"Σεξουαλικη κακοποίηση" - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 83
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Κοζανη
    Posts
    160
    Γνώμη μου να το ξεχάσεις όσο γίνεται πιο γρήγορα. Εφόσον υπήρξε αμοιβή θα το χρησιμοποιήσει εναντίον σου. Υπάρχουν πολλοί τρόποι να τον εκδικηθείς και να τον παγιδεψεις αλλά δε σε βρίσκω διατεθειμένη. Από τη μια λες ότι φοβάσαι από την άλλη έχεις και θέμα οικονομικό. Δυστυχώς κυκλοφορούν πολλά τέρατα ανάμεσα μας εκμεταλλεύονται την οικονομική κρίση. Εύχομαι να το πληρώσει

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    119
    Quote Originally Posted by dimitriseas View Post
    Γνώμη μου να το ξεχάσεις όσο γίνεται πιο γρήγορα. Εφόσον υπήρξε αμοιβή θα το χρησιμοποιήσει εναντίον σου. Υπάρχουν πολλοί τρόποι να τον εκδικηθείς και να τον παγιδεψεις αλλά δε σε βρίσκω διατεθειμένη. Από τη μια λες ότι φοβάσαι από την άλλη έχεις και θέμα οικονομικό. Δυστυχώς κυκλοφορούν πολλά τέρατα ανάμεσα μας εκμεταλλεύονται την οικονομική κρίση. Εύχομαι να το πληρώσει
    Για την ακρίβεια, στην αστυνομία θα πάω, ακόμη και με αυτά τα στοιχεια, για λόγους που έχω γράψει παραπάνω.
    Όχι, δεν είμαι διατέθειμενη για μπλεξίματα
    Με τον τρόπο, δεν το βρίσκω ούτε απαραίτητο ούτε αποτελέσματικη λύση.
    Είμαι πολύ θυμωμένη, πρωτίστως με μένα κι έπειτα με τον ανωναλο που βρέθηκε μπροστά μου. Δυστυχώς όντως φοβάμαι, ευτυχώς δεν είναι κάτι μη αναστρεψιμο στο μυαλό μου στο βαθμό όπως εάν θα είχε εξελιχθεί διαφορετικά.
    Υπάρχει φοβερή διαστροφή τριγύρω..

  3. #33
    MartinH97
    Guest
    Quote Originally Posted by Kalissi View Post
    Για την ακρίβεια, στην αστυνομία θα πάω, ακόμη και με αυτά τα στοιχεια, για λόγους που έχω γράψει παραπάνω.
    Όχι, δεν είμαι διατέθειμενη για μπλεξίματα
    Με τον τρόπο, δεν το βρίσκω ούτε απαραίτητο ούτε αποτελέσματικη λύση.
    Είμαι πολύ θυμωμένη, πρωτίστως με μένα κι έπειτα με τον ανωναλο που βρέθηκε μπροστά μου. Δυστυχώς όντως φοβάμαι, ευτυχώς δεν είναι κάτι μη αναστρεψιμο στο μυαλό μου στο βαθμό όπως εάν θα είχε εξελιχθεί διαφορετικά.
    Υπάρχει φοβερή διαστροφή τριγύρω..
    Είναι κακό αυτό που διαβάζω αλλά η αληθεια είναι πως έγινε και με δική σου έγνοια . Δλδ είσαι σε ηλικία που είσαι υπεύθυνη των πράξεών σου , μπορείς να του κάνεις μήνυση αλλά δεν νομίζω να τραβηχτεί το θέμα παραπάνω . Εννοώ ότι δεν θα νιώσεις αυτή τη λύτρωση αν δεν του κάνεις και εσύ κακό . An eye for an eye . Λένε η εκδίκηση είναι ένα πιάτο που τρώγεται κρύο αλλά τουλάχιστον χορταινεις . Στα λέω αυτά εγώ που με κακοποίησαν σεξουαλικά στην ηλικία των 5 ετών που ούτε επίγνωση των πραγμάτων είχα ούτε τπτ. Στη δική μου περίπτωση αυτός που με κακοποίησε ζει τη ζωή του και εγώ την δική μου γτ πολύ απλά ζω σε μια κλειστή κοινωνία και δεν θέλω εγώ να τραβηχτούν τζάμπα παρά πάνω βλέμματα .

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    119
    Quote Originally Posted by MartinH97 View Post
    Είναι κακό αυτό που διαβάζω αλλά η αληθεια είναι πως έγινε και με δική σου έγνοια . Δλδ είσαι σε ηλικία που είσαι υπεύθυνη των πράξεών σου , μπορείς να του κάνεις μήνυση αλλά δεν νομίζω να τραβηχτεί το θέμα παραπάνω . Εννοώ ότι δεν θα νιώσεις αυτή τη λύτρωση αν δεν του κάνεις και εσύ κακό . An eye for an eye . Λένε η εκδίκηση είναι ένα πιάτο που τρώγεται κρύο αλλά τουλάχιστον χορταινεις . Στα λέω αυτά εγώ που με κακοποίησαν σεξουαλικά στην ηλικία των 5 ετών που ούτε επίγνωση των πραγμάτων είχα ούτε τπτ. Στη δική μου περίπτωση αυτός που με κακοποίησε ζει τη ζωή του και εγώ την δική μου γτ πολύ απλά ζω σε μια κλειστή κοινωνία και δεν θέλω εγώ να τραβηχτούν τζάμπα παρά πάνω βλέμματα .
    Σύσταση είναι μια λύση. Να πάνε στο σπίτι του. Και σκοπεύω να το κάνω. Όπως και περιοριστικα μέτρα. Όντως είμαι σε μια ηλικία που είμαι υπεύθυνη των πράξεων μου, αλλά πίστεψε με δεν ειχα γνωρίσει μέχρι στιγμής από κοντά τέτοια περιστατικά. Με λυπει το προσωπικό σου γεγονός που αναφέρεις, με ειλικρίνεια, δεν μπορώ να το καταλάβω στο απόλυτο του, τι έχεις κάνει γιαυτό;

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    119
    Η αστυνομία μου ζητάει επώνυμο και διεύθυνση. Είναι δυνατόν;

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,852
    Quote Originally Posted by Kalissi View Post
    Γειά σας. Όχι δεν ήταν σε δημόσιο χώρο. Ήταν σε δωμάτιο ξενοδοχείου. Υποτιθεται θα πηγαίναμε ώστε να φανεί στη ρεσεψιον πως συνοδεύεται. Όταν φτάσαμε όμως, το δωμάτιο είχε παράθυρο που υποτίθεται θα κοιτούσε κάτι από εκεί, και πως έτσι θα έπρεπε να υποδυθουμε πως κάνουμε σεξ. Μου είπε πως έτσι λειτουργούν στο επάγγελμα. Όταν τα πράγματα πήραν άλλη τροπή από αυτήν που είχαμε συμφωνήσει το μόνο που μπορούσα να κάνω είναι να συμφωνήσω χωρίς να φανεί πως δεν τον πιστεύω ώστε εν τέλη να μην με βιασει, κι έτσι κι έγινε. Συνέχισα να υποστηρίζω πως κιμουμαστε μέσα στα πλαίσια της συμφωνίας. Ναι ο τύπος με πλήρωσε κανονικά. Και μάλιστα τώρα με παίρνει τηλέφωνο για να δει εάν είμαι Οκ μαζί του και προσπαθώ να αποφύγω την απευθείας σύγκρουση. Δεν θέλω να τον δω καμία μέρα κάτω απτο σπίτι μου.
    Οταν σου ζητησε αλλα απο αυτα που συμφωνησατε, ΕΙΠΕΣ ΟΧΙ;;
    δεν ρωταω αν αντισταθηκες κι αν παλεψες, αλλα αν ειπες ενα ξεκαθαρο ΟΧΙ. οτι δεν θελεις να κανεις αυτα που σου ζητάει.
    Δθοτι αν δεν ειπες οχι, η θεση σου ειναι λιγακι δυσκολη.
    Πηφες με την θεληση σου, δεν σε πιεσε κανεις. Εδωσε λεφτα που τα πηρες, αν δεν ειπες ΟΧΙ, τι θα τους πεις;
    Πως θα ισχυριστεις οτι ηταν παρα την θεληση σου;
    Φυσικα και θα ρωτησουν στοιχεια στην αστυνομια.

  7. #37
    MartinH97
    Guest
    Quote Originally Posted by Kalissi View Post
    Σύσταση είναι μια λύση. Να πάνε στο σπίτι του. Και σκοπεύω να το κάνω. Όπως και περιοριστικα μέτρα. Όντως είμαι σε μια ηλικία που είμαι υπεύθυνη των πράξεων μου, αλλά πίστεψε με δεν ειχα γνωρίσει μέχρι στιγμής από κοντά τέτοια περιστατικά. Με λυπει το προσωπικό σου γεγονός που αναφέρεις, με ειλικρίνεια, δεν μπορώ να το καταλάβω στο απόλυτο του, τι έχεις κάνει γιαυτό;
    Μετά από 16 χρόνια πήγα σε ψυχίατρο και βρίσκομαι σε μια κρίση ταυτότητας με πολύ άγχος .

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Kalissi View Post
    Η αστυνομία μου ζητάει επώνυμο και διεύθυνση. Είναι δυνατόν;
    Φυσικά και η αστυνομία θα ζητήσει τα στοιχεία σου; Πώς θα κάνεις καταγγελία για έναν άνθρωπο χωρίς να ξέρουν ποια είσαι;

    Κοίτα από οτι κατάλαβα εσύ τρομοκρατήθηκες ότι θα σε βιάσει αν αρνηθείς και έτσι έπαιξες το παιχνίδι του. Αυτό πρέπει να το κάνεις σαφές στους αστυνομικούς που θα σε ρωτήσουν γιατί κάτα πάσα πιθανότητα θα ρωτήσουν και θα επιμείνουν στο γιατί δεν αρνήθηκες, γιατί πήρες τα χρήματα στο τέλος κτλ. Άρα πρέπει να τους κάνεις σαφές αυτό που είπες και εδώ. Οτι φοβήθηκες και θεώρησες πως δεν έπρεπε να καταλάβει πως ενοχλήθηκες ή κατάλαβες κάτι.

    Πολλοί άνθρωποι όταν βρεθούμε σε μια περίεργη θέση, λόγω φόβου παγώνουμε. Εμείς κρίνουμε εκ των υστέρων και με ψυχραιμία τα γεγονότα που λες, αλλά καταλαβαίνω πως πολλοί από μας αν βρισκόμασταν στην θέση σου ίσως αντιδρούσαμε όπως εσύ πάνω στον πανικό μας.

    Η γνώμη μου είναι να του κάνεις καταγγελία έστω κι αν δεν βγει τίποτα από αυτό. Και να το συζητήσεις φυσικά με τον ψυχολόγο σου ώστε να μπορέσετε να το αναλύσετε και να το επεξεργαστείτε κυρίως για να μην σου μείνουν οι ενοχές ότι έφταιξες.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Πήρες τηλέφωνο στο 15900; Οι ψυχολόγοι και οι κοινωνικοί λειτουργοί μπορούν να σε κατευθύνουν με ψυχραιμία για το τι πρέπει να κάνεις. Έδρασες κάπως βιαστικά και σπασμωδικά. Σε κυρίευσε φόβος και πανικός, το καταλαβαίνω.

    Βέβαια η αστυνομία βάσει στοιχείων συλλαμβάνει και βάσει στοιχείων που στοιχειοθετούν αδίκημα, σχηματίζει δικογραφία την οποία διαβιβάζει στην αρμόδια Εισαγγελία. Ο άλλος μην το ξεχνάς, μέχρι να αποφανθεί το δικαστήριο έχει το τεκμήριο της αθωότητας. Τώρα είναι ύποπτος, μετά θα γίνει κατηγορούμενος και τέλος θα γίνει καταδικασμένος.

    Η αστυνομία έχει το δικαίωμα να σε ρωτάει πράγματα. Χωρις δικηγόρο, μην κάνεις βιαστικές κινήσεις. Μπορεί από τον πανικό να πεις πράγματα που θα χρησιμοποιηθούν εναντίον σου. Ο άλλος μπορεί για να σε τρομάξει να σου κάνει μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση και ψευδορκία. Και τελικά να δικαιωθεί, λόγω της προχειρότητας του κατηγορητηρίου που συνενταξαν την μέρα που εσύ τον κατηγγειλες.

    Δεν είμαι δικηγόρος. Θέλω να τιμωρηθεί όσο τίποτα αυτός ο ανώμαλος, αλλά μην θεωρείς ότι οι αστυνομικοί θα πάρουν τοις μετρητοίς, χωρίς στοιχεία, ό,τι τους λες.
    Last edited by PositiveWave; 05-04-2019 at 23:43.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    119
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Οταν σου ζητησε αλλα απο αυτα που συμφωνησατε, ΕΙΠΕΣ ΟΧΙ;;
    δεν ρωταω αν αντισταθηκες κι αν παλεψες, αλλα αν ειπες ενα ξεκαθαρο ΟΧΙ. οτι δεν θελεις να κανεις αυτα που σου ζητάει.
    Δθοτι αν δεν ειπες οχι, η θεση σου ειναι λιγακι δυσκολη.
    Πηφες με την θεληση σου, δεν σε πιεσε κανεις. Εδωσε λεφτα που τα πηρες, αν δεν ειπες ΟΧΙ, τι θα τους πεις;
    Πως θα ισχυριστεις οτι ηταν παρα την θεληση σου;
    Φυσικα και θα ρωτησουν στοιχεια στην αστυνομια.
    Ναι φυσικα
    Του είπα πως δεν πρόκειται να το κάνω αυτό που μου ζητάς και με κοίταξε με ένα έντονο εχθρικό ύφος και μου λέει αυτή είναι η δουλειά μου. Και μετά μου τράβηξε τα ρούχα για να σου δώσω να καταλάβεις. Στη συνέχεια του είπα Εντάξει μην μ αγγίζεις. Κι έτσι εξελίχθηκε.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    119
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Φυσικά και η αστυνομία θα ζητήσει τα στοιχεία σου; Πώς θα κάνεις καταγγελία για έναν άνθρωπο χωρίς να ξέρουν ποια είσαι;

    Κοίτα από οτι κατάλαβα εσύ τρομοκρατήθηκες ότι θα σε βιάσει αν αρνηθείς και έτσι έπαιξες το παιχνίδι του. Αυτό πρέπει να το κάνεις σαφές στους αστυνομικούς που θα σε ρωτήσουν γιατί κάτα πάσα πιθανότητα θα ρωτήσουν και θα επιμείνουν στο γιατί δεν αρνήθηκες, γιατί πήρες τα χρήματα στο τέλος κτλ. Άρα πρέπει να τους κάνεις σαφές αυτό που είπες και εδώ. Οτι φοβήθηκες και θεώρησες πως δεν έπρεπε να καταλάβει πως ενοχλήθηκες ή κατάλαβες κάτι.

    Πολλοί άνθρωποι όταν βρεθούμε σε μια περίεργη θέση, λόγω φόβου παγώνουμε. Εμείς κρίνουμε εκ των υστέρων και με ψυχραιμία τα γεγονότα που λες, αλλά καταλαβαίνω πως πολλοί από μας αν βρισκόμασταν στην θέση σου ίσως αντιδρούσαμε όπως εσύ πάνω στον πανικό μας.

    Η γνώμη μου είναι να του κάνεις καταγγελία έστω κι αν δεν βγει τίποτα από αυτό. Και να το συζητήσεις φυσικά με τον ψυχολόγο σου ώστε να μπορέσετε να το αναλύσετε και να το επεξεργαστείτε κυρίως για να μην σου μείνουν οι ενοχές ότι έφταιξες.
    Όχι τα δικά μου στοιχεία! Τα δικά του! Μου ζητάνε διεύθυνση δική του, πατρωνυμο και ημερομηνία γέννησης. Παρόλο που του έδειξα φωτογραφία του και του είπα πως ισως να μπορώ να μάθω το επίθετο του αλλά όχι τα υπόλοιπα φυσικά.
    Το χειρότερο ήταν ότι πήγα στην Αστυνομια και αυτός κοίταζε μήπως του λέω εγώ ψέματα αντί για να με βοηθήσει. Και μάλιστα ο συγκεκριμένος ούτε έγραψε κάτι, ούτε με ρώτησε λεπτομέρειες ούτε τίποτα

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    119
    Quote Originally Posted by MartinH97 View Post
    Μετά από 16 χρόνια πήγα σε ψυχίατρο και βρίσκομαι σε μια κρίση ταυτότητας με πολύ άγχος .
    Φαντάζομαι την ταλαιπωρία και τη δυσκολία.. Ελπίζω να έχεις πρόοδο..

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Kalissi View Post
    Όχι τα δικά μου στοιχεία! Τα δικά του! Μου ζητάνε διεύθυνση δική του, πατρωνυμο και ημερομηνία γέννησης. Παρόλο που του έδειξα φωτογραφία του και του είπα πως ισως να μπορώ να μάθω το επίθετο του αλλά όχι τα υπόλοιπα φυσικά.
    Το χειρότερο ήταν ότι πήγα στην Αστυνομια και αυτός κοίταζε μήπως του λέω εγώ ψέματα αντί για να με βοηθήσει. Και μάλιστα ο συγκεκριμένος ούτε έγραψε κάτι, ούτε με ρώτησε λεπτομέρειες ούτε τίποτα
    Πατρώνυμο κτλ μου φαίνεται κουλό να σου ζητάνε. Επίθετό προσπάθησε να μάθεις εφόσον δουλεύατε και μαζί για ένα διάστημα....και έχεις και το τηλέφωνο του! Η αστυνομία με το όνομα , επίθετο και τηλέφωνο είναι υποχρεωμένη να δεχτεί την καταγγελία και να τον καλέσουν. Είναι καλή ιδέα αυτό που σου προτείνει ο Positive, πάρε στον αριθμό που σου είπε για να σε ενημερώσουν ακριβώς για τα δικαιώματα σου και όταν ξαναπάς στην αστυνομία να επιμείνεις να καταγραφεί η καταγγελία. Οι αστυνομικοί πολλές φορές βρίσκουν αφορμές επειδή απλά βαριούνται!!!

    Είδα που απάντησες σε άλλο ποστ πως είπες ξεκάθαρα και όχι όταν σου ζήτησε να γδυθείς και εκείνος σου τράβηξε τα ρούχα. Μην το αφήσεις έτσι σε παρακαλώ. Ήσουν σαφής πως δεν ήθελες κι εκείνος επέμεινε. Πρέπει να τον κυνηγήσεις.

    Πάρε πρώτα στο 15900 πες τους με λεπτομέρειες τι έγινε ώστε να είσαι προετοιμασμένη όταν θα ξαναπας στην αστυνομία. Εχεις κάθε δικαίωμα να κάνεις καταγγελία και οι αστυνομικοί δεν μπορούν να σου το αρνηθούν. Είναι υποχρεωμένοι να το καταγράψουν στο βιβλίο συμβάντων. Να επιμένεις.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    119
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Πατρώνυμο κτλ μου φαίνεται κουλό να σου ζητάνε. Επίθετό προσπάθησε να μάθεις εφόσον δουλεύατε και μαζί για ένα διάστημα....και έχεις και το τηλέφωνο του! Η αστυνομία με το όνομα , επίθετο και τηλέφωνο είναι υποχρεωμένη να δεχτεί την καταγγελία και να τον καλέσουν. Είναι καλή ιδέα αυτό που σου προτείνει ο Positive, πάρε στον αριθμό που σου είπε για να σε ενημερώσουν ακριβώς για τα δικαιώματα σου και όταν ξαναπάς στην αστυνομία να επιμείνεις να καταγραφεί η καταγγελία. Οι αστυνομικοί πολλές φορές βρίσκουν αφορμές επειδή απλά βαριούνται!!!

    Είδα που απάντησες σε άλλο ποστ πως είπες ξεκάθαρα και όχι όταν σου ζήτησε να γδυθείς και εκείνος σου τράβηξε τα ρούχα. Μην το αφήσεις έτσι σε παρακαλώ. Ήσουν σαφής πως δεν ήθελες κι εκείνος επέμεινε. Πρέπει να τον κυνηγήσεις.

    Πάρε πρώτα στο 15900 πες τους με λεπτομέρειες τι έγινε ώστε να είσαι προετοιμασμένη όταν θα ξαναπας στην αστυνομία. Εχεις κάθε δικαίωμα να κάνεις καταγγελία και οι αστυνομικοί δεν μπορούν να σου το αρνηθούν. Είναι υποχρεωμένοι να το καταγράψουν στο βιβλίο συμβάντων. Να επιμένεις.
    Τι να σου πω βρε κορίτσι μου. Γαμήσε τα. Ήταν τόσο τραγικό το όλο σκηνικό. Μετά προσπάθησα να βάλω έστω τα εσώρουχα μου και να τυλιγομαι με μια πετσέτα και αυτός να το βλεπει και να μου λέει βγάλε το βρακι σου μωρή. Δηλαδή μια εναλλαγή από τον ταπεινό ανθρωπακο στο Αγρίμι. Κι αυτό Σ το λέω απλά για να το πω. Ήταν πολύ δυσάρεστη εμπειρία. Και τώρα είμαι υποχρεωμένη να πάω στο προηγούμενο μαγαζί και να ζητήσω στοιχεία του ενώ θα πρέπει να πω τι Εχει γίνει, στον ιδιοκτητη θα πάρω τηλ εκεί που λες να με καθοδηγησουν με οποίο τρόπο. Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο και τη στήριξη!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Kalissi View Post
    Τι να σου πω βρε κορίτσι μου. Γαμήσε τα. Ήταν τόσο τραγικό το όλο σκηνικό. Μετά προσπάθησα να βάλω έστω τα εσώρουχα μου και να τυλιγομαι με μια πετσέτα και αυτός να το βλεπει και να μου λέει βγάλε το βρακι σου μωρή. Δηλαδή μια εναλλαγή από τον ταπεινό ανθρωπακο στο Αγρίμι. Κι αυτό Σ το λέω απλά για να το πω. Ήταν πολύ δυσάρεστη εμπειρία. Και τώρα είμαι υποχρεωμένη να πάω στο προηγούμενο μαγαζί και να ζητήσω στοιχεία του ενώ θα πρέπει να πω τι Εχει γίνει, στον ιδιοκτητη θα πάρω τηλ εκεί που λες να με καθοδηγησουν με οποίο τρόπο. Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο και τη στήριξη!
    Είσαι ακόμα πολύ φορτισμένη και πρέπει να πάρεις καθοδήγηση πριν τα πεις στην αστυνομία γιατί φοβάμαι πως δεν θα σε πάρουν στα σοβαρά. Κι εδώ όταν τα έργαψες στο αρχικό σου ποστ δεν ήταν καθόλου σαφές το τι έγινε.
    Ξέρω πως σου είναι πολύ δύσκολο να τα πεις, αλλά θα πρέπει να τα αναφέρεις λεπτομερώς για να καταλάβουν. Ομολογώ πως κι εγω΄στην αρχή όπως τα είπες θεώρησα υπερβολικό τον φόβο σου ότι θα σε βίαζε κτλ κτλ. Τώρα που αναφέρεις περισσότερα όμως, βλέπω πως είχες δίκιο που φοβήθηκες κι αντέδρασες όπως αντέδρασες.
    Κοίτα το βασικό μας ένστικτο, είναι αυτό της επιβίωσης. Εσύ προσπάθησες να σώσεις τον εαυτό σου και να τον γλιτώσεις από τα χειρότερα. Και πολύ καλά έκανες!
    Πήγαινε στο προηγούμενο μαγαζί λοιπόν και μάθε όσα στοιχεία μπορείς και πάρε τηλέφωνο στο πενταψήφιο να σου πουν τι πρέπει να κάνεις. Μην φοβάσαι τίποτα!!! Τα δύσκολα πέρασαν, δεν θα τολμήσει να σου κάνει τίποτα εφόσον κάνεις επώνυμη καταγγελία. Αυτός έχει να φοβάται τώρα.

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 21:01
  2. Replies: 9
    Last Post: 04-11-2016, 18:17
  3. "Ο καλοθελητής" ή "Ο κερατάς μαθαίνει πάντα τελευταίος"
    By xart in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 15-09-2014, 11:57
  4. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 11:54
  5. Replies: 7
    Last Post: 11-09-2005, 15:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •