Ανεξήγητη συμπεριφορά
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236

    Ανεξήγητη συμπεριφορά

    Γεια σας!
    Εφτάσα πάλι σε ένα οριακό σημείο που με έκανε να καταφύγω εδω..Ειχα γραψει και παλια ενα ποστ σχετικα με έναν τύπο που μου είχε γίνει εμμονή. Πριν κανενα μηνα, λοιπον, τον συναντησα τυχαια στον δρομο ενω ημουν με μια φιλη μου. Εγω τον απεφυγα κοιτώντας αλλού και ουτε καν θα τον χαιρετουσα. Ομως αυτος αρχισε να με κοιταει εντονα και με πλησιασε περιμενοντας επιμονα να τον χαιρετησω. Τι φαση? Δεν ειχαν ληξει καλα τα πραγματα μεταξυ μας, ειχαν ειπωθει ασχημα πραγματα..Οχι βρισιες κλπ, αλλα δεν ηταν και ενα ωραιο φιλικο τελος. Και αυτος ανοιξε συζητηση σαν να μην ειχε γινει τιποτα και προχωρουσε μαζι με εμενα και τη φιλη μου αρκετη ωρα! Στο τελος μας ρωτησε πού πηγαινουμε και αν θελουμε να παμε στο μαγαζι που δουλευει για να μας κερασει. (!!!) Υστερα απο ολα οσα εγιναν, το πρηξιμο απο την πλευρα μου, τις παρεξηγησεις, το να μου λεει στο τελος οτι θελει να σταματησει ολο αυτο..Με συνανταει μετα απο μηνες και μας προτεινει να παμε για κρασακι στο μαγαζι του? Οκ ακομα κι αν ηθελε να τραβηξει πελατες..εμας βρηκε? Δεν μπορουσε να κανει μια εξαιρεση.? Ή μηπως του γυαλισε η φιλη μου? Τι να πω αλλο?
    Φανηκα κουλ εκεινη τη στιγμη και αδιαφορη αλλα σκαλωσα. Και ετσι οπως με αντιμετωπισε...Γελακια, κατι αγγιγματακια.. Ο,τι πιο σκαλωτικο. Εγω αν με ρωτουσατε θα σας ελεγα οτι θα αλλαζε δρομο αν συναντιομασταν τυχαια. Γιατι να ειναι τοσο αψυχολογητα καποια ατομα? Πειτε μουυυ. Μετα από ενα μηνα ακομα το σκεφτομαι. Και γενικα επειδη ειχα φαει κολλημα με αυτον και οποτε φλερταρω ή μιλαω με καποιον αλλον, μου περναει παντα αυτος απο το μυαλο..Για αυτο το λογο ασχολουμαι ακομα, οσο κι αν η λογικη λεει "ας παει στο καλο, δεν αξιζει ". Νιωθω οτι δε θα μου βγει απο το μυαλο ποτεεε. Ακομα και ετσι λιγο που τον ειδα μετα απο τοσο καιρο, παλι κατι ενιωσα. Ειναι δυνατον?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Καλησπέρα Rainbow.

    Οι εμμονές είναι άσχημο πράγμα. Πολλές φορές αν τύχει να συναντήσουμε ή να δούμε άτομο με το οποίο έχουμε πάθει εμμονή παρεξηγούμε και ερμηνεύουμε με τρόπο παράλογο την παραμικρή συμπεριφορά και φράση τους.

    Μείνε μακριά του και σου εγγυώμαι ότι θα τον ξεχάσεις σύντομα, αν απασχολείς το μυαλό σου με άλλα πράγματα. Βγες βόλτα, άκου μουσική. Μη μπαίνεις στο σπιράλ των σκέψεων. Όσο βαθιά μπεις, τόσο πιο δύσκολα ξεμπλέκεις.

    Να έχεις αυτοέλεγχο και αυτοσεβασμό. Μη γίνεσαι πιόνι του κάθε ένα που σε 10 χρόνια δε θα ξέρεις αν ζει ή πεθαίνει.

    Απλά ήθελε να είναι ευγενικός. Μην τον παρεξηγείς.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  3. #3
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Γεια σας!
    Εφτάσα πάλι σε ένα οριακό σημείο που με έκανε να καταφύγω εδω..Ειχα γραψει και παλια ενα ποστ σχετικα με έναν τύπο που μου είχε γίνει εμμονή. Πριν κανενα μηνα, λοιπον, τον συναντησα τυχαια στον δρομο ενω ημουν με μια φιλη μου. Εγω τον απεφυγα κοιτώντας αλλού και ουτε καν θα τον χαιρετουσα. Ομως αυτος αρχισε να με κοιταει εντονα και με πλησιασε περιμενοντας επιμονα να τον χαιρετησω. Τι φαση? Δεν ειχαν ληξει καλα τα πραγματα μεταξυ μας, ειχαν ειπωθει ασχημα πραγματα..Οχι βρισιες κλπ, αλλα δεν ηταν και ενα ωραιο φιλικο τελος. Και αυτος ανοιξε συζητηση σαν να μην ειχε γινει τιποτα και προχωρουσε μαζι με εμενα και τη φιλη μου αρκετη ωρα! Στο τελος μας ρωτησε πού πηγαινουμε και αν θελουμε να παμε στο μαγαζι που δουλευει για να μας κερασει. (!!!) Υστερα απο ολα οσα εγιναν, το πρηξιμο απο την πλευρα μου, τις παρεξηγησεις, το να μου λεει στο τελος οτι θελει να σταματησει ολο αυτο..Με συνανταει μετα απο μηνες και μας προτεινει να παμε για κρασακι στο μαγαζι του? Οκ ακομα κι αν ηθελε να τραβηξει πελατες..εμας βρηκε? Δεν μπορουσε να κανει μια εξαιρεση.? Ή μηπως του γυαλισε η φιλη μου? Τι να πω αλλο?
    Φανηκα κουλ εκεινη τη στιγμη και αδιαφορη αλλα σκαλωσα. Και ετσι οπως με αντιμετωπισε...Γελακια, κατι αγγιγματακια.. Ο,τι πιο σκαλωτικο. Εγω αν με ρωτουσατε θα σας ελεγα οτι θα αλλαζε δρομο αν συναντιομασταν τυχαια. Γιατι να ειναι τοσο αψυχολογητα καποια ατομα? Πειτε μουυυ. Μετα από ενα μηνα ακομα το σκεφτομαι. Και γενικα επειδη ειχα φαει κολλημα με αυτον και οποτε φλερταρω ή μιλαω με καποιον αλλον, μου περναει παντα αυτος απο το μυαλο..Για αυτο το λογο ασχολουμαι ακομα, οσο κι αν η λογικη λεει "ας παει στο καλο, δεν αξιζει ". Νιωθω οτι δε θα μου βγει απο το μυαλο ποτεεε. Ακομα και ετσι λιγο που τον ειδα μετα απο τοσο καιρο, παλι κατι ενιωσα. Ειναι δυνατον?
    Καλησπέρα.

    Δεν μένεις μακριά του λέω εγώ ρε ''Ουράνιο Τόξο''?
    Από την στιγμή που λες ότι δεν έληξε με ωραίο τρόπο ότι είχατε,δεν πιστεύω πως έχει νόημα να ξανα ασχοληθείς.
    Κάνε οτιδήποτε σε χαλαρώνει,και σου αρέσει για να ξεχαστείς.Αν τύχει και σου έρθει στο μυαλό,να σκεφτείς αμέσως κάτι άλλο.

    Αχχχ,γιατί κάποιες κολλάτε με μαλάκες/κωλόπαιδα?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Καλησπέρα Rainbow.

    Οι εμμονές είναι άσχημο πράγμα. Πολλές φορές αν τύχει να συναντήσουμε ή να δούμε άτομο με το οποίο έχουμε πάθει εμμονή παρεξηγούμε και ερμηνεύουμε με τρόπο παράλογο την παραμικρή συμπεριφορά και φράση τους.

    Μείνε μακριά του και σου εγγυώμαι ότι θα τον ξεχάσεις σύντομα, αν απασχολείς το μυαλό σου με άλλα πράγματα. Βγες βόλτα, άκου μουσική. Μη μπαίνεις στο σπιράλ των σκέψεων. Όσο βαθιά μπεις, τόσο πιο δύσκολα ξεμπλέκεις.

    Να έχεις αυτοέλεγχο και αυτοσεβασμό. Μη γίνεσαι πιόνι του κάθε ένα που σε 10 χρόνια δε θα ξέρεις αν ζει ή πεθαίνει.

    Απλά ήθελε να είναι ευγενικός. Μην τον παρεξηγείς.
    Σ ευχαριστώ για την απάντηση.
    Εμεινα μακριά του για πολλους μηνες απο τοτε που μου ξεκαθαρισε οτι δε θέλει αλλο. Εχω προσπαθησει να ακολουθησω καθε συμβουλή σχετικά με το πώς να ξεπεράσεις κατι τέτοιο. Και τις βολτες μου τις εχω παει και εχω βγει, εχω ασχοληθει με τα χομπυ μου τις παρεες, αλλα αυτο ειναι ενα κενο μεσα μου που δεν εχει αναπληρωθει.
    Αλλωστε δε γινεται να ειμαι απασχολημενη με αλλες σκεψεις 24 ώρες το 24ωρο. Οποτε δεν είμαι απασχολημενη λοιπον, τσουπ το ξανασκέφτομαι.
    Και δε νομίζω πως ηταν απλη ευγένεια. Θα μπορουσε να πει ενα γεια τι κανεις και μετα να συνεχισει τον δρομο του. Ολο αυτο το σκηνικο και ειδικά η προσκληση στο τελος..για ποιο λογο?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Σ ευχαριστώ για την απάντηση.
    Εμεινα μακριά του για πολλους μηνες απο τοτε που μου ξεκαθαρισε οτι δε θέλει αλλο. Εχω προσπαθησει να ακολουθησω καθε συμβουλή σχετικά με το πώς να ξεπεράσεις κατι τέτοιο. Και τις βολτες μου τις εχω παει και εχω βγει, εχω ασχοληθει με τα χομπυ μου τις παρεες, αλλα αυτο ειναι ενα κενο μεσα μου που δεν εχει αναπληρωθει.
    Αλλωστε δε γινεται να ειμαι απασχολημενη με αλλες σκεψεις 24 ώρες το 24ωρο. Οποτε δεν είμαι απασχολημενη λοιπον, τσουπ το ξανασκέφτομαι.
    Και δε νομίζω πως ηταν απλη ευγένεια. Θα μπορουσε να πει ενα γεια τι κανεις και μετα να συνεχισει τον δρομο του. Ολο αυτο το σκηνικο και ειδικά η προσκληση στο τελος..για ποιο λογο?
    Δεν αξίζει να αναλύουμε τα κίνητρα του. Πιστεύω πως ακόμη και έτσι, συνεχίζεις να βάζεις από την πίσω πόρτα τις εμμονές στο μυαλό σου.

    Τα κίνητρα των ανθρώπων τα αναλύουν συμπεριφορικοί ψυχολόγοι και ψυχαναλυτές. Εσύ δε χρειάζεται να δίνεις σημασία στο παραμικρό.

    Είσαι μόνο 23. Ζήσε!
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  6. #6
    Miliva21
    Guest
    Δεν μπόρεσα να βρω το θέμα που έχεις ανοίξει με τον άντρα αυτόν παλιότερα.....

    Πάντως από αυτά που αναφέρεις και από αυτά που σκέφτεσαι φαίνεται ότι δεν έχεις και πολλές ελπίδες με τον τύπο που σου έχει γίνει απωθημένο....Ενώ εκείνος σε χώρισε επδ δεν ήθελε να είναι άλλο μαζί σου σωστα;

    Δεν ξέρω τι μύγα τον βάρεσε...;; Μπορεί να ήταν η μέρα......;; Μπορεί το μαγαζί; όντως να θέλει νέους πελάτες; Μπορεί να το έκανε αυτο για να ψαρέψει αν τον θες....; Μπορεί να είχε διάθεση να παίξει λιγακι; Μπορεί να χαρηκε που σε είδε και να έχει περάσει καιρός και απλά να θέλει να κρατήσει μια φιλική στάση απέναντι σου λόγω οικειότητας που ένιωθε κάποτε; Μπορεί να χώρισε πρόσφατα και να ψάχνει σεξ και ήθελε να δει από περιέργεια αν τον βλέπεις ακόμα σαν Θεό και αν τον παίρνει;; ή να έφαγε κάνα Χ...Και να θέλει να αποκαταστήσει τον πληγωμένο του εγωισμό; οκει.....μακριά το πήγα.....

    Πάντως το να θέλει τη φίλη σου και να το έκανε αυτο μπροστά σου για να τη πλησιασει....μου φαίνεται χοντρό....

    Ότι και αν είναι δεν έχει σημασία αν εσύ νιώθεις πως το έχεις χαμένο το παιχνίδι μαζί του...Και αν σε έχει ξενερώσει από παλιά......! Νιώθεις να είναι κάτι άρρωστημενο αυτό επδ λες ότι είναι εμμονή !! αυτο σημαίνει ότι κάτι έχει πεθάνει μέσα σου σχετικα με αυτον και έχει γίνει τοξικό.....

    Αστο πίσω σου ότι και αν είναι.....θα βρεις κάποια στιγμή κάποιον να σου ταιριάζει και να σε ελκυει κατά τον ίδιο τρόπο......Μην αναλώνεσαι σε σκέψεις και σενάρια

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Ευχαριστώ ολους για τις απαντήσεις σας! Με βοήθησαν ομολογώ και κάπως ηρεμησα..
    Εχω ομως μια νεοτερη εξελιξη. Πριν αρχίσω αυτο το ποστ ειχα κανει follow το εν λόγω αγορι στο instagram. Ετσι για να δω τι θα γινει. Δεν δεχτηκε καν το αίτημα μου :p Αφου, λοιπον εκανα το ποστ και διαβασα τις απαντήσεις σας και αρχισα να τον διωχνωτελειως απο τη σκέψη μου..μου εστειλε σήμερα μήνυμα (!!!) Με ρωτησε τι κανω, του απάντησα τυπικά "μια χαρα εσυ?" και αυτο που ακολουθησε ηταν ενα ξεκαθαρο πεσιμο. Παλι μου ειπε να παω στο μαγαζι του και αρχισε να πεταει σεξουαλικα υπονοουμενα...Και γενικα να επιμένει .Και του ειπα "καλα δε θυμασαι τι ειχε γινει παλια" και λέει " ναι αλλα αστα αυτα τωρα..."Δεν παμε καλα αληθεια !

  8. #8
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Ευχαριστώ ολους για τις απαντήσεις σας! Με βοήθησαν ομολογώ και κάπως ηρεμησα..
    Εχω ομως μια νεοτερη εξελιξη. Πριν αρχίσω αυτο το ποστ ειχα κανει follow το εν λόγω αγορι στο instagram. Ετσι για να δω τι θα γινει. Δεν δεχτηκε καν το αίτημα μου :p Αφου, λοιπον εκανα το ποστ και διαβασα τις απαντήσεις σας και αρχισα να τον διωχνωτελειως απο τη σκέψη μου..μου εστειλε σήμερα μήνυμα (!!!) Με ρωτησε τι κανω, του απάντησα τυπικά "μια χαρα εσυ?" και αυτο που ακολουθησε ηταν ενα ξεκαθαρο πεσιμο. Παλι μου ειπε να παω στο μαγαζι του και αρχισε να πεταει σεξουαλικα υπονοουμενα...Και γενικα να επιμένει .Και του ειπα "καλα δε θυμασαι τι ειχε γινει παλια" και λέει " ναι αλλα αστα αυτα τωρα..."Δεν παμε καλα αληθεια !
    Μακριά και αγαπημένοι,κοίτα αλλού εσύ.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Ευχαριστώ ολους για τις απαντήσεις σας! Με βοήθησαν ομολογώ και κάπως ηρεμησα..
    Εχω ομως μια νεοτερη εξελιξη. Πριν αρχίσω αυτο το ποστ ειχα κανει follow το εν λόγω αγορι στο instagram. Ετσι για να δω τι θα γινει. Δεν δεχτηκε καν το αίτημα μου :p Αφου, λοιπον εκανα το ποστ και διαβασα τις απαντήσεις σας και αρχισα να τον διωχνωτελειως απο τη σκέψη μου..μου εστειλε σήμερα μήνυμα (!!!) Με ρωτησε τι κανω, του απάντησα τυπικά "μια χαρα εσυ?" και αυτο που ακολουθησε ηταν ενα ξεκαθαρο πεσιμο. Παλι μου ειπε να παω στο μαγαζι του και αρχισε να πεταει σεξουαλικα υπονοουμενα...Και γενικα να επιμένει .Και του ειπα "καλα δε θυμασαι τι ειχε γινει παλια" και λέει " ναι αλλα αστα αυτα τωρα..."Δεν παμε καλα αληθεια !
    Χριστέ μου, τι ακούω και δε σωριάζομαι;;;

    Επειδή εδώ και τόσους μήνες έχει φάει άκυρο από άλλες και δεν έχει που να εκτονώσει τη σεξουαλική του ενέργεια, είπε να γυρίσει στο σιγουράκι...

    Χριστέ μου, τι ντεκαντάνς!

    Αυτό το φαινόμενο λέγεται orbiting. Το διάβαζα σήμερα.

    Πως ένας δορυφόρος κινείται γύρω από τη Γη; Έτσι και αυτός σε θέλει να γυρνάς γύρω από εκείνον. Και αυτό μπορεί να συμβαίνει κατά τη διάρκεια ενός φλερτ ή μήνες μετά από έναν χωρισμό.

    Επιπλέον υπάρχει το breadcrumbing (πέταγμα ψίχουλων). Δηλαδή κάποιος πάλι, κατά τη διάρκεια του φλερτ ή μετά το χωρισμό να σου στέλνει μηνύματα αραιά και που ή να σου κάνει like μια στο τόσο, ίσα ίσα για να σου πει "εδώ είμαι εγώ, απλά τώρα δε θέλω πολλά πολλά".

    Φαντάσου που έχεις φτάσει η ανθρωπότης. Έχουμε εφεύρει όρους για στερεότυπες συμπεριφορές μέσω των social media.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  10. #10
    Miliva21
    Guest
    Όντως τώρα;;;
    Ε ναι.......κάτι σεξουαλικό παίζει.......μάλλον θέλει σεξ.... για σοβαρή προσέγγιση δεν το κόβω απλά όντως μπορεί να ελπίζει ότι τον θες ακόμα.....
    Σκασίλα μας αν κάποιος δεν μπορεί να εξασφαλίσει το σεξ που θέλει με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο.... τι είμαστε δλδ οι πρώην καβατζες;; Ε όχι......

    Εγώ στη θέση σου μετά από αυτη τη συμπεριφορά θα είχα ξενερώσει.....μη μου πεις ότι τον σκέφτεσαι ακόμα.....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Πέρνα μια βόλτα απ το μαγαζί να δεις τι θα σου πει. Μην προδικάζεις τα πράγματα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Ευχαριστω και παλι για τις απαντησεις σας!
    Ωρες ωρες συμβαινουν πραγματα που λες δεν μπορει να συμβαινουν στα αληθεια ...
    Προφανως μετα απο αυτο ξενερωσα, επειδη συνειδητοποιησα ποσο ο,τι να ναι ειναι και οτι ψαχνει μονο για σεξ. Βασικα συνειδητοποιησα πως, οπως και να χει, πρεπει να μεινω μακρια του για να μη φαω τα μουτρα μου παλι... Α! Εντομεταξυ εκλειισε τη συζητηση λεγοντας μου να παω στο μαγαζι του. Και την επομενη μερα με ειχε κανει μπλοκ στο instagram :P Ε νταξει ..αποφασισα οτι δε θα ασχοληθω αλλο! Αυτος παιζει να εχει και κοπελα και να με μπλοκαρε γιατι φοβαται μη στειλω κανενα μηνυμα και το δει αυτη...Ειναι μ..ας τελως παντων! Δε χωραει πλεον αμφιβολλια.
    Στο μεταξυ αρχισε μια αλλη ιστορια με ενα αλλο παιδι που με εκανε add στο fb. Μιλουσαμε, βρεθηκαμε εν τελει κι απο κοντα...Κι αυτος ειναι το αλλο ακρο! Αρχισε να μου λεει κατευθειαν οτι με βλεπει σοβαρα (πριν καν φιληθουμε). Αρχισε να κανει σχεδια να παμε μαζι διακοπες...κλπ Και γενικα το πηρε πολυ ζεστα. Εμενα, ενω μου αρεσε σε ενα βαθμο, μου φανηκε υπερβολικη η συμπεριφορα του. Δηλαδη ενιωσα πραγματα, πρωτη φορα μετα απο καιρο, και ηθελα να γινει κατι. Αλλα δε νιωθω τοσο ερωτευμενη και σιγουρη οτι θα ηθελα σχεση μαζι του. Υπαρχουν και καποια πραγματα που με χαλανε..
    Και ρε παιδια, καθως πηγαινα χθες να συναντησω αυτον τον καινουριο, συναντησα τυχαια στον δρομο το αλλον! Και μιλαμε για μεγαλη πολη...Πώς ετυχε παλι??!! Και φυσικα μου ειπε" αντε δε θα ρθεις στο μαγαζι?" "οχι βρεε δεν σε εκανα μπλοκ" "θα σου στειλωω" (δε θα στειλει :P) και πηγε να με αγκαλιασει για να με χαιρετησει..χαχαχ Εχει καταντησει σιριαλ.
    Ενα νορμαλ ατομοοο δεν υπαρχει?? Εχω απογοητευτει :/

  13. #13
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Μπράβο σου που κατάλαβες τι μαλάκας ήταν ο συγκεκριμένος
    Δεν στο λεω ειρωνικά.

  14. #14
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Ευχαριστω και παλι για τις απαντησεις σας!
    Ωρες ωρες συμβαινουν πραγματα που λες δεν μπορει να συμβαινουν στα αληθεια ...
    Προφανως μετα απο αυτο ξενερωσα, επειδη συνειδητοποιησα ποσο ο,τι να ναι ειναι και οτι ψαχνει μονο για σεξ. Βασικα συνειδητοποιησα πως, οπως και να χει, πρεπει να μεινω μακρια του για να μη φαω τα μουτρα μου παλι... Α! Εντομεταξυ εκλειισε τη συζητηση λεγοντας μου να παω στο μαγαζι του. Και την επομενη μερα με ειχε κανει μπλοκ στο instagram [emoji14] Ε νταξει ..αποφασισα οτι δε θα ασχοληθω αλλο! Αυτος παιζει να εχει και κοπελα και να με μπλοκαρε γιατι φοβαται μη στειλω κανενα μηνυμα και το δει αυτη...Ειναι μ..ας τελως παντων! Δε χωραει πλεον αμφιβολλια.
    Στο μεταξυ αρχισε μια αλλη ιστορια με ενα αλλο παιδι που με εκανε add στο fb. Μιλουσαμε, βρεθηκαμε εν τελει κι απο κοντα...Κι αυτος ειναι το αλλο ακρο! Αρχισε να μου λεει κατευθειαν οτι με βλεπει σοβαρα (πριν καν φιληθουμε). Αρχισε να κανει σχεδια να παμε μαζι διακοπες...κλπ Και γενικα το πηρε πολυ ζεστα. Εμενα, ενω μου αρεσε σε ενα βαθμο, μου φανηκε υπερβολικη η συμπεριφορα του. Δηλαδη ενιωσα πραγματα, πρωτη φορα μετα απο καιρο, και ηθελα να γινει κατι. Αλλα δε νιωθω τοσο ερωτευμενη και σιγουρη οτι θα ηθελα σχεση μαζι του. Υπαρχουν και καποια πραγματα που με χαλανε..
    Και ρε παιδια, καθως πηγαινα χθες να συναντησω αυτον τον καινουριο, συναντησα τυχαια στον δρομο το αλλον! Και μιλαμε για μεγαλη πολη...Πώς ετυχε παλι??!! Και φυσικα μου ειπε" αντε δε θα ρθεις στο μαγαζι?" "οχι βρεε δεν σε εκανα μπλοκ" "θα σου στειλωω" (δε θα στειλει :P) και πηγε να με αγκαλιασει για να με χαιρετησει..χαχαχ Εχει καταντησει σιριαλ.
    Ενα νορμαλ ατομοοο δεν υπαρχει?? Εχω απογοητευτει :/
    Η αλήθεια είναι ότι είναι κάπως δύσκολο να πετύχεις τη χρυσή τομή....Και εγώ είτε σε τελείως φλου έχω πέσει είτε σε "σ αγαπώ και θέλω να είμαστε συνέχεια μαζί" από το τρίτο ραντεβού.....

    Ακατάλληλα και τα δύο σενάρια στο πρώτο γιατί ξέρεις ότι δεν μπορείς να δημιουργήσεις κάτι πιο ουσιαστικό εφόσον είναι χύμα στο κύμα και στο δεύτερο απλώς πνίγεσαι και νιώθεις πιεσμένος πριν καν ξεκινήσει κάτι....

    Υπομονή και ψάξιμο θέλει...κάπου θα βρεις να ταιριάξεις

  15. #15
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    42
    Γεια σου. Καλο θα ηταν οταν τελειωνει κατι, να το αφηνεις πισω. Οι εμμονες δειχνουν οτι εχεις να μαθεις ενα μεγαλο μαθημα. Οταν εχεις εμμονη, σημαινει πως δε θελεις να δεχθεις την πραγματικοτητα. Εχεις ερωτευτει την ιδεα του ερωτα, θες να εισαι ερωτευμενος, θελεις ο αλλος να εισαι με εσενα, και ενω υποσυνειδητα ξερεις πως αυτο δεν ισχυει προσπαθεις να σε πεισεις πως ισχυει. Να ξερεις πως με οσους εχουμε εμμονη, δεν ειμαστε πραγματικα ερωτευμενοι μαζι τους, αλλα νομιζουμε στιγμιαια πως ειμαστε. Αυτο το στιγμιαια μπορει να είναι και χρονια. Μετα ομως παντα τους ξεπερναμε, εχοντας μαθει πολλα μαθηματα για την εξελιξη μας. Επικεντρωσου στα μαθηματα που πηρες, ΄΄καλα΄΄και ΄΄κακα΄΄και σιγα σιγα αρχισε να απομακρυνεσαι. Ως προς αυτες τις περιπτωσεις τα πισωγυρισματα και οι επαφες δεν λειτουργουν καλα και δεν βγαζουν πουθενα, τον βγαζεις τον αλλον εξοκληρου και καθολικα απο τη ζωη σου, και τελειωνει. θα ειναι πολυ δυσκολο στην αρχη, αλλα επειδη μεσω της συνηθειας δραμε, οπως σου εγινε συνηθεια η παρουσια του, ετσι θα σου γινει και η απουσια του.

Similar Threads

  1. Ανεξηγητη συμπεριφορα!!!! Τι να κανω;
    By Katrina1 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 29-03-2016, 13:41
  2. προς mriya - αδικη και ανεξηγητη συμπεριφορα moderator (?)
    By Deleted-member-250416b in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 145
    Last Post: 12-12-2015, 12:32
  3. Μια ισως ''ανεξηγητη'' φοβια.
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 22-12-2013, 22:16
  4. Ανεξηγητη εκφραση του ανχους
    By el8ina in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 05-06-2012, 16:30
  5. ανεξηγητη συμπεριφορα
    By a_neu in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 49
    Last Post: 21-05-2008, 14:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •