Τίποτε άλλο εκτός από ζαναξ??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    Τίποτε άλλο εκτός από ζαναξ??

    Καλησπέρα σε όλους και καλές γιορτές.

    Πριν 3 χρόνια έπαθα την πρώτη κρίση πανικού και όπως καταλαβαίνετε άρχισαν οι επισκέψεις μου στους γιατρούς.Συγκεκριμενα πήγα σε καρδιολόγους αμέτρητες φορές και σε εναν ψυχολόγο τρεις φορές.Ο ψυχολόγος μου είπε πως δεν είμαι σε άσχημη κατάσταση ώστε να με παραπέμψει σε ψυχίατρο η να κάνουμε πολλές συνεδρίες.Αν μου λέει νιώθεις άσχημα χτυπά ένα ζαναξακι αλλά δεν θέλω να τα κάνεις καραμέλες.

    Έτσι κι έγινε.Εδω και τρία χρόνια περιστασιακά παίρνω ζαναξ όταν είμαι πολύ χάλια.Αντε να έχω πάρει σε τρία χρόνια 30-40 χαπακια.Τελευταια όμως το πρόβλημα επανήλθε συχνότερο κι επειδή η πρόσβαση που έχω σε ζαναξ είναι "στην τράκα" διότι ο ψυχολόγος δεν μπορεί να μου τα γράψει και επειδή επίσης δεν θέλω να πάω σε ψυχίατρο,έχετε κάποιο εναλλακτικό δοκιμασμένο χάπι να μου προτείνετε??

    Στάλθηκε από το TA-1020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #2
    Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    49
    Σε νιώθω 100%. Τελευταία έχει αρχίσει και μένα και με βασανίζει μια εμμονή με αρρωστοφοβία, καρδιοφοβία που έχω και το ζαναξ ειναι στην ημερησια διαταξη. Πάνω από 0.25-0.30 σπάνια έχω πάρει, 2-3 φορες στα τόσα χρόνια αλλά ακόμα κι αυτό το μισό ή και λιγο παραπάνω που παίρνω αρχισε να μου τη δινει μιας και ειναι καθημερινοτητα πλεον, εδω και 3-4 βδομαδες. Τεσπα σου εγραψα και σε αλλο θεμα πως προτεινω αταραξ μιας και μου το χουν πει κι αλλοι πως τους εχει ψιλοβοηθησει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Το κλονοτριλ ........ πολυ καλο .....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by csath View Post
    Σε νιώθω 100%. Τελευταία έχει αρχίσει και μένα και με βασανίζει μια εμμονή με αρρωστοφοβία, καρδιοφοβία που έχω και το ζαναξ ειναι στην ημερησια διαταξη. Πάνω από 0.25-0.30 σπάνια έχω πάρει, 2-3 φορες στα τόσα χρόνια αλλά ακόμα κι αυτό το μισό ή και λιγο παραπάνω που παίρνω αρχισε να μου τη δινει μιας και ειναι καθημερινοτητα πλεον, εδω και 3-4 βδομαδες. Τεσπα σου εγραψα και σε αλλο θεμα πως προτεινω αταραξ μιας και μου το χουν πει κι αλλοι πως τους εχει ψιλοβοηθησει.
    και εγω τα ιδια σκατα..... δεν μπορω να κοψω 0.25 την ημερα.... ειναι απιστευτο...... δεν μπορω να το κοψω και δεν μπορω να απολαυσω την ζωη μου τωρα το καλοκαιρι θα γουσταρα να πινω καμια μπυρα... να μπορω να πηγενω σε μπαρακια τα βραδια και γενικα να κανω μια γαματη ζωη.... μα το xanax με κραταει πισω..... τα νευρα μου.....

Similar Threads

  1. Ζαναξ με μινιτραν
    By tzina2012 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 8
    Last Post: 02-02-2017, 16:59
  2. ζαναξ
    By 66psy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 39
    Last Post: 14-01-2015, 11:11
  3. Την αγαπαω οσο τιποτε
    By MikeXatzi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 10-07-2012, 00:15
  4. Replies: 225
    Last Post: 27-03-2012, 13:47
  5. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 09:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •