ενοχικό σύνδρομο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Αλις το πρόβλημά σου δεν είναι αστείο και δεν πρέπει να παιζεις περνωντας φαρμακα χωρίς να στα προτεινει καποιος ειδικός. Το τι ακους και διαβαζεις εδώ μέσα είναι ανούσιο και δεν θα σε βοηθησει να αντιμετωπίσεις το προβλημα σου γιατι κανένας δεν είναι ειδικός από εμάς. Γι αυτό πρέπει να απευθυνθεις αμεσα σε κάποιον ειδικό για να σταματήσει να ταλαιπωρησε και γιατι έχεις και παιδια και πρεπει να τα σκεφτεις.ο λόγος που δεν επισκεπτεσαι ειδικο ποιος ειναι?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Δεν ξέρω Αποστολία. Μάλλον είναι χρόνια που έχω μάθει να ζω έτσι (και τα καταφέρνω όπως-όπως) και δε θέλω να ξύσω πληγές. Δεν ξέρω, πραγματικά δεν ξέρω

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by Άλις View Post
    Καλημέρα,
    είμαι νέο μέλος στο forum (μόλις γράφτηκα). Είναι μερικές μέρες που διαβάζω τα ποστς σας, στην προσπάθειά μου να βρω ένα αποτελεσματικό αντικαταθλιπτικό για την περίπτωσή μου (έχω χρόνια κατάθλιψη), και τα βρήκα πολύ ενδιαφέροντα. Με εντυπωσίασαν ειδικά οι γνώσεις ορισμένων από εσάς πάνω στα φάρμακα και τον τρόπο δράσης τους. Σκέφτομαι ότι ίσως θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάτι δραστικό για το ενοχικό σύνδρομο και τα αισθήματα αναξιότητας που με ταλαιπωρούν. Έπαιρνα χρόνια τα Zoloft που με έκαναν λίγο χαζοχαρούμενη και αγαπούσα όλο τον κόσμο, αλλά δε βοηθούσαν στο πρόβλημά μου και μετά τα άλλαξα σε Ladose που δε μου έκαναν τίποτα και πουθενά, τα πήρα μόνο γιατί είχα διαβάσει ότι δεν παχαίνουν. Ψάχνω εναλλακτική λύση για αντικαταθλιπτικό φάρμακο δραστικό στην απλή, αγνή, πρωτογενή και αμόλυντη κατάθλιψη. Δεν έχω ούτε κρίσεις άγχους, ούτε διαταραχές πανικού, ούτε διπολική διαταραχή (ελπίζω τουλάχιστον), είμαι απλώς καταθλιπτική. Έχετε να μου προτείνετε κάτι;
    Γεια σου.Εμενα μια ξαδερφη μου παιρνει για χρονια zoloft δεν την βλεπω χαζοχαρουμενη εγω παντως παιρνω το entact των 10 για την καταθλιψη. Η γιατρος μου μου μιλησε και για ladose ειπα οχι δεν θελω. Και ενας αλλος ξαδερφος μου παιρνει entact και ελεγε τα καλυτερα λογια κατα λεξη μου ειπε θα πεταω.

  4. #19
    Quote Originally Posted by Άλις View Post
    Δεν ξέρω Αποστολία. Μάλλον είναι χρόνια που έχω μάθει να ζω έτσι (και τα καταφέρνω όπως-όπως) και δε θέλω να ξύσω πληγές. Δεν ξέρω, πραγματικά δεν ξέρω
    Δεν ξυνεις πληγές αν επισκεφτεις κάποιον να σου συνταγογραφησει το καταλληλο φαρμακα γι αυτό που περνας.απλώς να σε παρακολουθει κάποιος.τα φαρμακα που περνεις εσύ αντί να σε βοηθανε μπορεί να σε κάνουν χειρότερα

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Quote Originally Posted by Roulaki1 View Post
    Γεια σου.Εμενα μια ξαδερφη μου παιρνει για χρονια zoloft δεν την βλεπω χαζοχαρουμενη εγω παντως παιρνω το entact των 10 για την καταθλιψη. Η γιατρος μου μου μιλησε και για ladose ειπα οχι δεν θελω. Και ενας αλλος ξαδερφος μου παιρνει entact και ελεγε τα καλυτερα λογια κατα λεξη μου ειπε θα πεταω.
    Roulaki, σ' ευχαριστώ για τη συμβουλή. Ξεκίνησα χθες το efexor, που μετά από κάποια έρευνα κατάλαβα ότι μπορεί να μου ταιριάζει. Θα δω πώς πάει, αλλά θα έχω υπ' όψιν μου και το entact.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Άλις View Post
    Γιατί; Είχες κλέψει καμιά καραμέλα;
    τους βαραγα και τους εβριζα

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    τους βαραγα και τους εβριζα
    Και τους έκλεισες σε άσυλο;

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Άλις View Post
    Και τους έκλεισες σε άσυλο;
    Oχι αυτοι απειλουσαν οτι θα με κλεισουν στο Νταου Π. οπου θα με γαμουσαν απο την πρωτη νυχτα οπως μου ελεγαν.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Σέβομαι το δράμα σου

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Ενοχικό Ατομο
    By ΝΙΚΙ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 30
    Last Post: 31-07-2015, 09:47
  2. Σύνδρομο Dumping
    By flirim in forum Παχυσαρκία
    Replies: 6
    Last Post: 14-11-2014, 18:55
  3. στερητικό σύνδρομο;;
    By λίτσα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 01-03-2010, 16:08
  4. συνδρομο πανικού
    By christos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 30-09-2006, 01:33
  5. Το σύνδρομο του Τζόβενου
    By Nefertari_ed in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 29
    Last Post: 28-01-2003, 14:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •