Λεμφαδενας και ο φοβος επιστρέφει - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 55 of 55
  1. #46
    Member
    Join Date
    Aug 2019
    Location
    Greece
    Posts
    61
    Αυριο για μενα ειναι μεγαλη μερα γιατι οσο κι αν φοβομουν ηθελα να μαθω...9 η ωρα εχω ραντεβου για υπερηχο του λεμφαδενα μου ο οποιος εχει μικρυνει λιγο σε μεγεθος ωστοσο εγω μπορω να τον διακρινω στο λαιμο μου και οταν τον ακουμπω φυσικα! Τρεμουν απο χθες τα ποδια μου τα χερια μου θελω να κανω εμετο και το μονο που με ανακουφιζει ειναι το κλαμα...
    Ηθελα απλα να μοιραστω τις σκεψεις μου για αλλη μια φορα γιατι ειμαι και μονη στο σπιτι και ολα μου φαινονται βουνο...κ επισης εχω ενα τοσο μεγαλο κακο προαισθημα οτι κατι δεν θα παει καλα!

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by babygirl View Post
    Αυριο για μενα ειναι μεγαλη μερα γιατι οσο κι αν φοβομουν ηθελα να μαθω...9 η ωρα εχω ραντεβου για υπερηχο του λεμφαδενα μου ο οποιος εχει μικρυνει λιγο σε μεγεθος ωστοσο εγω μπορω να τον διακρινω στο λαιμο μου και οταν τον ακουμπω φυσικα! Τρεμουν απο χθες τα ποδια μου τα χερια μου θελω να κανω εμετο και το μονο που με ανακουφιζει ειναι το κλαμα...
    Ηθελα απλα να μοιραστω τις σκεψεις μου για αλλη μια φορα γιατι ειμαι και μονη στο σπιτι και ολα μου φαινονται βουνο...κ επισης εχω ενα τοσο μεγαλο κακο προαισθημα οτι κατι δεν θα παει καλα!
    Αν κάτι δεν πήγαινε καλά θα έπρεπε να έχει διπλασιαστεί το μέγεθος μέχρι τώρα. Τον υπέρηχο δεν τον κάνεις γιατί κάτι μπορεί να μη πάει καλά, αλλά για να σου πει άλλος ένας, δηλαδή ο ακτινολόγος, ότι είσαι μια χαρά.

    Δες τι σαν εμπειρία για τι είναι ο υπέρηχος, άντε και ο επόμενος υπέρηχος θα είναι για να δεις το μωρό σου όταν θα είσαι έγκυος :)

    Πάνε καμιά βόλτα , δεν είναι καμιά σπουδαία εξέταση ούτε κάτι που περιμένει κανείς κάτι κακό. Δεδομένο είναι ότι θα σου πει, μην ασχοληθείς άλλο. Με την ευκαιρία θα δεις και αν έχεις όζους στο θυρεοειδή ;)

  3. #48
    Member
    Join Date
    Aug 2019
    Location
    Greece
    Posts
    61
    αχ βρε George να σε εχει καλα ο Θεος...για ολες τις φορες που μου απαντησες...δεν φανταζεσαι ποσο σημαντικο ειναι για μενα...

  4. #49
    Member
    Join Date
    Aug 2019
    Location
    Greece
    Posts
    61
    Δόξα τον Θεό τα αποτελέσματα μου ήταν πολύ καλά ο λεμφαδένας μου ήταν ~6 κάπως έτσι έγραψε η γιατρός ή όποια ήταν και ευγενέστατη!!! Δεν είναι λέμφωμα ούτε τίποτα τέτοιο!!!! Χαμογέλασα ξανά από την καρδιά μου!!!!

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    192
    Quote Originally Posted by babygirl View Post
    Δόξα τον Θεό τα αποτελέσματα μου ήταν πολύ καλά ο λεμφαδένας μου ήταν ~6 κάπως έτσι έγραψε η γιατρός ή όποια ήταν και ευγενέστατη!!! Δεν είναι λέμφωμα ούτε τίποτα τέτοιο!!!! Χαμογέλασα ξανά από την καρδιά μου!!!!
    άδικα ανησυχούσες και έχασες τις ώρες σου με στεναχώρια. Αυτό λοιπόν να το γράψεις κάπου να το θυμάσαι την επόμενη φορά. Δε θα φοβάμαι χωρίς να υπάρχει λόγος.

  6. #51
    Member
    Join Date
    Aug 2019
    Location
    Greece
    Posts
    61
    ξερεις συμφωνω μαζι σου πρεπει καπου να το γραψω να το βλεπω συνεχεια γιατι εκει που εχω χαρα παει το χερι μου στο βλεπω τη διαφορα και ξανα πεφτω ψυχολογικα..μετα με το ζορι φερνω τα λογια της γιατρου στο μυαλο μου η οποια ηταν εξαιρετη οτι ΔΕΝ ειναι κακοηθεια!!!! και λεω μεσα μου πως ολα ειναι καλα και η κακη σκεψη οφειλεται στο φοβο μου και μονο!!! Σ ευχαριστω για την απαντηση σου! Να εισαι καλα!!!

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    192
    Μη χάνεις το χρόνο σου με στεναχώρια αφού εξετάστηκες και είσαι εντάξει ξέχνα το. Και γω είμαι αρρωστοφοβικη και βάζω τα χειρότερα σενάρια στο μυαλό μου έχω κουράσει τους πάντες γύρω μου και κυρίως τον εαυτό μου. Εφόσον όμως το ελέγξεις τελείωσε ξέχνα το μη μπαίνεις στο τρυπάκι να ψάχνεται περαιτέρω πες στον εαυτό σου Δόξα το Θεό είμαι υγιής και προχώρα.

  8. #53
    Member
    Join Date
    Aug 2019
    Location
    Greece
    Posts
    61
    Σ ευχαριστώ πολύ... Όταν μοιράζομαι αυτές τις σκέψεις ειδικά εδώ που είδα πως δεν είμαι μόνη ούτε τρελή ένιωσα αμέσως καλύτερα... Είσαι σωστή μ αυτά που μου λες... Εχεις δίκιο απόλυτο! Να είσαι πάντα καλά σου εύχομαι από την καρδιά μου!!!

  9. #54
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    4
    Καλησπερα σας, καινούργιος στην σελίδα! Δεν γνωρίζω αν ακόμα υπάρχει κάποιος που να παρακολουθεί εδώ πέρα. Έχω το εξής πρόβλημα. Πριν ένα μήνα περίπου ένιωσα μια ενόχληση κατά την καταπωση στο λαιμό. Στον λάρυγγα θα έλεγα. Πόνος σαν μαχαίρια! Είτε ήταν φαγητό είτε ήταν νερό!!! Έπειτα όταν έπειτα νερό ένιωθα σαν πόνο δεξιά στο λαιμό στον αδένα. Το άφησα μια εβδομάδα να δω πως θα εξελιχθεί αλλά δεν περνούσε. Πήγα σε ΩΡΛ να με εξετάσει με κάμερες δεν βρέθηκε τίποτα. Ψηλαφισε το λαιμό μου δεν βρήκε κάτι. Έκανα αιματολογικές με CRP και όλα καθαρά! Έπειτα μετά από 3-5 μέρες περίπου εμφανίστηκε ένας αδένας στο λαιμό μου όπου έως και σήμερα είναι εκεί. Κάθε μέρα από το άγχος τον ψηλαφίζω από τον φόβο μου από την λαχτάρα μου να εξαφανιστεί όμως μάταια! Πήγα σε παθολόγο πράγματι με ψηλαφισε βρήκε πως έχει μια μικρή διόγκωση σε λεμφαδένα δεξιά του και μου. Δεν είναι κάτι μου λέει. Να σταματήσω να τον πιάνω και να θα ηρεμήσει! Έκανα αίματος ξανά έκανα θώρακος όλα καλά! Ακόμα και σήμερα ο αδένας είναι εκεί ψηλαφητός και την ημέρα το χέρι μου πηγαίνει μόνο του πολλές φορές. Κοντεύω να τρελαθώ από το άγχος μου!

  10. #55
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    4
    Εύχομαι πάντα να χαμογελάς και να είσαι με αυτή την διάθεση!!! Ελπίζω έως και σήμερα όλα να είναι καλά!

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Οταν ο πρωην επιστρεφει...
    By triantafyllo in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 14
    Last Post: 30-09-2016, 14:09
  2. Ο εφιάλτης επιστρέφει...
    By VassilisM in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 19-12-2013, 19:26
  3. Η καταθλιψη επιστρεφει ...
    By Paraxeni Kopela in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 27-04-2013, 00:14
  4. ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ...ΤΙ ΚΑΝΩ??
    By CHRISTIN77 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 30-08-2012, 08:52
  5. ʼσωτη κόρη επιστρέφει
    By sofaki2011 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 5
    Last Post: 23-11-2011, 01:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •