ερωτική επιθυμία πως? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 43 of 43
  1. #31
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    και να πας να κάνεις κατάσταση και να τις πεις δεν έχω ωριμάσει, το χτυπάς το κεφαλι στο τοίχο η όχι
    και αν δεν είσαι πότε?οι γυναίκες ωριμαζουν ποιο εύκολα από τους άντρες?
    στα σχολεία πρέπει να υπάρχει μάθημα για την σεξουαλικη αγωγή αλλά αυτό θέλει πολύ συζήτηση
    Όταν θα πας να κάνεις κατάσταση καλό είναι να μην έχεις αυτες τις απορίες γιατί θα καταλαβει η άλλη αν έχεις η δεν έχεις ωριμασει χωρίς να της το πεις να είσαι σίγουρος

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    η ωρίμανση έχει να κάνει αν κάποιος είναι παρθένος?
    και πως θα το καταλάβει αυτή? Γιατί υπάρχει περίπτωση να την κοπανησει?

  3. #33
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    η ωρίμανση έχει να κάνει αν κάποιος είναι παρθένος?
    και πως θα το καταλάβει αυτή? Γιατί υπάρχει περίπτωση να την κοπανησει?
    Αν δεν βγαζεις μια σιγουριά στην άλλη ότι ξέρεις τι πάτε να κανετε πως να σε εμπιστεύτει?εκτός κι αν είναι κάποια εμπειρη.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Νομίζω ότι το μπερδεύεις το παιδί χειρότερα Αποστολία με αυτά που του λες. Κάθε ζευγάρι αναπτύσσει τους δικούς του κώδικες. Αν ξέρει η άλλη ότι και για τον άλλον θα είναι η πρώτη φορά, πως μπορεί να περιμένει να είναι κι αυτός ο ώριμος και ο σίγουρος για τον εαυτό του; Λογικό να υπάρχει και κάποια διστακτικότητα όπως και με κάθε τι καινούριο, παράλληλα βέβαια και με την χαρά της εξερεύνησης και το πάθος και πολλά άλλα. Αν είναι ζευγάρι και έχουν καλή επικοινωνία, δεν έχει νόημα να πει ψέματα ότι είναι έμπειρος. Αν πάλι είναι καμια ξεπέτα, πάλι δεν υπάρχει λόγος να πει ψέματα, η εμπειρία ή η απειρία φαίνεται στην πράξη.

    Από την άλλη Πάνο, υπάρχει και το πολύ απλό θέμα, ταυτόχρονα όμως πολύ σημαντικό της υπευθυνότητας. Σαν ενήλικος, αναλαμβάνεις τις ευθύνες του εαυτού σου και ξέρεις τις συνέπειες των πράξεών σου. Φαντάζομαι ότι δεν έχεις όρεξη να κολλήσεις τίποτα χλαμύδια ας πούμε, ούτε να γίνεις πατέρας από τώρα. Συνεπώς στο θέμα της προφύλαξης, δεν έχει μα και μου. Εκτός κι αν ή άλλη έχει εντελώς κάλλο στον εγκέφαλο, πολύ χλωμό να σου πει ότι θέλει χωρίς προφυλακτικό έτσι κι αλλιώς, οπότε τσάμπα προβληματίζεσαι. Αλλά και να στο πει, σε αυτό θα είσαι κάθετος! Με κάτι τέτοιες μλκίες έχουμε γίνει από τις πρώτες χώρες στις εκτρώσεις αναλογικά με τον πληθυσμό! Πολύ αργότερα, αν και όταν γνωριστείς με κάποια και την εμπιστεύεσαι απόλυτα, σκέφτεσαι και άλλες μεθόδους αντισύλληψης, αλλά αυτό είναι μακρινό τώρα για εσένα. Σεξ χωρίς προφυλακτικό δεν υπάρχει για εσένα προς το παρόν. Δεν είναι ντροπή ούτε κακό να έχεις προφυλακτικά κάπου εύκαιρα μαζί σου, αρκεί να τα διατηρείς σε καλή κατάσταση φυσικά...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    γυναικεια προφυλακτικα δεν υπαρχουν?σαν ποιες αλλες μεθοδους αντισυλληψεις υπαρχουν?
    να παρω τζαμπα προφυλακτικα χωρις να τα κανω χρηση,εχουν και αυτα ημερομηνια χρησης
    εσεις αν περνατε προφυλακτικα θα τα περνατε απο το περιπτερο,φαρμακειο,σουπερ μαρκετ ή απο το ιντερνετ?

  6. #36
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Νομίζω ότι το μπερδεύεις το παιδί χειρότερα Αποστολία με αυτά που του λες. Κάθε ζευγάρι αναπτύσσει τους δικούς του κώδικες. Αν ξέρει η άλλη ότι και για τον άλλον θα είναι η πρώτη φορά, πως μπορεί να περιμένει να είναι κι αυτός ο ώριμος και ο σίγουρος για τον εαυτό του; Λογικό να υπάρχει και κάποια διστακτικότητα όπως και με κάθε τι καινούριο, παράλληλα βέβαια και με την χαρά της εξερεύνησης και το πάθος και πολλά άλλα. Αν είναι ζευγάρι και έχουν καλή επικοινωνία, δεν έχει νόημα να πει ψέματα ότι είναι έμπειρος. Αν πάλι είναι καμια ξεπέτα, πάλι δεν υπάρχει λόγος να πει ψέματα, η εμπειρία ή η απειρία φαίνεται στην πράξη.

    Από την άλλη Πάνο, υπάρχει και το πολύ απλό θέμα, ταυτόχρονα όμως πολύ σημαντικό της υπευθυνότητας. Σαν ενήλικος, αναλαμβάνεις τις ευθύνες του εαυτού σου και ξέρεις τις συνέπειες των πράξεών σου. Φαντάζομαι ότι δεν έχεις όρεξη να κολλήσεις τίποτα χλαμύδια ας πούμε, ούτε να γίνεις πατέρας από τώρα. Συνεπώς στο θέμα της προφύλαξης, δεν έχει μα και μου. Εκτός κι αν ή άλλη έχει εντελώς κάλλο στον εγκέφαλο, πολύ χλωμό να σου πει ότι θέλει χωρίς προφυλακτικό έτσι κι αλλιώς, οπότε τσάμπα προβληματίζεσαι. Αλλά και να στο πει, σε αυτό θα είσαι κάθετος! Με κάτι τέτοιες μλκίες έχουμε γίνει από τις πρώτες χώρες στις εκτρώσεις αναλογικά με τον πληθυσμό! Πολύ αργότερα, αν και όταν γνωριστείς με κάποια και την εμπιστεύεσαι απόλυτα, σκέφτεσαι και άλλες μεθόδους αντισύλληψης, αλλά αυτό είναι μακρινό τώρα για εσένα. Σεξ χωρίς προφυλακτικό δεν υπάρχει για εσένα προς το παρόν. Δεν είναι ντροπή ούτε κακό να έχεις προφυλακτικά κάπου εύκαιρα μαζί σου, αρκεί να τα διατηρείς σε καλή κατάσταση φυσικά...
    Σονια μου αν θεωρείς ότι τον μπερδευω απαντησε του εσυ τώρα στις απορίες του.
    Εγώ του είπα μόνο ότι εφοσον έχει αυτές τις αποριες καλό θα είναι να μην προχωρησει ακόμη γιατί θα τρεχει και δεν θα φτανει μετά. Εκτός κι αν μας δουλεύει με αυτά που ρωταει και καθομαστε και απανταμε.γιατί την σημερον ημερα αν ανοιξεις το Google θα σου λυθουν όλες οι αποριες.λύνεις τις απορίες και μετά προχωρας αυτό είπα.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    παιδιά να σας διευκρινησω πως δεν έχω καμία πρόθεση να σας δουλέψω, γράφτηκα εδώ και άνοιξα το θέμα για να με βοηθήσετε σε κάποια θέματα που έχω και σας ευχαριστώ για την βοήθεια σας
    Εντάξει καλό το ίντερνετ εξυπηρετικό αλλά άλλο η βοήθεια που παρέχει κάποιος και η επικοινωνία με κάποιον γνώστη

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Απλά εννοώ ότι ας πούμε στα 14 που λέει ο άλλος ότι κάνουν σεξ, σιγά την ωριμότητα που έχουν ή πόσο θα καταλάβει η άλλη ότι ο άλλος είναι ώριμος. Μπορεί ένας άνθρωπος να ωριμάζει πιο γρήγορα σε κάποια πράγματα, αλλά ότι γενικά είναι ώριμος όταν κάνει σεξ για πρώτη φορά, σε ότι ηλικία και να είναι, έχω τις αμφιβολίες μου,εκεί είναι η ένστασή μου Αποστολία. Και δυστυχώς όσο εξωφρενικό και να σου φαίνεται κι εσένα κι εμένα, σε πολλά πράγματα από σεξουαλική αγωγή είμαστε κάτω από τη βάση σε αυτή τη χώρα-ακόμα και μεγάλοι άνθρωποι με πολλές εμπειρίες. Για παράδειγμα κάτσε και κάνε ένα γκάλοπ με τις φίλες και τους φίλους σου για το αν και πότε και τι συζητήσανε με τους γονείς τους για το σεξ σαν παιδιά ή από που ενημερώθηκαν αργότερα κι αν ήταν σωστά ή λάθος αυτά που μάθανε. Μπορεί να εκπλαγείς.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    γυναικεια προφυλακτικα δεν υπαρχουν?σαν ποιες αλλες μεθοδους αντισυλληψεις υπαρχουν?
    να παρω τζαμπα προφυλακτικα χωρις να τα κανω χρηση,εχουν και αυτα ημερομηνια χρησης
    εσεις αν περνατε προφυλακτικα θα τα περνατε απο το περιπτερο,φαρμακειο,σουπερ μαρκετ ή απο το ιντερνετ?
    Πάνο, αν τυχόν βγεις σε ένα μπαρ και γνωριστείς με καμια κοπέλα και ψήνεται εκείνη για σεξ και εκείνη τη στιγμή σου αρέσει, αλλά πεις ότι δεν θες να είναι έτσι η πρώτη σου φορά, σεβαστό. Αν ας πούμε όμως την ποθήσεις πολύ και θα ήθελες να γίνει κάτι και δεν έχετε προφυλακτικό, τι κάνεις; Διακινδυνεύεις την υγεία σου ή μια εγκυμοσύνη ή μένεις με το πουλί στο χέρι και κοπανάς το κεφάλι σου στον τοίχο; Λέω εγώ τώρα... Οπότε και χαμένα να πάνε τα προφυλακτικά, να λήξουν και να τα πετάξεις και να πάρεις άλλα, δεν είναι κάτι το τρομερό, είναι ένα έξοδο που αξίζει να κάνεις πιστεύω...

    Υπάρχουν κι άλλες μεθόδοι αντισύλληψης, αλλά καμία δεν σε προστατεύει τόσο ή καθόλου από τα ΣΜΝ, άρα δεν είναι επί του παρόντος η συζήτηση. Προφυλακτικά θα πάρεις από κάπου όπου οι πιθανότητες αλλοίωσης είναι και οι μικρότερες, π.χ. από ένα φαρμακείο κι όχι από ένα περίπτερο όπου τα χτυπά ο ήλιος όλη μέρα. Και ελέγχεις φυσικά σε τι κατάσταση είναι. Αν δεις σκασμένη η στραπατσαρισμένη συσκευασία ή να είναι ληγμένα δεν τα παίρνεις.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    χρονια πολλα,καλο πασχα

    θελουν να το παιζουν ολοι σπαλιαρες και οτι εκαναν σε μικρη ηλικια
    αναλογα τους γονεις πιστευω πως ειναι αν μιλησουν στα παιδια για το σεξ αλλα πολυ το αποφευγουν,το θεωρουν καπως
    απο σχολειο και οικογενεια δεν υπαρχει ενημερωσει αλλα μονο απο το ιντερνετ

    @sonia και φυσικα δεν θα ρισκαρω και οπως λες θα μεινω με το πουλι στο χερι
    αν ειναι ληγμενα τι μπορει να γινει?εχουν βγει και κατι προφυλακτικα με επιβραδυνση τις εκσπερματωσης τι γνωμη εχετε?αν τα χρησιμοποιει καποιος συνεχεια υπαρχει περιπτωση να του δημιουργησει προβλημα?

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Τι προφυλακτικά με επιβράδυνση κάθεσαι και σκέφτεσαι; Όταν είσαι από εμπειρίες στο 0 δεν θα μπερδεύεις το μυαλό σου με πράγματα που είναι για πιο έμπειρους ή για ειδικές περιπτώσεις. Πρώτα από το Α πας στο Β, μετά στο Γ και πολύ αργότερα φτάνεις βήμα βήμα στο Ω.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Τι προφυλακτικά με επιβράδυνση κάθεσαι και σκέφτεσαι; Όταν είσαι από εμπειρίες στο 0 δεν θα μπερδεύεις το μυαλό σου με πράγματα που είναι για πιο έμπειρους ή για ειδικές περιπτώσεις. Πρώτα από το Α πας στο Β, μετά στο Γ και πολύ αργότερα φτάνεις βήμα βήμα στο Ω.

    το ξερω οτι υπεραναλυω τα θεματα,και ειναι ελαττωμα μου
    ας ξεκινησω πρωτα απο το Α

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    παιδιά μετά απο την ερωτική επαφή πρέπει να πλενομαστε?

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Επιθυμία και Φαντασία
    By serios in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 2
    Last Post: 12-03-2018, 10:19
  2. Καρκίνος και σεξουαλική επιθυμία
    By melancholia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 18-07-2016, 00:27
  3. Επιθυμία για ζωή
    By howtodream8 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 30-05-2012, 09:12
  4. Ερωτική επιθυμία
    By carrot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 22-06-2011, 22:22
  5. DΔεν εχω επιθυμία
    By aris1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 18-05-2007, 13:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •