Επιδομα κεπα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    1

    Επιδομα κεπα

    Καλησπερα σε ολους εδω μεσα.ειμαι 31 ετων ,διαγνωστηκα το 2010 με ψυχωσικη συνδρομη f20 νοσηλευτικα στο αιγινητιο με δικη μου θεληση το 2010 και μετα αλλες δυο το 12 και το 13 στο σωτηρια με εισαγγελικη τα επομενα χρονια μετα απο πολλες προσπαθειες να βρεθει καταλληλη αγωγη κατεληξα τωρα που μιλαμε στο risperdal consta ενεσιμο σε χαμηλη δοση.απο το 14 δουλευω και ειμαι σχετικα λειτουργικος. Το θεμα μου ειναι οτι επαθα προσφατα καταθλιψη ειμαι χαλια και δε μπορω να εργαστω,θα μπορεσω λετε να διεκδικησω το επιδομα εστω να το παρω για ενα διαστημα για να τα βγαλω περα οικονομικα εστω και με αυτα τα λιγα.ευχαριστω

  2. #2
    Mrgilleas
    Guest
    Quote Originally Posted by sofa-surfer View Post
    Καλησπερα σε ολους εδω μεσα.ειμαι 31 ετων ,διαγνωστηκα το 2010 με ψυχωσικη συνδρομη f20 νοσηλευτικα στο αιγινητιο με δικη μου θεληση το 2010 και μετα αλλες δυο το 12 και το 13 στο σωτηρια με εισαγγελικη τα επομενα χρονια μετα απο πολλες προσπαθειες να βρεθει καταλληλη αγωγη κατεληξα τωρα που μιλαμε στο risperdal consta ενεσιμο σε χαμηλη δοση.απο το 14 δουλευω και ειμαι σχετικα λειτουργικος. Το θεμα μου ειναι οτι επαθα προσφατα καταθλιψη ειμαι χαλια και δε μπορω να εργαστω,θα μπορεσω λετε να διεκδικησω το επιδομα εστω να το παρω για ενα διαστημα για να τα βγαλω περα οικονομικα εστω και με αυτα τα λιγα.ευχαριστω
    καλησπερα ειμαι και γω 30 ετων με ψυχωσικη συνδρομη διαγνωστηκα το 2009 οπου και νοσηλευτηκα.παιρνω και γω risperdal σε χαπια απο το 2009 ακολουθω αυτη τη θεραπεια δεκα χρονια τωρα δεν εχω παθει μεγαλη υποτροπη απο τοτε.αυτη ειναι η ιστορια μου που μοιαζει με την δικη σου γι αυτο στην εγραψα εχουμε και ιδια ηλικια.Ανετα μπορεις να βγαλες επιδομα αφου εχεις τρεις νοσηλειες και ψυχωση f20.ειχα κανει και γω τα χαρτια μου πριν τεσσερα χρονια για επιδομα και πηρα το ποσοστο αναπηριας 67% αλλα δεν πηρα ποτε χρηματα γιατι υπηρετουσα στο στρατο και επρεπε να τελειωσω το στρατο για να το παρω το θεμα ειναι δεν πηρα ποτε και παιρνω συνταξη απο θανων γονεα.το επιδομα βγαλτο ειναι ευκολο θα το παρεις η σχιζοφρενεια εχει το λιγοτερο 67% και αν χτυπα ξυλο αυριο μεθαυριο να μην γινει ποτε ευχομαι αλλα στο λεω για να ξερεις αποβιωσει γονεας που παιρνει δικη του συνταξη απο ιδιο δικαιωμα η εργαζεται θα μπορει να παιρνεις τη συνταξη του οπως εγω γιατι το 2010 που νοσηλευτηκες ησουν 22-23 ετων και κατω απο 24 αν εχει εμφανιστει η αναπηρια παιρνεις συνταξη αλλα στην παρουσα φαση μπορεις να παρεις το επιδομα και εγω εκανα βλακεια που δεν το εβγαλα νωριτερα το επιδομα για να παιρνω και γω χρηματα οσο ζουσε ο πατερας μου καλιο αργα παρα ποτε

Similar Threads

  1. κεπα
    By boo in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 9
    Last Post: 06-02-2019, 00:01
  2. Replies: 3
    Last Post: 06-06-2018, 18:59
  3. ΚΕΠΑ
    By dazed in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 26-02-2018, 23:45
  4. ΚΕΠΑ
    By vicky_k in forum Σχιζοσυναισθηματική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 20-12-2014, 23:29
  5. ΚΕΠΑ
    By ftatl in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 74
    Last Post: 10-05-2014, 00:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •