Άγχος βοήθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    28

    Άγχος βοήθεια

    καλησπερα σε όλους!εδω και 9 περίπου μήνες έχω υπερβολικό άγχος που πραγματικά επηρεάζει την καθημερινότητα μου.
    επισκέφτηκα ειδικό και μ έδωσε εφεξορ τν 75 που το 75 έγινε 150 μετα από λίγο καιρό αλλά χωρίς αποτέλεσμα.
    βέβαια υπάρχουν μερες που αισθάνομαι πολύ καλά και με κάνουν κ ελπίζω αλλά οι περισσότερες δυστηχως είναι χαλια με πολλά ψυχοσωματικά όπως φοβία ,ταχυκαρδίες κόμπος και βάρος στο στήθος
    τις 3 τελευταίες μερες όμως νιώθω χειρότερα από ποτέ
    αδυναμία στα χέρια και τ πόδια,σαν να μην έχω διάθεση,ένα βάρος μεσα μου σαν κόμπος ένα πολύ άσχημο συναίσθημα που δεν μπορώ να το εξηγήσω ακριβώς,σαν ν με πιάνει απελπισια
    Έχει νιώσει κάποιος κατι παρόμοιο;θα περάσει λέτε;δεν ξερω πραγματικά τ να κάνω και φοβάμαι ότι θα ταλαιπωρούμαι για παντα με αυτο

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Εμενα για το αγχος με βοηθησαν πολυ τα ζαναξ...Εκανα και πολλα ψυχοσωματικά έφυγαν όλα...
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    28
    Έχω νιώσει πολλά που νόμιζα ότι το βάρος στο στήθος είναι τ χειρότερο αλλά αυτό που νιώθω εδώ κ 3-4 μερες δεν μπορώ τ εξηγήσω ποσό άσχημο είναι
    μια αδυναμία,ένας κόμπος μεσα μου ένα βάρος που δεν με αφήνει να απολαύσω τίποτα
    μαζί με ένα άσχημο συναισθημα σαν άγχος
    Ειχες εσυ κατι τέτοιο;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Rocco13 View Post
    Έχω νιώσει πολλά που νόμιζα ότι το βάρος στο στήθος είναι τ χειρότερο αλλά αυτό που νιώθω εδώ κ 3-4 μερες δεν μπορώ τ εξηγήσω ποσό άσχημο είναι
    μια αδυναμία,ένας κόμπος μεσα μου ένα βάρος που δεν με αφήνει να απολαύσω τίποτα
    μαζί με ένα άσχημο συναισθημα σαν άγχος
    Ειχες εσυ κατι τέτοιο;
    Εγώ πέρασα από όλες τις φάσεις,είχα έκτακτες,πονούσα στο στήθος,είχα δέκατα έκανα διάφορα δερματικά..Με τα ζαναξ έγινα περδίκι
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Πολύ προσοχή όταν αναφέρεστε στα θαυματουργα αποτελέσματα του Xanax!

    Μόνο έμπειρος, και κυρίως ευσυνειδητος γιατρός μπορεί να τα χορηγεί, αφού αναφέρει οπωσδήποτε στον ασθενή του, τα υπέρ και τα κατά από την λήψη τους.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ενα μυνημα μυστηριο στα ρωσικα βλεπω

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Κάνεις και ψυχανάλυση/ψυχοθεραπεία ή απλά παίρνεις αγωγή;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    127
    Καλησπέρα φίλε μου,, σε καταλαβαίνω πίστεψε με πάρα πολύ, και εγω εδώ και 5 μήνες ζω με πολύ άγχος από κάτι που έγινε,, το οποίο δυστυχώς με δημιούργησε και τα λεγόμενα ψυχοσωματικα όπως τα ονομάζουν όλοι,, η αλήθεια είναι ότι με θεραπεία που ξεκίνησα ladose με βοήθησε αρκετά στο άγχος όπως και στα ψυχοσωματικα που είχα στη κοιλιά,, αλλά έχουν μείνει κάποια στο στήθος τα οποία με τρομάζουν,, έχω κάνει μέσα σε 5 μηνες δεκάδες εξετάσεις αιματος 2 ακτινογραφιες υπέρηχους γαστροσκοπηση και όλα καλά, μου λένε ολοι τπτ,, βέβαια που να καταλάβουν πως νιώθω,,,, και από ότι βλέπω εδώ είμαστε πάρα πολύ εμένα τουλάχιστον με βοηθάει πάρα πολύ με δίνει κουράγιο.....

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    31
    Giannisk91 τι ακριβώς ψυχοσωματικά είχες στην κοιλιά; Γιατί βιώνω μια παρόμοια κατάσταση τους τελευταίους μήνες κι έχω απελπιστει πια ότι δε θα περάσουν ποτε

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    127
    Bubble 11 έτσι εγώ είμαι γύρω στους 5.5 μήνες, μετά από το γεγονός που έμαθα,,, στον μήνα μου βγήκαν αυτά στη κοιλιά, τα οποία τα οποία ήταν σαν τσιμπήματα κάποιες φορές κράμπες κάτι τέτοιο σαν σούβλιες γενικά σε διάφορα σημεία όλης της κοιλιάς όπως έβγαζα και κοκκινίλες και αυτοί οι πόνοι μέσα σε αυτούς τους μήνες για να καταλάβεις πανικό με έκαναν να κάνω δεκάδες εξετάσεις αίματος γαστροσκοπηση και 5 υπέρηχος άνω κάτω κοιλιάς, μέχρι και εξεταση κοπράνων πήγα και έκανα,, με αυτό το ladoze βέβαια εξαφανίστηκαν αλλά έχω τώρα αυτά σε όλο το στήθος.... Να φανταστείς για αυτά στο στήθος τον τελευταίο μηνα έκανα μια ακτίνα μια σπιρομέτρηση ένα υπέρηχο καρδιάς και εξεταση αίματος αλλά εγώ ακόμα φοβάμαι γιατί πονάω άλλες φορές πόνος άλλες σαν πιάσιμο βάρος,,, αλλά το στήθος δεν είναι το ίδιο με τν κοιλιά,, εγώ και τώρα θέλω να ξαναπάω σε νοσοκομείο με πιάνει πανικός αλλά αν πάω θα με που ακτινογραφια αλλά δεν γίνεται αυτό πόσες θα κάνω,, άρα κάθομαι και ελπίζω να περάσουν

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Σε νιώθω απολυτα.. Θα ελεγα οτι ειμαι ο ορισμος των ψυχοσωματικων, εχω από εκτακτες, δερματικα μεχρι και δεκατα απο το άγχος. Εμενα ευτυχώς με τα ζαναξ και τα μινιτραν μου περιορίστηκε σε μεγαλο βαθμό. Εσυ τι ψυχοσωματικα κανεις;
    Quote Originally Posted by Rocco13 View Post
    καλησπερα σε όλους!εδω και 9 περίπου μήνες έχω υπερβολικό άγχος που πραγματικά επηρεάζει την καθημερινότητα μου.
    επισκέφτηκα ειδικό και μ έδωσε εφεξορ τν 75 που το 75 έγινε 150 μετα από λίγο καιρό αλλά χωρίς αποτέλεσμα.
    βέβαια υπάρχουν μερες που αισθάνομαι πολύ καλά και με κάνουν κ ελπίζω αλλά οι περισσότερες δυστηχως είναι χαλια με πολλά ψυχοσωματικά όπως φοβία ,ταχυκαρδίες κόμπος και βάρος στο στήθος
    τις 3 τελευταίες μερες όμως νιώθω χειρότερα από ποτέ
    αδυναμία στα χέρια και τ πόδια,σαν να μην έχω διάθεση,ένα βάρος μεσα μου σαν κόμπος ένα πολύ άσχημο συναίσθημα που δεν μπορώ να το εξηγήσω ακριβώς,σαν ν με πιάνει απελπισια
    Έχει νιώσει κάποιος κατι παρόμοιο;θα περάσει λέτε;δεν ξερω πραγματικά τ να κάνω και φοβάμαι ότι θα ταλαιπωρούμαι για παντα με αυτο
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    28
    Όχι μονο αγωγή παίρνω Σονια αλλά εδώ και 9 μήνες δεν βλεπω προκοπή
    ο χειρότερος φόβος μου είναι μην έχω κατάθλιψη και τρέχω μετα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Είχα ακριβώς το.ιδιο πράγμα και όχι μόνο εγώ είχα και αρκετούς γνωστούς μου με αυτό η γνώμη μου μην πάρεις χάπια πήγανε σε έναν ψυχολόγο να βρεις την αιτια του προβλήματος τα χάπια απλά θα καλύψουν το πρόβλημα δεν θα το λύσουν και μην δίνεις σημασία στα ψυχοσωματικά ξέρω πως είναι δύσκολο αλλά προσπαθα

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    28
    τι ακριβώς ένιωθες δλδ;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by kostas62 View Post
    Πολύ προσοχή όταν αναφέρεστε στα θαυματουργα αποτελέσματα του Xanax!

    Μόνο έμπειρος, και κυρίως ευσυνειδητος γιατρός μπορεί να τα χορηγεί, αφού αναφέρει οπωσδήποτε στον ασθενή του, τα υπέρ και τα κατά από την λήψη τους.
    Εγω κατι αρνητικο δεν ειδα παντως....Ειμαι καλυτερα απο ποτε...Τωρα αν σε αλλους φερνει παρενεργειες δεν ξερω....Εγω τα παιρνω απο οκτωμβρη
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Wellbutrin και αγχος ΒΟΗΘΕΙΑ
    By MikeStam 3 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 0
    Last Post: 16-06-2019, 18:47
  2. Συνεχές άγχος! Βοηθεια
    By Chemie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 31-05-2019, 21:10
  3. ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΝΟΣΗΜΑΤΑ
    By Ts7 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 10-08-2017, 14:37
  4. ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΧΟΣ
    By ntini in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 22-03-2010, 16:22
  5. ΑΓΧΟΣ - ΦΟΒΙΑ -ΒΟΗΘΕΙΑ :)
    By dolce_21 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 06-09-2009, 18:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •