Μελανιές
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Antonis8
    Guest

    Μελανιές

    Ξαναέβγαλα μελανιές. Και δεν είναι μία να πω ότι χτύπησα, συνήθως βγαίνουν δυο τρεις, κατά κύριο λόγο στη γαμπα από την πίσω πλευρά. Ξεκινάνε ως έντονο μπλε σαν να είναι σπασμένες φλέβες και μετά από λίγο παίρνουν το κανονικό χρώμα της μελανιάς. Τι μπορεί να είναι; Κάποια ασθένεια του αίματος; Θα πάω στον ενδοκρινολόγο για εμπεριστατωμένες εξετάσεις, αλλά έχω αγχωθεί.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αμα πινεις , αλκοολ , κανεις μελανιες , αμα το παρακανεις ....

  3. #3
    Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    44
    Macgyver φιλε μου επιδει σε βλεπω σε πολλα ποστ εισαι εμπειρος με αυτα .. μπορω να σε ρωτησω κατι π με απασχολει;;

  4. #4
    Antonis8
    Guest
    Δεν πινω στο ελάχιστο αλκοόλ. Εχω να πιω κάνα εξάμηνο τουλάχιστον.

  5. #5
    Antonis8
    Guest
    Νομίζω πως είναι σηψαιμία. Εχω συχνά σπυρακια και εξανθήματα, έχω μολυνθεί απο καποιον ιο.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    44
    Αντωνη εσενα σε πιανουν ζαλαδες καθολου ;

  7. #7
    Antonis8
    Guest
    Ναι ,καποιες φορες. Εχω υποταση. Οχι συστηματικά,αλλά νιώθω καποιες φορες. Γιατί; το παθαινεις κι εσύ;
    Last edited by Antonis8; 09-04-2019 at 23:44.

  8. #8
    Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    44
    Τους τελευταιους 6 μηνες ψιλο ζαλιζομουν κ εγω λιγο καμια φορα.. τις τελευταιες 10 μερες ολη μερα καθε μερα εχω φρικαρει

  9. #9
    Antonis8
    Guest
    Απο πιεση πως πας? Σε κρίσεις πανικου με επιανε έντονη ζάλη παντως, οποτε μπορει να ειναι και ψυχολογικο. Ζαλιζεσαι συνεχεια ή καποιες φορες μεσα στη μερα? Εγω εβαλα και χολτερ πιεσης και βρήκε υποταση. Τρως και ενυδατωνεσαι καλά; Παιζει ρόλο αυτο.


    Για τις μελανιες ξέρει κανείς τιποτα;

  10. #10
    Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    44
    Ρε φιλε δν ξερω δν μπορω να ειμαι αντικειμενικος με την πιεση γιατι αγχωνομαι πολυ οταν την μετραω κ αναιβαινει.. αλλα γενικα ειχα χαμηλη πιεση.. δν ξερω τι γινεται πραγματικα αλλα ανησυχω γιατι εχω κ να δουλεψω κ τελειωνει η αδεια μου..

  11. #11
    Antonis8
    Guest
    Φιλε, εγώ μετρησα μόλις την πιεση μου ενώ ειμαι ξαπλωμενος να κοιμηθω και είναι 8.8 η μεγάλη και 4.7 η μικρή, 50 παλμοι. Νιώθω ελαφρά ζάλη αλλά όχι πολυ. Αν θεωρείς ότι έχεις υποταση, βαλε ένα χολτερ πιεσης να δεις περιπου τι ππαίζει.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    44
    Πιεσμενος ειμαι τον τελευταιο καιρο αυτο ειναι ολο θεωρω .. να αποφευγεις πιεσομετρα κ χολτερ κ τετοια .. μημ ασχολεισαι

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    6
    Αυτό με τις μελανιές και την υπόταση το παθαίνω κ εγώ που κ που αλλά δεν το έχω κοιτάξει.



    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Ναι ,καποιες φορες. Εχω υποταση. Οχι συστηματικά,αλλά νιώθω καποιες φορες. Γιατί; το παθαινεις κι εσύ;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Ξαναέβγαλα μελανιές. Και δεν είναι μία να πω ότι χτύπησα, συνήθως βγαίνουν δυο τρεις, κατά κύριο λόγο στη γαμπα από την πίσω πλευρά. Ξεκινάνε ως έντονο μπλε σαν να είναι σπασμένες φλέβες και μετά από λίγο παίρνουν το κανονικό χρώμα της μελανιάς. Τι μπορεί να είναι; Κάποια ασθένεια του αίματος; Θα πάω στον ενδοκρινολόγο για εμπεριστατωμένες εξετάσεις, αλλά έχω αγχωθεί.
    δειχνει να ειναι κατι κυκλοφορικο. οπως λες κατι με σπασμενες φλεβιτσες. δεν ξερω αν ειναι ο ενδοκρινολογος ο πιο καταλληλος. σε καρδιολογο, πηγες;

  15. #15
    Antonis8
    Guest
    Εχω παει σε επτα καρδιολογους και σε αγγειολογο.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •