μηπως εχω μπει friendzone ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    tzo1
    Guest

    μηπως εχω μπει friendzone ?

    καλησπερα!! λοιπον ενα παιδι που γνωρισα προσφατα μεσω κοινης παρεας ,ιδια σχολη με εμενα ,μεγαλυτερο σε ηλικια ,γυρισε πισω στον τοπο καταγωγης του γιατι του εχουν μεινει λιγα μαθηματα για πτυχιο και επιασε εκει δουλεια.Ο τοπος καταγωγης ειναι ενα δυωρακι απο εδω που ειμαι εγω. Τις λιγες φορες που ημασταν σε κοινη παρεα μιλαγαμε μεταξυ μας ολη την ωρα και πρωτη φορα αισθανομουν οτι καποιο ατομο αντιθετου φυλου για το οποιο ενιωθα ελξη μπορουσε να με καταλαβει οσο αυτος και να εχουμε τοσα κοινα... τελος παντων οι μερες περασαν και ηταν να φυγει ...την τελευταια φορα που τον ειδα ενιωθα ενα κομπο στο στομαχι αλλα το προσπερασα γιατι δεν θα τον εβλεπα και θα χαναμε επαφες...το θεμα ειναι οτι μετα την 1η βδομαδα που ειχε επιστρεψει στο πατρικο , μου εστειλε μηνυμα και μιλαμε μεχρι τωρα (παει νομιζω ενας μηνας περιπου) αναλυοντας πολλα πραγματα πανω σε επιφανειακα και βαθυτερα θεματα...Απλα το θεμα ειναι οτι θα μου αναφερει οτι θελει να την πεσει σε καποια απο την δουλεεια για να ξεσπασει γιατι εχει να κανει καιρο σεξ ... την 1η φορα που αναφερθηκε σε κατι τετοιο καταλαβα οτι ειμαι φρεντζοουν και ανεφερα και εγω οτι πχ μου εστειλε καποιος και σκεφτομαι να βγω μαζι του κλπ...μου αναφερει για αλλες μονο για το σεξ οτι πχ του αρεσουν εμφανισιακα καποιες κοπελες εκει που δουλευει....και τωρα ερωτω....υπαρχει περιπτωση αν σας ενδιεφερε μια κοπελα ερωτικα να της αναφερατε οτι θελετε να χωθειτε σε αλλες , εστω και αν το λεγατε μονο για το σεξ?? .... σιγουρα το γεγονος οτι μιλαμε τσατ δεν σημαινει κατι ...απλα εχουμε πει πολλα απο φοβιες μεχρι οικογενειακα και απλα σκεφτομουν για ποιο λογο να επιδιωκει τοσο βαθια επικοινωνια ...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Βρε tzo, αυτό το έχω μπει σε friendzone που λέτε όλοι την ώρα οι πιο νέοι, ειλικρινά δεν το έχω καταλάβει γιατί έχει γίνει της μόδας τόσο. Εγώ ξέρω ότι στα φοιτητικά μου χρόνια αν γούσταρα κάποιον με τον τρόπο μου προσπαθούσα να το κάνω αισθητό. Αν αυτός με έβλεπε σαν φίλη και εγώ δεν ήθελα να είμαι απλά φίλη του, ξέκοβα τα πολλά πολλά. Αν πάλι είχα καλή επικοινωνία με κάποιον και τον έβλεπα σαν φίλο κι αυτός σαν φίλη, άφηνα μια ωραία φιλία να αναπτυχθεί, φιλία λέγεται, όχι φιλική ζώνη και δεν έχει την αρνητική χροιά που νομίζω της δίνετε οι περισσότεροι εδώ μέσα, Ξέρεις γιατί; Γιατί η φιλία είναι αμφίπλευρη. Κι εσύ φίλο τον έχεις τον άλλο, όχι κρυφή καψούρα και κάθεσαι και το παίζεις φιλαράκι!

    Τώρα στην περίπτωσή σου τα ενδεχόμενα είναι δύο: Είτε πράγματι σε βλέπει σαν φίλη και μιλάει μαζί σου πολύ άνετα είτε σε γουστάρει κι αντί να το πει ευθέως λέει αυτά τα περί σεξ κτλ για να δει πως θα αντιδράσεις. Αν ισχύει το δεύτερο και με το να το παίζετε αδιάφοροι και άνετοι λέτε ο ένας στον άλλο ψέματα ότι κάτι παίζει με άλλους, στο τέλος δεν θα γίνει κάτι μεταξύ σας από την χαζομάρα που έχετε στον εγκέφαλο να παίζετε τις κολοκυθιές. Αν ισχύει το πρώτο και σε βλέπει φιλικά, απλά πρέπει να απομακρυνθείς. Το τι ισχύει δεν είμαι εκεί για να το ξέρω, άλλωστε μια μικρή φράση ή το βλέμμα του ή μικρές κινήσεις όταν είσαστε κοντά μπορεί να δείξουν περισσότερα από το γενικό νόημα των συζητήσεων. Εμείς που να ξέρουμε; Γιατί δεν του μιλάς ξεκάθαρα ή έστω να κανονίσεις μία συνάντηση σύντομα από κοντά να δεις πως θα πάει;

  3. #3
    Miliva21
    Guest
    Εκτός από αυτό για το σεξ δεν σου έχει πει κάτι άλλο....; δεν σου έχει δώσει κάποιο δείγμα της συμπεριφοράς του ότι μπορεί και να του αρέσεις....;;

    Όπως το να πει κάτι θετικό για σένα....αν σε θαυμάζει για κάτι.......αν του αρέσει κάτι επάνω σου..... .αν τον πιάνεις να σε κοιτάζει όταν δεν τον βλέπεις εσύ......ή κάποιες στιγμές αν υπάρχει κάτι άλλο στην ατμόσφαιρα; βέβαια θα μου πεις εσύ με τόση καψούρα νιώθεις ηλεκτρισμό ακόμα και αν κάνει κρυο στην αντίπερα όχθη.......όμως κάτι να έχει ειπωθεί;; να σου έχει πει να βγείτε ή να θέλει να ξέρει τα προσωπικά σου και τι σου αρέσει; αν δείχνει ενδιαφέρον σε αυτά που λες;

    Ή είναι σε φάση πχ είμαι απόλυτα χαλαρός και κουλ και απλα βρισκόμαστε σε μια παρέα και μιλάμε για διάφορα επδ εσύ είσαι ομιλητικη και ανοικτή και έχουμε κάποια κοινά; Αλλά τπτ άλλο....σε βλέπω σαν τον κολλητό μου....;

    Τι γυναίκες του αρέσουν εμφανισιακα και σαν στυλ από ότι σου έχει πει; πιστεύεις ότι θα μπορούσες να είσαι του γούστου του;
    Ξέρεις αν είναι σε φάση να κάνει σχέση; Γιατί μπορεί και να μην είναι θετικός στο να επενδύσει σε μια σχέση σε αυτή τη περίοδο της ζωής του.

    Εκεί στο τόπο καταγωγής του ξέρεις αν παίζει κάτι με καμία; αν πχ μπορεί να έχει εκεί κάποια κοπέλα ή έστω περιστασιακές γνωριμίες;

  4. #4
    tzo1
    Guest
    δειχνει γενικοτερο ενδιαφερον και στελνει απο μονος του ενω δεν ειναι οτι πλεον εχουμε κοινες παρεες και απλα εκατσε να μιλησουμε ... εγω δεν θελω να εκδηλωθω ππρος το παρων γιατι απο σεπτεμβρη μπορει να γυρισει εδω(μπορει να βρει δουλεια εδω γιατι του αρεσει πιο πολυ απο το μερος που καταγεται) και να τον βλεπω πιο συχνα. μεχρι τοτε ομως αυτος ειναι εκει και μεσα απο μηνυματα δν μπορω ν πω κατι η να κανονισω κατι....απλα ολο αυτο το να αναφερει οτι θελει να κανει σεξ με καποια απο την δουλεεια διχνει φιλικοτητα και χαλαροτητα..μου χει πει οτι δεν κανει 1α βηματα οποτε ισως και μονο που στελνει καθε μερα ναναι για εκεινον κινηση..ισως και οχι...παντως 1 φορα εγω δεν εχω ανοιχτει σε ατομο που με καταλαβαινει (και αυτος μου εχει πει πραγματα που τα χει πει σε ελαχιστους) αλλα σιγουρα δεν θα τον εβλεπα φιλικα...τωρα αν αυτος απλα του εκανα το κλικ να πει 2 κουβεντες παραπανω ενω δεν εχουμε βγει αρκετες φορες πριν φυγει και χωρις να μαστε θεμα ...μπορει,,,μπορει ναναι τοσο χαλαρος και ανοιχτος ..

  5. #5
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by tzo1 View Post
    δειχνει γενικοτερο ενδιαφερον και στελνει απο μονος του ενω δεν ειναι οτι πλεον εχουμε κοινες παρεες και απλα εκατσε να μιλησουμε ... εγω δεν θελω να εκδηλωθω ππρος το παρων γιατι απο σεπτεμβρη μπορει να γυρισει εδω(μπορει να βρει δουλεια εδω γιατι του αρεσει πιο πολυ απο το μερος που καταγεται) και να τον βλεπω πιο συχνα. μεχρι τοτε ομως αυτος ειναι εκει και μεσα απο μηνυματα δν μπορω ν πω κατι η να κανονισω κατι....απλα ολο αυτο το να αναφερει οτι θελει να κανει σεξ με καποια απο την δουλεεια διχνει φιλικοτητα και χαλαροτητα..μου χει πει οτι δεν κανει 1α βηματα οποτε ισως και μονο που στελνει καθε μερα ναναι για εκεινον κινηση..ισως και οχι...παντως 1 φορα εγω δεν εχω ανοιχτει σε ατομο που με καταλαβαινει (και αυτος μου εχει πει πραγματα που τα χει πει σε ελαχιστους) αλλα σιγουρα δεν θα τον εβλεπα φιλικα...τωρα αν αυτος απλα του εκανα το κλικ να πει 2 κουβεντες παραπανω ενω δεν εχουμε βγει αρκετες φορες πριν φυγει και χωρις να μαστε θεμα ...μπορει,,,μπορει ναναι τοσο χαλαρος και ανοιχτος ..
    Μπερδεμένη σε ακούω.....Και περισσότερο προς το φιλικό το κόβεις όλο το ενδιαφέρον του να ειναι μάλλον...........από την άλλη επδ μιλάτε κιόλας θες να ελπίζεις ότι μπορεί να σε βλέπει ερωτικά Αλλά δεν το πιστεύεις και πολύ μέσα σου

    Εκείνος θεωρείς ότι έχει καταλάβει ότι τον θες;;
    Μπορεί να σε βλέπει φιλικά Αλλά μπορεί και να θέλει να σε ψαρέψει με αυτό που σου λέει για το σεξ....

    Δεν ξέρω....Και για να σου λυθεί η απορία πρέπει να παίξετε με ανοιχτά χαρτιά......Δεν είναι κακο να τον φλερτάρεις για να μάθεις επιτέλους τι συμβαίνει μεταξύ σας! Απο το να παιζετε τα φιλαρακια.......
    Πάντως όσο μιλάτε ακόμα καλά είσαι έχεις μια ευκαιρια και μια πιθανότητα να σου βγει σε ερωτικό....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δεν είναι σίγουρο οτι σε βλέπει μονο φιλικά επειδη σου λέει για αυτες τις κοπέλες, μπορεί να στο λέει και σαν τέχνασμα για να δει αντιδράσεις απο σενα, αν θα δείξεις καποια ζήλεια ή ενόχληση ας το πουμε, το κάνουν συχνά τα αγόρια ή για αλλους λόγους, να δειχτούνε, απο βλακεία κλπ. Το θέμα είναι οτι αφου μένει μακρυά τωρα δεν μπορείς να κάνεις και πολλά, ομως μπορείς να κρατήσεις μια επαφή πχ να μιλάτε καθε τοσο γιατι μπορεί να έρθει εκει που μένεις εσυ οπου θα ναι πιο εύκολο να βρεθείτε. Εσυ οταν του πες για σενα τι σου ειπε εκεινος;

  7. #7
    tzo1
    Guest
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Δεν είναι σίγουρο οτι σε βλέπει μονο φιλικά επειδη σου λέει για αυτες τις κοπέλες, μπορεί να στο λέει και σαν τέχνασμα για να δει αντιδράσεις απο σενα, αν θα δείξεις καποια ζήλεια ή ενόχληση ας το πουμε, το κάνουν συχνά τα αγόρια ή για αλλους λόγους, να δειχτούνε, απο βλακεία κλπ. Το θέμα είναι οτι αφου μένει μακρυά τωρα δεν μπορείς να κάνεις και πολλά, ομως μπορείς να κρατήσεις μια επαφή πχ να μιλάτε καθε τοσο γιατι μπορεί να έρθει εκει που μένεις εσυ οπου θα ναι πιο εύκολο να βρεθείτε. Εσυ οταν του πες για σενα τι σου ειπε εκεινος;
    εγω του ειπα οτι βγηκα με ενα παιδι που μου στελνει αλλα δεν συνεχιστηκε και απλα ρωταγε αρκετες λεπτομερειες...καλα γενικα απλα λεμε συνεχεια γενικα για τα γκομενικα μας γιατι και οι 2 εχουμε καιρο να κανουμε κατι με καποιον..εγω γενικα το παιζω χαλαρη και του εχω πει οτι δεν κανω κατι γιατι εδω που σπουδαζω δεν μαρεσει αρκετα καποιος για να συνεχισω ..θα ναι λιγο φειλ να αρχισω να δειχνω ξαφνικα ερωτικο ενδιαφερον εντονο..βασικα οχι φειλ απλα θα 'εκτεθω' (δεν ειμαι τοσο διατεθιμενη να το καταλαβει δλδ φοβαμαι και την απορριψη ) αυτος μου λεει οτι γενικα εν τελη του την πεφτουν αυτες που το ψηνει να κανει κατι (οταν του πα να χωθει οντως σε μια απτην δουλεεια εφοσον θελει να ξεσπασει καπου/νακανεισεξ/) οποτε για αυτο δεν.. γενικα εινια λιγο περιεργη κατασταση γιατι μιλαμε καθε μερα ενω δν ειναι εδω και στελνει και αυτος και εκει που πριν φυγει δεν ειχαμε προλαβει να πουμε πολλα τωρα εχουμε πει πολλα ο ενας στον αλλον αλλα στο φιλικο κομματι ( το οποιο οντως μπορει να μην ειναι φιλικο μονο και μονο που στελνει αυτος μπορει να το θεωρει κινηση ) απλα μιλαμε 1 μηνα και και δεν εχει πεσει καποιο υπονοοουμενο κατι....σιγουρα δεν μπορεις να ξερεις απο τσατ, δεν ειναι αμεσος τροπος επικοινωνιας..αλλα και παλι ..τεσπα επειδη θα κατεβω εγω στην πολη που ειναι αυτος για βολτα μεσα στις διακοπες του πασχα , θα το αναφερω μηπως πει κατι..νομιζω μονο ετσι θα φανει αν ενδιαφερεται καπως..αν θελει να συναντηθουμε ..αλλιως απλα του αρεσει να μιλαμε και στην πραξη να μην εχουμε μια καποιου ειδους απτη σχεση..καλο θα ναι να το δω μεσα στο πασχα για να μην εχω απο μονη μου ελπιδες για κατι το οποιο δν ειναι καν φιλια , εινια απλα επικοινωνια,κουβεντα
    μεσω τσατ..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Quote Originally Posted by tzo1 View Post
    εγω του ειπα οτι βγηκα με ενα παιδι που μου στελνει αλλα δεν συνεχιστηκε και απλα ρωταγε αρκετες λεπτομερειες...καλα γενικα απλα λεμε συνεχεια γενικα για τα γκομενικα μας γιατι και οι 2 εχουμε καιρο να κανουμε κατι με καποιον..εγω γενικα το παιζω χαλαρη και του εχω πει οτι δεν κανω κατι γιατι εδω που σπουδαζω δεν μαρεσει αρκετα καποιος για να συνεχισω ..θα ναι λιγο φειλ να αρχισω να δειχνω ξαφνικα ερωτικο ενδιαφερον εντονο..βασικα οχι φειλ απλα θα 'εκτεθω' (δεν ειμαι τοσο διατεθιμενη να το καταλαβει δλδ φοβαμαι και την απορριψη ) αυτος μου λεει οτι γενικα εν τελη του την πεφτουν αυτες που το ψηνει να κανει κατι (οταν του πα να χωθει οντως σε μια απτην δουλεεια εφοσον θελει να ξεσπασει καπου/νακανεισεξ/) οποτε για αυτο δεν.. γενικα εινια λιγο περιεργη κατασταση γιατι μιλαμε καθε μερα ενω δν ειναι εδω και στελνει και αυτος και εκει που πριν φυγει δεν ειχαμε προλαβει να πουμε πολλα τωρα εχουμε πει πολλα ο ενας στον αλλον αλλα στο φιλικο κομματι ( το οποιο οντως μπορει να μην ειναι φιλικο μονο και μονο που στελνει αυτος μπορει να το θεωρει κινηση ) απλα μιλαμε 1 μηνα και και δεν εχει πεσει καποιο υπονοοουμενο κατι....σιγουρα δεν μπορεις να ξερεις απο τσατ, δεν ειναι αμεσος τροπος επικοινωνιας..αλλα και παλι ..τεσπα επειδη θα κατεβω εγω στην πολη που ειναι αυτος για βολτα μεσα στις διακοπες του πασχα , θα το αναφερω μηπως πει κατι..νομιζω μονο ετσι θα φανει αν ενδιαφερεται καπως..αν θελει να συναντηθουμε ..αλλιως απλα του αρεσει να μιλαμε και στην πραξη να μην εχουμε μια καποιου ειδους απτη σχεση..καλο θα ναι να το δω μεσα στο πασχα για να μην εχω απο μονη μου ελπιδες για κατι το οποιο δν ειναι καν φιλια , εινια απλα επικοινωνια,κουβεντα
    μεσω τσατ..
    Μπορεί να είναι απλά επικοινωνία, κουβέντα μέσω τσατ αυτό δε σημαίνει όμως πως δε μπορεί να γίνει κάτι ερωτικό μεταξύ σας. Εσένα σου αρέσει. Υποθέτω από αυτά που γράφεις πως κι εκείνου του αρέσεις. Ίσως όμως να θέλει απλά να το κάνει μαζί σου και τίποτα παραπάνω. Δεν είναι υποτιμητικό. Μπορεί να φοβάται ότι θα το πάρεις αρνητικά. Αφού και οι δύο έχετε καιρό να κάνετε κατι, κάντε το και όπως έγραψε και η Sonia μην παίζετε τις κολοκυθιές.

  9. #9
    Miliva21
    Guest
    Μπορεί να σε βλεπει φιλικα αλλα μπορεί πιθανόν και του αρέσεις και να είναι στην ίδια θέση μαζί σου........

    Δεν γίνεται ομως δουλειά άμα δεν τολμάει κανένας από τους δύο και διστάζετε.....κάποιος πρεπει να μιλήσει πρώτος ή να δείξει κάτι παραπάνω με έμμεσο τρόπο Αλλά να ειναι ξεκάθαρο...
    Εσενα δεν σε βλέπω διατεθειμένη να κάνεις καμία κίνηση παρόλο που σε καιει....Ντάξει απλά μπορεί και να μη μάθεις και ποτέ ή να είναι και αυτός κότα και να σε δει χλιαρή και να αποθαρρύνθει.....

    Γενικά πως θα τον έλεγες σαν τύπο.....ειναι το γλυκό ντροπαλό παιδί που θα κόλλαγε να τη πέσει σε γυναίκα ή είναι ο άντρας με αυτοπεποίθηση που θα διεκδικήσει άνετα.....;;; νομίζω ότι αν σκεφτείς αυτο θα είσαι πιο κοντά σε αυτό που συμβαίνει.....

    Εκτός πια και αν θέλει σεξ από σένα σε φάση friends with benefits.....γι αυτό σου πετάει και τα σχόλια τύπου " άσε έχω να κάνω καιρό σεξ..και θέλω να ξεδώσω!) Μπας και θες και εσύ και τη βρείτε στα φιλικά μεν με σεξ δε.... Αλλά μπορεί αν θέλει αυτο να ντρέπεται να το προτείνει και είναι λογικό......


    Εσύ τι θες από αυτόν;; Ξέρεις τι θες ;;

  10. #10
    tzo1
    Guest
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Μπορεί να σε βλεπει φιλικα αλλα μπορεί πιθανόν και του αρέσεις και να είναι στην ίδια θέση μαζί σου........

    Δεν γίνεται ομως δουλειά άμα δεν τολμάει κανένας από τους δύο και διστάζετε.....κάποιος πρεπει να μιλήσει πρώτος ή να δείξει κάτι παραπάνω με έμμεσο τρόπο Αλλά να ειναι ξεκάθαρο...
    Εσενα δεν σε βλέπω διατεθειμένη να κάνεις καμία κίνηση παρόλο που σε καιει....Ντάξει απλά μπορεί και να μη μάθεις και ποτέ ή να είναι και αυτός κότα και να σε δει χλιαρή και να αποθαρρύνθει.....

    Γενικά πως θα τον έλεγες σαν τύπο.....ειναι το γλυκό ντροπαλό παιδί που θα κόλλαγε να τη πέσει σε γυναίκα ή είναι ο άντρας με αυτοπεποίθηση που θα διεκδικήσει άνετα.....;;; νομίζω ότι αν σκεφτείς αυτο θα είσαι πιο κοντά σε αυτό που συμβαίνει.....

    Εκτός πια και αν θέλει σεξ από σένα σε φάση friends with benefits.....γι αυτό σου πετάει και τα σχόλια τύπου " άσε έχω να κάνω καιρό σεξ..και θέλω να ξεδώσω!) Μπας και θες και εσύ και τη βρείτε στα φιλικά μεν με σεξ δε.... Αλλά μπορεί αν θέλει αυτο να ντρέπεται να το προτείνει και είναι λογικό......


    Εσύ τι θες από αυτόν;; Ξέρεις τι θες ;;


    εχθες και σημερα μου πεταξε σποντα να κανουμε σεξ και σημερα μου λεει εστειλε σε μια που εκαναν κατι περυσι και μετα μου ελεγε και για αλλες...νταξει για friends with benefits το παει απλα χωρις λογο εχουμε αναλυσει τα κερατα μας σε ενα τσατ αν θελει μονο να πηδηχτουμε,,με ενα μηνυμα κανονιζοταν...δν χρειαζοταν τοση επικοινωνια...εγω δεν θελω μονο σεξ ειμαι σε φαση για κατι πιο σταθερο οποτε θα αρχισω να ειμαι πιο ψυχρη...

  11. #11
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by tzo1 View Post
    εχθες και σημερα μου πεταξε σποντα να κανουμε σεξ και σημερα μου λεει εστειλε σε μια που εκαναν κατι περυσι και μετα μου ελεγε και για αλλες...νταξει για friends with benefits το παει απλα χωρις λογο εχουμε αναλυσει τα κερατα μας σε ενα τσατ αν θελει μονο να πηδηχτουμε,,με ενα μηνυμα κανονιζοταν...δν χρειαζοταν τοση επικοινωνια...εγω δεν θελω μονο σεξ ειμαι σε φαση για κατι πιο σταθερο οποτε θα αρχισω να ειμαι πιο ψυχρη...
    Το friends with benefits είναι μια δική μου ερμηνεία και μια εκδοχή που θα μπορούσε να συμβαινει.....Γτ με τη συμπεριφορά του και με αυτά που περιγράφεις εσύ τα "Ναι μεν αλλά....." με παραπέμπει ότι θα ήθελε μια ελεύθερη σχέση δλδ φιλαράκια αλλά να σε εχω κιόλας να μου καλύπτεις τις κα.....λες!!!!

    Ωστόσο μη το παιρνεις δεδομένο ότι θέλει ντε και καλά friend with benefits.....Μπορεί να είναι και αυτός μπερδεμένος και να μην έχει ξεκαθαρίσει τι θέλει....

    Εμμ δεν χρειαζόταν για ένα πήδημα τόση επικοινωνία.... όμως αυτά συμβαίνουν όταν δεν μιλάνε ξεκάθαρα για το τι θέλουν δύο άνθρωποι............και όσο δεν ξεκαθαρίζεις τη θέση σου και δεν του δείχνεις τι θες τόσο πιο αργά και επώδυνα θα ληξει μέσα σου αυτή η κατάσταση για το τι πρόκειται να γίνει .....

    Τεσπα...Εσύ από ότι κατάλαβα θες σχέση με τον συγκεκριμένο.....μπορείς λοιπόν σε μια κουβέντα να πεις ότι είσαι πλέον πιο ανοικτή για μια σχέση στη ζωή σου και ότι θα σκεφτόσουν και θα σ άρεσε το ενδεχόμενο μιας σχέσης....Για να ξέρει την οπτική σου και σε τι φάση βρίσκεσαι στα ερωτικά σου...και δεν χρειάζεται να του πεις ότι τη θες τη σχέση από αυτόν συγκεκριμένα Αλλά γενικότερα σε τι φάση είσαι....

    Πάντως αν εσύ θες σχέση ενώ εκείνος χαλαρά πράγματα και λίγο σεξ και λίγο φίλοι και ενδωσεις ...τότε σε βλέπω να πληγωνεσαι και να καταπιέζεσαι

  12. #12
    Miliva21
    Guest
    Πριν όμως βγαλεις συμπερασματα και αλλάξεις συμπεριφορά απέναντι του καλύτερα να ξεκαθαρίσεις και να εκδηλώσεις τι θες και πως αισθάνεσαι γτ υπάρχει και η πιθανότητα να βγάλεις λάθος συμπεράσματα και να καταδικάσεις εν αγνοία σου μια κατάσταση η οποία ίσως είχε άλλη προοπτική αν έλεγες τι θες

  13. #13
    tzo1
    Guest
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Πριν όμως βγαλεις συμπερασματα και αλλάξεις συμπεριφορά απέναντι του καλύτερα να ξεκαθαρίσεις και να εκδηλώσεις τι θες και πως αισθάνεσαι γτ υπάρχει και η πιθανότητα να βγάλεις λάθος συμπεράσματα και να καταδικάσεις εν αγνοία σου μια κατάσταση η οποία ίσως είχε άλλη προοπτική αν έλεγες τι θες
    νταξει γενικα αν ο αλλος σε θελει δεν παιζει να σου λεει για τις αλλες που εστειλε...οποτε η με εχει για μπρο η αν με βλεπει αλλιως με βλεπει μονο για σεξ στο χαλαρο και για αυτο θελει να κραταει επαφη αλλα και να δειχνει οτι ψαχνεται...απλα εφοσον δεν με ψηνει αυτο γιατι ειμαι σιγουρη οτι θα νιωθω περισσοτερα και θα φαω τα μουτρα μου αν αυτος το παει τοσο χαλαρα θα κοψω λιγο και θα το βγαλω απτο μυαλο μου

  14. #14
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by tzo1 View Post
    νταξει γενικα αν ο αλλος σε θελει δεν παιζει να σου λεει για τις αλλες που εστειλε...οποτε η με εχει για μπρο η αν με βλεπει αλλιως με βλεπει μονο για σεξ στο χαλαρο και για αυτο θελει να κραταει επαφη αλλα και να δειχνει οτι ψαχνεται...απλα εφοσον δεν με ψηνει αυτο γιατι ειμαι σιγουρη οτι θα νιωθω περισσοτερα και θα φαω τα μουτρα μου αν αυτος το παει τοσο χαλαρα θα κοψω λιγο και θα το βγαλω απτο μυαλο μου
    Και πώς είσαι σίγουρη ότι δεν παίζει να σου λέει για άλλες κάποιος που σε θέλει.....;

    Μπορεί να το κάνει για να κόψει αντίδραση σου...ή να του αρέσει να πουλαει μούρη για να ανέβει στα μάτια σου ή να του αρέσεις Αλλά να μην το ξέρει ακόμα ή να του αρέσει να τον διεκδικούν και να προσπαθει να σε σκουντηξει για να τον διεκδικήσεις.......
    Σγρ ξέρεις παραπανω πράγματα επδ εσύ το ζεις....όμως ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις πως σκέφτεται κάποιος.....Ούτε και εμείς εδώ ξέρουμε να σου πούμε τι θέλει! Πάντως και του αρέσεις για σεξ και σε εμπιστευεται για δικά του θέματα...οπότε γιατί όχι;;;;;;;;;;
    Άρα για να μάθεις ή θα του δείξεις πιο ξεκάθαρα ότι σ αρεσει ή θα τον ρωτήσεις τι είναι αυτό που θέλει από σένα επδ νιωθεις μπερδεμένη....

    Τώρα αν δεν θες να κάνεις τπτ........ και αν θες να ξεκόψεις και να γίνεις ψυχρή ετσι απο μονη σου επδ αυτό είναι το πιο εύκολο και το πιο βολικό ... Κάνε ότι νομίζεις....αυτά τα πράγματα θέλουν και λίγο ρισκο και λίγη τόλμη...αν νιώθεις ότι δεν είσαι έτοιμη να ρισκάρεις και να το κηνυγησεις τότε παρέδωσε τα οπλα

  15. #15
    tzo1
    Guest
    απλα αισθανομαι οτι θα βγω τρελη απο εκει που και καλα ειμαστε χαλαρα και εγω το παιζω χαλαρη που λεει και για αλλες ξαφνικα να αρχισω να χωνομαι..γιατι δν ειναι οτι εχουμε κανει κατι εχουμε καποιο παρελθον η οτιδηποτε..απλα μιλαμε..απλα αν τα ελεεγε ετσι δεν θα το χε τραβηξει τοσο...εδω μου πασαρε φιλο του!!! απλα με το να απομακρυνθω λιγο ισως να καταλαβει και λιγο τα ορια γιατι τωρα που μιλαμε τοσο εχει δει την φαση οτι θα τα λεει ολα μεχρι και ποια μπηκε στο μαγαζι και του γυαλισε ...παντως σιγουρα και να θελει θελει κατι πολυ χαλαρο οποτε και παλι θα πρεπει να προστατευτω γιατι εγω ειμαι σιγουρη οτι θα κολλησω, ειναι η 1η φορα που ενα ατομο αντιθετου φυλουπου με ελκυει μου εχει φανει τοσο ενδιαφερον και αισθανομαι οτι υπαρχει καλη επικοινωνια

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Friendzone (φιλική ζώνη)
    By Kostas_14 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 108
    Last Post: 01-12-2018, 03:08
  2. Εχει μπει κανεις ψυχιατρειο
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 67
    Last Post: 03-01-2018, 01:59
  3. FriendZone
    By Cerberus in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 83
    Last Post: 02-03-2016, 15:58
  4. Μήπως είμαι τρελός, μήπως τα' χω χαμένα.. που λέει και το τραγούδι;;
    By Nestwr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 49
    Last Post: 08-03-2014, 21:14
  5. οποιος ειναι online να μπει στο chat!!!!
    By celeste in forum Παχυσαρκία
    Replies: 15
    Last Post: 28-08-2009, 17:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •