Χρειαζομαι βοήθεια - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 60 of 60
  1. #46
    Quote Originally Posted by Reggina View Post
    Nasia θα ηθελα να σου πω ξανα μπραβο..δεν ειναι λιγο εδω που εχεις φτασει..χμμ ξέρεις κατι οταν πηγαινα να αγορασω τη δοση μου έβγαινε ενας Απο αυτούς απλα αυτος δεν πουλούσε ειχε μαγαζι εκει..και μου λεγε συχνα πυκνά. . .εεε τι να σε κανω δεν βρεθηκε σωστος σύντροφος μεχρι τωρα..να τον ερωτευτεις και να φυγεις απο εδω ..μπορεις..δεν ανηκεις εδω ..
    Και οντως ο ερωτας κανει πολλα..Να κατσεις διπλα σε αυτο το παλικάρι..καιβαφου εισαι και ερωτευμένη..τι καλύτερο!!!
    Δεν ξερω απο χρηση κοκαινης δεν εχω κανει..αν και μου περασε απτο μυαλο να πιω κοκα μηπως κοψω τη πρεζα..αλλα λεω μετα χαζα...
    Τι λες giorgos panou??
    Που θελω να προσθεσω πως τα ορθογραφικα δεν κανουν καμια αίσθηση μπροστα στην εμπειρία που εχεις να μας προσφέρεις..και μενα μου αρεσει ο τροπος που γράφεις..λες αλήθειες..και γω ντρέπομαι πολυ για το οτι είμαι πρεζακι...φυσικα γιαυτο και το κρυβω απο όλους..και δυο τρεις που ξέρανε...τους εχω πει οτι εκοψα..και εχω καθημερινή επαφη ..πολυ κοντινη..το ανχος που βγαζω καθημερινά..και τα ψέμματα που λέω...Ναι ντροπη ..με κοροιδευω νιωθω
    Είναι σίγουρα λάθος να βρεις την κοκαινη λύση για την ηρωινη γιατί παρόλο που δεν κάνει σωματικά στερητικά είναι εξαιρετικά εθιστική στο μυαλό!!!! Γιατί κι εγώ έτσι την πάτησα έλεγα αφού σιγά την άλλη μέρα πέρα απ την κρεπαλη που αισθανόμουν δεν είχα την ανάγκη να ξαναπιώ όμως αυτό μου έγινε χούι και έφτασα σε σημείο λίγο αργότερα να μελετάω την επόμενη μέρα που θα πιω και μου προκάλεσε μεγάλη ζημιά εσωτερικά ψυχικά στα τελευταία μου με πιάσαν και αυτοκτονικές τάσεις αλλά πολύ έντονες θυμάμαι μια φορά ήμουν σπίτι μου επινα από το απόγευμα μέχρι το μεσημέρι της επόμενης , εξαντλημένη να πίνω μπυρες έβγαινα στο μπαλκόνι με τυφλωνε ο ήλιος και με έπιανε τρομερή κατάθλιψη σκεφτόμουν να φουνταρω αλλά σκεφτόμουν και τους ανθρώπους που με αγαπάνε σκεφτόμουν την μαμά μου .. μέχρι και τώρα μου χει αφήσει κάποια καταθλιπτικά κουσούρια πολλές φορές τρώω κάτι φρικες να αρχίσω να ουρλιάζω και να σπάσω ότι δω μπροστά μου χωρίς λόγο δεν ξέρω γιατί.... όλα αυτά τα απέκτησα μετά από αυτό νωρίτερα ούτε κατά διάνοια τέτοιες σκέψεις ...
    Κανείς δε θα σε βγάλει από την κατάσταση που είσαι τώρα με μαγικό τρόπο από την μια στιγμή στην άλλη σαν ένα πάτημα ενός κουμπιού πρέπει να δυναμωσεις και να φερθείς υπεύθυνα στον εαυτό σου

  2. #47
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Νασια ειλικρινα! δεν με κουραζεις καθολου! απεναντιας χαιρομαι που υπαρχεις στο φορουμ και που μπορουμε να μηλαμε ,να καταλαβαινομαστε, χαιρομαι που σε αγγιζουν τα οσα γραφω, ξερεις πολλες φορες, εδω στο φορουμ απαντα η συνομηλωμε συμφορμητες αλλα μερικες φορες με παρεξηγουν η δεν με καταλαβαινουν, δεν τους κατηγορω εξαλου εγω ειμαι η εξερεση και αυτοι ο κανωνας αρα τι παραπονο να εχω οπως και οτι υπαρχουν ατομα οπου δειχνουν αγαπη και ενδιαφερον! Ξερεις ο κοσμος δυστυχως ειναι οπως τον περιγραφεις τρεχουν ολοι πισω απο τις υλικες αξιες νομιζωντας οτι θα γινουν χαρουμενοι!! μα ειναι τοσο κριμας να περιμενουν να βρουν την χαρα μεσα απο αψυχα αντικειμενα οπου η αξια τους ειναι σε χρημα και καθε γιορτες που εχει εκπτωσεις μπορουν να τις βρουν και μισο τιμης! Απεναντιας η χαρα κρυβεται σε ανεκτιμιτης αξιας πραματα σε αιθηματα που προκαλουντε απο ανθρωπους και μετατρεπωντε σε συναισθηματα σαν εισαι τυχερος να τα δεχεσαι και να τα ανταποδιδεις! Υπαρχουν ομως εκει εξω ανθρωποι με ζεστη καρδια, υπαρχουν αλλα ειναι λιγοι και προσεχουν διοτις ειναι σαν εμας ,ευκολα θρυματιζομαστε και πρεπει να προσεχουμε! ισως αυτο δεν προσεχαμε και "εγινε κοματια η καρδια μας" καπωτες! και σημερα , ψαχνουμε τα κομματακια της απο εδω και εκει!
    Δεν φανταζεσαι ποσο θα ηθελα στην προσταγη σου για να βρω μια κοπελια καλη να ειχα την χαρα τηε ελπιδας! ομως δυστυχως ο Θεος που εστειλε οχι μια αλλα 3 αξιολογες κοπελες -εχω γνωρησει κι αλλες ,αλλα μαλον τις εστειλε ο ΔΑΥΑΛΟς ¨)¨) - μου τις εστειλε που λες, αλλα ειμουν τοσο χαζος!! τοσο λαθος!! οπου ειτε εφηγαν ειτε εφηγα εγω! Εχω τοσο στεναχωρηθει διοτις εχω γνωρησει και γνωριζω αρκετες κοπελες, αλλα δεν εχω ξανα βρει σαν αυτες! και ξερεις τι φοβαμαι? οτι μαλον τοσες ηταν οι ευκεριες ! και κατα καποιους ηταν και πολλες! Καποιοι λενε οτι σε καθε ανδρα η γυναικα ερχετε στην ζωη του καποια στιγμη και στην καταληλη ηλικα το αλλο του μισο! το ειδανικο του ταιρι σε ολα! ερχεται ο ανθρωπος του μαζι με τον ερωτα και γινετε η απολυτη τιξη! φοβαμαι οτι εμενα ηρθε αλλα την εχασα !
    Τις πρωτες μερες που συνηδιτοποιησα τι εχασα ειχα φρικαρει και εψαχνα τροπους να ξανα κερδισω! πλεον και νικωντας τον εγωισμο μου προσπαθω να παρηγορο αυτο τον πονω μου με την αγαπη μου προς αυτες τις κοπελες! σκεφτομενος δλδη οτι ας ειναι χαρουμενη ,ας περναει καλα! κι ας μην χαιρομαι εγω αυτα τα συναισθηματα! εξαλου αυτο δεν ειναι αγαπη?? να ειναι ο /η που αγαπας καλα και μεσα στην υγειες χαρα?
    Μπορει να εχω εμπειρια στα ναρκωτικα, μπορει να εμπλεξα απο τα 17 μου! αλλα ευκολα θα ανταλαζα τηην ζωη μου με ενος εριμητη μοναχου στα δασοι του αγιου Ορος που να μην ειχα δει ανθρωπο για δεκαετιες! Το ασχημο ειναι οτι μολις πριν 1-2 χρονια ουσιαστηκα εμαθα οτι ο λογος που επεσα στις βαριες ουσιες ηταν η καταθλιψη που ειχα απο μικρος! και σαν καταθλιπτικος τους πονους της ψυχης τους επουλωνα με το "παυσιπονο" της ψυχης την ηρωινη!
    Νασια ειναι τιμη μου που ασχολεισαι και κουβεντιαζουμε! εχω να σε ρωτησω αρκετα πραματα! ¨), απλα επειδη δουλευω αυριο αν θες τα λεμε αυρο, χαρηκα κι παλυς! καλο βραδυ
    Μην είσαι απαιδιοδοξος , ποτέ δεν ξέρεις σε αυτή τη ζωή τι μπορεί να συμβεί .. που θα την γνωρίσεις και με πιο τρόπο... ότι έγινε έγινε και αστα στο παρελθόν όπου ανήκουν , αν στεναχωριέσαι και κατηγορείς τον εαυτό σου μονίμως είναι σαν να ασχολείσαι μονο με το παρελθόν απορρίπτοντας το μέλλον σου .. η ζωή είναι μονίμως αποφάσεις κάθε μέρα παίρνουνε αποφάσεις .. πρώτου πάρεις μια απόφαση θα σκέφτεσαι τις συνέπειες της πράξης σου για το μέλλον σου.. να αισθάνεσαι τουλάχιστον ότι έχεις εσυ τον έλεγχο οποία κι αν είναι αυτή...... κι όλα σιγά σιγά θα έρθουν ... είσαι νέος ακόμα 38 χρόνων δεν σε πήραν τα χρόνια .. αυτό για τον ερημίτη που λες μια φορά το είχα πει κι εγώ αν και δεν είμαι της θρησκείας ήθελα να κλειστώ σε ένα μοναστήρι να μην βλέπω άνθρωπο και πειρασμούς άλλο γύρω μου ...
    Σε καταλαβαίνω ότι βρήκες εκεί να πνίξεις τον πόνο σου, ομως δεν στον λύνει κοιτα το μέλλον σου δεν είσαι μεγάλος μπορείς όλα να τα σώσεις
    Και εγώ χαίρομαι πολύ που κουβεντιάζουμε , γιατί μου κάνει και εμένα καλό (αυτά που λέω τα λέω να τα ακούω κι εγώ) δεν έκανα ούτε κάνω τέτοιες κουβέντες έξω ντρέπομαι έχω μάθει να κλείνομαι στο καβούκι μου με ολα αυτά που έχω δει ... όποτε θέλεις στείλε μου

  3. #48
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    28
    Καλησπέρα και στους δυο..
    Νασια μου σε ευχαριστώ καταρχην εμπεδωσα και δουλευω με καποια λογια σου.. θα συμφωνήσω περιμένω το μαγικό κουμπί..δεν εχω χαμπαριασει μαλλον ακομα οτι πρεπει να βασανιστο..ακριβως εύκολο το ειχα στο μυαλό μου. .εδω και πολυ καιρό μέχρι να καταλάβω τι εχει γινει μεσα μου..έλπιζα και πίστευα πως θα περασουνε τα σωματικά και τσουπ τελείωσε..και ετσι την πατούσα και ξανά υποτροπή..
    Εχω φτάσει σε άσχημο σημείο ψυχολογικά πια..Μου τη βαραει που ζω καταρχήν αλλα οπως είπες..οι άλλοι τι μου φταίνε..και χάσανε και ενα παιδι οι γονείς μου..Τον αδελφο μου στα 20. .
    Εχω φτάσει και δεν ξερω ακριβώς γιατί..να φωναζω δυνατα μαμα..με τρομάζουν οι σκεψεις μου και μου βγαινει αυτο το μαμα..Στο να βγω εξω..δε το συζητώ. .με το ζορι και για να μη θυμωσει ο άλλος θα το κανω ενω πριν τη χρηση ημουν τόσο να τόσο κοινωνική..πιστεύω όμως οπως λέει και ο φίλος μας
    Ο giorgos panou ειχα απο μικρη κατάθλιψη και γιαυτό εψαχνα εξαρτήσεις..ακομα και με ανθρώπους το κανω..αλλα ναι κοιτώντας πισω τη ζωη μόύ με αυτα που πέρασα νιωθω οτι απο μικρη εψαχνα καπως να καλύψω τη καταθλιψη..
    Γιαυτό εχω κουμπώσει τοσο με την ηρωινη. .το μυαλο λεει μακριά..οτι κανω το κανω μονη χωρις παρεα στα κρυφά..αλλα μονο αυτο με κρατάει καπως ήρεμη..
    Αν και ποια ακόμα και κανωντας χρηση ειμαι χάλια ψυχογικα και φωναζω μαμα..αλλα ισως επειδή ολη μερα τρώγομαι πως θα φυγω απτη χρήση..
    GIORGOS PANOU ΦΙΛΕ μου ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΛΕΣ αυτο φυσικα και εισαι πολύ νέος..και σίγουρα είσαι καλος άνθρωπος..θα βρεθεί αυτό που θα σε συγγινησει για να γινεται ενα..και τότε θα γίνεις ακομα πιο καλος άνθρωπος και πιο δυνατός..
    Σας ευχαριστώ και τους δυο..νιώθω όμορφα γιατι ετσι δεν μπορω να μιλησω σε κανέναν ..
    Τη τρίτη το πρωι εχω ραντεβου στον οκανα..αντε να δούμε τι θα δούμε παλι..

  4. #49
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Nasia,καλησπερα! Ευχομαι να σε βοηθησει το φορουμ με το να μπορεις να εξωτερηκευεις οτι σε βασανιζει! ,ξερεις ,το καλο με το φορουμ -αυτο που ενιωσα εγω στις αρχες, αυτο που μου προσφερε - εχει λοιπον το πλεωνεκτιμα οτι μπορεις να εκφραζεσαι χωρις δυσταγμους! μπορεις να γραφεις την ληθεια ωμη χωρις ντροπη! οπως θα ενιωθες εαν επρεπε να πεις τα ιδια σε καποιον ανθρωπο αντικρει σου, εμενα αυτο με βοηθησαι παρα πολυ! διοτις μια ζωη εκαμε δυπροσωπη ζωη! μια ζωη ελεγα οχι αυτα που ηθελα να πω, αλλα αυτα που επρεπε ο αλλος να ακουσει! μια ζωη ψεματα ωστε να μην με παρουν χαμπαρι!! ενω εδω μπορεις να πεις τα παντα!!
    Θα υπαρξουν αρκετα παιδια που θα προστρεξουν να σου γραψουν λογια συμπαραστασης, θα υπαρξουν ομως και οι αλλοι οπου μπορει να σε κραξουν! μην μασας ομως!!
    Μπορουμε να ανταλλαξουμε και προσωπικα μηνυματα οπου τα βλεπουν μονο ο αποστολεας και ο παραλυπτης, ομως αυτο πρεπει να συμπληρωσεις καποιον αριθμο δημοσιων μηνυματων!
    Να σε ρωτησω κατις? δουλευεις εσυ? και επισης εχεις βγαλει καποια σχολη?

  5. #50
    Quote Originally Posted by Reggina View Post
    Καλησπέρα και στους δυο..
    Νασια μου σε ευχαριστώ καταρχην εμπεδωσα και δουλευω με καποια λογια σου.. θα συμφωνήσω περιμένω το μαγικό κουμπί..δεν εχω χαμπαριασει μαλλον ακομα οτι πρεπει να βασανιστο..ακριβως εύκολο το ειχα στο μυαλό μου. .εδω και πολυ καιρό μέχρι να καταλάβω τι εχει γινει μεσα μου..έλπιζα και πίστευα πως θα περασουνε τα σωματικά και τσουπ τελείωσε..και ετσι την πατούσα και ξανά υποτροπή..
    Εχω φτάσει σε άσχημο σημείο ψυχολογικά πια..Μου τη βαραει που ζω καταρχήν αλλα οπως είπες..οι άλλοι τι μου φταίνε..και χάσανε και ενα παιδι οι γονείς μου..Τον αδελφο μου στα 20. .
    Εχω φτάσει και δεν ξερω ακριβώς γιατί..να φωναζω δυνατα μαμα..με τρομάζουν οι σκεψεις μου και μου βγαινει αυτο το μαμα..Στο να βγω εξω..δε το συζητώ. .με το ζορι και για να μη θυμωσει ο άλλος θα το κανω ενω πριν τη χρηση ημουν τόσο να τόσο κοινωνική..πιστεύω όμως οπως λέει και ο φίλος μας
    Ο giorgos panou ειχα απο μικρη κατάθλιψη και γιαυτό εψαχνα εξαρτήσεις..ακομα και με ανθρώπους το κανω..αλλα ναι κοιτώντας πισω τη ζωη μόύ με αυτα που πέρασα νιωθω οτι απο μικρη εψαχνα καπως να καλύψω τη καταθλιψη..
    Γιαυτό εχω κουμπώσει τοσο με την ηρωινη. .το μυαλο λεει μακριά..οτι κανω το κανω μονη χωρις παρεα στα κρυφά..αλλα μονο αυτο με κρατάει καπως ήρεμη..
    Αν και ποια ακόμα και κανωντας χρηση ειμαι χάλια ψυχογικα και φωναζω μαμα..αλλα ισως επειδή ολη μερα τρώγομαι πως θα φυγω απτη χρήση..
    GIORGOS PANOU ΦΙΛΕ μου ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΛΕΣ αυτο φυσικα και εισαι πολύ νέος..και σίγουρα είσαι καλος άνθρωπος..θα βρεθεί αυτό που θα σε συγγινησει για να γινεται ενα..και τότε θα γίνεις ακομα πιο καλος άνθρωπος και πιο δυνατός..
    Σας ευχαριστώ και τους δυο..νιώθω όμορφα γιατι ετσι δεν μπορω να μιλησω σε κανέναν ..
    Τη τρίτη το πρωι εχω ραντεβου στον οκανα..αντε να δούμε τι θα δούμε παλι..
    Λυπάμαι για την απώλεια που είχατε στην οικογένεια σας , όμως είναι πολύ κρίμα για αυτούς που σε αγαπάνε να σε βλέπουν έτσι .κι ας μην ξέρουν σε βλέπουν ότι δεν είσαι καλά .. μην σκέφτεσαι εγωιστικά σκέψου και εκείνους ..και όπως λες έχουν χάσει ήδη ένα παιδί μην τους το κανείς αυτό... θα φύγουν με μεγάλο καημό από αυτή τη ζωή ....
    που θα πας στο προγραμμα αυτό είναι το πρώτο σου βήμα για να ξεμπλέξει όμως να έχεις την θέληση να το κανείς θα περάσεις δύσκολα πρέπει να προετοιμαστείς πολύ καλά για αυτό ...

  6. #51
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Nasia,καλησπερα! Ευχομαι να σε βοηθησει το φορουμ με το να μπορεις να εξωτερηκευεις οτι σε βασανιζει! ,ξερεις ,το καλο με το φορουμ -αυτο που ενιωσα εγω στις αρχες, αυτο που μου προσφερε - εχει λοιπον το πλεωνεκτιμα οτι μπορεις να εκφραζεσαι χωρις δυσταγμους! μπορεις να γραφεις την ληθεια ωμη χωρις ντροπη! οπως θα ενιωθες εαν επρεπε να πεις τα ιδια σε καποιον ανθρωπο αντικρει σου, εμενα αυτο με βοηθησαι παρα πολυ! διοτις μια ζωη εκαμε δυπροσωπη ζωη! μια ζωη ελεγα οχι αυτα που ηθελα να πω, αλλα αυτα που επρεπε ο αλλος να ακουσει! μια ζωη ψεματα ωστε να μην με παρουν χαμπαρι!! ενω εδω μπορεις να πεις τα παντα!!
    Θα υπαρξουν αρκετα παιδια που θα προστρεξουν να σου γραψουν λογια συμπαραστασης, θα υπαρξουν ομως και οι αλλοι οπου μπορει να σε κραξουν! μην μασας ομως!!
    Μπορουμε να ανταλλαξουμε και προσωπικα μηνυματα οπου τα βλεπουν μονο ο αποστολεας και ο παραλυπτης, ομως αυτο πρεπει να συμπληρωσεις καποιον αριθμο δημοσιων μηνυματων!
    Να σε ρωτησω κατις? δουλευεις εσυ? και επισης εχεις βγαλει καποια σχολη?
    Για να είμαι ειλικρινής δεν θέλω να δίνω και πληροφορίες έντονες για την ζωή μου που θα ήθελα να γράψω γιατι φοβάμαι μην πέσει πάνω του κανας γνωστός μου και καταλάβει ότι είμαι εγώ ... γιατί έχω δώσει ήδη κάποιες πληροφορίες που ίσως με καταλάβουν και αυτό με κολλάει με το δημόσιο φόρουμ..ναι είχα ένα χαζοπτυχιο στα 18 μου από επαλ βοηθός μικροβιολόγου και προσπαθώντας να μαζέψω τα αμάζευτα αποφάσισα να πιάσω αυτό, κάνω την πρακτική μου σε ένα δημόσιο νοσοκομείο στο μικροβιολογικό ως βοηθός μικροβιολόγου στο οποίο τελειώνω σε λίγο καιρό 2 μήνες μου έμειναν έχω διανύσει τους 7.. και θα ανεβεί ο βαθμός του θα πάει ένα επίπεδο κάτω από ΤΕΗ .. και με μια μικρή αμοιβή φυσικά ..εμπαινα κάθε μέρα στο Ίντερνετ να δω αν με δέχτηκαν γιατί το όριο ήταν να είσαι 24 κι αν ειχεσ μόρια καλό βαθμό απολυτηρίου δλδ μπορεί και να σε δεχόντουσαν γιατί εγώ ήμουν 25 όταν έκανα την αίτηση και εμένα με πήραν .. το είδα σαν λύτρωση , η σχέση μου , αυτό το προγραμμα του ΕΣΠΑ που υπάρχει 2 χρόνια τώρα .. και χάρηκα .. αν τις πέταγα αυτεσ τις ευκαιρίες τώρα δεν θα ήμουν έτσι ....τουλάχιστον ήταν το πρώτο βήμα εφυγα από τους χώρους εστίασης που δούλευα που δεν είχαν μέλλον.. τώρα περνάω δύσκολα ζορίζομαι λίγο λόγω αμοιβής και λόγω απόστασης του νοςοκομειου αλλά νιώθω ότι στρώνω την ζωή μου .. βάζω στόχους που τόσα χρόνια δεν έβαζα ..

  7. #52
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Reggina View Post
    Καλησπέρα και στους δυο..
    Νασια μου σε ευχαριστώ καταρχην εμπεδωσα και δουλευω με καποια λογια σου.. θα συμφωνήσω περιμένω το μαγικό κουμπί..δεν εχω χαμπαριασει μαλλον ακομα οτι πρεπει να βασανιστο..ακριβως εύκολο το ειχα στο μυαλό μου. .εδω και πολυ καιρό μέχρι να καταλάβω τι εχει γινει μεσα μου..έλπιζα και πίστευα πως θα περασουνε τα σωματικά και τσουπ τελείωσε..και ετσι την πατούσα και ξανά υποτροπή..
    Εχω φτάσει σε άσχημο σημείο ψυχολογικά πια..Μου τη βαραει που ζω καταρχήν αλλα οπως είπες..οι άλλοι τι μου φταίνε..και χάσανε και ενα παιδι οι γονείς μου..Τον αδελφο μου στα 20. .
    Εχω φτάσει και δεν ξερω ακριβώς γιατί..να φωναζω δυνατα μαμα..με τρομάζουν οι σκεψεις μου και μου βγαινει αυτο το μαμα..Στο να βγω εξω..δε το συζητώ. .με το ζορι και για να μη θυμωσει ο άλλος θα το κανω ενω πριν τη χρηση ημουν τόσο να τόσο κοινωνική..πιστεύω όμως οπως λέει και ο φίλος μας
    Ο giorgos panou ειχα απο μικρη κατάθλιψη και γιαυτό εψαχνα εξαρτήσεις..ακομα και με ανθρώπους το κανω..αλλα ναι κοιτώντας πισω τη ζωη μόύ με αυτα που πέρασα νιωθω οτι απο μικρη εψαχνα καπως να καλύψω τη καταθλιψη..
    Γιαυτό εχω κουμπώσει τοσο με την ηρωινη. .το μυαλο λεει μακριά..οτι κανω το κανω μονη χωρις παρεα στα κρυφά..αλλα μονο αυτο με κρατάει καπως ήρεμη..
    Αν και ποια ακόμα και κανωντας χρηση ειμαι χάλια ψυχογικα και φωναζω μαμα..αλλα ισως επειδή ολη μερα τρώγομαι πως θα φυγω απτη χρήση..
    GIORGOS PANOU ΦΙΛΕ μου ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΛΕΣ αυτο φυσικα και εισαι πολύ νέος..και σίγουρα είσαι καλος άνθρωπος..θα βρεθεί αυτό που θα σε συγγινησει για να γινεται ενα..και τότε θα γίνεις ακομα πιο καλος άνθρωπος και πιο δυνατός..
    Σας ευχαριστώ και τους δυο..νιώθω όμορφα γιατι ετσι δεν μπορω να μιλησω σε κανέναν ..
    Τη τρίτη το πρωι εχω ραντεβου στον οκανα..αντε να δούμε τι θα δούμε παλι..
    Συμφομητησα μου, ειδες οτι υπαρχουν εκει εξω ανθρωποι οπου περναν τα ιδια με εσενα? Αληθεια ,αυτο που λες για την καταθλιψη το εχεις ψαξει?
    Ayto poy soy symbainei me thn kraygh " mama" γινετε σαν να υπνοβατεις καπως? ε? εχεις παει σε ψυχολογο για αυτο?
    Ειναι μεγαλη η πικρα ν χανεις αδελφο φανταζομαι , ποσο μαλον παιδι οπως οι γονεις σου!! Κι μονο για τους γονεις σου βρε Ρεγγινα αξιζει να καμεις μια δυνατη προσπαθεια! Απο την αλλη ομως καλο θα ειναι - οπως λεει και η Νασια και εσυ, καλο θα ειναι να τη κανεις σαν θα εισαι αποφασισμενη διοτις και πιο πολλες πηθανοτητες θα εχει αλλα και αν απτυχεις θα σε παρει απο κατω! οπως και σε εμενα , ενιωθα παρα πολυ ανηκανος και λουσερ οταν δεν τα καταφερνα

  8. #53
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    28
    Nasia θελω να σου πω πως ειμαστε ακριβως στην ιδια φάση απλα εγω ειμαι στο τομεα της Νοσηλευτικής..και γω βρίσκομαι σε νοσοκομείο τωρα και κανω τη πρακτική..που ειχα παρατήσει πριν πολλα.χρόνια..τοτε που χάθηκε ο αδερφος μου...
    ΝΑΙ δε θελω με τπτ να τους απογοητεύσω να τους πονέσω..αυτη τη φορα χαρη σε εσάς θα ξεκινησω πιο αποφασισμένη και θα σφιξω τα δόντια παραπάνω..giorgo στην ουσία δε το χω ψάξει περι κατάθλιψης..με τη ψυχολόγο που τις λέω διάφορα ακομα και αυτό με τη μαμά αλλά και τις ειπα αυτό μήπως η πρεζα καλυβει την κατάθλιψη ? Λέει αμα δε μεινω μακριά απτη χρήση και απτο χόρτο δε συζητάει τπτ

  9. #54
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Nasia , αν κι μου φαινεται πολυ σπανιο να μας καταλαβουν, μεσα σε τοσα εκατομυρια ¨) , φοβαμαι οτι εχεις δικιο διοτις συνηθωςς αυτους που δεν θελεις να πετυχεις ,πετυχαινεις στο δρομο! αρα το ιδιο και εδω μεσα.Ξες εγω πολλες φορες ξεχνιεμαι ρε γαμωτο μου και γραφω,γραφω "φωτογραφικα" πραματα μερικες φορες και ειναι βλακεια μου!
    Η ζωη μας τελικα οσο εχει ατυχες στιγμες εχει και καποιες ευκεριες! το προβλημα ειναι οτι οταν ερχοντε οι ευκεριες δεν ειναι ευκολο να καταλαβουμε εκ των προτερων εαν αξιζει η οχι.Για αυτο πολλες φορες θα εχετε παρατηρησει κατι που νομιζουμαι οτι ειναι ευκερια να μην ειναι και το αντιθετο.
    Νασια, νομιζω οτι εσυ στην ζωη σου εχεις αρπαξει με εξυπνο τροπο τις οποιες ευκεριε εχουν ερθει ,ταυτοχρονα παρατηρω οτι εισαι ταπινο κοριτσι ,δεν θελεις και μεχρι τωρα δεν εχω διαβασει πουθενα να γραφεις επενετικα λογια για τον εαυτο σου, ακομα και αυτα που ειναι ξεκαθρο οτι ηταν απο δικη σου καθε αυτου μαγκια εσυ αποφευγεις να το αναφερεις ! Ειναι πολυ ομορφο χαρακτηριστικο αυτο και πλεο δυσκολα το συναντας ειδικα σε γυναικες ,μπραβο σου απο την μια αλλα αποτην αλλη νομιζω οτι πρεπει να αναφερεις η εστω να γνωριζεις οτι ειαι η δικη σου η "μαγκια" που εχει αλλαξει προς το καλητερο τα πραματα στη ζωη σου.

  10. #55
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Nasia , αν κι μου φαινεται πολυ σπανιο να μας καταλαβουν, μεσα σε τοσα εκατομυρια ¨) , φοβαμαι οτι εχεις δικιο διοτις συνηθωςς αυτους που δεν θελεις να πετυχεις ,πετυχαινεις στο δρομο! αρα το ιδιο και εδω μεσα.Ξες εγω πολλες φορες ξεχνιεμαι ρε γαμωτο μου και γραφω,γραφω "φωτογραφικα" πραματα μερικες φορες και ειναι βλακεια μου!
    Η ζωη μας τελικα οσο εχει ατυχες στιγμες εχει και καποιες ευκεριες! το προβλημα ειναι οτι οταν ερχοντε οι ευκεριες δεν ειναι ευκολο να καταλαβουμε εκ των προτερων εαν αξιζει η οχι.Για αυτο πολλες φορες θα εχετε παρατηρησει κατι που νομιζουμαι οτι ειναι ευκερια να μην ειναι και το αντιθετο.
    Νασια, νομιζω οτι εσυ στην ζωη σου εχεις αρπαξει με εξυπνο τροπο τις οποιες ευκεριε εχουν ερθει ,ταυτοχρονα παρατηρω οτι εισαι ταπινο κοριτσι ,δεν θελεις και μεχρι τωρα δεν εχω διαβασει πουθενα να γραφεις επενετικα λογια για τον εαυτο σου, ακομα και αυτα που ειναι ξεκαθρο οτι ηταν απο δικη σου καθε αυτου μαγκια εσυ αποφευγεις να το αναφερεις ! Ειναι πολυ ομορφο χαρακτηριστικο αυτο και πλεο δυσκολα το συναντας ειδικα σε γυναικες ,μπραβο σου απο την μια αλλα αποτην αλλη νομιζω οτι πρεπει να αναφερεις η εστω να γνωριζεις οτι ειαι η δικη σου η "μαγκια" που εχει αλλαξει προς το καλητερο τα πραματα στη ζωη σου.
    Σε ευχαριστώ για τα λόγια σου με κάνουν να νιώθω όμορφα ! Απλά παρότι δεν βρισκόμουν πολλά χρόνια στην χρήση σε σύγκριση με άλλους ανθρώπους το ένιωθα ότι ήμουν στο χείλος του γκρεμού πλέον , ήθελα να βγω από αυτήν την κατάσταση και δεν ήθελα όμως ήμουν πολύ μπερδεμένη με τον εαυτό μου .. ήμουν μονίμως στην δικαιολογία .. και κάθε φορά που επινα τα τελευταία χρόνια είχα απίστευτες τύψεις στα ξενερωματα ότι πάλι σκατα τα έκανα , δεν το έκανα με καμία συνείδηση δεν το έκανα καν για διασκέδαση το έκανα γιατί δεν άντεχα χωρίς αυτό δεν μπορούσα να επικοινωνήσω χωρις αυτο δεν μπορούσα να κάτσω σπίτι μου να δω μια ταινία να χαλαρώσω .. είχα απορρίψει όλους μου τους φίλους που δεν είχαν σχέση με αυτά γιατί δεν έβρισκα κανένα κοινό πλέον με εκείνους .. με παράτησα στο έλεος .. δεν μπορούσα να διανοηθώ να πάω διακοπές χωρίς να έχω ψωνίσει .. έλεγα πως θα την βγάλω έτσι ... μου άρεσε πολύ η διαύγεια που μου προκαλούσε στο μυαλό οι σκέψεις μου .... εμπαινα βαθιά μέσα στο μυαλό μου και μάλιστα έγραφα και αποθεφγματα έβγαζα πορίσματα μόνη μου για την ζωή και τον εαυτό μου και όταν ξενερωνα έλεγα μαλακα τι κάθομαι και κάνω πάλι ... αν μετά από αυτό που ήρθε στη ζωή μου το έκανα πέρα ε τότε εντάξει ήταν μονόδρομος για το πια θα ήταν η κατάληξη μου ... για αυτό το πάλεψα και πέρασα πολύ δύσκολα έκλαιγα μόνη μου και η ψυχική μου κατάσταση δεν ήταν στα καλύτερα της .. όμως μην νομίζεις ότι το έχω ξεπεράσει ακόμα... φοβάμαι σε καμία στραβή μην αρχίσω τα ίδια δεν αισθάνομαι δλδ δυνατή απλά τωρα έχω να λογοδοτησω και εγω όταν είμαι με κάποιον θελω να τον κοιτάω στα μάτια ..εγώ γενικότερα είμαι επηρεπης εθιζομαι εύκολα ότι κάνω πέφτω με τα μούτρα είναι στον χαρακτήρα αυτό .

  11. #56
    Έχω δει ανθρώπους που μπαίνουν και βγαίνουν από καταστάσεις εγώ ούτε το τσιγάρο δεν μπορώ να κόψω ... άμα πάω στο καζίνο δεν θα παίξω ένα ποσό θα τα παίξω όλα μέχρι να χάσω .. και τώρα την βγάζω στο σπίτι με κρασί ... υπάρχει πάντα στο ψυγείο μου κι άμα δεν έχω τρελαίνομαι μπορεί να βγω στις 3 το πρωί έστω για να πιω ένα ποτήρι να ηρεμήσω ..

  12. #57
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    28
    Nasia μπράβο εχεις φτασει σε ενα καλο σημείο. ...ποτε μα ποτε και για κανενα μα κανέναν λογο εύχομαι να μην ξαναβρεθεις σε παράλληλο δρόμο με ουσίες...
    Και μενα αυτο με δυσκολεύει και υποτροπιαζω παλι..δεν εχω ορεξη για τίποτα ουτε για να μιλησω..ποσο δε να σταθω στη δουλεια...
    Οχι όχι Giorgo το φωνάζω πολυ συχνα πια ακόμα και οταν και οδηγω..Μόλις ζοριστω η με σκεψεις η με σωματικό πονο ...το φωναζω οπου βρεθώ....πιο παλαιά το φώναζα με σωματικα ζόρια..ετσι ξεκινησε δλδ σε χαρμανες...τωρα...προσπαθω να μην με ακούνε..
    Εφτασα να οδηγω και να γραφω η να διαβαζω άρθρα δεν ήξερα γιατι το κάνω ενω η λογικη λέει μη το κάνεις..τι μου φταινε οι άλλοι..αλλα και αυτο το κανω για να μην σκέφτομαι προφανως..
    Δεν ξερω αν φύγουνε ολα αυτα οταν καταφέρω να διακοψω τη χρήση? ??Ελπίζω δλδ

  13. #58
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Νασια πρεπει να εχεις πολυ αδικηθει απο τους ανθρωπους ε? γενικα μηλαω! αληθεια ,-εαν θες απαντας - με την οικογενεια σου οι σχεσεις σας απο μικρουλα ,εως και σημερα , εηταν και ειναι καλες? τυπικες? η ασχημες? Ξερεις για τα κορητσια λενε οτι ο μπαμπας τους εως ,γυρο στα 13 τους ειναι σαν τον "βασηλια" ειναι το καλητερο αρσενικο που μπορει ξα ζει γυρο τος! μαλιστα υποσηνηδιτα τα κορητσια αυτα κανουν σχεσεις με αγορια που εχουν οσο το δυνατον περισσοτερες ομοιοτητες με τον πατερα τους. Απο εξωτερικη εμφανιση μεχρι και τον τροπο οπου περπαταν.Ομως οταν ο πατερας ειναι "τερας" για τα κοριτσακια τωτες το θεμα μπερδευει παρα πολυ! υπαρχουν δυο περηπτωσεις η μια να μησησουν αυτον τον ανδρα , να συχαθουν τα παντα πανω του! απο το χρωμα των μαλλιων του και τον τροπο ομιλιας του εως και την μαρκα του αμαξιουτου. Υπαρχει και η αλλη περιπτωση , να ταυτηστουν με τον πατερα τους κα μεσα απο το υποσηνιδητο τους να ψαχνουν ανδρες σαν αυτον. Αυτο γινετε συμφωνα με την ψυχειατρικη λογο του οτι οι οικογενεις οπου τα παιδια τυος ζουν μια κολαση απο τα κτηνοι γονεις τους μενουν απομονομενοι απο την κοινωνια ,μπορει να μενουν κεντρικα αλλα δεν εχουν φιλους , δεν βγαινουν στις πλατειες οπως τα αλλα παιδακια .Αυτο λοιπον εχει ως επηπτωσεις να μην εχουν την εικονα αλλων γονιων ωστε να μπορεσουν να συκρηνουν , ωστε να δουν πως ειναι ενας κανωνηκος πατερας. Αυτο δικαιωλογει το οτι δεν καταγκελωντε ευκολα . Ειναι τρομακτικο να υπαρχουν κοριτσια οπου βιαζωταν απο τους πατεραδες τους και παρολααυτο συνεχιζουν α τους θεωρουν σωστους γονεις! παραλογο μεν, αλλα οταν μεγαλωνουν με αυτους γυρο τους .,οταν δεν ξερουν κατις αλλο . Οι ανθρωποι οταν γενιουντε ειναι "μια λευκη σελιδα" , δεν ξερουν τι ειναι το σωστο το ,τι σημαινει το ηθικο κι αλλα.
    Οι παραπανω κοπελιες οταν μεγαλωσουν και βγουν στην κοινωνια και δουν πως ειναι το φυσιολογηκο θα φρικαρουν. Π

  14. #59
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Νασια πρεπει να εχεις πολυ αδικηθει απο τους ανθρωπους ε? γενικα μηλαω! αληθεια ,-εαν θες απαντας - με την οικογενεια σου οι σχεσεις σας απο μικρουλα ,εως και σημερα , εηταν και ειναι καλες? τυπικες? η ασχημες? Ξερεις για τα κορητσια λενε οτι ο μπαμπας τους εως ,γυρο στα 13 τους ειναι σαν τον "βασηλια" ειναι το καλητερο αρσενικο που μπορει ξα ζει γυρο τος! μαλιστα υποσηνηδιτα τα κορητσια αυτα κανουν σχεσεις με αγορια που εχουν οσο το δυνατον περισσοτερες ομοιοτητες με τον πατερα τους. Απο εξωτερικη εμφανιση μεχρι και τον τροπο οπου περπαταν.Ομως οταν ο πατερας ειναι "τερας" για τα κοριτσακια τωτες το θεμα μπερδευει παρα πολυ! υπαρχουν δυο περηπτωσεις η μια να μησησουν αυτον τον ανδρα , να συχαθουν τα παντα πανω του! απο το χρωμα των μαλλιων του και τον τροπο ομιλιας του εως και την μαρκα του αμαξιουτου. Υπαρχει και η αλλη περιπτωση , να ταυτηστουν με τον πατερα τους κα μεσα απο το υποσηνιδητο τους να ψαχνουν ανδρες σαν αυτον. Αυτο γινετε συμφωνα με την ψυχειατρικη λογο του οτι οι οικογενεις οπου τα παιδια τυος ζουν μια κολαση απο τα κτηνοι γονεις τους μενουν απομονομενοι απο την κοινωνια ,μπορει να μενουν κεντρικα αλλα δεν εχουν φιλους , δεν βγαινουν στις πλατειες οπως τα αλλα παιδακια .Αυτο λοιπον εχει ως επηπτωσεις να μην εχουν την εικονα αλλων γονιων ωστε να μπορεσουν να συκρηνουν , ωστε να δουν πως ειναι ενας κανωνηκος πατερας. Αυτο δικαιωλογει το οτι δεν καταγκελωντε ευκολα . Ειναι τρομακτικο να υπαρχουν κοριτσια οπου βιαζωταν απο τους πατεραδες τους και παρολααυτο συνεχιζουν α τους θεωρουν σωστους γονεις! παραλογο μεν, αλλα οταν μεγαλωνουν με αυτους γυρο τους .,οταν δεν ξερουν κατις αλλο . Οι ανθρωποι οταν γενιουντε ειναι "μια λευκη σελιδα" , δεν ξερουν τι ειναι το σωστο το ,τι σημαινει το ηθικο κι αλλα.
    Οι παραπανω κοπελιες οταν μεγαλωσουν και βγουν στην κοινωνια και δουν πως ειναι το φυσιολογηκο θα φρικαρουν. Π
    Η αλήθεια είναι ότι έχω βαρεθεί να ακούω παράπονα ... μέχρι μια ηλικία δεν μίλαγα λέξη δεν έβγαζα .... δεν τα σκεφτόμουν καν τα οικογενειακά ... όμως όσο μεγάλωνα άρχισα να αντιδράω και όχι λεκτικά .. υπόγεια αντιδρούσα και κατά του εαυτού μου άρχισα να μου κάνω κακό δλδ.. η μαμά μου ήταν υπέροχη όμως με έκανε στα 22 της η ίδια ήταν χωρίς οικογένεια σε ίδρυμα μεγάλωσε και η παιδεία της δεν ήταν και η καλύτερη ( τώρα όλα αυτά τα έχω σκεφτεί μόνη μου και έχω βγάλει διάγνωση) με μεγάλωσε πολύ σκληρά δλδ στα νεύρα που είχε με αγνοούσε του στυλ δεν ασχολιόταν μαζί μου όταν ήμουν παιδί .. με τιμωρούσε και με κατηγορούσε ποτέ λεκτικά όμως έμπρακτα ότι της κατέστρεψα την ζωή εγώ και ο μεγαλύτερος αδελφός μου και σε οποίο πρόβλημα είχε ξέσπαγε στα παιδια της ..ο πατέρας μου τέρας δεν είναι όμως είναι παρτάκιας.. την μαμά μου την αγαπάω .. και δεν της κρατάω κακιά γιατί ήταν μικρή και μόνη .. εδώ εγώ που είμαι 26 χωρίς παιδιά και έχω τους γονεισ μου ζορίζομαι ..την καταλαβαίνω ... τον άλλον όμως δεν το δικαιολογώ .. για να καταλάβεις ποσό ηλίθιος είναι τόσα χρόνια διατροφή δεν της έδινε της μαμά μου και αυτή αναγκάστηκε να κάνει δυο δουλειές εκείνος τα έτρωγε στις γκόμενες και ήταν επίσης αλκοολικός .. όταν μεγάλωσα με βλέπανε οι φίλοι του και ξεροσταλιαζανε οι ξεφτίλες .. και για να δείχνεται με έπαιρνε τηλ να έρθει εκεί που ήμουν για ποτό και να καυχιέται η κόρη μου και η κόρη μου...σε εμένα έμοιασε σε και χίλια δυο .. ωστόσο γνώριζε για την κόκα και αντί να το κρύψει ... το κουτσομπολευε σε ένα φίλο του με αποτέλεσμα να μου στέλνει μηνύματα στο fb να πιούμε μαζί ... και φυσικά έλεγα ότι είχα κόψει ... για να καταλάβεις ... Την μαμά μου την λατρεύω και ας ήμαστε πολλές φορές στα μαχαίρια .. πέρασε και ένα ψυχιατρικό πρόβλημα που την κλείσανε όταν ήμουν 15 χρόνων και που ακόμα την έχει με χάπια και καταλαβαίνεις ... μιλάμε κάθε μέρα μπορεί να με θεωρήσεις και μαμακια .. Μια περίληψη είναι ... βέβαια υπάρχουν πολύ πολύ πολύ χειρότερα .. και για αυτό δεν έχω παράπονο .. όσο για τους ανθρώπους ως μεγάλη έφταιγα εγώ όχι εκείνοι ...

  15. #60
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    αχ βρε Νασια! τι εχεις περασει ! φανταζομαι οτι θα γνωριζεις καλητερα απο ολους μας το ποσο σημαντικο ρολο επεξαν τα παιδικα και εφηβικα σου βιωματα στα οποια προβληματα ειχες μετεπειτα, τα νευρα που σε πιανουν μερικες φορες και θελεις να τα σπασεις ολα ειναι ενα απο αυτα! και φυσηκα τα προβληματα σου με την κοκα. Απο την αλλη ομως δεν μπορω να μην θαυμασω τον αγωνα που εδηνες τοσα χρονια μεσα στην ψυχουλα σου ,τον αγωνα αναμεσα στο να γινεις και εσυ ετσι ,οπου ειναι η ευκολη λυση και ειναι κι αυτο που εβλεπες τοσα χρονια! απεναντι ομως στην ψυχουλα σου οπου χωρις να εχει βιωσει την γωνικη τρυμεροτητα και αγαπη παρολα αυτα την εχεις μεσα σου!! και μπορεις και την προσφερεις στους ανθρωπους !! αυτο ειναι κατις υπεροχο !! δειχνει το μεγαλιο της καρδιας σου!! την καθαροτητα των συναισθηματων σου που παρα τις τοσες ευκερειες να "λερωθουν" εσυ καταφερες να τα κρατησεις ψυλα και να μην τα αγγιξει τυποτα!! ειναι μοναδικη και αξια πολλων συγχαρητιριων!!

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Χρειάζομαι βοήθεια!!
    By Tania96 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 04-07-2017, 12:34
  2. Χρειαζομαι βοηθεια
    By marios_ant in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 20
    Last Post: 28-11-2016, 00:11
  3. Χρειάζομαι βοήθεια!!!
    By Leta22 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 27-09-2016, 02:15
  4. Χρειαζομαι τη βοηθεια σας!
    By elen2000 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 11:07
  5. Μια βοήθεια χρειάζομαι κι εγώ...
    By dodaki in forum Παχυσαρκία
    Replies: 7
    Last Post: 01-08-2008, 11:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •