Δυο λόγια για τον Αλέξη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 64
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156

    Δυο λόγια για τον Αλέξη

    ..Στα 15 σου έφυγες χωρίς να προλάβεις να γνωρίσεις τον κόσμο..Ανήκω σ' εκείνη τη γενιά των ηλιθίων που ξεκίνησαν με όνειρα,οράματα , αντιστάσεις, νέες ιδέες, και τελικά κατέληξαν οι περίπου συνομίληκοι μου Καραμανλής και αύριο Παπανδρέου , να κυβερνούν ακυβέρνητα αυτό το τόπο..Ντρέπομαι για τη κατάντια μας κι όσο κι αν ζητήσω συγγνώμη απ' τους γονείς σου, κάποιοι θα πίνουν ανερυθρίαστα τσίπουρα στη Ραφήνα...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Προς τους διαχειριστές του φόρουμ: Πως αντιληφθήκατε πως αυτό το τόπικ ανήκει στην ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή είναι απορίας άξιο....Έχετε υπ\' όψη σας στο μέλλον πως δεν πάσχω ούτε από ΙΔΨ ούτε από άλλη ψυχική αθένεια και δεν ζητώ την ψυχολογική υποστήριξη κανενός..Τα τόπικ που παραθέτω από το πρώτο μέχρι και το παρόν, αναφέρεται σε γενικές απόψεις και τίποτε άλλο (αν θα πρέπει σώνει και καλά να βάλουμε κάποια ταμπέλα..)

  3. #3
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    73
    τοτε γιατι υπαρχει αυτο εδω μεσα?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    θυμος ..ειμαι πολυ θυμωμενη γιατι περα απο τον εντελως ΗΛΙΘΙΟ χαμο του διαπιστωνω οτι τελικα ολα η σχεδον ολα ... ειναι αντικειμενο ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗΣ ΣΤΗΝ ελλαδα του 2008 :mad::mad:

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by AWE
    τοτε γιατι υπαρχει αυτο εδω μεσα?
    τι εννοείς ?

  6. #6
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    73
    ενοω οτι δεν εχει καμια θεση εδω μεσα αυτο. εδω ειμαστε ατομα που χρειαζομαστε βοηθεια,αυτο δεν εχει θεση εδω μεσα και καλο θα ηταν να μην δωσουμε αλλο εκταση με πολλα ποστς γιατι υπαρχουν σοβαροτερα θεματα. αυτο εγινε. τωρα ξυπνησατε και καταλαβατε τι συμβαινει γυρω σας?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by AWE
    ενοω οτι δεν εχει καμια θεση εδω μεσα αυτο. εδω ειμαστε ατομα που χρειαζομαστε βοηθεια,αυτο δεν εχει θεση εδω μεσα και καλο θα ηταν να μην δωσουμε αλλο εκταση με πολλα ποστς γιατι υπαρχουν σοβαροτερα θεματα. αυτο εγινε. τωρα ξυπνησατε και καταλαβατε τι συμβαινει γυρω σας?
    Ποιος σου είπε ότι κάποιος πρέπει σώνει και καλά να είναι άρρωστος για να εκθέσει την άποψη του σ\' ένα δημόσιο φόρουμ ? Κατά πιθανότητα όταν εγώ άρχισα να υποφέρω από ψυχικές ασθένειες, προφανώς δεν είχες γεννηθεί ακόμη, αλλά δεν ήξερα πως αποτελεί κριτήριο για να γράψω στο φόρουμ , το ότι πρέπει να νοσώ ακόμη... Και αλλίμονο αν το γεγονός της δολοφονίας ενός 15χρονου από το χέρι ενός μαλάκα, την ημέρα που καταλύθηκε η Δημοκρατία στην Ελλάδα , είναι κατά τη γνώμη σου , μικρότερης σπουδαιότητας γεγονός από πόσα mg ladose ή seroxat παίρνει ο καθένας εδώ μέσα...Λυπάμαι, αλλά θα περίμενα πέρα απ\' \'οσα προβλήματα έχει ο καθένας εδώ πέρα μέσα, ν\' ακούσω δυο λόγια οργής στη μνήμη ενός αθώου παιδιού που έφυγε άδικα...Εγώ, την αυτοκριτική μου έκανα και κανείς δεν μπορεί να με φιμώσει..Αν δεν σ\' αρέσει , μην καταθέτεις κανένα πόστ, οκ ?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Είμαι πάρα πολύ θυμωμένη. Ξέρω παιδιά που ήταν συμμαθητές του Αλέξανδρου και κλαίνε και σπαράζουν από χτες.
    Δυστυχώς στη χώρα μας διαπιστώνω για μία ακόμα φορά πως η αστυνομία δεν είναι εκεί οταν πρέπει και είναι εκεί όταν δεν πρέπει.
    Και δεν είναι από βλακεία. Είναι από δημοσιουπαληλλικό βόλεμα, τη πληγή της χώρας μας.
    Εφυγες πολύ νωρίς Αλέξη.

  9. #9
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    73
    sabb που μας το παιζεις και πανοραμιξ της ασθενειας, τα χρονια ασθενειας που εχει ο καθενας στην πλατη του, του δινουν και μπονους? συγνωμη,αλλα δεν το ηξερα,αφου το εμαθα απο εσενα τωρα,μπορουμε να σε ανακυρηξουμε και αρχηγο και εμεις οι υπολοιποι που ακομα δεν ειχαμε γεννηθει οταν εσυ αρρωσταινες (τρομερο επιχειρημα) να μην ξαναποσταρουμε ποτε. αν θες να ξερεις sabb τον αγωνα εναντια στο κρατος της καταστολης και στα οσα συμβαινουν,οπως αυτο που συναιβει με το ατυχο παλικαρι, θα επρεπε να τον κανουμε εδω και χρονια και δεν πρεπει να πεθανει ακομα ενα παιδια για να βγουμε σε δρομους και φορουμ και να φωναζουμε και να διαμαρτυρομαστε. τοσο καιρο τι εκανες? εβγαζες ποστ για το ποσο μαλακες ειναι μπατσοι? Ο Χ Ι
    τωρα που πεθανε ΑΚΟΜΑ ενας αθωος, βγαινει ο καθε πικραμενος σε φορουμ,ραδιοφωνα,τηλεορασε ις και λεει τα ιδια
    το ποσο λυπαται και το ποσο κακο ειναι το κρατος
    σοβαρα? και τοσο καιρο τι κανατε ολοι εσεις ρε? σας σιχαθηκα ολους εσας που βγαινετε παντου
    και λετε τα ιδια και τα ιδια ΚΑΘΕ φορα ΑΦΟΥ γινει το κακο
    και πιστευετε οτι εχετε κανει και το καθηκον σας σαν ηθικοι και καλοι πολιτες

    ονειρα γλυκα
    συνεχιστε να ξυπνατε, καθε φορα αφου γινει το κακο, και αφηστε αλλους να πολεμουν καθημερινα για την κατασταση του κρατους

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    110
    συμφωνω AWE
    αλλα κι εγω τωρα με ολα αυτα οπως και πριν βεβαια νιωθω αηδια για τα παντα..αυτα ειναι τα πραγματικα προβληματα.και γι αυτα πρεπει να πολεμησουμε

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by AWE
    sabb που μας το παιζεις και πανοραμιξ της ασθενειας, τα χρονια ασθενειας που εχει ο καθενας στην πλατη του, του δινουν και μπονους? συγνωμη,αλλα δεν το ηξερα,αφου το εμαθα απο εσενα τωρα,μπορουμε να σε ανακυρηξουμε και αρχηγο και εμεις οι υπολοιποι που ακομα δεν ειχαμε γεννηθει οταν εσυ αρρωσταινες (τρομερο επιχειρημα) να μην ξαναποσταρουμε ποτε. αν θες να ξερεις sabb τον αγωνα εναντια στο κρατος της καταστολης και στα οσα συμβαινουν,οπως αυτο που συναιβει με το ατυχο παλικαρι, θα επρεπε να τον κανουμε εδω και χρονια και δεν πρεπει να πεθανει ακομα ενα παιδια για να βγουμε σε δρομους και φορουμ και να φωναζουμε και να διαμαρτυρομαστε. τοσο καιρο τι εκανες? εβγαζες ποστ για το ποσο μαλακες ειναι μπατσοι? Ο Χ Ι
    τωρα που πεθανε ΑΚΟΜΑ ενας αθωος, βγαινει ο καθε πικραμενος σε φορουμ,ραδιοφωνα,τηλεορασε ις και λεει τα ιδια
    το ποσο λυπαται και το ποσο κακο ειναι το κρατος
    σοβαρα? και τοσο καιρο τι κανατε ολοι εσεις ρε? σας σιχαθηκα ολους εσας που βγαινετε παντου
    και λετε τα ιδια και τα ιδια ΚΑΘΕ φορα ΑΦΟΥ γινει το κακο
    και πιστευετε οτι εχετε κανει και το καθηκον σας σαν ηθικοι και καλοι πολιτες

    ονειρα γλυκα
    συνεχιστε να ξυπνατε, καθε φορα αφου γινει το κακο, και αφηστε αλλους να πολεμουν καθημερινα για την κατασταση του κρατους
    Εσύ μη λυπάσαι καθόλου γι\' αυτά που συμβαίνουν...Το έχεις περάσει αυτό το στάδιο ? Μπράβο σου...Μια και το γεγονός που αυτές τις ημέρες για μένα δεν μπορεί να είναι ήσσονος σημασίας αν μας γουστάρει ή οχι η γκόμενα ή ο γκόμενος, αν θα πάρουμε το τάδε ή το δείνα φάρμακο για να γίνουμε καλά, αν έχουμε πρόβλημα με τους γονείς μας ή όχι, αν το νύχι του δεξιού ποδιού είναι κατά τι μεγαλύτερο από το διπλανό του , έχω το δικαίωμα να λυπάμαι , να οργίζομαι, να θυμώνω, να διαδηλώνω , να καταθέτω ό,τι αισθάνομαι, είτε το θέλεις ή όχι για τον αναίτιο θάνατο ενός αθώου παιδιού που είναι κοντά στην ηλικία του δικού μου παιδιού..Και κυρίως , αυτό το τόπικ είναι η δική μου αυτοκριτική και οφείλεις να την σεβαστείς..Αν όχι , κάνε ένα τόπικ για το \"μια ωραία πεταλούδα\" κι άντε να παίξεις με τα κουβαδάκια σου...Στην επικαιρότητα υπάρχουν πολύ σοβαρότερα πράγματα κι αν εσένα πια δεν σ\' αγγίζουν γιατί τα έχεις εμπεδώσει προ πολλού, άσε μας εμάς τους άλλους ή όποιους εξ αυτών θέλουν , να ανακαλύπτουν τη δική τους Αμερική...
    Φιλιά
    Ο Πανοραμίξ

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098
    Αν όχι , κάνε ένα τόπικ για το \"μια ωραία πεταλούδα\" [/quote]

    τώρα αυτό γιατί το είπες????
    αχ...ο κάθε άνθρωπος το αντιλαμβάνεται διαφορετικά.....
    δεν νομίζω πάντως πως υπάρχει άνθρωπος που να μην έγινε έξαλλος, να μην τρελάθηκε για όλα αυτά που συμβαίνουν...δυστυχώς εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι επιβεβαιώνται οι χαρακτηρισμοί μου...έχουμε μια δημοκρατική χούντα...με συγχωρείτε για την έκφραση μα αυτό πιστεύω...
    απλά δεν χωράει το μυαλό σου ότι χάθηκε ένα παιδί έτσι...για το τίποτα....κάποιοι δεν μπορούν να καταλάβουν το νόημα της ζωής...εδώ δεν μπορούν να καταλάβουν το νόημα της δικής τους...περιμένουμε να ενδιαφερθούν? περιμένουμε να τους νοιάξει αν σκοτώσουν μια παιδική ψυχή.....
    το μονο που σκέφτηκαν....ένα τσογλανάκι λιγότερο...νομίζουν ότι είναι θεοι...και μπορούν να πέρνουν ζωές κεφάλια...
    το δικό τους κεφάλι πρέπει να πάρουν...όσο σκληρό και αν ακούγεται...καμια τιμωρία δεν είναι αρκετή....και καμιά τιμωρία δεν είναι αρκετή για όλους αυτούς που οδήγησαν αυτή την χώρα στον γκρεμό....γιατί αυτό που ζούμε είναι η ξέφρενη πορεία μας προς τον γκρεμό....
    απλά δεν μπορείς να το πιστέψεις...λες...δεν μπορεί να συμβαίνει αλήθεια...πως είνια δυνατόν...και όμως σήμερα κηδεύεται.....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Αληθεια ποτε θεωρειται ενας θανατος αδικος?Μονο αν ειναι απο το χερι αστυνομικου?Αν ειναι απο το χερι εμπορου ναρκωτικων?Τοσα παιδια πεθαινουν απο τα χερια των τελευταιων αλλα δεν ειδα ποτε να γινεται καμμια διαμαρτυρια [η οπως αλλιως λεγεται]απο κανενα.Μηπως ειναι ενα θεμα που δεν το αγγιζουμε?
    Αληθεια σκεφτηκε κανεις τις ευθυνες αυτων που υποκινουν ολη αυτη την αντιδραση χρησιμοποιωντας μικρα παιδια,ενω οι ιδιοι πινουν καφε στην πλατεια?Ποιους βολευει αυτο το χαος κ ποιοι την υποκινουν?Που βρισκουν τοσα χρηματα οταν οι ιδιοι δεν δουλευουν?Ποσες συνειδησεις ησυχαζουν παρακολουθωντας απο τον καναπε του σαλονιου τους οτι συμβαινει?
    Σεβομαι κ αγαπω ολα τα παιδια μεσα συτο το φορουμ που δινουν ενα καθημερινο κ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟ αγωνα για τη ζωη τους .
    Αυτα τα λιγα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Oχι δεν ειναι ο μονος άδικος θάνατος. Ομως ειναι άλλο να με σκοτώσει, να με εκτελέσει η αστυνομία, άλλο ενας πολιτης κ άλλο να επιλέξω να πάρω ναρκωτικα.

    Υπάρχει ο μικροκοσμος μας, υπάρχουν τα προσωπικα μας προβλήματα, ψυχολογικα κ όχι μονο, ομως υπάρχουν κ τα κοινωνικοοικονομικα προβλήματα στα οποια οσο κ να κλεισουμε τα ματια δεν θα πάψουν να υπάρχουν.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    189
    sabb, δεν το μετακίνησε κανείς το θέμα σου. Μάλλον κατά λάθος θα το άνοιξες εδώ.
    Θα το μεταφέρω στα \"Γενικά\".

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •