Απίστευτη επιδείνωση αγχους
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 62
  1. #1
    MikeStam 3
    Guest

    Απίστευτη επιδείνωση αγχους

    Παιδιά εχω απελπιστει ειμαι χαλια εχει χειροτερευσει στο μέγιστο το αγχος μου εκανα μια κατάχρηση στα ζαναξ 20στο συνολο μπορει να ειναι απο αυτο;;Επίσης εχω ξεκινησει remeron 4ημερες στα 15και πήγαμε στα 30τωρα

    Εστάλη από ALE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  2. #2
    MikeStam 3
    Guest
    Κανεις καμια ιδεα τι σας κολλάει πιο πολυ απο τα 2να ειναι;μιληστε σας παρακαλω περνάω μια κολαση

    Εστάλη από ALE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    254
    Αν είχες πάρει 20 ζαναξ μαζεμένα δεν θα βρισκόσουν τώρα εδώ να γράφεις.Δεν είναι από αυτό.
    Γράψε αναλυτικά τι δόσεις παίρνεις τη μέρα ζαναξ και τι αντικαταθλιπτικό.
    Και ποσο καιρό παίρνεις αντικαταθλιπτικό.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #4
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by tselpemts View Post
    Αν είχες πάρει 20 ζαναξ μαζεμένα δεν θα βρισκόσουν τώρα εδώ να γράφεις.Δεν είναι από αυτό.
    Γράψε αναλυτικά τι δόσεις παίρνεις τη μέρα ζαναξ και τι αντικαταθλιπτικό.
    Και ποσο καιρό παίρνεις αντικαταθλιπτικό.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Οχι μαζεμενα ολο το τελευταίο διάστημα τα πηρα τα 20ζαναξ παιρνω πολυ καιρο cipralex 20mg επαιρνα ενα αντυψυχωτικο το sycrest 10mg δεν εκανε και πολλα στο αγχος και τωρα παίρνω cipralex20mg,remeron 30mg και clonotril 1/2πρωι και 1/2απογευμα ζαναξ παιρνω σπανια κατεπικληση ο γιατρος μου λεει το πιο πιθανο να ειναι απο την ελειψη δρασης του sycrest

    Εστάλη από ALE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    254
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    Οχι μαζεμενα ολο το τελευταίο διάστημα τα πηρα τα 20ζαναξ παιρνω πολυ καιρο cipralex 20mg επαιρνα ενα αντυψυχωτικο το sycrest 10mg δεν εκανε και πολλα στο αγχος και τωρα παίρνω cipralex20mg,remeron 30mg και clonotril 1/2πρωι και 1/2απογευμα ζαναξ παιρνω σπανια κατεπικληση ο γιατρος μου λεει το πιο πιθανο να ειναι απο την ελειψη δρασης του sycrest

    Εστάλη από ALE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.Δεν μπορεί κάποιος εδώ μέσα να σε συμβουλέψει για τα φάρμακα.Ο,τι πει ο γιατρός σου.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Ο γιατρος να του δινει ποσα φαρμακα και εμεις να μη το συμβουλεβουμε ασε μας τσελπεμντς. Αυτο που σου ειπε ο γιατρος ισχυει πιστευω και γω στο εχω πει επειδη οταν κοβεις το αντιψυχωτικο αρχιζει να λειτουργει παλι ο εγκεφαλος τοτε και συ νοιωθεις τρυπιος κατεπεκταση σε σενα βγαινει αγχος. Το οτι δε παιρνεις αντιψυχωτικα παντως ειναι θετικο. Δε ειμαι γιατρος αλλα για αγχος παιρνεις ποσα φαρμακα βασικα απο ποσες κατηγοριες ψυχοφαρμακων φιλε κανε ψυχαναλυση οπωσδηποτε, ειχα διαβασει ενα ποστ σου που εκανες για μια καθηγητρια σου και ηταν απαραδεκτο αυτο που σου ειπε αλλος μαθητης θα της ειχε δωσει σφαλιαρα στο πρωσοπο αν του ελεγε τετοια. Φιλε δεν ειμαι ειδικος ουτε μπορω να σου πω κατι σιγουρο αλλα κανε ψυχαναλυση να τα βρεις μονος σου γιατι φιλε εχεις μπλεξει χωρις να εχεις προβλημα και τα αντιψυχωτικα εππηρεαζουν και τη σεξουαλικοτητα σου για να ξερεις επειδη εχω δει κι αλλο θεμα πιυ αναφερεις.

  7. #7
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Ο γιατρος να του δινει ποσα φαρμακα και εμεις να μη το συμβουλεβουμε ασε μας τσελπεμντς. Αυτο που σου ειπε ο γιατρος ισχυει πιστευω και γω στο εχω πει επειδη οταν κοβεις το αντιψυχωτικο αρχιζει να λειτουργει παλι ο εγκεφαλος τοτε και συ νοιωθεις τρυπιος κατεπεκταση σε σενα βγαινει αγχος. Το οτι δε παιρνεις αντιψυχωτικα παντως ειναι θετικο. Δε ειμαι γιατρος αλλα για αγχος παιρνεις ποσα φαρμακα βασικα απο ποσες κατηγοριες ψυχοφαρμακων φιλε κανε ψυχαναλυση οπωσδηποτε, ειχα διαβασει ενα ποστ σου που εκανες για μια καθηγητρια σου και ηταν απαραδεκτο αυτο που σου ειπε αλλος μαθητης θα της ειχε δωσει σφαλιαρα στο πρωσοπο αν του ελεγε τετοια. Φιλε δεν ειμαι ειδικος ουτε μπορω να σου πω κατι σιγουρο αλλα κανε ψυχαναλυση να τα βρεις μονος σου γιατι φιλε εχεις μπλεξει χωρις να εχεις προβλημα και τα αντιψυχωτικα εππηρεαζουν και τη σεξουαλικοτητα σου για να ξερεις επειδη εχω δει κι αλλο θεμα πιυ αναφερεις.
    Κουρασες ρε φιλε ΚΟΥ-ΡΑ-ΣΕΣ ΜΑΣ ΤΑ ΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΑΕΡΟΣΤΑΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΑΝΑΛΥΣΗ ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ RISPERDAL ΘΑ ΜΠΩ ΜΗΝ ΜΕ ΠΡΙΖΕΙΣ ΑΛΛΟ ΑΙΣΙΧΤΗΡ ΠΟΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΙΑ ΣΟΥ ΜΕ ΤΑ ΑΝΤΥΨΥΧΩΤΙΚΑ

    Εστάλη από ALE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Εχω μανια με τη ψυχαναλυση γιατι πιστευω πολυ σε αυτη τη θεραπεια και πραγματικα εχω κακη αποψη για τα αντιψυψωτικα και πιστευω πρεπει να δινονται στην εσχατη περιπτωση στις μικροτερες δυνατες δοσεις και το μικροτερο δυνατο χρονο. Πηρα το θαρρος να σου στειλω και δω επειδη μου εστειλες χτες δε θα σε ζαλισω αλλο να σαι καλα. Οσο για το αεροστατο τα αντιψυχωτικα μικραινουν τους ορχεις ειναι και τα λεγομενα στη πιατσα ορχειδοκοφτης και οι γιατροι δε κανουν καν εξετασεις να προσδιορισουν τη μεταβολη και με εξοργιζει αυτη η εγκληματικη πρακτικη.

  9. #9
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Εχω μανια με τη ψυχαναλυση γιατι πιστευω πολυ σε αυτη τη θεραπεια και πραγματικα εχω κακη αποψη για τα αντιψυψωτικα και πιστευω πρεπει να δινονται στην εσχατη περιπτωση στις μικροτερες δυνατες δοσεις και το μικροτερο δυνατο χρονο. Πηρα το θαρρος να σου στειλω και δω επειδη μου εστειλες χτες δε θα σε ζαλισω αλλο να σαι καλα. Οσο για το αεροστατο τα αντιψυχωτικα μικραινουν τους ορχεις ειναι και τα λεγομενα στη πιατσα ορχειδοκοφτης και οι γιατροι δε κανουν καν εξετασεις να προσδιορισουν τη μεταβολη και με εξοργιζει αυτη η εγκληματικη πρακτικη.
    Αυτα που λες δεν τα χω ξανακούσει πουθενα α και ρωτησε ο μπαμπάς μου και αλλον ψυχιατρο αν μειώνουν την σεροτονίνη και του λεει οχι ρε συναδελφε σοβαρα το λες αλλα και την καθηγητρια φαρμακολογιας που του κανει μαθηματα και λεει και αυτη οχι φυσικα δεν κανουν τετοιο πράγμα αντε ολο μλκιες εισαι

    Εστάλη από ALE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Μη το συνεχιζεις και λες και ψεμματα. https://www.galinos.gr/web/drugs/main/drugs/sycrest διαβασε και στο γαλληνο πεντε γραμμες εχει και το γραφει καθαρα δεν υπαρχει αμφησιμια αν δρα η οχι και σε σεροτονεργικα κυταρα. Αληθεια φιλε εγω δε ευχαριστιεμαι να μαλωνουμε απλα για το γαμωτο θελω να καταδειξω καποια ζητηματα. Δε θα σε ζαλισω αλλο να σαι καλα.

  11. #11
    MikeStam 3
    Guest
    φυσικα και δρα σε σεροτονινεργικα κυτταρα τα ισορροπεί δρα με διαφορετικο τροπο απο οτι τα αντικαταθληπτικα αλλα δεν μειωνει την σεροτονινη ολοι μας το λενε καταλαβε το και εχει σημασια και η δοση που θα παρεις αλλο να παρεις 20mg sycrest και αλλο 10mg λεει ξεκαθαρα ο γαληνος οτι μειωνει την σεροτονινη???ΤΟ ΛΕΕΕΙ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ??ΛΕΕΙ ΔΡΑ ΑΠΛΑ ΣΕ ΣΕΡΟΤΟΝΙΝΕΡΓΙΚΟΥΣ ΥΠΟΔΟΧΕΙΣ ΜΗΝ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΨΕΜΑΤΑ ΑΡΚΕΤΑ ΤΕΛΟΣ ΦΙΛΕ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΕΣ

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Δε λεω ψεμματα εσενα αου λενε ψεμματα και τα λες και τα διαβαζει και κοσμος. Αζεναπίνη
    CU9463U2E2 - ASENAPINE MALEATE
    Η αζεναπίνη (asenapine) είναι αντιψυχωσικό φάρμακο. Προσκολλάται σε διάφορους υποδοχείς που βρίσκονται στην επιφάνεια των νευρικών κυττάρων του εγκεφάλου και διακόπτει τα σήματα που μεταδίδονται μεταξύ των εν λόγω κυττάρων μέσω νευροδιαβιβαστών. Εικάζεται ότι η αζεναπίνη δρα αναστέλλοντας τους υποδοχείς των νευροδιαβιβαστών 5-υδροξυτρυπταμίνης (γνωστής και ως σεροτονίνης) και ντοπαμίνης. Καθώς οι συγκεκριμένοι νευροδιαβιβαστές ενέχονται στη διπολική διαταραχή, η αζεναπίνη βοηθάει στην ομαλοποίηση της λειτουργίας του εγκεφάλου, μειώνοντας τα συμπτώματα της εν λόγω νόσου.


    Πηγή: Γαληνός Οδηγός Φαρμάκων Λεει ξεκαθαρα πως αναστελει μπες και στο λεξικο να καταλαβεις τι εστι αναστελει απλα πραγματα σου λεω και με βγαζεις και ψευτη. Αυτο που σου λεν για ρυθμισει εννουν πως τη μειωνει γιατι χρειαζεται να ειναι λιγοτερη και αυτο εντελως μπακαλικα γιατι δε μιλαμε γις κουβαδες με σεροτονινη αλλα για τον εγκεφαλο και ποσο εκρινει.

  13. #13
    MikeStam 3
    Guest
    ΚΟΦΤΟ ΡΕ ΕΙΧΕΣ ΦΑΕΙ ΜΠΑΝ ΚΑΙ ΗΣΥΧΑΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΕΣΥ ΓΙΑΤΡΟΣ 100 ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΜΕΙΩΝΕΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΝ ΙΣΧΥΕΙ ΛΕΕΙ ΑΝΑΣΤΕΛΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΔΟΧΕΙΣ ΟΚ ΑΥΤΟ ΔΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΤΗΝ ΜΕΙΩΝΕΙ ΡΕ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΟΥ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΠΗΚΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΖΑΛΙΖΕΙΣ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΑΝΤΥΨΩΧΩΤΙΚΑ??ΟΚ ΣΕΒΟΜΑΙ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΕΣ ΔΥΣΚΟΛΑ ΟΤΙ ΣΟΥ ΔΩΣΑΝΕ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΕΓΙΣΤΕΣ ΔΟΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΑΠΟΤΡΕΨΕΙΣ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΑΝ ΤΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΛΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΛΕΟΝ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΞΕΣ ΟΛΑ ΕΣΥ ΟΚ ΦΙΛΕ ΜΗΝ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΜΗΝ ΓΡΑΨΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΔΝ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    και για τους ορχεις που ειπα για να απαντησω στο αεροστατο που οντως εχεις δικιο μπορει να στα χω κανει τα αντιψυχωτικα ανεβαζουν τα επιπεδα προλακτινης γιατι αλλαζει η λειτουργια της υποφυσης που την εκρινη και ανεβασμενα επιπεδα προλακτινης εππηρεαζουν τα οιστρογονα και τη τεστοστερονη γι αυτο και αναφερθηκα στους ορχεις γιατι αυτοι τη παραγαγουν τη τεστοστερονη και μς ανεβασμενη προλακτινη παραγουν λιγοτερη. Αυτα τα απλα απο εμενα και αν σου πει κανενας παλι οτι στη δωση που παιρνεις δεν εππηρεασαν τη προλακτινη δε μπορει να το αποδειξει γιατι απλουστατα δεν σου εχει κανει εξετασεις πρωτου τα παρεις.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Αν δε παραδεχτεις δε με νοιαζει αλλα μετα θα σε λεω ψευτη στο συγκεκριμενο ζητημα. . Αζεναπίνη
    CU9463U2E2 - ASENAPINE MALEATE
    Η αζεναπίνη (asenapine) είναι αντιψυχωσικό φάρμακο. Προσκολλάται σε διάφορους υποδοχείς που βρίσκονται στην επιφάνεια των νευρικών κυττάρων του εγκεφάλου και διακόπτει τα σήματα που μεταδίδονται μεταξύ των εν λόγω κυττάρων μέσω νευροδιαβιβαστών. Εικάζεται ότι η αζεναπίνη δρα αναστέλλοντας τους υποδοχείς των νευροδιαβιβαστών 5-υδροξυτρυπταμίνης (γνωστής και ως σεροτονίνης) και ντοπαμίνης. Καθώς οι συγκεκριμένοι νευροδιαβιβαστές ενέχονται στη διπολική διαταραχή, η αζεναπίνη βοηθάει στην ομαλοποίηση της λειτουργίας του εγκεφάλου, μειώνοντας τα συμπτώματα της εν λόγω νόσου.


    Πηγή: Γαληνός Οδηγός Φαρμάκων Αυτα που σου εχω σς μαυρο λεν ξεκαθαρα πως τη μειωνει και οφειλω να το πω γιατι μπηκα σε αυτο το φορουμ για να διωρθωσω και να αναδειξω την αληθεια για τα ψυχοφαρμακα αυτα.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Απίστευτη ζήλεια
    By Fadasma in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 16
    Last Post: 14-05-2017, 22:47
  2. ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΕΜΜΟΝΗ
    By fighter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 24-08-2016, 01:55
  3. ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΒΑΡΕΜΑΡΑ
    By schizophrenic25 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 44
    Last Post: 31-08-2015, 15:14
  4. Replies: 17
    Last Post: 29-01-2012, 16:53
  5. επιδεινωση ΙΨΔ
    By korman709 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 02-10-2011, 13:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •