"Σεξουαλικη κακοποίηση" - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 83 of 83
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Kalissi View Post
    Κάτι λίγο απολα. Αρχικά και μόνο το γεγονός της αναταραχής που μπορεί να νιώσει από μια κλήση της αστυνομίας είναι για μένα ένα ειδος επανακτησης ελέγχου, "αξιοπρεπειας" και δικαιωσης. Αυτός έπαιζε μαζί μου στο τηλέφωνο και με πολύ θράσος(Το κομμάτι του θυμού μου).
    Δεν θέλω να τον δω πουθενά, να σκέφτομαι πως μπορεί να με πλησιάσει με όποιον τρόπο.
    Και τέλος, δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να βιάσει κάποια άλλη, η να ξανά κάνει το ίδιο σε κάποια άλλη.
    Και με νεύριαζει και η εξουσία. Δηλαδή διακοσμητικο είναι η αστυνομία; τι θα γίνει σε αυτή τη κοινωνία;
    η αστυνομια, δεν μπορει να ενεργει χωρις στοιχεια και να κατηγορειι ατομα που απλα καποιος θελει να τα εκδικηθει. υπαρχουν νομοι για το πως γινονται οι διωξεις. δεν ξερω μονο μηπως εκανε κατι αυτεπαγγελτο. τοτε ισως μπορεις να κατηγορησεις ανωνυμα. ρωτα δικηγορο.

    αν θελεις να ταραχτει, οταν σε ξαναπλησιασει, πες του οτι θα τα πεις ολα στην γυναικα του. καντο κιολας δλδ, να ξερει τι κοπροσκυλο εχει διπλα στα παιδια της..

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Να σε ρωτήσω κάτι άλλο; Έμενε μακριά από τη δουλειά σου ο τύπος αυτός; Δεν πρέπει να μένει και πολύ μακριά.

    Θέλω να πω πως το καλό σε μια πόλη είναι ότι οι άνθρωποι είναι δεμένοι στο χρεωμένο-ενοικιασμένο σπίτι τους και έχουν κάποια απασχόληση. Άρα, δεν έχουν πολλές διεξόδους διαφυγής, εκτός και αν ανήκουν σε ανώτερες εισοδηματικές τάξεις.

    Δεν είναι ο Μπιν Λάντεν που τον φύλαγαν οι νομάδες πάνω από την κοιλάδα του Πεσαβάρ στο Πακιστάν.

    Θυμάσαι έστω τι χρώμα αμάξι οδηγούσε; Μάρκα και πινακίδα, οκ μπορεί να μην πρόσεξες...
    Κάθε λεπτομέρεια θα βοηθήσει.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    119
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    η αστυνομια, δεν μπορει να ενεργει χωρις στοιχεια και να κατηγορειι ατομα που απλα καποιος θελει να τα εκδικηθει. υπαρχουν νομοι για το πως γινονται οι διωξεις. δεν ξερω μονο μηπως εκανε κατι αυτεπαγγελτο. τοτε ισως μπορεις να κατηγορησεις ανωνυμα. ρωτα δικηγορο.

    αν θελεις να ταραχτει, οταν σε ξαναπλησιασει, πες του οτι θα τα πεις ολα στην γυναικα του. καντο κιολας δλδ, να ξερει τι κοπροσκυλο εχει διπλα στα παιδια της..
    Το διευθετησα κάπως. Δεν είναι ζήτημα εκδίκησης με την έννοια θα σε πονεσω. Ειναι ζήτημα ποινής εάν θες, μετά από μια συμπεριφορά μη συμορφωμενη με τους κανόνες. Τέλος πάντων, και ο αστυνομικός αυτό μου είπε. Να το πω στη γυναίκα του. Έτσι ώμα όπως στο λέω εγώ τώρα. Και του λέω ναι με τη σύσταση εάν πάνε στο σπίτι του θα γίνει αυτό. Και μου λέει ναι. Εξυπηρέτικος ήταν σήμερα,κατα μια έννοια. Κινω τη διαδικασία.

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    119
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Να σε ρωτήσω κάτι άλλο; Έμενε μακριά από τη δουλειά σου ο τύπος αυτός; Δεν πρέπει να μένει και πολύ μακριά.

    Θέλω να πω πως το καλό σε μια πόλη είναι ότι οι άνθρωποι είναι δεμένοι στο χρεωμένο-ενοικιασμένο σπίτι τους και έχουν κάποια απασχόληση. Άρα, δεν έχουν πολλές διεξόδους διαφυγής, εκτός και αν ανήκουν σε ανώτερες εισοδηματικές τάξεις.

    Δεν είναι ο Μπιν Λάντεν που τον φύλαγαν οι νομάδες πάνω από την κοιλάδα του Πεσαβάρ στο Πακιστάν.

    Θυμάσαι έστω τι χρώμα αμάξι οδηγούσε; Μάρκα και πινακίδα, οκ μπορεί να μην πρόσεξες...
    Κάθε λεπτομέρεια θα βοηθήσει.
    Βρήκα στοιχεία του. Αύριο πάω στην αστυνομία της περιοχής που έγινε ώστε να ξεκινήσει η διαδικασία σύστασης έμπρακτως

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by Kalissi View Post
    Βρήκα στοιχεία του. Αύριο πάω στην αστυνομία της περιοχής που έγινε ώστε να ξεκινήσει η διαδικασία σύστασης έμπρακτως
    Χαίρομαι πολύ που τελικά βρήκες ποιος ήταν.
    Για αρχή το γεγονός ότι παρίστανε τον ιδιωτικό ερευνητή θα τον βάλει σε μπελάδες (ν. 3206/2003). Και σε αυτό δε χωρά αμφισβήτηση.

    Εύχομαι όλα να πάνε καλά.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Κοζανη
    Posts
    160
    Θα χαρούμε τελικά να έχουν τη σωστή έκβαση τα πράγματα και να πληρώσει το κάθαρμα. Αν και για μενα ήδη το μάθημα που πήρες ήταν το πιο σημαντικό. Το να μάθεις να μην εμπιστεύεσαι κανέναν. Όπως και να χει ενημέρωσε μας για ότι καταφέρεις

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    119
    Quote Originally Posted by dimitriseas View Post
    Θα χαρούμε τελικά να έχουν τη σωστή έκβαση τα πράγματα και να πληρώσει το κάθαρμα. Αν και για μενα ήδη το μάθημα που πήρες ήταν το πιο σημαντικό. Το να μάθεις να μην εμπιστεύεσαι κανέναν. Όπως και να χει ενημέρωσε μας για ότι καταφέρεις
    Συμφωνώ. Είναι ένα καλό μάθημα.Κι εγώ το ελπίζω, θα ξανά γράψω όταν έχω τις εξελίξεις. Σας ευχαριστώ πολύ!

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    119
    Quote Originally Posted by MartinH97 View Post
    Μετά από 16 χρόνια πήγα σε ψυχίατρο και βρίσκομαι σε μια κρίση ταυτότητας με πολύ άγχος .
    Complex trauma: understanding and treatment (YouTube)
    Είναι μια κυρία ξανθιά με κοντό μαλλί. Το βρήκα ενδιαφέρον και έτσι στο έστειλα.

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 21:01
  2. Replies: 9
    Last Post: 04-11-2016, 18:17
  3. "Ο καλοθελητής" ή "Ο κερατάς μαθαίνει πάντα τελευταίος"
    By xart in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 15-09-2014, 11:57
  4. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 11:54
  5. Replies: 7
    Last Post: 11-09-2005, 15:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •