Απίστευτη επιδείνωση αγχους - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 62
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Δε τα λεω εγω τα λεν οι γιατροι και τα βιβλια μεχρι και τα φυλλα οδηγιων. Τα παλια αντιψυχωτικα τα πρωτης γεννιας δε πανε στα σεροτονεργικα κυτταρα τα καινουρια πανε. Τα αντικαταθλιπτικα και τα αντιψυχωτικα να δινονται σε ανθρωπο που δεν εχει ψυχωση η διπολικη δε δινονται ευκολα απο τους ψυχιατρους και δεν ειναι πρωτης εκλογης θεραπεια. Επισης δε σημαινει πως τα αντικαταθλιπτικα και τα ατυπα αντιψυχωτικα πανε στα ιδια μεροι του εγκεφαλου κανεις καποιες συνεπαγωγες σε αυτα που λεω που και ειναι ψευδης και σε καμμια περιπτωση δε λεω αυτα τα πραγματα για να συμπαιρανουμε αυτα που λες. Ο εγκεφαλος ειναι πολυπλοκο οργανο και δεν ειναι πραφανοι και τετριμμενα αυτα που κανουν τα φαρμακα και πως ενεργουν ακριβως. Τα ατυπα αντιψυχωτικα διακοπτουν τα σηματα καταστελλοντας τους υποδοχεις και καποιον σεροτενεργικων κυτταρων με αποτελεσμα να μη κανουν συναψη και να παραγεται λιγοτερη σεροτονινη. Εγω λεω τα αυτονοητα τωρα γιατι οι γιατροι δινουν αντιψυχωτικα ατυπα και αντικαταθλιπτικα ειναι μια ερωτηση πολυ δυσκολη η απαντηση της ουτε προφανης ειναι ουτε τετριμμενη και σε καμμια περιπτωση δε μπορω εγω να την απαντησω γιατι δεν εχω τις γνωσεις αλλα γι αυτα που εχω τις γνωσεις και δυναμαι να μιλαω και ειναι αυτονοητα προφανοι και τετριμμενα.

  2. #32
    MikeStam 3
    Guest
    ενα φυλλο οδηγιων βλεπεις και νομιζεις οτι τα ξερεις ολα δν μπορεις να κρινεις απο τα φυλλα οδηγιων οι γιατροι παρακολοθουν συνεδρια σεμηναρια τα ξερουν πολυ καλυτερα απο τα φυλλα οδηγιων αμα ηταν ετσι θα διαβαζαμε ολοι τα φυλλα οδηγιων του γαληνου και θα ειμασταν γιατροι και θα καναμε και συνταγογραφηση στον εαυτο μας δεν μειωνουν την σεροτονινη

  3. #33
    MikeStam 3
    Guest
    αλλα θα ρωτησω και αυριο τον γιατρο μου

  4. #34
    MikeStam 3
    Guest
    για παραδειγμα το DOGMATIL Σουλπιρίδη
    7MNE9M8287 - SULPIRIDE
    Η σουλπιρίδη (sulpiride) ανταγωνίζεται εκλεκτικά τους υποδοχείς της D2/D3 ντοπαμίνης μέσω των οποίων φαίνεται ότι εξασκεί τη νευροληπτική της δράση.


    Πηγή: Γαληνός Οδηγός Φαρμάκων ΠΑΡΟΛΟΥ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΨΥΧΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΤΗΝ ΝΤΟΠΑΜΙΝΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Ρωτα το γιατρο να σου πει πως πηρε το πτυχιο του παντως οχι γραφωντας ψεμματα. Δε τα εχω διαβασει μονο στα φυλλα οδηγιων αλλα για να φανταστεις ειναι τοσο βασικα αυτα που ρωτας που τα γραφουν μεχρι και τα φυλλα οδηγιων και ανα σου γραψει σε χαρτι οτι δε τη μειωνουν με ονοματεπωνυμο και υπογραφη και το πας αυτο το χαρτι στο συλλογο τον ιατρικο δε ξερω αν θα του παρουν τη αδεια αλλα σιγουρα θα περασει πειθαρχικο.

  6. #36
    MikeStam 3
    Guest
    εισαι σοβαρος θα ρωτησω τον γιατρο μου τετοιο πραγμα μλκ δν εισαι καλα δες επειγόντως εναν γιατρο για το καλο σου στο λεω φιλε δηλαδη ο σκοπος μου εμενα ειναι να γινω καλα η να παρουν την αδεια ψυχιατρικης απο τον γιατρο μου??

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    https://www.google.com/url?sa=t&sour...98X-mNB7I4ISyr Η σουλπιριδη ειναι οντως ενα φαρμακο που διαφερει πολυ απο τα αλλα αν ο γιατρος μεταφραζει τη δραση της με το να λεει ανεβαζει τη ντοπαμινη ειναι ψευτης. Εγω βλεπω να λεει πως ανταγωνιζεται εκλεκτικα και αυτο πιστεψε με δεν ειναι απλο να αναλυθει τι σημαινει παντως δε σημαινει οτι ανεβαζει τη ντοπαμινη . Δε σε προλαβαινω και βαζεις οτι θυμασαι απο αλλες συζητησεις διαγραφεις και κατι και τα κανεις ταυτολογια αλλα δεν ειναι ταυτολογια αλλο το πορτοκαλι αλλο χρωμα το σωμον. Τελοσπαντων ριξε τι αλλο θες και τη σουλπραμιδη αμα θες τη συζηταμε αλλα δενε ειναι ευκολο ουτε εχω τιε γνωσεις να σου πω με απλα λογια πως δουλευει. Παντως η δραση της ειναι νευροληπτικη.

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Αφου λες δημοσια οτι ο γιατρος σου λεει οτι να ναι για τα φαρμακα εμενα ο σκοπος μου ηταν να σου πω δυο πραγματα για τα φαρμακα οχι να ακουω ουτε για μενα ουτε για ψεμματα των γιατρων οπου εγω να σιυ πω την αληθεια δε πιστευω οτι στα λενε ετσι οπως τα λες απλα κι αυτοι δε σου απανταν καθαρα και συ τα παραφραζεις μετα.

  9. #39
    MikeStam 3
    Guest
    καταρχας αλλος γιατρος μας ειπε για το dogmatil οτι ανεβαζει την ντοπαμινη και αυτος ψευτης???ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΤΕΣ???Ο ΧΗΜΙΚΟΣ,Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ ,Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΟ DOGMATIL ΚΑΙ ΘΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΕΓΩ ΕΣΕΝΑ ΤΩΡΑ ΔΗΛΑΔΗ?

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Εμενα γιατι τα γραφουν απανω μεχρι και τα φυλλα οδηγιων και πραγματικα απορω ποιους βρισκεις και σου λενε τετοια πραγματα. Απλα η σουλπριδη ειναι δυσκολο πουμε με δυο λογια πως δουλευει και διαφερει πολυ ο τροπος δρασης της γι αυτο και γραφει ανταγωνιζεται εκλεκτικα. Τελοσπαντων βρες ενα γιατρο να κατσει να στα εξηγησει ολα και να του πεις ομως να σου πει την αληθεια.

  11. #41
    MikeStam 3
    Guest
    θα ρωτησω αυριο τον γιατρο μου και σορρυ αν ειπα καμια κουβεντα παραπανω αλλα δν μπορω να κανω τετοια πραγματα στον γιατρο μου ειναι τοσο καλος ανθρωπος εκανε καλα την μανα μου που περασε πολυ δυσκολη κατασταση διπολικης διαταραχης και συ με λες να τον καταγγειλω με νευριασες πολυ

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Δε πειραζει οτι και να πες εγω δεν εχω μπει ουτρ μαγκας να το παιξω ουτε να διορθωνω ουτε να δικασω κανενα ουτε χαιρομε να διαφωνω με καποιον γιαβνα του την λεω εγω απλα σου λεω να τον βαλεις να σου μιλαει καθαρα. Το θεμα ειναι φιλε για μενα η γνωμη μου να κανεις ψυχοθεραπεια ψυχαναλυση και σιγα σιγα με τη συμφωνη γνωμη του γιατρου να κοψεις τα φαρμακα και να ασχολεισαι με τη ζωη σου και οχι με αυτα. Απλα βλεπεις φιλε η δραση των φαρμακων και το τι κανουν και γιατι τα δινουν ειναι παραδοξη καποιες φορες οι καλοθελητες να στα γραψουν και να σου δωσουν γνωμες γι αυτα παλι ειναι πολλοι απλα ενταξει αλλο να λεει μια γνωμη ο αλλος πως επηρεαζει η ενεργεια των φαρμακων και αλλο να λεει ψευδεις ενεργειες οτι και καλα κανει το φαρμακο. Αληθεια φιλε πολυ μικρα και ασημαντα ισως πραγματα σιγα σιγα μας αλλαζουν τη ζωη και δε σημαινει καποιος πως ειναι ουτε βλακας ουτε φλωρος ουτε τιποτα απλα στη ζωη χτιζεις κατι. Τελοσπαντων και να σου πει ο γιατρος οτι τη μειωνουν τι αλλαξει μετα εμεις αναλωθηκαμε στο αν την μειωνουν η οχι και αυτο ειναι το πρωτο βημα για να γινει αλλη συζητηση μετα. Οι γιατροι θα πρεπει να ειναι αυστηροι σε αυτα που λενε και να το πω λαικα ψηρες με οτι κανουν γιατι αυτα τα φαρμακα ειναι πολυπαραγοντικα για τον οργανισμο.

  13. #43
    MikeStam 3
    Guest
    τωρα μιλας πιο σωστα και να με πει οτι την μειωνουν αμα κρινει οτι πρεπει να το παρω θα το παρω τι σημασια εχει αν την μειωνουν η οχι επισης σε εχω πει αποδεδειγμενα η καλυτερη ψυχοθεραπεια για τις αγχωδεις διαταραχες ειναι η γνωστικοσυμπεριφορικη εχεις κολησει με την ψυχαναληση που ειναι πιο χρονοβορα και δεν ταιριαζει καθολου στην περιπτωση μου

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Ενοειται δε σου ειπα επειδη μειωνουν θα τα κοψεις απλα να σε βαλω σε μια σκεψη. Θα σου πω κατι που ειναι ισως μπουρδα αλλα πεστο διαισθηση εγω πιστευω οτι καλο θα ηταν να μαθεις να κανεις πραξεις με τη γλωσσα του τυπου αν ..... τοτε....... Η ψυχαναλυση ειναι κορωνιδα και πραγματικα και γνωστικοσυμπεριφορικη θεραπεια να κανεις καλο για μενα θα ηταν να κανεις και ψυχαναλυση εντατικα και για ωρες γιατι φιλε χωρις ψυχοθεραπεια απο το ενα τελμα στο αλλο ειναι το πιο πιθανο να πεφτεις. Εγω φιλε πιστευω τη ψυχαναλυση οσο δε παει το οτι ειναι χρονοβορα ειναι θετικο για μενα δειχνει πολλα.

  15. #45
    MikeStam 3
    Guest
    ναι αλλα εμεις θελουμε κατι γρηγορο εξαλου ο γιατρος μου,μου εχει πει ξεκαθαρα γνωστικοσυμπεριφορικη να κανω ειναι η καλυτερη για μενα απλα εχω παρα πολυ αγχος και με τους φιλους μου λες ρε γαμωτο να ειναι απο την ελειψη δρασης του sycrest και ποσο θα κρατησει κουραστηκα τα χω παιξει πραγματικα

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Απίστευτη ζήλεια
    By Fadasma in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 16
    Last Post: 14-05-2017, 21:47
  2. ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΕΜΜΟΝΗ
    By fighter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 24-08-2016, 00:55
  3. ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΒΑΡΕΜΑΡΑ
    By schizophrenic25 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 44
    Last Post: 31-08-2015, 14:14
  4. Replies: 17
    Last Post: 29-01-2012, 15:53
  5. επιδεινωση ΙΨΔ
    By korman709 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 02-10-2011, 12:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •