Συμβουλές
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1

    Συμβουλές

    Καλησπέρα και χρόνια πολλά.
    Σήμερα είδα στο Γκουγκλ από το δικό μου κινητό ότι ο άντρας μου έχει βαθμολογήσει ξενοδοχείο όπως ημιδιαμονης .Είχε μείνει κάποτε εκεί ένας συνάδελφος του και η εταιρία του χε κλείσει εκεί δωμάτιο και ο άντρας μου τον πήγε εκεί και τον τον παρέλαβε στο τέλος της διαμονής του τη επόμενη ημέρα δηλαδή. Το ήξερα αυτό το γεγονός.δεν ήξερα ότι είχε βαθμολογήσει.
    Σε αυτό το σημείο να σας πω ότι πατάει βαθμολογίες ακόμα και σε μέρη που δεν έχει πάει η καθίσει το κανε μόνο για να παίρνει τους βαθμούς κάτι σαν παιχνίδι .Εγώ φρικαρα γιατί του εξήγησα ότι εξέθεσε τον εαυτό του και μένα με έκανε να σκέφτομαι πολλά..Ακόμα κοιπο δεν παραδέχεται ότι ήταν τραγικο λάθος μια αξιολόγηση.

  2. #2
    Δεν κατάλαβα γιατί ήταν τραγικο όμως? Σου έχει δωσει κάποιο δικαίωμα γενικά?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Χριστός Ανέστη και καλώς ήρθες.

    Δυο λεπτά. Τι σόι εταιρία κλείνει δωμάτιο σε ξενοδοχείο ημιδιαμονής; Αυτά τα ξενοδοχεία ημιδιαμονής εκδίδουν αποδείξεις-τιμολόγια στην πράξη; Όχι, αλλά κάθε εταιρικό έξοδο συνοδεύεται και από τα ανάλογα παραστατικά. Δεν ξέρω αν έκλεισαν εκεί δωμάτιο επειδή όλα τα άλλα ήταν φίσκα και ακριβά ή αν κάτι άλλο παίζει. Μου φαίνεται ύποπτο και εμένα ομολογώ. Έπειτα, τι δουλειά έχεις να βάζεις αστεράκια σε μέρη που δεν ξέρεις και τόσο καλά; Εδώ και να τα ξέρεις και δεν καίγεσαι και τόσο να βάλεις 5 αστέρια ή 1 ένα αστέρι...

    Διακριτικά ασ' τον να συνεχίσει για ένα τρίμηνο. Αν δεις ξανά τίποτα ύποπτο, ζήτα του να απολογηθεί.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  4. #4
    Δεν έμεινε ο άντρας μου.εμεινε ένας συνάδελφος του επειδή ήταν το κοντινότερο μέρος από εκει που ειναι η εταιρία κάτι το παιδί δεν ήταν αθηναίος. Απλά ο άντρας μου το πήγε στο ξενοδοχείο όταν έφτασε από το χωριό του.το ίδιο κάνει.ο άντρας μου πατάει αξιολογήσεις σε ότι βγάζει το Γκουγκλ. Για να γίνει "Οδηγός" .Το ίδιο και ο μπαμπάς μου το κάνει κοινώς το κάνουν για πλάκα.εγω ήξερα ότι το παιδί θα μείνει εκεί 1.5μέρας. Ο άντρας μου σπίτι του ήταν περνούσαν απλά μια εκπαίδευση . Με ενόχλησε που δεν κατάλαβε ότι το να πατάς όπου να ναι και δει εκεί εκτίθεται.
    Σήμερα πλακωθηκαμε ναι τετοια μερα και χωρίσαμε . Επενέβησαν οι γονείς μου.Αυτο συνέβη πριν 11 μήνες εγώ τι είδα σημερα

  5. #5
    Quote Originally Posted by Ilia90 View Post
    Δεν έμεινε ο άντρας μου.εμεινε ένας συνάδελφος του επειδή ήταν το κοντινότερο μέρος από εκει που ειναι η εταιρία κάτι το παιδί δεν ήταν αθηναίος. Απλά ο άντρας μου το πήγε στο ξενοδοχείο όταν έφτασε από το χωριό του.το ίδιο κάνει.ο άντρας μου πατάει αξιολογήσεις σε ότι βγάζει το Γκουγκλ. Για να γίνει "Οδηγός" .Το ίδιο και ο μπαμπάς μου το κάνει κοινώς το κάνουν για πλάκα.εγω ήξερα ότι το παιδί θα μείνει εκεί 1.5μέρας. Ο άντρας μου σπίτι του ήταν περνούσαν απλά μια εκπαίδευση . Με ενόχλησε που δεν κατάλαβε ότι το να πατάς όπου να ναι και δει εκεί εκτίθεται.
    Σήμερα πλακωθηκαμε ναι τετοια μερα και χωρίσαμε . Επενέβησαν οι γονείς μου.Αυτο συνέβη πριν 11 μήνες εγώ τι είδα σημερα
    Πλακα κάνεις?ήταν αυτός λογος χωρισμού?και εγώ έχει τύχει να χαζεύω ξενοδοχεια και τόπους που μου αρεσουν και να αξιολογω χωρίς να έχω πάει απλά μου αρέσουν.

  6. #6
    Αυτό ήταν ένα ξενοδοχείο ημιδιαμονης κοινώς γαμ@@στρωνας. Συγγνώμη. Ξερω ότι το κάνει με πολλά άλλα και ξεκάρφωτα πλέον έχει έναν αναθεματισμένο τίτλο πάνω του.ΓΑΜΟΣ .Το οποίο σημαίνει ότι πρέπει να προσέχει τι και πως γιατί γίνονται παρεξηγήσεις πολλές φορές. 32 χρόνων δεν διανοουμαι να μην ξέρει ότι αν αξιολογήσω και τύχει και το δει κανένας γνωστός η Εγώ θα βρω τον μπελά μου.Μου χει δώσει δικαιώματα ότι δεν σκέφτεται τι θα σκεφτώ εγώ για κάτι που ως γυναίκα του πρέπει να ξέρει τι με ενοχλεί.ακομα και τώρα δεν δέχεται ότι αυτό που κανε ήταν κακο.

  7. #7
    Quote Originally Posted by Ilia90 View Post
    Αυτό ήταν ένα ξενοδοχείο ημιδιαμονης κοινώς γαμ@@στρωνας. Συγγνώμη. Ξερω ότι το κάνει με πολλά άλλα και ξεκάρφωτα πλέον έχει έναν αναθεματισμένο τίτλο πάνω του.ΓΑΜΟΣ .Το οποίο σημαίνει ότι πρέπει να προσέχει τι και πως γιατί γίνονται παρεξηγήσεις πολλές φορές. 32 χρόνων δεν διανοουμαι να μην ξέρει ότι αν αξιολογήσω και τύχει και το δει κανένας γνωστός η Εγώ θα βρω τον μπελά μου.Μου χει δώσει δικαιώματα ότι δεν σκέφτεται τι θα σκεφτώ εγώ για κάτι που ως γυναίκα του πρέπει να ξέρει τι με ενοχλεί.ακομα και τώρα δεν δέχεται ότι αυτό που κανε ήταν κακο.
    Συγνωμη που θα στο πω αλλά ούτε εγώ το θεωρώ κακό αυτό. Αλλά δικαιωματα σου έχει δώσει?

  8. #8
    Όχι μόνο του ότι δεν σκέφτεται.ηταν λόγω ότι όλοι ξέρουμε τι ενοχλεί το άλλον.Τι πίστευε ότι θα σκεφτόταν κάποιος. Δεν ήταν ξενοδοχείο στη Μήλο. Ήταν ημιδιαμονη.η κάθε μία θα τρελαινοταν

  9. #9
    Quote Originally Posted by Ilia90 View Post
    Όχι μόνο του ότι δεν σκέφτεται.ηταν λόγω ότι όλοι ξέρουμε τι ενοχλεί το άλλον.Τι πίστευε ότι θα σκεφτόταν κάποιος. Δεν ήταν ξενοδοχείο στη Μήλο. Ήταν ημιδιαμονη.η κάθε μία θα τρελαινοταν
    Ενταξει εγω θεωρώ υπερβολικη την αντίδραση σου.αμα μου λεγες ότι κάνει τίποτε άλλο τοτε να σου λεγα.

  10. #10
    Ε τι άλλο.δεν έχει τύχει να μου δώσει κάποια άλλη αφορμή .ήρθαν οι γονείς μου να δουν τι συμβαίνει και με έπιασε από τα μαλλια ο πατέρας μου γιατί τα χε πάρει άσχημα μαζί μου.ζω την ξεφτίλα της ζωής μου

  11. #11
    Quote Originally Posted by Ilia90 View Post
    Ε τι άλλο.δεν έχει τύχει να μου δώσει κάποια άλλη αφορμή .ήρθαν οι γονείς μου να δουν τι συμβαίνει και με έπιασε από τα μαλλια ο πατέρας μου γιατί τα χε πάρει άσχημα μαζί μου.ζω την ξεφτίλα της ζωής μου
    Ε ειδες μάλλον είσαι υπερβολικη και σε επιασε και ο μπαμπάς σου από τα μαλλιά. Καλό θα είναι να μην έχεις τετοιες συμπεριφορες και μάλιστα για ασήμαντο λόγο.

  12. #12
    Δεν είναι φυσιολογικό αυτό που κανε είμαι 28 χρονών .Δεν ξέρω γιατί απ όλα έχω πληγωθεί είμαι μπερδεμένη πολύ

  13. #13
    Quote Originally Posted by Ilia90 View Post
    Δεν είναι φυσιολογικό αυτό που κανε είμαι 28 χρονών .Δεν ξέρω γιατί απ όλα έχω πληγωθεί είμαι μπερδεμένη πολύ
    Δηλαδή εσύ γιατί πιστευεις ότι το έκανε αυτό?

  14. #14
    Αρχικά ότι είναι αφελής η ανυποψίαστος με το τι αντίκτυπο έχει αυτό και αφετέρου με βάζει σε σκέψεις γιατί να το κάνει αφού δεν έχει πάει όπως λέει.ευτυχως έχω τις αποδείξεις μου αλλά και πάλι σε τρώει. Με στεναχώρησε ότι μου άσκησε βία ο πατέρας μου εξαιτίας αυτού θεωρώντας με παρανοϊκή προφανώς λες και εγώ δεν είμαι άνθρωπος να αντιδρώ σε ότι με ενοχλεί. Σαν γονείς δεν είναι συντηρητικοί. Δηλαδή αν δεν πάει άλλο δεν θα σ πουν δε θα χωρίσεις. Ίσα ίσα πρώτοι θα σ πουν ότι δεν τα βλέπουν καλα τα πράγματα.αλλα να σηκώσει χέρι;Τι είμαι άβουλο ζωο;Δεν έχω δικαίωμα να απαντήσω κατι;είχα που είχα την στεναχώρια μου έχω να σκέφτομαι κι αυτη την ντροπή. Σκέφτομαι να φύγω από το πατρικό μου.να μείνω σε καμία γκαρσονιέρα. Να αρχίζω από το μηδέν.. Απέτυχα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Χρόνια πολλά.
    Νομίζω πως με τη λογική που έχεις, κι ο άντρας σου αν του πει κάποιος πως σε είδε να περπατάς έξω από ένα τέτοιο ξενοδοχείο θα πρέπει να σκέφτεται πως κάτι έχεις κάνει.... Γι' αυτό πρόσεχε από που περνάς.
    Σου φαίνεται λογικό;

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Συμβουλές
    By Komath in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 12-02-2016, 22:41
  2. συμβουλες...
    By Macgyver in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 27
    Last Post: 11-02-2016, 12:36
  3. Συμβουλές !!
    By Siroco in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 11-12-2014, 15:06
  4. Συμβουλες
    By Metalas656 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 30-06-2010, 02:01
  5. ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ
    By kalia_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 4
    Last Post: 12-12-2006, 10:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •