bespar:επιπτωσεις - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    ειναι ενα αναποτελεσματικο φαρμακο.... επισης εχω δοκιμασει ολου του τυπου της βενζοδιαζεπινες..... το μονο που δεν με ριχνει και μου προκαλει ανεβασμα της διαθεσης ειναι το xanax... αλλα σημερα που το πηρα μου εβγαλε ημικρανια και τρομο... γενικα δεν με πιανει παντα το ιδιο... και τωρα εκανα την χαζομαρα να πιω βραδιατικα μαυρο τσαι και ειμαι αστα να πανε.... νυσταζω και ταυτοχρονα εχω ενα ανχος και δεν μπορω να χαλαρωσο....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ενταξει Ακι , τελικα κοιμηθηκες ? αμα πιω εγω μαυρο τσαι , θα τσιτωσω για 24 ωρες τουλαχιστον ........

    πραματι το ζαναξ ειναι αυτο που σε ' φτιαχνει ' διοτι ειναι και ψυχοτροπο, ( εχουν την τιμητικη τους στις πιατσες των ντηλερς και στις Αμερ. φυλακες ) , αν και τελευταια για ναπαλλαγω τα αντικαθιστω επιτυχως με κλονοτριλ .......
    ατυχως εχω παρει χιλιαδες ζαναξ στην ζωη μου .........

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    140
    macgyver συμφωνω οσον αφορα το θεμα συκωτι. Γενικα ως τωρα απεφευγα τα φαρμακα γιατι θελω το συκωτι μου καθαρο .

    Εφοσον ομως ειναι αρκετα στρεσογονος η περιοδος αυτη κατεφυγα στο μπεσπαρ για να μην το ριξω στις βενζο, ξερεις εσυ, εισαι ο guru των xanax απ'οτι διαβαζω στο forum.

    Το κλονοτριλ τι καπνο φουμαρει? Για πες....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    το κλονοτριλ είναι μπένζο και αυτό
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by teatree View Post

    Το κλονοτριλ τι καπνο φουμαρει? Για πες....
    Καλο ειναι το κλονοτριλ , δεν ειναι ψυχοτροπο , αρα λιγοτερο εξαρτησιογονο ........ ατυχως απεκτησα και τον τιτλο των γκουρου των ζαναξ , παλιοφαρμακο ........αυτο εχω να πω για τα παλιοζαναξ ......

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    140
    το κλονοτριλ ειναι πιο ελαφρυ απο τα ζαναξ , σαν το λεξοτανιλ δηλαδη η πιο ελαφρύ?Ο ψυχιατρος δεν μου το προτεινε, δεν του χρηματοδοτει ταξιδακια στο Μπαλί η συγκεκριμμενη εταιρια φαινεται.

    Ασε καλυτερα ,θα παιρνω που κι που αταραξ για αϋπνία και αν η κατασταση φτάνει στο απροχώρητο 0,25 ζαναξ καθε 6-7 μερες το συχνοτερο.Που καταντήσαμε να αγχωνόμαστε για την αγχολυση.

    macqyver αυτο που μου ειχες πει για την μελατονινη 3mg δουλεψε παντως .Και παλι ευχαριστω ...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Καλο ειναι το κλονοτριλ , δεν ειναι ψυχοτροπο , αρα λιγοτερο εξαρτησιογονο ........ ατυχως απεκτησα και τον τιτλο των γκουρου των ζαναξ , παλιοφαρμακο ........αυτο εχω να πω για τα παλιοζαναξ ......
    Για το τρανξεν τι λες;

    Εστάλη από SM-A600FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Για το τρανξεν τι λες;

    Εστάλη από SM-A600FN στο E-Psychology.gr Mobile App
    Δεν τοχω παρει ..........

  9. #24
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by teatree View Post
    το κλονοτριλ ειναι πιο ελαφρυ απο τα ζαναξ , σαν το λεξοτανιλ δηλαδη η πιο ελαφρύ?Ο ψυχιατρος δεν μου το προτεινε, δεν του χρηματοδοτει ταξιδακια στο Μπαλί η συγκεκριμμενη εταιρια φαινεται.

    Ασε καλυτερα ,θα παιρνω που κι που αταραξ για αϋπνία και αν η κατασταση φτάνει στο απροχώρητο 0,25 ζαναξ καθε 6-7 μερες το συχνοτερο.Που καταντήσαμε να αγχωνόμαστε για την αγχολυση.

    macqyver αυτο που μου ειχες πει για την μελατονινη 3mg δουλεψε παντως .Και παλι ευχαριστω ...
    Το clonotril ειναι και πολυ καλυτερο απο το ζαναξ και λιγοτερο εθιστικο γιατι ενα χαπι κραταει ολη μερα το μονο κακο ειναι οτι αργει να δρασει κανει 1-2ωρες ισως και 3μου έχει πει ο γιατρός μου

    Εστάλη από ALE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by teatree View Post
    το κλονοτριλ ειναι πιο ελαφρυ απο τα ζαναξ , σαν το λεξοτανιλ δηλαδη η πιο ελαφρύ?Ο ψυχιατρος δεν μου το προτεινε, δεν του χρηματοδοτει ταξιδακια στο Μπαλί η συγκεκριμμενη εταιρια φαινεται.
    ...
    Καλα που το καταλαβες ........ αυτος που μουγραφε τα ζαναξ με το τσουβαλι, ειχε γυρισει ολον τον κοσμο .......

    εμενα μαρεσει πιο πολυ το κλονοτριλ σαν αισθηση .......... ελαφρυ ειναι , σχετικα παντα ......

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    140
    mikestam 3 θα το δοκιμασω αφου με αγχωνουν ακομα κι αυτα τα 3-4 ζαναξ που παιρνω τον μηνα, θα το γυρισω στο κλονοτριλ λοιπον. Ευχαριστω πολυ.

    Macqyver ετσι κανουν οι ψυχιατροι, συνταγογραφουν ζαναξ η λεξοτανιλ με το τσουβαλι(αναλογα απο που τα "παιρνουν").

    Φαντασου οτι μου προτεινε και cymbalta για τους πονους στην μεση...Δηλαδη τί περιμενε? ότι θα αρχισω τα αντικαταθλιπτικα(με τις οποιες παρενεργειες των snri, ετσι?) για να μην μου ποναει η μεση χωρις να εχω καταθλιψη???μονο και μονο επειδη καποιες φορες τον μηνα αγχώνομαι η μου ποναει η μεση θα πλακωθω στα χαπια? Ο Χριστός πια!(ειναι και επικαιρος αυτες τις μερες...)

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by teatree View Post
    Φαντασου οτι μου προτεινε και cymbalta για τους πονους στην μεση...Δηλαδη τί περιμενε? ότι θα αρχισω τα αντικαταθλιπτικα(με τις οποιες παρενεργειες των snri, ετσι?) για να μην μου ποναει η μεση χωρις να εχω καταθλιψη???μονο και μονο επειδη καποιες φορες τον μηνα αγχώνομαι η μου ποναει η μεση θα πλακωθω στα χαπια? Ο Χριστός πια!(ειναι και επικαιρος αυτες τις μερες...)

    Τωρα με κουφανες ................... αυτος ο γιατρος ξεπερασε καθε οριο !!!!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    τελικά ναι κοιμήθηκα πίνοντας ενα πράσινο τσάι με πήρε ο ύπνος σαν τον αετό...

    τσιουυυυ... χαχαχαχα

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by teatree View Post
    mikestam 3 θα το δοκιμασω αφου με αγχωνουν ακομα κι αυτα τα 3-4 ζαναξ που παιρνω τον μηνα, θα το γυρισω στο κλονοτριλ λοιπον. Ευχαριστω πολυ.

    Macqyver ετσι κανουν οι ψυχιατροι, συνταγογραφουν ζαναξ η λεξοτανιλ με το τσουβαλι(αναλογα απο που τα "παιρνουν").

    Φαντασου οτι μου προτεινε και cymbalta για τους πονους στην μεση...Δηλαδη τί περιμενε? ότι θα αρχισω τα αντικαταθλιπτικα(με τις οποιες παρενεργειες των snri, ετσι?) για να μην μου ποναει η μεση χωρις να εχω καταθλιψη???μονο και μονο επειδη καποιες φορες τον μηνα αγχώνομαι η μου ποναει η μεση θα πλακωθω στα χαπια? Ο Χριστός πια!(ειναι και επικαιρος αυτες τις μερες...)
    δεν είναι όλη η ψυχίατροι το ίδιο... εμένα προσωπικά η ψυχίατρος που πάω τώρα εγώ της ζητάω να μου γράψει Xanax... αλλά μου είπε πώς μόνο Xanax θα περνώ... τπτ άλλο... 3 γιατροί το θεωρούν το πιο ασφαλές με την χρήση 0.25 η 0.5 την ημέρα.... κανένας απολύτως εθισμός... το κόβω οποτε θέλω προσπάθησα να μην το πάρω τωρα 1.5 εβδομάδα γενικά το σκεφτόμουν συνέχεια... γενικά ειχα ετσι μια υπερένταση αλλά οχι απο την απότομη διακοπή αλλά απο την ιδέα και μόνο... γιατί σε τόσο χαμηλές δόσεις τα στερητικά δεν ειναι τπτ.... παρόλαυτα το θέλω αυτό το χαπακι για ώρα ανάγκης αλλα η μλκια ειναι οτι μπορεί να το πάρω και να μου βγάλει ανχος... γενικά επιδει ειναι ψυχοτροπο ειναι λιγο και σε τι κατάσταση θα είσαι οταν το πάρεις...

    σχετικά τώρα με το cymbalta ισχύει αυτο που είπε ο γιατρός σου... αν δεν γνωρίζεις μην κατηγορείς οτι είναι λάθος... όντως το cymbalta βοηθάει σε πόνους... εγώ το πήρα για 7 μέρες για πόνους στην μέση... και μου πέρασε.... παθολόγος μου το είπε.. ούτε καν το έγραψε μου ειπε να το πάρω απο το φαρμακείο... όπως και έκανα...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    τελικά ναι κοιμήθηκα πίνοντας ενα πράσινο τσάι με πήρε ο ύπνος σαν τον αετό...

    τσιουυυυ... χαχαχαχα
    Παραξενο, αλλα καθε οργανισμος εχει διαφορετικη αντιδραση ......

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. bespar..
    By Johnc in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 9
    Last Post: 26-10-2016, 18:03
  2. Bespar
    By engliscp in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 5
    Last Post: 05-01-2016, 16:54
  3. bespar
    By pythagoras23 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 12-08-2011, 04:08
  4. \'Αγχος κ επιπτώσεις
    By Konstantinoss in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 15-10-2010, 12:59
  5. Επιπτωσεις αγχους..
    By Ifigeneia24 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 07-05-2006, 12:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •