Ανησυχια περι ομοφυλοφιλιας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    MartinH97
    Guest

    Ανησυχια περι ομοφυλοφιλιας

    Καλησπερα εχω ξανα γραψει στο φορουμ σχετικο θεμα αλλα θα ηθελα καποιες απαντησεις. Εχει περιπου ενα 4αμηνο οπου μου καρφωθηκε η ιδεα μηπως και ειμαι ομοφυλοφιλος. Οσο αφορα εμενα δεν ειναι κατι που ταυτιζομαι αλλα νιωθω λες και ολοι οι γυρω μου στο περιβαλλον το καταλαβαινουν περα απο εμενα. Περπαταω και ακουω να λενε ατομα "τερμας" η ο τροπος που περπαταω εχει χαρακτηριστει ως ξεβιδωτος ή και ιδιαιτερος . οταν βρισκομαι με αντρες νιωθω κατι σαν αγχος αλλα αυτο το δικαιολογω σαν κοινωνικο αγχος λογο μπουλινγκ στη νεανικη μου ηληκια. μου αρεσουν πολυ οι γυναικες αλλα αγχωνομαι πολυ οταν βρεθω τετ α τετ με μια . το εχει παθει κανεις αλλος ή το περναω μονο εγω ?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by MartinH97 View Post
    Περπαταω και ακουω να λενε ατομα "τερμας"
    Τι σημαίνει «τέρμας»; Πρώτη φορά βλέπω τη λέξη. Και τι περιβάλλον είναι αυτό στο οποίο γίνονται απροκάλυπτα τέτοια σχόλια για τους διερχόμενους; Μου ακούγεται πολύ περίεργο.

    Quote Originally Posted by MartinH97 View Post
    η ο τροπος που περπαταω εχει χαρακτηριστει ως ξεβιδωτος ή και ιδιαιτερος.
    Δηλαδή; Και ποιοι/τι είναι αυτοί που τον χαρακτηρίζουν ως τέτοιο; Εσύ τι έχεις να πεις για το βάδισμά σου;

    Για το θέμα του τετ-α-τετ δεν ξέρω.

  3. #3
    MartinH97
    Guest
    Quote Originally Posted by Vox View Post
    Τι σημαίνει «τέρμας»; Πρώτη φορά βλέπω τη λέξη. Και τι περιβάλλον είναι αυτό στο οποίο γίνονται απροκάλυπτα τέτοια σχόλια για τους διερχόμενους; Μου ακούγεται πολύ περίεργο.


    Δηλαδή; Και ποιοι/τι είναι αυτοί που τον χαρακτηρίζουν ως τέτοιο; Εσύ τι έχεις να πεις για το βάδισμά σου;

    Για το θέμα του τετ-α-τετ δεν ξέρω.
    θα με χαρακτηριζα σαν πιγκουινο :Ρ αλλα αυτο που λες διερχομενους εννοεις ομοφυλοφιλους;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Αν ήσουν ομοφυλόφιλος, τα πρώτα κιόλας ερωτικά σκιρτήματα θα ήταν για άντρες, από παιδί ακόμα. Αυτό τουλάχιστον μου έχουν πει φίλοι μου ομοφυλόφιλοι. Εσύ νιώθεις έλξη μόνο ή κυρίως για άντρες;

  5. #5
    MartinH97
    Guest
    Δεν μπορώ να πω πως νιωθω έλξη προς τους άντρες ,αλλά πιο παλιά είχα φαντασιώσεις . Πολύ μικρός είχα κάποιες σεξουαλικές επαφές με αγόρια αλλά μέχρι εκεί χωρίς να πω ότι μου άρεσαν . Όταν θα δω μια ωραία γυναίκα δίπλα μου η καρδιά μου θα χτυπήσει δυνατά και θα αγχωθω . Αλλά πολλές φορές νιώθω και άγχος άνευ λόγου και αιτίας . Μπορείς να με κατατοπισεις λέγοντας μου πράγματα που οι ομοφυλόφιλοι σου φίλοι είδαν στον εαυτό τους και το κατάλαβαν ; Μήπως μπορώ να διασταυρώσω κάποια από αυτά ή να λυτρωθώ .

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Αν επιτρέπεται, πόσο χρόνων είσαι;

  7. #7
    MartinH97
    Guest
    Είμαι του 97 . 22 χρονών

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Εκ του προχείρου δεν μπορώ να πω κάτι, αλλά το γεγονός ότι είχες σεξουαλικές σχέσεις με αγόρια δεν είναι κάτι που συμβαίνει σε όλους. Οι φίλοι μου ήταν ειλικρινείς με τον εαυτό τους και το δέχθηκαν σχετικά νωρίς. Μήπως εσύ προέρχεσαι από κάποια καταπιεστική και απορριπτική οικογένεια και δε θέλεις να το παραδεχθείς ούτε σ' εσένα; Στα 22 θα έπρεπε να έχεις εικόνα τι προτιμάς. Θέλει ηρεμία και όχι αίσθημα αυτό-απόρριψης.

  9. #9
    MartinH97
    Guest
    Δεν ήταν σχέσεις , δεν είχα ποτέ σχέση με κάποιο αγόρι, ήταν σε φάση εξερεύνησης . Με κοπέλες είχα . Καταπιεστική ήταν η μητέρα μου . Ως αίσθημα αυτό απόρριψης τι εννοείς ;

  10. #10
    MartinH97
    Guest
    Ήταν 2 φορές πριν τα 10

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Όχι αυτοτιμωρία, αυτοαπόρριψη, δηλαδή μια τάση του ερωτισμού σου να μην τη δέχεσαι ούτε ο ίδιος, επειδή έχεις διδαχθεί ότι δεν είναι σωστή ούτε κοινωνικά αποδεκτή και φοβάσαι να μην κατηγορηθείς γι' αυτήν. Όπως και νά' χει, πρέπει να κάνεις μια ειλικρινή συζήτηση με τον εαυτό σου. Ίσως να χρειαστείς και τη βοήθεια κάποιων φίλων ή ειδικού

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Quote Originally Posted by MartinH97 View Post
    Ήταν 2 φορές πριν τα 10
    Πριν τα 10 δεν μπορεί να ήταν σεξουαλικές σχέσεις, μάλλον δεν εκφράστηκες σωστά

  13. #13
    MartinH97
    Guest
    Πηγαίνω σε ειδικό και μου λέει ότι δεν είμαι ομοφυλόφιλος αλλά ώρες ώρες νιώθω ότι πρέπει να ακούσω αυτό το ναι . Ίσως για αυτό τιμωρία δεν ξέρω .

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Τι να πω, το θέμα θέλει ψάξιμο, εκείνος σίγουρα έχει καλύτερη εικόνα από τον οποιοδήποτε στο διαδίκτυο.

  15. #15
    MartinH97
    Guest
    Ναι απλά θα με βοηθούσε αν μου έλεγες πάνω κάτω τι σου έχουν πει οι ομοφυλόφιλοι σου φίλοι

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Αντιλήψεις περι ομοφυλοφιλίας
    By Firfirikos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 59
    Last Post: 01-03-2016, 01:03
  2. υπνος και ανυσηχια.
    By sunset in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 9
    Last Post: 17-09-2009, 14:05
  3. ανυσηχια για τον φιλο μου
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 14-07-2009, 11:46
  4. μυστικό περί ομοφυλοφιλίας, σε λάθος χερια?
    By Anderss in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 21-04-2009, 15:31
  5. ΑΝΥΣΗΧΙΑ...
    By γρηγορης in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 15-01-2009, 15:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •