Υπερδοσολογια cipralex
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    2

    Υπερδοσολογια cipralex

    Καλησπέρα σε ολους.Γραφω πρώτη φορά εδω.Ειμαι σε αγωγή cipralex 5 χρόνια κ τα τελευταία 4 στα 10 mg χωρίς κάποιο απρόοπτο.Πριν 50 μέρες υποτροπιάσει κ ο ψυχίατρος μου ανέβασε τη δόση στα 15 mg.Βλεπω βελτίωση έστω κ μικρή αλλά πριν δύο μέρες πήρα διπλή δόση καταλάθος.Δηλ. 30mg.Δυο μέρες τα είδα όλα.Αυπνια εφίδρωση,ζάλη, άγχος,ανησυχία,βάρος στο στήθος κτλπ .Το έχει πάθει κανείς από υπερδοσολογια?

  2. #2
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Dragan View Post
    Καλησπέρα σε ολους.Γραφω πρώτη φορά εδω.Ειμαι σε αγωγή cipralex 5 χρόνια κ τα τελευταία 4 στα 10 mg χωρίς κάποιο απρόοπτο.Πριν 50 μέρες υποτροπιάσει κ ο ψυχίατρος μου ανέβασε τη δόση στα 15 mg.Βλεπω βελτίωση έστω κ μικρή αλλά πριν δύο μέρες πήρα διπλή δόση καταλάθος.Δηλ. 30mg.Δυο μέρες τα είδα όλα.Αυπνια εφίδρωση,ζάλη, άγχος,ανησυχία,βάρος στο στήθος κτλπ .Το έχει πάθει κανείς από υπερδοσολογια?
    Ο γιατρός μου,μου εχει πει οτι ειναι ρισκο να παρεις παραπανω δοση γτ τους εχει έρθει προειδοποίηση απο τους καρδιολογους να μην το ανεβαζουν πέρα απο την μέγιστη δόση

    Εστάλη από ALE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    Ο γιατρός μου,μου εχει πει οτι ειναι ρισκο να παρεις παραπανω δοση γτ τους εχει έρθει προειδοποίηση απο τους καρδιολογους να μην το ανεβαζουν πέρα απο την μέγιστη δόση

    Εστάλη από ALE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Μου το έχει πει κ εμένα ο γιατρός ότι μέχρι 20 mg πάει αλλά μέσα στον ύπνο μου με ρώτησε η γυναίκα μου εάν είχα πάρει το φάρμακο,κ τις είπα όχι κ έτσι μου εδωσε ξανά την ημερήσια δόση.Δηλαδη 30mg αντί για 15

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    187
    Καλημέρα, παίρνω εσιταλοπραμη 10mg 37 μέρες, είχα πάθει το ίδιο, μου έκανε συμπτώματα για 2-3 μέρες, αν η 1 δόση από την άλλη είχε αρκετές ώρες διαφορά τότε υποθέτω ότι μοιράζετε σε 2 μέρες και δεν είναι 2πλη δόση. Ο γιατρός μου είχε πει συνέχισε κανονικά.

Similar Threads

  1. Cipralex
    By diamont in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 19-02-2019, 20:18
  2. Cipralex
    By [email protected] in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 2
    Last Post: 22-02-2016, 10:11
  3. CIPRALEX
    By holfork in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 8
    Last Post: 18-11-2014, 17:08
  4. cipralex
    By skata in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 26-12-2013, 10:35
  5. Cipralex
    By obom in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 30
    Last Post: 08-03-2013, 15:27

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •