Χρειαζομαι βοήθεια - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 60
  1. #31
    Σε κάθε πρόβλημα οποίο και να είναι αυτό προσωπικό ( με σχεσεισ ) κοινωνικό οικογενειακό να έχεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου ότι η καλύτερη λύση είναι να φύγεις να εξαφανιστείς κι όχι να σταθείς εκεί να το επιλυσεις.. φεύγεις από τον περίγυρο σου γιατί τσακώθηκες με μια φίλη/ο σου και δεν θέλεις να έχεις σχέσεις ούτε με αυτούς που θα έχουν πρόσβαση .. στα δύσκολα μιας σχέσης ανασφάλειες δικές σου θεωρείς να λήξει και να μην σε ξανά δει είναι η καλύτερη επιλογή κάτι τέτοιο

  2. #32
    Σονια σε ευχαριστώ για τα λόγια σου και το κουράγιο σου , ναι έχεις δίκιο ίσως είμαι αυστηρή με τον εαυτό μου .. όμως φοβάμαι μήπως μου εμεινε κουσούρι για πάντα και πως δεν θα περνάω καλά πια .. όπως περνούσα πριν την κόκα .. γιατί από ένα σημείο και μετά αρχίζει και με κουράζει η μουσική βαριέμαι και νυστάζω .. σε άλλες περιπτώσεις ανυπομονουσα να πάω στην τουαλέτα να κάνω αυτό που ήθελα να κάνω και μετά να γυρίσω άλλος άνθρωπος .. να μην βαριέμαι και να κουβεντιάζω ασταμάτητα .. στο ότι όταν γυρνούσαμε συνεχίζαμε να σνιφαρουμε με μια φίλη που είχα τότε μέχρι να τελειώσει και μετά να αρχίσουμε να τρώμε φρικες .. που βέβαια προσπαθούσα πάντα να μην δείξω .. αυτό είναι που σιχάθηκα περισσότερο απ όλα σε αυτό .. σου προκαλούσε τρομερα άσχημα συναισθήματα ..κοιμόμουν με τα χίλια ζόρια μετά ...δούλευα .. σε μια καφετέρια τότε... και ανυπομονουσα να βραδιάσει να βγω πάλι ... αυτή είχε γίνει η ζωή μου ..τα σιχάθηκα όλα αυτά .. άρχισε να μην μ αρέσει η μέρα που μικρή την λάτρευα ..πήγα 25 χρόνων και λέω το πας λάθος .. δεν έχεις περιθώρια θα καταστρέψεις την ζωή σου .. και πράγματι έως τώρα είμαι χαρούμενη με εμένα .. αλλά ένιωσα θυμό που το αναζήτησα γιατί αισθανόμουν ότι δεν μπορώ να ακούω την δυνατή μουσική .. κοιταγα τους ανθρώπους που ανέβαιναν τις σκάλες να πάνε στην τουαλέτα και σκεφτόμουν πάνε να πιουν... σάλταρε το μυαλό μου .. και την επόμενη μέρα ήμουν σε μαύρο χαλί ψυχολογικά γιατί παρασύρθηκε το μυαλό μου μετά από τόσο καιρό επειδή ήπια τρεις βότκες .. (γιατί όταν βγαίνω που και που και πίνω κανα κρασάκι ή και στο σπίτι δεν με πιάνει ) το μυαλό μου τα έχει παντρέψει με τα ποτά για αυτό ...μακάρι να φύγει σιγά σιγά .. να γίνω ο άνθρωπος που ήμουν πριν μπλέξω με αυτές τις νοθευμένες αηδίες που γνωρίζω δεν είναι καν κόκες αυτά που μας δίνουν .. είναι ότι χειρότερο γιατί από ότι ξέρω η καθαρή κόκα δε σου προκαλεί εξάρτηση να θες να πιεις σε 10 λεπτά κι άλλη γραμμή ... τελοσπαντων .. ναι θα λέω τα νέα μου θα είμαι σε επαφή μαζί σας .. είναι το μεγαλύτερο λάθος της ζωής μου αυτό που έκανα και στην αρχή έλεγα σιγά δεν εθιζομαι ... είχα εθιστεί από τους πρώτους μήνες που δεν το είχα πάρει χαμπάρι , εγω ήμουν χαζή και θεωρούσα σωματικά που να φανταστώ ότι στο μυαλό είναι το χειρότερο απ όλα .. και καλά τον πρώτο χρόνο .. δεν έδινα ευρώ γιατί ήταν από την παρέα .. μετά δεν μου άρεσε αυτό ήθελε μόνη μου και ξόδεψα ένα σκασμό λεφτά αντί να τα βάζω στην άκρη μιας και δεν εμένα μόνη μου .. τρία χρόνια τρεις τέσσερις φορές την εβδομάδα ένας θεός ξέρεις ποσα ξόδεψα ...

  3. #33
    Εντάξει ναι θα συμφωνήσω στο ότι ψυχίατροι με ψυχολόγοι είναι πιο αναβαθμισμένοι οι ψυχίατροι σε επίπεδο πανεπιστημιακό για αυτό άλλωστε συνταγογραφούν , και ψυχοκογος μπορεισ Να γίνεις κι από ένα ιδιωτικό κολέγιο ...όμως βρίσκουν την εύκολη λύση με τα φάρμακα κι όχι σε μεθόδους άλλους .. αλλά εντάξει αυτό δεν ισχύει για όλους

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    187
    Ψυχίατρος και ψυχολόγος, ο ψυχίατρος είναι γιατρός και μπορεί να δώσει φάρμακα, ο ψυχολόγος όχι, αν δει ότι χρειάζεται σε στέλνει σε ψυχίατρο. Από προσωπική εμπειρία ο παθολόγος, νευρολόγος, καρδιολόγος, αν δει ότι έχεις ψυχολογικό θα σε στείλει σε ψυχίατρο ΠΟΤΕ σε ψυχολόγο (σε δημόσιο νοσοκομείο). Εγώ που έχω άγχος, αφού μου έδωσε χάπια μου λέει δεν αρκούν χρειάζεται και ψυχοθεραπεία.. Ψυχανάλυση είναι μια ειδική μακρόχρονη διαδικασία που λίγοι έχουν πιστοποιημένη γνώση να κάνουν, μπορεί να την κάνει ψυχίατρος ή ψυχολόγος, αρκεί να έχει πιστοποιημένη ικανότητα. Το ίδιο και για κάθε ψυχοθεραπεία όπως Γνωστική Συμπεριφοριστική θεραπεία (είναι για το άγχος), χρειάζεται ειδίκευση και πιστοποίηση, Στην Ελλάδα δίνουν 2 φορείς. Από ότι έχω καταλάβει όμως (χωρίς να είμαι σίγουρος) <<ψυχοθεραπεία>> μπορεί να κάνει ο οποιοσδήποτε είτε ψυχίατρος, είτε ψυχολόγος, είτε δεν ξέρω με τι πτυχίο. Η ψυχοθεραπεία κοστίζει λόγο πολλών επισκέψεων, η ψυχανάλυση έχει τρομερό κόστος και μπορεί να διαρκέσει χρόνια, τα φάρμακα κοστίζουν λίγο. Ούτε όλοι οι ψυχίατροι είναι καλοί και κυρίως σωστοί ούτε όλοι οι ψυχολόγοι, ψάχνεις δοκιμάζεις και βλέπεις.

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    28
    Καλησπέρα,θα ηθελα να σου δωσω κουράγιο και να σου πω πως αφου καταφερνεις και δεν κανεις χρήση ηδη εχει φαει το γάιδαρο ας πούμε..εγω ειμαι μπλεγμένη με την ηρωινη..προσπαθω να ξεφύγω και αυτο ακριβως που λες με πιάνει..Μενω καθαρη τρεις μερες το πολυ και αυτο φυσικα στο κρεβάτι..δεν εχω ορεξη να κανω τίποτα χωρις αυτό..μα τίποτα..ουτε τηλέφωνο δεν αντεχω να σηκώσω..ετσι και ξανά πίνω..δεν ξερω τι θα μπορουσε να με βοηθήσει...
    Παντως μπράβο και εδω που εχεις φτασει κοριτσαρα μου δεν ειναι λίγο..αλήθεια..καθε μερα να λες μπράβο στον εαυτο σου..Εύχομαι ολοψυχα αλλα και πιστευω πως ειναι θεμα χρόνου και θα φύγουνε ολα αυτα που νιώθεις..θελει χρονο απλα
    ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    δυστυχως τα παντα στην ζωη εχουν ενα τιμιμα! το κακο ειναι οτι οταν τα ξεκηναμε και οταν αρχιζει η εξαρτηση δεν φοβομαστε λογο ηλικιας νομιζουμε οτι το εχουμε! η λογο ηλικιας παλυ, απλα δεν μας ενδιεφερε το αυριο!! διοτις νομιζαμε οτι δεν θα το ζησουμε αρα ,,,,
    Αυτο που εχω να σου πω ειναι οτι ο καιρος ειναι το καλητερο φαρμακο, οσο μενεις μακρια τοσο κι θα καλητερευεις, δυστυχως ομως μεχρι τωτες θα πρεπει να το παρεις αποφαση και να ζεις αρμονικα με αυτες τις σκεψεις, να βρεις τροπους να τις επιτρεπεις να υπαρχουν διοτις αλλιως θα τρελαθεις, αλλα να μην τους αφησεις πωτες την ευκερια να περασουν στην πραξη! να μεινουν μονο σκεψεις!

  7. #37
    Quote Originally Posted by Reggina View Post
    Καλησπέρα,θα ηθελα να σου δωσω κουράγιο και να σου πω πως αφου καταφερνεις και δεν κανεις χρήση ηδη εχει φαει το γάιδαρο ας πούμε..εγω ειμαι μπλεγμένη με την ηρωινη..προσπαθω να ξεφύγω και αυτο ακριβως που λες με πιάνει..Μενω καθαρη τρεις μερες το πολυ και αυτο φυσικα στο κρεβάτι..δεν εχω ορεξη να κανω τίποτα χωρις αυτό..μα τίποτα..ουτε τηλέφωνο δεν αντεχω να σηκώσω..ετσι και ξανά πίνω..δεν ξερω τι θα μπορουσε να με βοηθήσει...
    Παντως μπράβο και εδω που εχεις φτασει κοριτσαρα μου δεν ειναι λίγο..αλήθεια..καθε μερα να λες μπράβο στον εαυτο σου..Εύχομαι ολοψυχα αλλα και πιστευω πως ειναι θεμα χρόνου και θα φύγουνε ολα αυτα που νιώθεις..θελει χρονο απλα
    ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!
    Ρεγγίνα σε ευχαριστώ πολύ που μου δίνεις κουράγιο .. εύχομαι να πάνε όλα καλά και σε σένα ... δεν υπάρχουν τα ίδια συμπτώματα με την ηρωινη σαφώς διότι στην ηρωινη έχεις σωματικά στερητικά όμως στα σωματικά πιέζεις τον εαυτό σου κλείνεσαι το παλεύεις και φεύγουν ... από την αρρώστια του μυαλού όμως είναι το δυσκολότερο απ όλα γιατί προσωπικά από εμένα αυτό κατάλαβα...όταν μου έλεγαν μικρή μακρυά από αυτά(δεν εννοούσαν προφανώς ότι από την πρώτη φορά κολλάς αλλά δε χρειάζεται να ξέρεις ποτέ πως αισθάνεσαι γιατί αν είσαι ευάλωτος θα το ξανά αναζητήσεις ) και οπωσ έτσι έκανα μέχρι ένα σημείο μόνο μαύρο επινα στην εφηβεία και τίποτα άλλο και μετά έπεσα με τα μούτρα εκεί μου άρεσε πολύ .. όμως μετά δεν μου άρεσε γιατί δεν πέρναγα καλά χωρίς αυτό ... κατάλαβα ότι μου έγινε απαραίτητο και χαντακώθηκα .. εγώ έως τώρα είμαι οκ γιατί συζώ με το αγόρι μου και δεν θα ήθελα με τίποτα να τον απογοητεύσω και να χάσω την σχέση μου και αυτό με κράτησε έκοψα από φίλες και άτομα που πίνανε γιατί με περνάνε και μου λέγανε τα ίδια μετά έβλεπα κάτι μηνύματα στις 8:00 το πρωί τελειωμένα να με ρωτάνε αν έχω να τους δώσω γιατί ο δικός τους δεν το σηκώνει και τα έβλεπα την άλλη μερα και σκεφτόμουν σε ποσό άσχημη κατάσταση ήταν από τα ψυχολογικά που έτρωγαν όταν τους τελείωνε έψαχναν 8:00 το πρωί να βρούμε κι άλλο (και θυμόμουν τα δικά μου ότι κι εγώ έτσι ήμουν) αντί να πίνανε ένα ποτό σαν άνθρωποι και να πέσουν για ύπνο .. γιατί έτσι σου κάνει αυτό το πράγμα δεν μπορείς να σταματήσεις .. εγώ για να σταματήσω έπαιρνα ταβορ για να ξενερώσω και έσβηνα με ποτά .. δηλητηρίαζα το σώμα μου ....... . Ακόμα όμως δεν μου έχει φύγει από το μυαλό ακόμα δεν μπορώ να κάνω αυτό που λένε πάμε έξω να κάνουμε κεφάλι ας πούμε να περάσουνε καλά ...να χορέψουμε βαριέμαι αφόρητα ... ενώ παλιά το διασκέδαζα γέλαγα ήταν αλλιώς .. μια φορά επινα μόνη μου αλκοόλ να χαλαρώσω και ήπια λίγο παραπάνω και το σκεφτόμουν αφόρητα έσπασα ένα ντεπόν στο σπίτι και το σνιφαρα ήθελα να ξανά νιώσω την διαδικασία και σαν ηλίθια για να το ξανά θυμηθώ ..
    Ρεγγινα δούλεψε το μέσα σου .. κόψε από τους ανθρώπους που πίνουν το κυριότερο δες το σαν στάδια .. το πρώτο και δυσκολότερο με τα σωματικά στερητικά όσο διαρκέσουν... μιλά με ειδικούς σε κάποιο προγραμμα ας πούμε , δε θα φύγει εύκολα απ το μυαλό σου μπορεί και ποτέ ... αλλά κάθε φορά που θα το σκέφτεσαι να σου έρχεται η εικόνα σου τώρα και τα αισθήματα σου ... κοιτα το μέλλον σου με αυτά μόνο σκοτάδι και μιζέρια μην το κανείς αυτό στον εαυτό σου .. αγάπησε τον να σε μαλώνεις .. να γίνεις αυστηρή ... είναι πολύ δύσκολο σε καταλαβαίνω αλλά είναι η μόνη λύση να συνεχίσεις να ζεις και να έχεις όνειρα τα ναρκωτικά σου κόβουν όλα τα όνειρα σε ξεφτιλίζουν ...

  8. #38
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    δυστυχως τα παντα στην ζωη εχουν ενα τιμιμα! το κακο ειναι οτι οταν τα ξεκηναμε και οταν αρχιζει η εξαρτηση δεν φοβομαστε λογο ηλικιας νομιζουμε οτι το εχουμε! η λογο ηλικιας παλυ, απλα δεν μας ενδιεφερε το αυριο!! διοτις νομιζαμε οτι δεν θα το ζησουμε αρα ,,,,
    Αυτο που εχω να σου πω ειναι οτι ο καιρος ειναι το καλητερο φαρμακο, οσο μενεις μακρια τοσο κι θα καλητερευεις, δυστυχως ομως μεχρι τωτες θα πρεπει να το παρεις αποφαση και να ζεις αρμονικα με αυτες τις σκεψεις, να βρεις τροπους να τις επιτρεπεις να υπαρχουν διοτις αλλιως θα τρελαθεις, αλλα να μην τους αφησεις πωτες την ευκερια να περασουν στην πραξη! να μεινουν μονο σκεψεις!
    Γιώργο σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου και έτσι κάνω όμως μην λέω ψέματα αν ημουν μόνη μου δεν ξέρω αν θα είχα την δύναμη να μην το κάνω .. βέβαια μιας και τόσο καιρό είμαι εκτός αν πέσω τώρα πάλι θα μου κανει χειρότερο κακό πιστεύω και δυσκολότερα θα καταφέρω να φύγω από αυτό και θα είναι κρίμα ..

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    συμφορμητισσα Νασια, θα σου ελεγα φιλικα να μην σκεφτεσαι οτι ειναι μαπα αυτο που πινουμε (εννοω την κοκα σαν ποιωτητα στην Ελλαδα) διοτις θα μυθοποιησης την κοκα και σαν σου βρεθει καποιος που θα εχει καλη ποιωτητα θα ξανα πιεις ! Συχενομαι τους ξερολες περι ναρκωτικων, οπως και οσους πενευωνται για τις ποσωτητες η τις ποιωτητες που εχουν καταναλωσει! απεναντιας παντα το εβλεπα ως ντροπη! διοτις δεν μπορει να πευνεσαι που κανεις χρηση ναρκωτικων!! ποσο μαλον να εισαι και υπερηφανος!! Ετσι λοιπον θα σου πω κατις αλλα δεν θελω να νομιζεις οτι στο παιζω ξερωλας,απλα θα σου πω οτι δεν ισχυει πως η καθαρη κοκα δεν εχει παρενεργειες,και εξαρτηση, ολατα ναρκωτικα εχουν !! απλα η κοκα επειδη ανικειστην κατηγορια των "ανεβαστηκων" που λεμε, και σε τσιτωνει, ετσι λοιπον ειτε πιεις κοκα απο το χωριο του Εσκομπαρ ειτε απο Αλβανια προβληματα θα εχεις και στις δυο, διοτις η επεξεργασια της κοκαινης περιεχει μεσα και βενζινη με αποτελλεσμα να παθαινεις εξαρτηση και απο την βενζινη! αλλα και απο αλλα συστατικα οπου χρειαζωνται ωστε να γινει η κοκαινη οπως την ξερουμε.
    Το σημαντικο ειναι οτι τωρα εισαι μια χαρα! οτι εχεις βρει τον ερωτα σου ,την δουλεια σου και την στεγη σου, να νιωθεις υπερηφανη για αυτα! να τα θαυμαζεις και να τα προσεχεις καθε μερα!! διοτις πηστεψεμε δεν εχουν πολλοι ανθρωποι τηνιδιατυχη με εσενα βγαινωντας απο τις ουσιες!!
    Ειχα καπωτες μια φωτογραφια οπου απεικονιζωντας 7 ατομα, μαζι με εμενα! απο τους 7 πλεον μονο εγω ειμαι ζωντανος!! καποιοι απο αυτους ειχαν μωρακια,αλλοι ειχαν υπεροχες οικογενειες , γονεις αδελφια! ειχαν ονειρα και αυτοι! ζουσαν αναμεσα μας! και εφυγαν τοσο γρηγορα!Εχω χασει αυτην την φοτογραφεια, ελποιζω να μην ειμαι κι εγω ο επομενος!

  10. #40
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    συμφορμητισσα Νασια, θα σου ελεγα φιλικα να μην σκεφτεσαι οτι ειναι μαπα αυτο που πινουμε (εννοω την κοκα σαν ποιωτητα στην Ελλαδα) διοτις θα μυθοποιησης την κοκα και σαν σου βρεθει καποιος που θα εχει καλη ποιωτητα θα ξανα πιεις ! Συχενομαι τους ξερολες περι ναρκωτικων, οπως και οσους πενευωνται για τις ποσωτητες η τις ποιωτητες που εχουν καταναλωσει! απεναντιας παντα το εβλεπα ως ντροπη! διοτις δεν μπορει να πευνεσαι που κανεις χρηση ναρκωτικων!! ποσο μαλον να εισαι και υπερηφανος!! Ετσι λοιπον θα σου πω κατις αλλα δεν θελω να νομιζεις οτι στο παιζω ξερωλας,απλα θα σου πω οτι δεν ισχυει πως η καθαρη κοκα δεν εχει παρενεργειες,και εξαρτηση, ολατα ναρκωτικα εχουν !! απλα η κοκα επειδη ανικειστην κατηγορια των "ανεβαστηκων" που λεμε, και σε τσιτωνει, ετσι λοιπον ειτε πιεις κοκα απο το χωριο του Εσκομπαρ ειτε απο Αλβανια προβληματα θα εχεις και στις δυο, διοτις η επεξεργασια της κοκαινης περιεχει μεσα και βενζινη με αποτελλεσμα να παθαινεις εξαρτηση και απο την βενζινη! αλλα και απο αλλα συστατικα οπου χρειαζωνται ωστε να γινει η κοκαινη οπως την ξερουμε.
    Το σημαντικο ειναι οτι τωρα εισαι μια χαρα! οτι εχεις βρει τον ερωτα σου ,την δουλεια σου και την στεγη σου, να νιωθεις υπερηφανη για αυτα! να τα θαυμαζεις και να τα προσεχεις καθε μερα!! διοτις πηστεψεμε δεν εχουν πολλοι ανθρωποι τηνιδιατυχη με εσενα βγαινωντας απο τις ουσιες!!
    Ειχα καπωτες μια φωτογραφια οπου απεικονιζωντας 7 ατομα, μαζι με εμενα! απο τους 7 πλεον μονο εγω ειμαι ζωντανος!! καποιοι απο αυτους ειχαν μωρακια,αλλοι ειχαν υπεροχες οικογενειες , γονεις αδελφια! ειχαν ονειρα και αυτοι! ζουσαν αναμεσα μας! και εφυγαν τοσο γρηγορα!Εχω χασει αυτην την φοτογραφεια, ελποιζω να μην ειμαι κι εγω ο επομενος!
    Έχεις απόλυτο δίκιο ... κι όμως στην αρχή το είχα σαν υπερηφάνεια στις αρχές ... έπειτα ντρεπόμουν όμως πολύ και ντρεπόμουν να το δείχνω για το λόγο αυτό έλεγα ψέματα παντού .. μέχρι και στην κολλητή μου ελεγα ψέματα να μην φαίνομαι τελειωμενη .. που την έμπλεξα εγώ σε όλο αυτό και έχω απέραντες τύψεις γιατί δεν μιλάμε πια και δεν έχω ιδέα αν αυτή ακόμα συνεχίζει το χω βάρος στην συνείδηση μου γιατί της έκανε πολύ κακό και το έβλεπα άλλαξε ο χαρακτήρας της και ξεφτιλιζοταν όμως παρολες τις τύψεις μου... με βόλευε ... πριν αρχίσω να γράφω διάβασα πολλά δικά σου ποστ και έχω καταλάβει την χρόνια εμπειρία σου πάνω σ αυτά .. οπωσδήποτε το βλέπω σαν μια κατάντια.. τότε θυμάμαι παρακαλαγα να βρω κάποιον να με προσέξει να ενδιαφερθεί για μένα να κόψω να κάνω βλακείες και δεν ερχόταν ίσα ισα που όλα πήγαιναν στραβά και μου έδιναν πάθηση να γίνομαι χειρότερη ..έλεγα όμως όταν τον βρω θα σταματήσω τα πάντα .. και όταν βρέθηκε μετά από 4 χρόνια μαχαίρι ..θυμάμαι στις αρχές στον πρώτο μας τσακωμό όταν ακόμα εμένα σπίτι μου πήγα και ήπια .. με επαιρνε τηλ μου έστελνε μηνύματα και δεν απανταγα ... τότε το μετάνιωσα τοοοσο πολύ γιατί δεν ήθελα να τον χάσω και αυτό το πράγμα μου έπαιρνε το μυαλό ακόμα κι αν ήμουν ερωτευμένη δεν μπορούσα να απαντήσω το αγνοούσα .. του είπα τι έκανα με έκανε σκουπίδι με τα λόγια του και αποφάσισα να σκληρυνω και έτσι έφτασα ως εδώ ... υποβόσκει ακόμη όμως η άλλη μου πλευρά και αυτός είναι ο λόγος που ξεκίνησα να γράφω εδώ... πως είναι δυνατόν τόσους μήνες ακόμη να μην το έχω ξεπεράσει... ίσως να μην μου φύγει ποτέ αυτή η ανάμνηση απ το μυαλό .. όλα είναι επιλογές μας προσπαθώ να τα δω ρεαλιστικά να τιθασευσω τον εαυτό μου ...
    Πάντως έχεις πτυχίο στον πνευματικό σου κόσμο στο λέω γιατί σε καταλαβαίνω απ τον τρόπο που μιλάς είσαι συμπονετικός και θες να βοηθασ σε αντίθεση με άλλους που τους αρέσει να φέρουν τους άλλους στην κατάσταση με τους ιδιουσ και εκτίμησα πολύ τον ψυχικό σου κόσμο κρύβεις μεγάλο βασίλειο στην ψυχή σου ..εγώ σιχάθηκα τον κόσμο δεν τον αντέχω όλοι θέλουν ένα αντάλλαγμα

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Nasia τα λογια σου με σκλαβωνουν!! οσο μετροωφρον κι να θελω να λεω οτι ειμαι ε¨)¨) !! δεν μπορω να μην πω οτι με εκανες να νιωσω ωραια με οσα γραφεις! σε ευχαριστω πολυ!! - εντομεταξι νιωθω απεσια για τα ορθωγραφικα μου λαθη, νιωθω σαν αγραμματος!,στις αρχες ηθελα να βαλω την αυτοματη ορθωγραφια,αλλα μετ λεω γτ. να υποκρινομαι και σε αυτο? -
    Ξερεις, αυτο που ζεις εσυ, ειναι σαν να εχεις ζησει τον πολεμο σε μια πολη οπου διπλα σου σκοτωνοταν ανθρωποι και να αναροτιεσαι γιατι εχεις ασχημες αναμνηεις?? Ζεις κατι σπανιο! δεν ειναι σπανιο οτι επηνες κοκαινη! δυστυχως πολλα κορητσια το κανουν ,μαλιστα πινουν και σισα!! αλλα ειναι σπανιο και δυσκολο να μπορεις να "βγεις " απο αυτο τον "βουρκο" εχωντας λερωθει παρα πολυ λιγο ,! εισαι υγειες! ζεις εναν ομορφο ερωτα με εναν πραγματικο ανδρα! διοτις τον ανδρα δεν τον κανουν μονο τα μπρατσα και τα λεφτα! τον κανουν και αυτο που σου προσφερει, δλδη το να μπορει ο ανδρας να προσφερει ασφαλεια στην κοπελα του! να μπορει η κοπελα του να νιωσει οπως εσυ, οτι οταν θα κινδηνευει θα ειναι εκει να την σωσει!! καλα κανεις λοιπον και προσεχεις να μην χασεις αυτο που ζεις! Οπως και το αγορι σου για να εχει ανεχτει την προιστορια σου αλλα και τις υποτροπες στις αρχες παει να πει οτι βρηκε ενα διαμαντι! βρηκε τον ειδανικο συνδιασμο αυτο που ολοι σχεδον οι ανδρες ευχομαστε! μια πολυαξιαγαπητη καρδουλα μεσα σε ενα ζηλευτα ομορφο σωμα!
    Ιστοριες σαν την δικη σου, ιστοριες σαν βγαλμενες απο λογοτεχνικο ειδηλιο με ευχαρηστο τελος με χαροποιουν παρα πολυ! με κανουν να νιωθω σαν εκδικηση προς την κοινωνια και προς την καταρα των ναρκωτικων οπου θελει οσες -οσους μπλεκουν να την πατανε!!
    Να εισαι πολυ περιφανη για οσα εχεις καταφερει! Προσωπικα λογο του οτι ειμαι 38 και δυστυχως εχωντας ζησει την εποχη των ρειβ παρτυ ειχα γνωρησει αρκετες κοπελες οπου ειχαν μπλεξει με την κοκα! αυτο που με πικρεναι ηταν οτι δε μπορουσαν να δουν τον εαυτο τους απεξω! ωστε να δουν ποσο χαλουσαν την νεανικη τους ομορφια! το ποσο πικρεναν τους δικους τους σαν το εβλεπαν αυτο! Φυσηκα με πικρενε και το οτι αυτα τα ομορφα κορμακια τους γεματα ζωντανια
    τα ανταλλαζαν προσφερωντας ηδωνη σε καποιους κερδιζωντας αυτες την δικη τους ηδωνη ! την κοκα! θυμαμαι οταν πλεον ηξεραν οτι ηξερα πως εβρησκαν τοσο πολυ κοκαινη το με ποσο ντροπη με κοιταγαν! θυμαμαι το ποσες πολλες φορες επρεπε να τους εξηγησω οτι δεν τις βλεπω σαν πορνες!! οτι δεν προκεται να τις κουτσομπολευσω!! τους ελεγα βεβαια το ποσο αθλιο λαθος εκαναν!! αλλα την ιδια στιγμη κλεγαμαι μαζι αγγαλια! διοτις καποιες κοπελες ηταν απο τις πρωτες τους φορες! Το ιδιο σηνεβαινε και σε αρκετους γνωστους μου κι φιλους! πολλα αγορια προσφεραν το κορμι τους για ναρκωτικα! Προσωπικα μπορει να μην εκανα αυτο για να βγαλω την δοση μου, αλλα δεν με κανει λιγοτερο ξεδιαντροπο ο τροπος που εκανα εγω! διοτις η βια σε αθωους το να μετατρεπεσαι σε θυριο δεν σε κανει περιφανο!!!
    Περασες λοιπον παρα τριχα απο ολα αυτα!! Ζεις κατις που θα ζηλευε και μια υγειες κοπελα!!! μην νιωθεις πλεον ντροπη αλλα να νιωθεις υπερηφανια για εσενα!!! και να βαζεις στοχους!! Το οτι σε πιαουν φοβιες, η το οτι καποιες φορες εχεις αναμνησεις απο εκεινα τα χρονια νομιζω οτι καλο ειναι ωστε να σε κανει να μην ξεχνας!! να εισαι συνεχως σε ενγρηγορση ωστε να μην ξανα την παθεις!!

  12. #42
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Nasia τα λογια σου με σκλαβωνουν!! οσο μετροωφρον κι να θελω να λεω οτι ειμαι ε¨)¨) !! δεν μπορω να μην πω οτι με εκανες να νιωσω ωραια με οσα γραφεις! σε ευχαριστω πολυ!! - εντομεταξι νιωθω απεσια για τα ορθωγραφικα μου λαθη, νιωθω σαν αγραμματος!,στις αρχες ηθελα να βαλω την αυτοματη ορθωγραφια,αλλα μετ λεω γτ. να υποκρινομαι και σε αυτο? -
    Ξερεις, αυτο που ζεις εσυ, ειναι σαν να εχεις ζησει τον πολεμο σε μια πολη οπου διπλα σου σκοτωνοταν ανθρωποι και να αναροτιεσαι γιατι εχεις ασχημες αναμνηεις?? Ζεις κατι σπανιο! δεν ειναι σπανιο οτι επηνες κοκαινη! δυστυχως πολλα κορητσια το κανουν ,μαλιστα πινουν και σισα!! αλλα ειναι σπανιο και δυσκολο να μπορεις να "βγεις " απο αυτο τον "βουρκο" εχωντας λερωθει παρα πολυ λιγο ,! εισαι υγειες! ζεις εναν ομορφο ερωτα με εναν πραγματικο ανδρα! διοτις τον ανδρα δεν τον κανουν μονο τα μπρατσα και τα λεφτα! τον κανουν και αυτο που σου προσφερει, δλδη το να μπορει ο ανδρας να προσφερει ασφαλεια στην κοπελα του! να μπορει η κοπελα του να νιωσει οπως εσυ, οτι οταν θα κινδηνευει θα ειναι εκει να την σωσει!! καλα κανεις λοιπον και προσεχεις να μην χασεις αυτο που ζεις! Οπως και το αγορι σου για να εχει ανεχτει την προιστορια σου αλλα και τις υποτροπες στις αρχες παει να πει οτι βρηκε ενα διαμαντι! βρηκε τον ειδανικο συνδιασμο αυτο που ολοι σχεδον οι ανδρες ευχομαστε! μια πολυαξιαγαπητη καρδουλα μεσα σε ενα ζηλευτα ομορφο σωμα!
    Ιστοριες σαν την δικη σου, ιστοριες σαν βγαλμενες απο λογοτεχνικο ειδηλιο με ευχαρηστο τελος με χαροποιουν παρα πολυ! με κανουν να νιωθω σαν εκδικηση προς την κοινωνια και προς την καταρα των ναρκωτικων οπου θελει οσες -οσους μπλεκουν να την πατανε!!
    Να εισαι πολυ περιφανη για οσα εχεις καταφερει! Προσωπικα λογο του οτι ειμαι 38 και δυστυχως εχωντας ζησει την εποχη των ρειβ παρτυ ειχα γνωρησει αρκετες κοπελες οπου ειχαν μπλεξει με την κοκα! αυτο που με πικρεναι ηταν οτι δε μπορουσαν να δουν τον εαυτο τους απεξω! ωστε να δουν ποσο χαλουσαν την νεανικη τους ομορφια! το ποσο πικρεναν τους δικους τους σαν το εβλεπαν αυτο! Φυσηκα με πικρενε και το οτι αυτα τα ομορφα κορμακια τους γεματα ζωντανια
    τα ανταλλαζαν προσφερωντας ηδωνη σε καποιους κερδιζωντας αυτες την δικη τους ηδωνη ! την κοκα! θυμαμαι οταν πλεον ηξεραν οτι ηξερα πως εβρησκαν τοσο πολυ κοκαινη το με ποσο ντροπη με κοιταγαν! θυμαμαι το ποσες πολλες φορες επρεπε να τους εξηγησω οτι δεν τις βλεπω σαν πορνες!! οτι δεν προκεται να τις κουτσομπολευσω!! τους ελεγα βεβαια το ποσο αθλιο λαθος εκαναν!! αλλα την ιδια στιγμη κλεγαμαι μαζι αγγαλια! διοτις καποιες κοπελες ηταν απο τις πρωτες τους φορες! Το ιδιο σηνεβαινε και σε αρκετους γνωστους μου κι φιλους! πολλα αγορια προσφεραν το κορμι τους για ναρκωτικα! Προσωπικα μπορει να μην εκανα αυτο για να βγαλω την δοση μου, αλλα δεν με κανει λιγοτερο ξεδιαντροπο ο τροπος που εκανα εγω! διοτις η βια σε αθωους το να μετατρεπεσαι σε θυριο δεν σε κανει περιφανο!!!
    Περασες λοιπον παρα τριχα απο ολα αυτα!! Ζεις κατις που θα ζηλευε και μια υγειες κοπελα!!! μην νιωθεις πλεον ντροπη αλλα να νιωθεις υπερηφανια για εσενα!!! και να βαζεις στοχους!! Το οτι σε πιαουν φοβιες, η το οτι καποιες φορες εχεις αναμνησεις απο εκεινα τα χρονια νομιζω οτι καλο ειναι ωστε να σε κανει να μην ξεχνας!! να εισαι συνεχως σε ενγρηγορση ωστε να μην ξανα την παθεις!!
    Τον μορφωμένο άνθρωπο σίγουρα δεν τον κάνει η ορθογραφία , είμαι πολύ πνευματικός άνθρωπος και για αυτό μου αρέσει η πραγματικότητα και δεν ακολουθώ ούτε την «μόδα» ούτε το πως πρέπει να είμαι καθώς πρέπει για τα μάτια του κόσμου όπως παρατηρώ ότι οι περισσότεροι έτσι είναι....όλοι κουτσομπολεύουν κατακρίνουν στεναχωριουνται με την χαρά του άλλου και με θεατριστικο τρόπο στεναχωριουνται για την κακοτυχία του άλλου , ακόμα και οι ίδιοι οι συγγενείς .. δεν τους μπορώ είναι φτηνοί ! Είσαι πολύ μορφωμένος και φαίνεται από τον τρόπο που σκέφτεσαι και εκφράζεσαι ! Μην μειώνεις τον εαυτό σου επειδή κάποιες επιλογές σου δε σε έκαναν πρότυπο της κοινωνίας , η κοινωνία είναι ξεφτιλισμενη! Απλά είναι κρίμα να παλεύεις και εσυ και να βλάπτεις το σώμα σου και τον ψυχικό σου κόσμο γιατί δεν δειχνεισ να είσαι δήθεν ούτε σκατοψυχος και έχεις να προσφέρεις πολλά σε ανθρώπους που το χρειάζονται .. Η πείρα μου και η ηλικία μου βάση βιωμάτων είναι πολύ λίγη για να σου δώσω συμβουλές αλλά στεναχωριέμαι σωστοί άνθρωποι να πλητουν στο σκοτάδι και κάτι καθίκια μεθοδικά και πονηρά να φτιάχνονται και να εκμεταλλεύονται και να πληγώνουν του ευάλωτους ! Κάποτε ήμουν κι εγώ έτσι δεν ήμουν χαζή απλώς ήμουν τόσο αγαθή που οι άλλοι το μετέφραζαν χαζομάρα .. απλά τους άφηνα .. μετά όμως δεν άντεξα και έβαλα κι εγώ την μάσκα μου να καταφέρω να ανταπεξέλθω σε αυτή τη ροη όμως δεν ήμουν ευτυχισμένη και ρώταγα την μαμά μου γιατί ο κόσμος είναι έτσι ;;; Και μου έλεγε έτσι είναι πρέπει να συμβιβαστείς και εκεί ξενερώνα μιζεριαζα..μου μόνο τους αν τα όνειρα δεν είχα πλέον έφυγα από τις πεταλουδεσ που ζούσα ..πέρασα στάδια κι εγώ και αποφάσισα πως δεν με νοιάζει να έχω φίλες πολλές δεν με νοιάζει να είμαι αρεστή να το παίζω γκομενα και να παριστάνω κάτι που δεν είμαι ... φεύγω απ το θέμα πολύ το ξέρω αλλά έχω τόσα στο μυαλό μου και σε αυτό το φόρουμ μπορώ να εκφραστώ πολύ πιο εύκολα από ότι σε ανθρώπους που είναι κοντά μου . Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι θα ήθελα να πάρεις μια δύναμη και να ξεφύγεις 100% από όλα αυτά ! Γιατί εχεις και μπορείς να προσφέρεις φοβερά πράγματα δεν ξέρω άμα έχεις κάποια κοπέλα , όπως και να έχει να έχεις μια σύντροφο που δεν θα έχει καμία επαφή που θα είναι στα ίδια κυβικά με εσένα εσωτερικά να σε καταλαβαίνει και να σε βοηθάει ..να κάνετε έρωτα να δημιουργείται σιγά σιγά θα σου είναι πιο ανώδυνο .. να μοιράζεστε τις σκέψεις σας ακόμα και αν θες να υποτροπιάσεις να της το λες να σε νιώθει να σε βοηθάει ..κάνε ότι καλύτερο για σένα γιατί μόνο εσυ είσαι υπεύθυνος του εαυτού σου κανένας άλλος .. όσο για τα κορίτσια που λες κάτι τέτοια ξεφτιλίκια έχω κάνει κι εγώ .. στα 22 μου είχα μπλέξει με δυο νταραβεριτζηδες για να πίνω όσο θέλω και ο ένας ήταν πολύ μεγαλύτερος μου και γενικά έδειχνα στα μάτια όλων όσων δεν με ήξεραν μια τσουλα ενώ μέσα ήμουν το πιο ηθικό άτομο και κανείς δεν το βλέπε .. το κατάλαβα νωρίς και έτσι βρήκα δίκη μου άκρη αμέσως να μην έχω ανάγκη κανέναν .. και ακόμα και εκεί να με γλυκοκοιτάζει και να με κερνάει συνέχεια έπαιρνα 1 κομμάτι μου έδινε 2 και μερικές φορές όλα τσάμπα και όταν είδε ότι δεν του περναγε μου τα χρέωνε και με το παραπάνω ( και καλά έκανε αλλά σιχαίνομαι τα ύπουλα σε κερνάω για να σε γαμ....σω) έτσι όταν δείχνεις ότι είσαι εξαρτημένη από κάτι ειδικά εμάς τις γυναίκες πάνε να μας εκμεταλλευτούν ... όπως και να έχει τα δικά μου με τα δικά σου δεν έχουν καμία επαφή όμως για το μονο που είμαι σίγουρη είναι ότι ποτέ δε θα φύγουν οι αναμνήσεις και αυτές φταίνε για τις υποτροπές . Ο ξάδερφος μου ήταν στην ηρωινη από τα 14 και από τα 17 μέχρι τα είκοσι κάτι μπαινο έβγαινε σε κλειστά προγράμματα όμως μετά τα κατάφερε και μάλιστα το τελευταίο ήταν στο κρύες της Καλαμάτας και με είχε πάρει μαζί του ήμουν μικρή εγώ τότε αλλά είχα γνωρίσει πολλά άτομα από εκεί που πέτυχαν και κάποιοι έγιναν ζευγάρι και καναν παιδάκι .. υπάρχει γυρισμός άμα σε αγαπήσεις και δε χαϊδεύεις τα αυτιά σου άμα σκέφτεσαι το μετά και όχι το τώρα .. ελπίζω να μην κούρασα κατανοώ τα έχεις συζητήσει άπειρες φορές

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    28
    Nasia θα ηθελα να σου πω ξανα μπραβο..δεν ειναι λιγο εδω που εχεις φτασει..χμμ ξέρεις κατι οταν πηγαινα να αγορασω τη δοση μου έβγαινε ενας Απο αυτούς απλα αυτος δεν πουλούσε ειχε μαγαζι εκει..και μου λεγε συχνα πυκνά. . .εεε τι να σε κανω δεν βρεθηκε σωστος σύντροφος μεχρι τωρα..να τον ερωτευτεις και να φυγεις απο εδω ..μπορεις..δεν ανηκεις εδω ..
    Και οντως ο ερωτας κανει πολλα..Να κατσεις διπλα σε αυτο το παλικάρι..καιβαφου εισαι και ερωτευμένη..τι καλύτερο!!!
    Δεν ξερω απο χρηση κοκαινης δεν εχω κανει..αν και μου περασε απτο μυαλο να πιω κοκα μηπως κοψω τη πρεζα..αλλα λεω μετα χαζα...
    Τι λες giorgos panou??
    Που θελω να προσθεσω πως τα ορθογραφικα δεν κανουν καμια αίσθηση μπροστα στην εμπειρία που εχεις να μας προσφέρεις..και μενα μου αρεσει ο τροπος που γράφεις..λες αλήθειες..και γω ντρέπομαι πολυ για το οτι είμαι πρεζακι...φυσικα γιαυτο και το κρυβω απο όλους..και δυο τρεις που ξέρανε...τους εχω πει οτι εκοψα..και εχω καθημερινή επαφη ..πολυ κοντινη..το ανχος που βγαζω καθημερινά..και τα ψέμματα που λέω...Ναι ντροπη ..με κοροιδευω νιωθω

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Νασια ειλικρινα! δεν με κουραζεις καθολου! απεναντιας χαιρομαι που υπαρχεις στο φορουμ και που μπορουμε να μηλαμε ,να καταλαβαινομαστε, χαιρομαι που σε αγγιζουν τα οσα γραφω, ξερεις πολλες φορες, εδω στο φορουμ απαντα η συνομηλωμε συμφορμητες αλλα μερικες φορες με παρεξηγουν η δεν με καταλαβαινουν, δεν τους κατηγορω εξαλου εγω ειμαι η εξερεση και αυτοι ο κανωνας αρα τι παραπονο να εχω οπως και οτι υπαρχουν ατομα οπου δειχνουν αγαπη και ενδιαφερον! Ξερεις ο κοσμος δυστυχως ειναι οπως τον περιγραφεις τρεχουν ολοι πισω απο τις υλικες αξιες νομιζωντας οτι θα γινουν χαρουμενοι!! μα ειναι τοσο κριμας να περιμενουν να βρουν την χαρα μεσα απο αψυχα αντικειμενα οπου η αξια τους ειναι σε χρημα και καθε γιορτες που εχει εκπτωσεις μπορουν να τις βρουν και μισο τιμης! Απεναντιας η χαρα κρυβεται σε ανεκτιμιτης αξιας πραματα σε αιθηματα που προκαλουντε απο ανθρωπους και μετατρεπωντε σε συναισθηματα σαν εισαι τυχερος να τα δεχεσαι και να τα ανταποδιδεις! Υπαρχουν ομως εκει εξω ανθρωποι με ζεστη καρδια, υπαρχουν αλλα ειναι λιγοι και προσεχουν διοτις ειναι σαν εμας ,ευκολα θρυματιζομαστε και πρεπει να προσεχουμε! ισως αυτο δεν προσεχαμε και "εγινε κοματια η καρδια μας" καπωτες! και σημερα , ψαχνουμε τα κομματακια της απο εδω και εκει!
    Δεν φανταζεσαι ποσο θα ηθελα στην προσταγη σου για να βρω μια κοπελια καλη να ειχα την χαρα τηε ελπιδας! ομως δυστυχως ο Θεος που εστειλε οχι μια αλλα 3 αξιολογες κοπελες -εχω γνωρησει κι αλλες ,αλλα μαλον τις εστειλε ο ΔΑΥΑΛΟς ¨)¨) - μου τις εστειλε που λες, αλλα ειμουν τοσο χαζος!! τοσο λαθος!! οπου ειτε εφηγαν ειτε εφηγα εγω! Εχω τοσο στεναχωρηθει διοτις εχω γνωρησει και γνωριζω αρκετες κοπελες, αλλα δεν εχω ξανα βρει σαν αυτες! και ξερεις τι φοβαμαι? οτι μαλον τοσες ηταν οι ευκεριες ! και κατα καποιους ηταν και πολλες! Καποιοι λενε οτι σε καθε ανδρα η γυναικα ερχετε στην ζωη του καποια στιγμη και στην καταληλη ηλικα το αλλο του μισο! το ειδανικο του ταιρι σε ολα! ερχεται ο ανθρωπος του μαζι με τον ερωτα και γινετε η απολυτη τιξη! φοβαμαι οτι εμενα ηρθε αλλα την εχασα !
    Τις πρωτες μερες που συνηδιτοποιησα τι εχασα ειχα φρικαρει και εψαχνα τροπους να ξανα κερδισω! πλεον και νικωντας τον εγωισμο μου προσπαθω να παρηγορο αυτο τον πονω μου με την αγαπη μου προς αυτες τις κοπελες! σκεφτομενος δλδη οτι ας ειναι χαρουμενη ,ας περναει καλα! κι ας μην χαιρομαι εγω αυτα τα συναισθηματα! εξαλου αυτο δεν ειναι αγαπη?? να ειναι ο /η που αγαπας καλα και μεσα στην υγειες χαρα?
    Μπορει να εχω εμπειρια στα ναρκωτικα, μπορει να εμπλεξα απο τα 17 μου! αλλα ευκολα θα ανταλαζα τηην ζωη μου με ενος εριμητη μοναχου στα δασοι του αγιου Ορος που να μην ειχα δει ανθρωπο για δεκαετιες! Το ασχημο ειναι οτι μολις πριν 1-2 χρονια ουσιαστηκα εμαθα οτι ο λογος που επεσα στις βαριες ουσιες ηταν η καταθλιψη που ειχα απο μικρος! και σαν καταθλιπτικος τους πονους της ψυχης τους επουλωνα με το "παυσιπονο" της ψυχης την ηρωινη!
    Νασια ειναι τιμη μου που ασχολεισαι και κουβεντιαζουμε! εχω να σε ρωτησω αρκετα πραματα! ¨), απλα επειδη δουλευω αυριο αν θες τα λεμε αυρο, χαρηκα κι παλυς! καλο βραδυ

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Reggina View Post
    Nasia θα ηθελα να σου πω ξανα μπραβο..δεν ειναι λιγο εδω που εχεις φτασει..χμμ ξέρεις κατι οταν πηγαινα να αγορασω τη δοση μου έβγαινε ενας Απο αυτούς απλα αυτος δεν πουλούσε ειχε μαγαζι εκει..και μου λεγε συχνα πυκνά. . .εεε τι να σε κανω δεν βρεθηκε σωστος σύντροφος μεχρι τωρα..να τον ερωτευτεις και να φυγεις απο εδω ..μπορεις..δεν ανηκεις εδω ..
    Και οντως ο ερωτας κανει πολλα..Να κατσεις διπλα σε αυτο το παλικάρι..καιβαφου εισαι και ερωτευμένη..τι καλύτερο!!!
    Δεν ξερω απο χρηση κοκαινης δεν εχω κανει..αν και μου περασε απτο μυαλο να πιω κοκα μηπως κοψω τη πρεζα..αλλα λεω μετα χαζα...
    Τι λες giorgos panou??
    Που θελω να προσθεσω πως τα ορθογραφικα δεν κανουν καμια αίσθηση μπροστα στην εμπειρία που εχεις να μας προσφέρεις..και μενα μου αρεσει ο τροπος που γράφεις..λες αλήθειες..και γω ντρέπομαι πολυ για το οτι είμαι πρεζακι...φυσικα γιαυτο και το κρυβω απο όλους..και δυο τρεις που ξέρανε...τους εχω πει οτι εκοψα..και εχω καθημερινή επαφη ..πολυ κοντινη..το ανχος που βγαζω καθημερινά..και τα ψέμματα που λέω...Ναι ντροπη ..με κοροιδευω νιωθω
    Δεν ειναι χαζο απο πρακτικης πλευρας! οντως οταν πιεις κοκα λιγο πριν αρχιζουν τα στεριτικα σε βοηθαει να τα ξεπερασεις αρκετα , αλλα δεν ειναι λυση να στεγνωσεις εναν πνηγμενο ριχνωντας τον στην φωτια!!
    Ρεγγινα, οπως τα καταφεραι η φιλη μας η Ναια ετσι μπορεις και εσυ! ναι μεν ειναι αλλο η κοκα ,οντως δεν εχει χαρμανες! αλλα μην ξεχνας οτι το προβλημα δεν ειναι η ουσια καθε αυτου αλλα η εξαρτηση ως μια λαθος συνηθεια του μυαλου μας! διοτις εχουμε μαθει τον εγκεφαλο μας α κανει συγκεκρημενα πραγματα λμβανωντας συγκεκριμενη ουσια!και επειδη η δυναμη της συνηθεας ειναι τεραστια εκει πρεπει να επικεντρωθουμε!! να προσπαθησουμε να αλλαξουμε τις σκεψεις και τις πραξεις μας που ας εχουν γινει δεδομενα! ενω ειναι στην φαντασια μας! Το δυσκολο με την απεξαρτηση ειναι οτι το μυαλο μας γενικ; ρ4ν θελει τις αλλαγες, εχει μαθει να λαμβανει την ηρωινη, το χαλαρωνει, του δινει ευεξια και προπαντως του προσφαιρει πολυ ευκολα ντοπαμινη, σεροτονινη και τελος δεν το κουραζει να παραγει παυσιπονα για τους πονους της ψυχης μας








    11
    Τελικα τι θα καμεις με τον ΟΚΑΝΑ? Ρετσινα, χαιρομαι πολυ που τα λεμε, και θελω να τα πουμε ! αυριο, απλα για σημερα συγχοραμαι, παω για νανι!

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Χρειάζομαι βοήθεια!!
    By Tania96 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 04-07-2017, 11:34
  2. Χρειαζομαι βοηθεια
    By marios_ant in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 20
    Last Post: 27-11-2016, 23:11
  3. Χρειάζομαι βοήθεια!!!
    By Leta22 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 27-09-2016, 01:15
  4. Χρειαζομαι τη βοηθεια σας!
    By elen2000 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 10:07
  5. Μια βοήθεια χρειάζομαι κι εγώ...
    By dodaki in forum Παχυσαρκία
    Replies: 7
    Last Post: 01-08-2008, 10:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •