ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΓΝΩΡΙΜΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    14

    ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΓΝΩΡΙΜΙΑ

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!
    ΕΙΜΑΙ 23 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΘΕΜΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΛΛΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΟΤΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΒΡΕΙ ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΑΥΤΗ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ.
    ΛΟΙΠΟΝ ΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΩ!
    ΠΡΟΧΘΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ Μ.ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΤΗΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΕΞΩ ΓΙΑ ΠΟΤΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΜΑΣ ΜΟΝΟ.ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΣΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΟΤΟ,ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΕΦΕΡΝΕ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ 3 ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΑΓΟΡΙΟΥ ΤΗΣ.ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΔΕΝ ΠΑΜΕ.ΑΝΟΙΓΩ ΜΙΑ ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!ΕΓΩ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΠΑΡΕΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΘΩ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΜΠΑΘΕΙ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΥΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΑ ΤΥΠΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΥΠΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΥΧΗΘΕΙ.ΑΝΤΙΘΕΤΑ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΕΚΑΝΑΝ ΠΟΛΥ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΘΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΣΥΧΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΗΛ.ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ Μ.ΣΑΒΒΑΤΟ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΤΟΙΜΑΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ.ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΓΙΝΕ ΗΡΘΕ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΤΗΣ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΤΗΣ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΕΚΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ ΑΓΟΡΙΟΥ ΤΗΣ ΓΝΩΣΤΗΣ ΜΑΣ ΕΙΧΑΝΕ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΡΑΠΕΖΙ!
    ΕΕΕ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ Η ΓΝΩΡΙΜΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΑΡΑΚΑΤΩ.ΑΦΟΥ ΜΠΗΚΑΜΕ ΜΕΣΑ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΓΝΩΡΙΣΤΗΚΑΜΕ ΜΕ ΟΛΟΥΣ(ΟΛΟΙ 1 ΧΡΟΝΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΑ 24),ΟΛΟΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑΜΕ ΜΕΣΑ ΗΤΑΝ ΦΑΝΕΡΟ ΤΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΑ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ ΤΟ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΚΟΙΤΟΥΣΕ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΧΑΡΟΠΟΙΗΣΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΒΛΕΜΑ ΜΟΥ ΠΑΝΩ ΤΟΥ.ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΜΑΤΙΕΣ ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΑΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΓΥΡΙΣΕ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΚΟΙΤΑΖΕ.ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΓΕΝΙΚΑ ΣΑΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΛΕΙΣΤΗ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΑΗΔΙΑΣ ΝΤΡΟΠΑΛΗ ΔΕΝ ΕΔΙΝΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΟΠΟΤΕ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΚΟΙΤΑΓΜΑΤΑ,ΑΦΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΗΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΑΘΕΛΑ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΗ ΩΡΑ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΝΑ ΧΟΡΕΥΟΥΜΕ ΟΛΗ Η ΠΑΡΕΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΚΥΚΛΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΗΡΘΕ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΠΙΑΣΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΧΟΡΕΨΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΕΠΕΙΔΗ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΕΙΧΑΝ ΜΕΘΥΣΕΙ ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΝ(ΚΑΛΑ ΕΓΩ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΠΙΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΝΤΕ ΝΑ ΕΙΧΑ ΠΙΕΙ ΜΙΣΗ ΒΟΤΚΑ)ΣΥΝΕΧΙΖΑΝ ΝΑ ΧΟΡΕΥΟΥΝ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΡΕΚΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΧΟΡΕΥΑ.ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΤΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΜΕ ΕΙΔΕ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΤΣΕΙ ΗΡΘΕ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙ!ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΑΜΗΧΑΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΕΙΠΑΜΕ ΚΑΙ ΓΕΛΑΣΑΜΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΚΑΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΕΡΜΑ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΚΟΥΓΑ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΒΡΑΔΙΑΣ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΥΦΛΑ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΕ ΜΠΥΡΕΣ ΜΑΣ ΤΙΣ ΕΦΕΡΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΤΣΟΥΓΚΡΙΣΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΗΠΙΑ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΜΙΑ ΓΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΑΦΗΣΑ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ"ΑΣΤΟ ΘΑ ΤΟ ΠΙΩ ΕΓΩ ΜΗ ΜΕΘΥΣΕΙΣ''ΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΘΟΥΣΑ ΕΓΩ ΜΕ ΜΙΣΗ ΒΟΤΚΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΤΟ ΗΠΙΕ! ΑΛΛΑ ΝΤΑΞΕΙ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΤΟ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΑΡΑΦΥΛΑΓΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΜΕΘΥΣΕΙ ΑΝΗΣΥΧΟΥΣΕ ΓΙΑ ΟΛΕΣ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΓΕΛΟΥΣΕ ΚΑΙ ΧΟΡΕΥΕ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ Ο ΜΟΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΝΗΦΑΛΙΟΣ.ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΕΤΣΙ ΠΕΡΑΣΕ ΟΛΗ Η ΒΡΑΔΙΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΕΙΧΕ ΦΤΑΣΕΙ ΠΡΩΙ.ΕΕΕ ΑΥΤΟ ΧΑΙΡΕΤΗΘΗΚΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΕΡΘΕΙ ΜΑΖΙ ΕΦΥΓΑΝ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΓΥΡΙΣΕ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΤΗΣ ΤΗΣ ΓΝΩΣΤΗ ΜΑΣ!ΣΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΒΕΒΑΙΑ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΤΗΣ ΓΝΩΣΤΗΣ ΜΑΣ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΜΑΖΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΤΟΙ.ΡΩΤΗΣΕ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΣΠΟΥΔΑΖΟΥΝ ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΧΟΥΝ ΚΟΠΕΛΑ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ ΒΕΒΑΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ,ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΣΠΟΥΔΑΖΕΙ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΜΕΝΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΠΟΛΕΙΣ.ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕ ΑΦΗΣΑΝ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑΝ.ΟΜΩΣ ΧΘΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΗΝ ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΤΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΔΙΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΕΧΕΙ ΣΤΕΝΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΚΑΤ'ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ .ΤΗΣ ΖΗΤΗΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΠΕΙ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.ΕΔΩ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΠΡΩΤΟΝ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΣΠΟΥΔΑΖΕΙ ΕΠΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΡΕ ΕΓΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΑΛΛΑ ΑΥΡΙΟ ΦΕΥΓΕΙ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ.ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΕΓΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΡΙΤΟΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΛΗ ΤΟΥ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΝ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΔΙΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΠΛΑ ΦΙΛΙΚΟ.ΕΨΑΞΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΦΒ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ.ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΝΑΙ ΜΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΦΕΤΟΣ ΤΟΝ ΙΟΥΝΗ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΨΑΞΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΣΕΖΟΝ ΟΠΟΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΜΕΧΡΙ ΟΚΤΩΒΡΗ ΩΣΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΤΩΡΑ ΚΑΤΙ ΕΝΝΟΩ ΝΑ ΒΓΑΙΝΑΜΕ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ.
    ΓΕΝΙΚΑ ΕΓΩ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΧΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ?
    ΕΣΑΣ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ?ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΑΤΕ ΠΟΛΥ ΕΑΝ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑΤΕ.
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΣΗ ΑΝΑΛΥΣΗ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αφού φαίνεται να ενδιαφέρεται το παιδί κι εσένα σου αρέσει, γιατί πολύ απλά δεν ζητάς από τη γνωστή σας να βρει το τηλέφωνό του από το αγόρι της; Πάρτον τηλέφωνο και ζήτα του να βγείτε για καφέ ή κάτι τέτοιο. Δεν είναι κακό ούτε ντροπή.

    Αν πάλι δεν θες να χωθείς στα τόσο βαθιά ακόμα, κανόνισε κάτι με δικές σου παρέες και κάλεσε κι όλους αυτούς να διευρύνετε και τον κύκλο σας. Καφέ και μετά φαγητό ή κάτι τέτοιο ή ένα πιο χαλαρό ποτό, ώστε να μπορείτε να συζητήσετε και να γνωριστείτε. Μπορεί άτομα από τις παρέες της γνωστής σου να δέσουν με άτομα από τις δικές σου παρέες, είτε φιλικά, είτε ερωτικά είτε οτιδήποτε. Και θα δεις και το αγόρι που σε ενδιαφέρει γενικότερα πως φέρεται και τι καπνό φουμάρει και στο φως της ημέρας.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Αφού φαίνεται να ενδιαφέρεται το παιδί κι εσένα σου αρέσει, γιατί πολύ απλά δεν ζητάς από τη γνωστή σας να βρει το τηλέφωνό του από το αγόρι της; Πάρτον τηλέφωνο και ζήτα του να βγείτε για καφέ ή κάτι τέτοιο. Δεν είναι κακό ούτε ντροπή.

    Αν πάλι δεν θες να χωθείς στα τόσο βαθιά ακόμα, κανόνισε κάτι με δικές σου παρέες και κάλεσε κι όλους αυτούς να διευρύνετε και τον κύκλο σας. Καφέ και μετά φαγητό ή κάτι τέτοιο ή ένα πιο χαλαρό ποτό, ώστε να μπορείτε να συζητήσετε και να γνωριστείτε. Μπορεί άτομα από τις παρέες της γνωστής σου να δέσουν με άτομα από τις δικές σου παρέες, είτε φιλικά, είτε ερωτικά είτε οτιδήποτε. Και θα δεις και το αγόρι που σε ενδιαφέρει γενικότερα πως φέρεται και τι καπνό φουμάρει και στο φως της ημέρας.
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ
    ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΔΙΟΤΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΑΥΤΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΤΥΠΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΘΑ ΝΙΩΣΩ ΠΟΛΥ ΑΒΟΛΑ.ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Πολύ τυπικές σχέσεις έχεις με κάποιον που λες ένα γειά στον δρόμο επειδή τρακάρεστε συνέχεια και δεν ξέρεις καν το όνομά του. Με κάποιον που έχετε κοινούς φίλους και τυχαίνει να βγαίνετε που και που σε κοινές παρέες και που σε θυμάται σε γιορτές κτλ, μπορεί να μην έχετε στενές σχέσεις, αλλά έχετε μια γνωριμία παραπάνω. Δεν παθαίνεις τίποτα να κάνεις μία κρούση για κοινή έξοδο, ιδιαίτερα αφού λες ότι σε συμπαθεί και την συμπαθείς την κοπελα. Κι αφού η κολλητή σου είναι μακριά, ακόμα κι αν δεν γίνει κάτι με αυτό το αγόρι, μπορεί να κάνεις και 5 φίλους/παρέες παραπάνω, που ξέρεις...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Πολύ τυπικές σχέσεις έχεις με κάποιον που λες ένα γειά στον δρόμο επειδή τρακάρεστε συνέχεια και δεν ξέρεις καν το όνομά του. Με κάποιον που έχετε κοινούς φίλους και τυχαίνει να βγαίνετε που και που σε κοινές παρέες και που σε θυμάται σε γιορτές κτλ, μπορεί να μην έχετε στενές σχέσεις, αλλά έχετε μια γνωριμία παραπάνω. Δεν παθαίνεις τίποτα να κάνεις μία κρούση για κοινή έξοδο, ιδιαίτερα αφού λες ότι σε συμπαθεί και την συμπαθείς την κοπελα. Κι αφού η κολλητή σου είναι μακριά, ακόμα κι αν δεν γίνει κάτι με αυτό το αγόρι, μπορεί να κάνεις και 5 φίλους/παρέες παραπάνω, που ξέρεις...
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΠΩΣ.ΘΑ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΙΕΖΩ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΒΓΕΙ ΠΟΤΕ ΕΞΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ.ΤΙ ΘΑ ΤΗΣ ΠΩ ΕΛΑ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΘΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΗΣ ΦΑΝΕΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΑΣΕ ΠΟΥ ΑΝ ΤΗΣ ΠΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙ ΟΛΑ ΣΤΟ ΑΓΟΡΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΕΚΕΙΝΟΣ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΠΕΙ ΟΛΑ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΤΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΙ ΡΕΖΙΛΙ .Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΔΩ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΟΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν θα πιέσεις για κάτι, θα πεις κάτι του τύπου "περάσαμε ωραία τις προάλλες, τι θα λεγες να πάρεις τα παιδιά να έρθετε στο τάδε που θα πάω με τους τάδε και τους τάδε;" και βλέπεις πως θα πάει.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Δεν θα πιέσεις για κάτι, θα πεις κάτι του τύπου "περάσαμε ωραία τις προάλλες, τι θα λεγες να πάρεις τα παιδιά να έρθετε στο τάδε που θα πάω με τους τάδε και τους τάδε;" και βλέπεις πως θα πάει.
    ΑΣΕ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΤΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΛΛΗΤΟ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΑ ΚΙ ΕΓΩ Η ΚΑΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΡΟΥΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΚΤΕΘΩ

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μην ξεχνάς ότι το παιδί φάνηκε πιο διαχυτικό από κοντά κι εσύ ήσουν η πιο μαζεμένη που τραβήχτηκες και μπορεί να τον αποθάρρυνες, άρα αν ενδιαφέρεσαι, γιατί να περιμένεις από εκείνον; Κι αυτό το θα εκτεθώ, τι εννοείς; Δηλαδή με την ίδια λογική μπορεί να μη θέλει κι αυτός να το πει στον κολλητό για να μην "εκτεθεί" και να χάσετε την όποια ευκαιρία έχετε.

    Αφού το σκηνικό έγινε μόλις πριν 3 μέρες, μπορεί να κάνει κίνηση στο μέλλον, αλλά γιατί να περιμένεις από αυτόν ή από τη φίλη σου ή ξέρω κι εγώ ποιόν; Εσύ ενδιαφέρεσαι, εσύ πρέπει να κάνεις κάτι.

    ΥΓ: Τα κεφαλαία γράμματα στο ίντερνετ είναι σα να φωνάζεις. Προσπάθησε να γράφεις με μικρά.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Η Sonia τα λέει πολύ καλά. Εκείνος ήταν διαχυτικός... Γιατί το έκανε αν δεν του άρεσες; Οπότε άσε την "εκθέσεις", φτάνουν όσες έγραψες στο σχολείο! Δείξε κι εσύ ότι ενδιαφέρεσαι!
    Γιατί διαφορετικά σε λίγο θα στεναχωριέσαι όχι μην εκτεθείς αλλά για το ότι δεν προσπάθησες καν.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by believeInYourself View Post
    Η Sonia τα λέει πολύ καλά. Εκείνος ήταν διαχυτικός... Γιατί το έκανε αν δεν του άρεσες; Οπότε άσε την "εκθέσεις", φτάνουν όσες έγραψες στο σχολείο! Δείξε κι εσύ ότι ενδιαφέρεσαι!
    Γιατί διαφορετικά σε λίγο θα στεναχωριέσαι όχι μην εκτεθείς αλλά για το ότι δεν προσπάθησες καν.
    Καλησπερα και παλι σε ολους και συγγνωμη για τα μεγαλα γραμματα απλως πανω στη βιασυνη τα εγραψα ετσι!
    Ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας αλλα νομιζω οτι ειναι καλυτερα να το παρατησω δεν νομιζω οτι θα βγει κατι.Δισταζω παρα πολυ να ζητησω βοηθεια απο την αλλη κοπελα διοτι δεν μιλαμε σχεδον ποτε και θα νιωσω πολυ αβολα να το κανω τωρα,αφηστε που μπορει να πει κιολας οτι τωρα που χρειαζεται την βοηθεια μου μου στελνει μηνυματα.Αμα ηταν η κολλητη μου εδω θα ηταν πολυ ευκολο αλλα δεν.Μαλλον δεν ηταν να γινει κατι.Και παλι σας ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις σας

    Υ.Γ.Το μονο που εμαθα σημερα και μου το ειπε η κολλητη μου που το συζητουσε με την αλλη κοπελα και ουσιαστικα την ψαρευε ειναι που ακριβως μενει αλλα αυτο δεν βοηθαει και καθολου!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Φαίνεται ότι έχεις αποφασίσει από πριν να το αφήσεις, άρα δεν καταλαβαίνω γιατί έγραψες όλο αυτό το μακρινάρι και μας βάζεις να απαντάμε... Πάντως στο λέω πολύ φιλικά, ότι με την έλλειψη πρωτοβουλίας και τις ντροπαλοσύνες σε τόσο μεγάλο βαθμό, δεν πας πουθενά τη σήμερον ημέρα. Δεν είναι ωραίο να εξαρτάσαι από άλλους για τις δικές σου υποθέσεις και να περιμένεις να βγάλουν οι άλλοι το φίδι από την τρύπα, είτε αυτοί οι άλλοι είναι η κολλητή σου, είτε ο οποιοσδήποτε. Καλό είναι να το δουλέψεις αυτό το στοιχείο του χαρακτήρα σου, είσαι και 23, δεν είσαι 16...

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Φαίνεται ότι έχεις αποφασίσει από πριν να το αφήσεις, άρα δεν καταλαβαίνω γιατί έγραψες όλο αυτό το μακρινάρι και μας βάζεις να απαντάμε... Πάντως στο λέω πολύ φιλικά, ότι με την έλλειψη πρωτοβουλίας και τις ντροπαλοσύνες σε τόσο μεγάλο βαθμό, δεν πας πουθενά τη σήμερον ημέρα. Δεν είναι ωραίο να εξαρτάσαι από άλλους για τις δικές σου υποθέσεις και να περιμένεις να βγάλουν οι άλλοι το φίδι από την τρύπα, είτε αυτοί οι άλλοι είναι η κολλητή σου, είτε ο οποιοσδήποτε. Καλό είναι να το δουλέψεις αυτό το στοιχείο του χαρακτήρα σου, είσαι και 23, δεν είσαι 16...
    Καλημερα και παλι σε ολους και καλο μηνα!Οσον αφορα την απαντηση σου στο μηνυμα ΠΡΩΤΟΝ εχω δει σε αυτο το φορουμ και πολυ μεγαλυτερα μηνυματα απο τα δικα μου οπου ο καθενας μιλουσε για καποιο προβλημα που ειχε.ΔΕΥΤΕΡΟΝ δεν υποχρεωσα ουτε εβαλα κανεναν να μου απαντησει στο μηνυμα ισα-ισα που το τονισα απο το πρωτο μου κιολας μηνυμα εκεινο το <<μακριναρι>> συμφωνα με τα λεγομενα σου οτι οποιος θελει και οποιος μπορει να μου δωσει την συμβουλη του.ΤΡΙΤΟΝ ποτε μην κρινεις ενα ατομο για ελλειψη αυτοπεποιθησης και το κατα ποσο ειναι κλειστο στον εαυτο του και ειδικα οταν δεν γνωριζεις τι μπορει να εχει περασει ενα ατομο και εχει διαμορφωσει τετοιο χαρακτηρα.Παρ'ολα αυτα σ'ευχαριστω που ξοδεψες λιγο χρονο για να μου απατησεις στα μηνυματα οπως φυσικα και ολους τους υπολοιπους!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν κατάλαβες τι γράφω. Κανείς δεν σου απαγορεύει να γράφεις ότι θες και φυσικά όποιος θέλει απαντάει. Ωστόσο περιγράφεις μία κατάσταση και ζητάς γνώμες που θα σε βοηθήσουν να αποφασίσεις τι να κάνεις, ενώ φαίνεται ότι ήδη είχες αποφασίσει πριν καν το γράψεις. Για το τι άτομο είσαι, από αυτά που γράφεις κρίνουμε, δεν σε ξέρουμε προσωπικά. Μόνη σου το λες ότι είσαι ντροπαλή και αυτό βγαίνει από τα γραφόμενά σου. Το πως και το γιατί έχει ο καθένας τον χαρακτήρα που έχει είναι άλλη συζήτηση και φυσικά δεν μπορεί να ξέρει ο καθένας την προσωπική ιστορία του καθενός. Λες στο αρχικό μήνυμα ότι οι απόψεις μας θα σε βοηθούσαν, αν δεν σε βοηθάει η δική μου σεβαστό. Μην ανοίγεις ένα θέμα για να ακούσεις μόνο ότι θες να ακούσεις όμως.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Δεν κατάλαβες τι γράφω. Κανείς δεν σου απαγορεύει να γράφεις ότι θες και φυσικά όποιος θέλει απαντάει. Ωστόσο περιγράφεις μία κατάσταση και ζητάς γνώμες που θα σε βοηθήσουν να αποφασίσεις τι να κάνεις, ενώ φαίνεται ότι ήδη είχες αποφασίσει πριν καν το γράψεις. Για το τι άτομο είσαι, από αυτά που γράφεις κρίνουμε, δεν σε ξέρουμε προσωπικά. Μόνη σου το λες ότι είσαι ντροπαλή και αυτό βγαίνει από τα γραφόμενά σου. Το πως και το γιατί έχει ο καθένας τον χαρακτήρα που έχει είναι άλλη συζήτηση και φυσικά δεν μπορεί να ξέρει ο καθένας την προσωπική ιστορία του καθενός. Λες στο αρχικό μήνυμα ότι οι απόψεις μας θα σε βοηθούσαν, αν δεν σε βοηθάει η δική μου σεβαστό. Μην ανοίγεις ένα θέμα για να ακούσεις μόνο ότι θες να ακούσεις όμως.
    Οχι φυσικα και δεν ειχα αποφασισει απο πριν τι θα κανω,σιγα μην καθομουν να γραψω τοσο μεγαλο μηνυμα και γενικα να ασχοληθω αμα ειχα αποφασισει!Απλως ηθελα και μια αλλη γνωμη διοτι παντα οι τριτοι βλεπουν πιο αντικειμενικα μια κατασταση

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Καλημέρα! Καλό μήνα! Κορίτσια χαλαρώστε!
    Maria92345 η Sonia να σε σπρώξει θέλει να κάνεις την κίνηση. Επειδή λες ότι είσαι ντροπαλή. Η μόνη περίπτωση να μην γίνει σίγουρα κάτι είναι να μην προσπαθήσεις καθόλου. Γιατί να τα παρατήσεις; Σίγουρα έχουν παίξει διάφορα ρόλο στη διαμόρφωση του χαρακτήρα σου, όπως και όλων μας.
    Κανένας δε σε κρίνει. Να σε βοηθήσουμε θέλουμε. Απλά η Sonia ίσως είναι λίγο πιο "αυστηρή". Έχουν βάση όμως αυτά που λέει. Μην την παρεξηγείς...
    Όλα καλά!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Γνωριμία
    By Ksenos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 03-05-2018, 20:29
  2. Replies: 27
    Last Post: 18-03-2015, 23:59
  3. Replies: 21
    Last Post: 22-02-2010, 20:51
  4. ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ - ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ & ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ
    By toula in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 3
    Last Post: 18-02-2010, 16:37
  5. γνωριμια
    By sunset in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 48
    Last Post: 04-09-2009, 12:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •