ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ!!!!!!ΒΟΗΘΕΙΑ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1

    Unhappy ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ!!!!!!ΒΟΗΘΕΙΑ!

    Χριστός Ανέστη!Υγεία σε όλους.
    Εχω γραψει πολλες φορες για κομπο στο λαιμο για ξηροστομια δυσκολία στην καταποση και γενικα συμπτωματα που αφορουν στομα και λαιμο.Πριν την αφαιρεση θυρεοειδή ειχα κομπο λαιμο μετα εφυγε κ εχω πιεση γδαρσιμο στη γλωσσα στον ουρανισκο κ τη στοματικη κοιλότητα γενικα.Με πιανει οταν κουραστω οταν αγχωθω και κυριως ΟΤΑΝ ΤΡΩΩ.Εχω κουραστεί κ πλεον φοβαμαι να φαω.πηρα κ σπρευ για ξηροστομια.ολα ξεκινησαν τον ιουλιο του 2018.Πηρα δθαφορες αγωγες 5μηνες σεροξατ κ 3μηνες λαντοζ κ συνεχιζω.Πηγαινα καλυτερα αλλα μετα τη διαγνωση καρκινου θυρεοειδή κ ολη τη διαδικασια ηρθα πισω.κανω κ συνεδριες.Μετα απο τοσο καιρό δεν θα πρεπε να ειμαι καλά?Βαρεθηκα να φοβαμαι καθε μερα οτι θα με πθασει αυτο στο στομα κ βαρεθηκα να φοβαμαι να φαω.Πολλες φορες φοβαμαι τοσο που εχω κριση πανικου.ακομα μετα απο τοσους μηνες.Ποσο καιρο κραταει ολο αυτο το μαρτυριο?Πειτε μου σας παρακαλω αν εχετε ανάλογες εμπειριες.

  2. #2
    Ξεχασα να πω οτι επειδη φοβαμαι οτι γυρναει η γλωσσα ο γιατρος με εβαλε για μαγνητικη εγκεφαλου κ ηταν οκ.Ειναι δυνατον αυτο ολο να ειναι εμμονη??????

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    υπομονή και θάρρος να έχεις , όπως κατάφερες να καλυτερέψεις την προηγούμενη φορά, έτσι μπορείς και τώρα.
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Χρονια πολλα. Οι γιατροι τι σου λενε? δεν ειναι εμμονη αυτο, Και ειναι ασχετο ο θυροειδεις με αυτα τα συμπτώματα που λες.

  5. #5
    Quote Originally Posted by Roulaki1 View Post
    Χρονια πολλα. Οι γιατροι τι σου λενε? δεν ειναι εμμονη αυτο, Και ειναι ασχετο ο θυροειδεις με αυτα τα συμπτώματα που λες.
    Καλημέρα.Μου λενε οτι ειναι ψυχολογικο.

  6. #6
    Quote Originally Posted by geodim View Post
    υπομονή και θάρρος να έχεις , όπως κατάφερες να καλυτερέψεις την προηγούμενη φορά, έτσι μπορείς και τώρα.
    Απλα τις αλλες φορες γινομουν πιο γρηγορα καλα....τωρα εχω αργησει πολυ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    τώρα αντιμετώπισες ίσως δυσκολότερες καταστάσεις και θα πάρει περισσότερο χρόνο να ισορροπήσεις
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  8. #8
    Quote Originally Posted by geodim View Post
    τώρα αντιμετώπισες ίσως δυσκολότερες καταστάσεις και θα πάρει περισσότερο χρόνο να ισορροπήσεις
    Σ ευχαριστω.Μακαρι να εχεις δικαιο.Δεν με νοιαζει για μενα απλα εχω ενα γιο 12χρονων κ στεναχωριεμαι που εχει εμενα μανα που κ μια βολτα φοβαμαι να τον παω κ στην ουσια του κανω κακο ετσι οπως ειμαι.Σου ευχομαι τα καλυτερα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    όλα θα πάνε καλά να είσαι αισιόδοξη!
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    4
    Ε,ρε τι μας κάνει το μυαλό μας! Κ εγώ αισθάνομαι παρόμοια πολλές φορές. Και κάθε φορά που περνάει λέω πως δε θα το επιτρέψω καλά στον εαυτό μου να αισθανθεί ετσι και να φοβηθει, αλλά σαν κακός δαίμονας έρχεται ο φόβος με ότι επιφέρει... Σε καταλαβσινω. Αν και δεν έχω πάρει ποτέ φάρμακα (Μόνο κανένα lexotanil στη χάση και στη φεξη) που και αυτό, δε βοηθάει πολύ. Το μόνο που βοηθάει είναι μα κάτω το μυαλό μου από κει και να αφοσιωθώ σε αλλά πραγματα. Βόλτα δίπλα στη θάλασσα,ύπνος,τραγούδι,χορ� �ς,βόλτα στα μαγαζιά μονη ή με φίλη, ή αποφάσιζα να κάνω μια συνταγή που ποτέ ξανά δεν έκανα. Οπότε το μυαλό μου ήταν εκεί. Στη νεα συνταγή. Προσπάθησε το. Αξίζει. Και να ξερείς το όλοι περνάμε παρομοια στάδια. Μη το βάζεις κάτω

Similar Threads

  1. Πόσο ακόμα?
    By Pantelhs in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 01-02-2019, 23:35
  2. ΠΟΣΟ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ ΑΚΟΜΑ?
    By ΕΓΚΛΩΒΙΣΜΕΝΗ in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 4
    Last Post: 22-01-2016, 06:26
  3. για ποσο ακομα ....
    By gwgouli in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 29-03-2015, 23:04
  4. Αφάνεια..για πόσο ακόμα?
    By tasakiou in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 15-02-2013, 18:26
  5. ποσο ακομα?
    By kyknos25 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 28-06-2011, 23:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •