αποπειρα αυτοκτονιας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657

    αποπειρα αυτοκτονιας

    καλησπερα. εκανα μια αποπειρα αυτοκτονιας με χαπια βεβαια ηξερα οτι θα με πανε νοσοκομειο γιατι το ειπα. αλλα η εμπειρια ηταν πολυ ασχημη μην το κανετε με κρατησαν στο νοσοκομειο τοσες μερες δυο κ μ φανηκε αιωνας. οι συνθηκε ςπολυ ασχημες εκει μεσα κ το κυριοτερο η πλυση στομαχου πολυ χαλια. μετα πρεπει κατα το νομο να νοσηλευτεις εκτος αν υπογραψεις οτι δεν θες. ευτυχως δν με εκλεισαν μεσα κ ολα καλα. μ επαιρναν συνεχεια αιμα γ εξετάσεις κ ουρα ενω πηγα αμεσως στο νοσοκομειο κ δν ειχα συμπτωματα επρεπε υπχρεωτικα να με κρατησουν 27ωρες λεει το κεντρο δηλητηριασεων κ εμεινα δυο βραδια εκει περα.μην το κανετε ηταν πολυ χαλια βεβαια κανενας δν το κανει επδ θελει προφανως υποφερει ποναει πολυ κ καποια στιγμη αυτο μοιαζει γ λυτρωση. εγω το εκανα για να δειξω οτι οντως υποφερω τοσο αλλα δν ηθελα να πεθανω. εχω σοβαρη ιψδ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by joanna22 View Post
    καλησπερα. εκανα μια αποπειρα αυτοκτονιας με χαπια βεβαια ηξερα οτι θα με πανε νοσοκομειο γιατι το ειπα. αλλα η εμπειρια ηταν πολυ ασχημη μην το κανετε με κρατησαν στο νοσοκομειο τοσες μερες δυο κ μ φανηκε αιωνας. οι συνθηκε ςπολυ ασχημες εκει μεσα κ το κυριοτερο η πλυση στομαχου πολυ χαλια. μετα πρεπει κατα το νομο να νοσηλευτεις εκτος αν υπογραψεις οτι δεν θες. ευτυχως δν με εκλεισαν μεσα κ ολα καλα. μ επαιρναν συνεχεια αιμα γ εξετάσεις κ ουρα ενω πηγα αμεσως στο νοσοκομειο κ δν ειχα συμπτωματα επρεπε υπχρεωτικα να με κρατησουν 27ωρες λεει το κεντρο δηλητηριασεων κ εμεινα δυο βραδια εκει περα.μην το κανετε ηταν πολυ χαλια βεβαια κανενας δν το κανει επδ θελει προφανως υποφερει ποναει πολυ κ καποια στιγμη αυτο μοιαζει γ λυτρωση. εγω το εκανα για να δειξω οτι οντως υποφερω τοσο αλλα δν ηθελα να πεθανω. εχω σοβαρη ιψδ
    Παίρνεις κάποια αγωγή;; Πήγαινες σε γιατρο ή ψυχολογο;

  3. #3
    Πολύ λυπάμαι για αυτο που εκανες αλλά χαιρομαι γιατί τουλάχιστον το μετανιωσες.όλοι ξέρουμε πόσο υποφέρεις.έκανες κάτι όμως που σε εκανε να υποφέρεις πιο πολυ.σε παρακολουθει καποιος γιατρός?

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    πηγαινα αλλα αραια σε ψυχιατρο κ παλια πηγαινα εχω παρει αγωγη παιδια δεν με βοηθαει τιποτα κ οι εμμονες χειροτερευουν. ψυχοθεραπεια δν εχω κανει σοβαρα. κ δν ξερω πως θα βοηθουσε αλλα θελω να κανω. εχω παριε πολλα χαπια αλλα δν βοηθιεμαι.

  5. #5
    Quote Originally Posted by joanna22 View Post
    πηγαινα αλλα αραια σε ψυχιατρο κ παλια πηγαινα εχω παρει αγωγη παιδια δεν με βοηθαει τιποτα κ οι εμμονες χειροτερευουν. ψυχοθεραπεια δν εχω κανει σοβαρα. κ δν ξερω πως θα βοηθουσε αλλα θελω να κανω. εχω παριε πολλα χαπια αλλα δν βοηθιεμαι.
    Πρέπει να ξανά πας
    Δεν μπορώ να πιστεψω ότι δεν σε βοηθησαν καθόλου τα φαρμακα
    Μάλλον δεν έχεις δει σοβαρά το θέμα σου για να το λύσεις

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    αυτό μ το λενε πολλοι ισως ειναι κ αυτο της ασθενειας αυτης η αλλης. δν θελω να παραδεχθω οτι ειμαι τοσο χαλια κ αποφευγω να το αντιμετωπισω

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by joanna22 View Post
    αυτό μ το λενε πολλοι ισως ειναι κ αυτο της ασθενειας αυτης η αλλης. δν θελω να παραδεχθω οτι ειμαι τοσο χαλια κ αποφευγω να το αντιμετωπισω
    Όμως μην εκθέτεις τον εαυτό σου σε κίνδυνο.. ξέρω Ποσο άσχημα περνάς με την ιδψ, όλοι παλεύουμε και ας μην το πιστεύουμε... άλλαξε γιατρό, πήγαινε κάπου να σε βοηθήσουν...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by DiSI View Post
    Όμως μην εκθέτεις τον εαυτό σου σε κίνδυνο.. ξέρω Ποσο άσχημα περνάς με την ιδψ, όλοι παλεύουμε και ας μην το πιστεύουμε... άλλαξε γιατρό, πήγαινε κάπου να σε βοηθήσουν...
    Σωστοοοοοοοοοοοοοοοο , ποσο χρονων εισαι ? μαλλον νεαρος , ενας ενηλιξ δεν κανει τετοια πραματα......

  9. #9
    Nefeli28
    Guest
    Χρειάζεσαι βοηθεια οπωσδηποτε.
    Πάλεψα χρόνια πιστεύοντας ότι όλα είναι καλά, παρόλο που ψοφαγα από βαριά ιδψ.
    Μην το αφήσεις, πάλεψε το με οποίο τρόπο υπάρχει. Ψυχοθεραπευτικα, φαρμακευτικά και τα δυο μαζί. Πάντως κάνε κάτι.
    Είναι πολύ άσχημη η ιδψ. Σε κυριεύει και σε κάνει ο,τι θέλει.
    Υπάρχουν τρόποι όμως...
    Ποσο χρόνων εισαι;

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    26 ειμαι αλλα εχω απο τοτε που ημουν πρωτη δημοτικου σκληρο.

  11. #11
    Nefeli28
    Guest
    Είμαι συμπασχουσα, πρώτη φορά εμφάνισα εμμονές και ιδεοληψίες στα 6 μου.
    Δυστυχώς άργησα πολύ να κάνω κάτι, με αποτέλεσμα να φτάσω σε ακραίες καταστάσεις. Και να παλεύω τώρα με το τέρας της ιδψ.
    Τι φάρμακα έχεις πάρει;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    145
    Σε τέτοιες περιπτώσεις τα φάρμακα δεν κάνουν κακό αλλά χρειάζεται παρακολούθηση γιατί έχουν κ αυτές παρενέργειες όσο αφορά τον αυτοκτονικό ιδεασμο... όμως κορίτσι μου είσαι 26 χρόνων αν αυτοκτονήσεις τώρα έχει τελειωσει η ζωη σου είναι άδικο αυτό... τι σκέψεις έχεις; Γιατί δεν τις μοιράζεσαι μαζί μας; Είμαι σίγουρη θα σε καταλάβουμε και μπορεί να σε βοηθήσουμε...

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Είμαι συμπασχουσα, πρώτη φορά εμφάνισα εμμονές και ιδεοληψίες στα 6 μου.
    Δυστυχώς άργησα πολύ να κάνω κάτι, με αποτέλεσμα να φτάσω σε ακραίες καταστάσεις. Και να παλεύω τώρα με το τέρας της ιδψ.
    Τι φάρμακα έχεις πάρει;
    εχω παρει αναφρανιλ λαντοζ ζολοφτ ζυπρεξα σεροξατ αμπιλιφαι κ ενα αντιψυχωσικο π δν μ ρχεται τωρα. κανενα δεν βοηθησε δυστυχως.

  14. #14
    MikeStam 3
    Guest
    Το sycrest??

    Εστάλη από ALE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    Το sycrest??

    Εστάλη από ALE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    το πηρα για δυο μερες μονο. λεω αυτα π εχω παρει σαν θεραπεία γ μηνα τουλαχιστον.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 21-02-2018, 07:09
  2. αποπειρα αυτοκτονιας απο συναδελφο.
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 16-03-2010, 21:48
  3. Μετα την αποπειρα αυτοκτονιας...
    By afrula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 17-11-2008, 02:22
  4. απόπειρα αυτοκτονίας
    By arktos in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 83
    Last Post: 25-11-2007, 01:26
  5. ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ ΠΑΤΕΡΑ
    By mianyxta in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 25
    Last Post: 31-05-2007, 17:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •