυση στο αγχος οταν καποιον δεν τον πιανουν τα αντικαταθλιπτικα οπως και μενα και εγω αντυψυχωτικο παίρνω το sycrest αν το ξες

  11. #11
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Το λαντοζ με το ζυπρεξα ειναι αλλα φαρμακα, καμμια σχέση το ενα με το αλλο δρουν εντελως διαφορετικα. Το ζυπρεξα εντελως μπακαλικα παει στα νευρικα κυταρα με σκοπο να τα εμποδιζει να λαμβανουν και να στελνουν πληροφοριες το ενα στα αλλο δηλαδη να μη κάνουν συναψη και εκρινουν ντοπαμινη και σεροτονινη. Ενω το λαντοσ εχει ως στοχο να εκρινεις περισσοτερο σεροτονινη. Διαβασε το φυλλο του νευροληπτικου ζυπρεξα, εγω μπορω να σου πω μονο τι σου κανει και επισης οτι για εμενα τα νευροληπτικα ειναι εφιαλτης, καταρα, ακραιο βασανηστηριο με σκοπό τη καταστροφη του εγκεφαλου μου. Τωρα αν εσενα σε κανει καλα ρωτα το ψυχιατρο. Απλα εγω δε θα φανταζομουν να παρω για αγχος αντιψυχωσικα ειναι ιεροσυλια ως προς τον εγκεφαλο μου η ληψη αντιψυχωσικων. Αν ημουν επικυνδηνος για να κανω κακο σε τριτους θα μπορουσα μονο να το δικαιολογησω αλλα ειμαι καλο παιδι.
    Σε παρακαλώ αιρετικος μην επηρεαζεις την φιλη το οτι εσυ ειχες κακες εμπειρίες και κακιστους γιατρους δεν σημαίνει οτι θα συμβει σε ολους και βλεπεις ολοι οι ψυχίατροι για αγχος δινουν αντυψυχωτικα οταν δεν πιανουν τα αντικαταθλιπτικα

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 03-04-2019 at 14:54.

  13. #13
    MikeStam 3
    Guest
    Εσυ λες ψεματα ανθρωπε μου που επειδη διαβαζεις ενα φυλλο οδηγιων νομιζεις οτι έχεις τις ιδιες γνωσεις με τους γιατρους η επειδη βλεπεις οτι ειναι ανταγωνιστές της σεροτονίνης οτι την μειωνουν κιολας και τους κανονες τους παραβιαζεις αλλο σε ροτησε η κοπελα και εσυ απαντας σε αλλο προσπαθοντας να την αποτρεψεις να παρει την φαρμακευτικη αγωγη του γιατρου της

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Βαρυ φαρμακο, τοχα παει προ 15 ετων , δεν θα το ξαναπαιρνα γιατι σε κανει ζομπι , συν οτι ανοιγει τρομερα την ορεξη ........πρεπει ναχεις κατι πολυ σοβαρο για να καταφυγεις σε αυτο το παλιοφαρμακο .....

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 03-04-2019 at 14:55.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Xanax effexor zyprexa εχει δοκιμάσει κανείς αυτο το σχήμα.
    By hollyman in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 03-09-2017, 10:10
  2. zyprexa
    By kosmein in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 05-07-2009, 00:03
  3. εχει παρει κανεις πολυ βαρος απτο zyprexa?
    By ιμαμ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 29-11-2008, 17:20
  4. ZYPREXA ;
    By Georgz in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 06-08-2008, 23:42
  5. zyprexa
    By orfeas in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 06-02-2008, 00:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •