zanax 0.5 ερωτηση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537

    zanax 0.5 ερωτηση

    παιρνω εδω κ 15 μερες ζαναξ λογω ακραιου αγχους, παραλληλα κ ψυχοθεραπεια... ερωτηση
    ο γιατρος μου πε να παιρνω πρωι μεσημερι βραδι απο 0.25
    εγω παιρνω 0.5 το πρωι γτ πραγματικα το πρωι ειναι απαλευτο..μετα μπορω κ το ελεγχω..κ αντε καμια φορα να παρω κ 0.25 το απογευμα...
    ειναι μεγαλη δοση αυτη?? δε θελω να ενοχλω το γιατρο μου με ερωτησεις, δεν προλαβα να τον ρωτησω..κ δεν θελω να ξαναπαιρνω τωρα τηλ.
    0.5 ημερησιως θεωρειται πολυ?

  2. #2
    Δεν επιτρέπεται καμία υποδειξη για το πως εσύ θα λαμβανεις την αγωγή σου από κανέναν από εμάς. Γι αυτό είναι οι γιατροι για να τους ρωταμε χωρίς ντροπη.επιβάλλεται να τον ενημερώσεις

  3. #3
    Nefeli28
    Guest
    Δεν υπάρχει ντροπή σε αυτά. Μην κανεις μόνη σου πειράματα με τα φάρμακα.
    Ο κάθε οργανισμός και ο κάθε ασθενής είναι μοναδικός και η θεραπεία του επίσης.
    Έχει χρειαστεί 3-4 φορές μέσα σε 3 βδομαδες να αλλάξω θεραπευτικό σχήμα και μίλησα στο τηλέφωνο με τον γιατρο.
    Είναι και για εκείνον απαραίτητο να γνωρίζει την πορεία σου με τα φάρμακα. Ειδικά αν είσαι στο ξεκίνημα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    βρε παιδια...αλλο σας ρωτησα..αν σας φαινεται πολλη η δοση 0.5 ημερρησιως..κ οχι να μου πειτε τι δοση να παρω...την δοση την γνωριζω που πρεπει να παιρνω..
    απλα σας λεω οτι παιρνω 0.5 ημερησιως κ αν σας φαινεται πολλη.αυτο..χεχε

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Ο γιατρος σου ειπε να παιρνεις 0,25 σε τρεις δοσεις, συνολο 0,75. Εσυ λες οτι παιρνεις 0,50 το πρωι που το εχεις περισσοτερη αναγκη . Δεν νομιζω να υπαρχει θεμα. Απλα αν μπορεις να μην παιρνεις για μεγαλο διαστημα διοτι ειναι εθιστικα . Εγω για να καταλαβεις παιρνω εδω κι καιρο αλλα προσπαθω να παιρνω πολυ αραια , ενα με δυο φορες την εβδομαδα απο 0,25 . Τωρα σκοπευω να το αραιωσω ακομα πιο πολυ. Μονο στις πολυ δυσκολες

  6. #6
    Nefeli28
    Guest
    Εμένα μου είχε δώσει των 0,25 ένα πρωί ένα μεσημέρι και δυο το βράδυ!!
    Οπότε όλα είναι σχετικά όπως καταλαβαίνεις. Η δική σου δόση μπροστά σε αυτό είναι μικρή.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    καταλαβα..ευχαριστω πολυ!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Demi71 View Post
    Ο γιατρος σου ειπε να παιρνεις 0,25 σε τρεις δοσεις, συνολο 0,75. Εσυ λες οτι παιρνεις 0,50 το πρωι που το εχεις περισσοτερη αναγκη . Δεν νομιζω να υπαρχει θεμα. Απλα αν μπορεις να μην παιρνεις για μεγαλο διαστημα διοτι ειναι εθιστικα . Εγω για να καταλαβεις παιρνω εδω κι καιρο αλλα προσπαθω να παιρνω πολυ αραια , ενα με δυο φορες την εβδομαδα απο 0,25 . Τωρα σκοπευω να το αραιωσω ακομα πιο πολυ. Μονο στις πολυ δυσκολες
    ακομα το παιρνω περιπου 15 μερες..τι καιρο..λιγο το παιρνω..εχω παρει κ παλαιοτερα 3 μηνες χαμηλη δοση τπτ δεν επαθα..ειμαι σε εξαρση τωρα δε γινεται να κανω αλλιως..ναι το ξερω οτι ειναι εθιστικο αλλα με προυποθεσεις, αν πχ παιρνεις μεγαλες δοσεις...κ πολυ καιρο μηνες δλδ..οποτε το παιρνω με φειδω...απλα νιωθω απαισια κ δεν μπορω χωρις αυτο προς το παρον.

  9. #9
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ακομα το παιρνω περιπου 15 μερες..τι καιρο..λιγο το παιρνω..εχω παρει κ παλαιοτερα 3 μηνες χαμηλη δοση τπτ δεν επαθα..ειμαι σε εξαρση τωρα δε γινεται να κανω αλλιως..ναι το ξερω οτι ειναι εθιστικο αλλα με προυποθεσεις, αν πχ παιρνεις μεγαλες δοσεις...κ πολυ καιρο μηνες δλδ..οποτε το παιρνω με φειδω...απλα νιωθω απαισια κ δεν μπορω χωρις αυτο προς το παρον.



    Παίρνεις παράλληλα και κάποιο αντικαταθλιπτικό ή μόνο ζάναξ; Και για πόσο καιρό σου είπε να το παίρνεις;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    0.5 ημερησιως θεωρειται πολυ?
    Πλακα μας κανεις ? εγω παιρνω 8 mg / μερα ..........

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Δεν επιτρέπεται καμία υποδειξη για το πως εσύ θα λαμβανεις την αγωγή σου από κανέναν από εμάς. Γι αυτό είναι οι γιατροι για να τους ρωταμε χωρίς ντροπη.επιβάλλεται να τον ενημερώσεις
    Ναι , βεεεεεεεεεεεεβαια , εμενα ενας ' γιατρος ' με εθισε στα 8 μγ / μερα .......... που να ηξερα τοτε που εμπλεκα .......

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    187
    Παίρνω 4 μήνες, είχα φτάσει στο 1,25mg τη μέρα 3χ0,25mg + 0,5mg το βράδυ, τώρα είμαι σε φάση που τα σταματώ, από τη προσωπική μου εμπειρία, μετά από κάποιους μήνες παθαίνεις εξάρτηση, δηλαδή όταν χαμήλωνα τη δόση με έπιανε άγχος, αυτό είναι το δύσκολο με αυτά τα χάπια.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    117
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    παιρνω εδω κ 15 μερες ζαναξ λογω ακραιου αγχους, παραλληλα κ ψυχοθεραπεια... ερωτηση
    ο γιατρος μου πε να παιρνω πρωι μεσημερι βραδι απο 0.25
    εγω παιρνω 0.5 το πρωι γτ πραγματικα το πρωι ειναι απαλευτο..μετα μπορω κ το ελεγχω..κ αντε καμια φορα να παρω κ 0.25 το απογευμα...
    ειναι μεγαλη δοση αυτη?? δε θελω να ενοχλω το γιατρο μου με ερωτησεις, δεν προλαβα να τον ρωτησω..κ δεν θελω να ξαναπαιρνω τωρα τηλ.
    0.5 ημερησιως θεωρειται πολυ?
    Να ξανά πάρεις τηλέφωνο η δουλειά του είναι μην κάνεις αλλαγές.μονος καλύτερα ρωτά πρώτα μπορεί να χρειαστεί και παραπάνω μπορεί και όχι αυτός θα σου πει

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Το ότι είναι εθιστικά όλοι συμφωνούμε εγώ ξεκίνησα απο μονή μου 0,25 εφτασα στο 1. Η γιατρος μου δε τα συνιστα και μου εδωσε το bespar κατα λεξη μου ειπε εμεις οι γιατροι δεν τα δινουμε, τωρα πως εσας σας τα δινουν δε ξερω τι να πω.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Quote Originally Posted by Roulaki1 View Post
    Το ότι είναι εθιστικά όλοι συμφωνούμε εγώ ξεκίνησα απο μονή μου 0,25 εφτασα στο 1. Η γιατρος μου δε τα συνιστα και μου εδωσε το bespar κατα λεξη μου ειπε εμεις οι γιατροι δεν τα δινουμε, τωρα πως εσας σας τα δινουν δε ξερω τι να πω.
    Δεν τα δινουν ευκολα ναι . Εγω τα πηρα μονη μου για να την παλεψω οταν εχασα τη μητερα μου ... καποιες φορες χρειαζονται ....

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ανώτερη δόση zanax που έχετε παρει. (Σε 24 ώρες)
    By Lord of Light in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 11
    Last Post: 04-03-2019, 03:00
  2. κρίση πανικού ενώ έχω πάρει zanax
    By Pantelhs in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 24-02-2019, 19:47
  3. zanax se event prwti fora.?
    By Magician in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 5
    Last Post: 27-05-2015, 16:16
  4. zanax
    By painkiller2121 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 25-04-2013, 23:46
  5. SOS ZANAX και αλλα φαρμακα
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 16-03-2011, 00:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •