ΑΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΗΣΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    5

    ΑΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΗΣΗ

    καλησπερα και παλι,
    σας ειχα αναφερει πριν απο καιρο αυτο που με βασανιζει,δεν ξερω για ποσο ακομα...
    Δεν ειναι αλλο απο το συναισθημα του να εισαι παρον αλλα και ταυτοχρονα απων..ορισμενες φορες πολυ απων,καταλαβαινει κανεις?ελπιζω και θελω να περασει γρηγορα,ηδη το εχω καιρο περιπου 1 χρονο ισως,μονο που το σκεφτομαι φοβαμαι,ο γιατρος λεει οτι ολα θα πανε καλα,αλλα εγω συνεχιζω να "χανομαι"
    Υπαρχουν φορες που αυτο μου διαλυει την ψυχολογια.
    Τωρα γραφω και δεν ξερω αν γραφω εγω
    Η αληθεια ειναι οτι καμια φορα νιωθω να ερχεται η αλλαγη η οποια κραταει λιγο αλλλα ερχεται νομιζω...
    Θα το παλεψω ομως ή θα με φαει ή θα το διαλυσω.

    Και ενα τραγουδι για ολους :


    Remember when you were young, You shone like the sun. Shine on you crazy diamond. Now there's a look in your eyes, Like black holes in the sky. Shine on you crazy diamond. You were caught on the crossfire Of childhood and stardom, Blown on the steel breeze. Come on you target for faraway laughter, Come on you stranger, you legend, you martyr, and shine! You reached for the secret too soon, You cried for the moon. Shine on you crazy diamond. Threatened by shadows at night, And exposed in the light. Shine on you crazy diamond. Well you wore out your welcome With random precision, Rode on the steel breeze. Come on you raver, you seer of visions, Come on you painter, you piper, you prisoner, and shine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Είμαι απόλυτα σίγουρος πως όχι μόνο θα το διαλύσεις, θα του φας το λαρύγγι για μπρέκφαστ..Πολλές φορές όλοι μας αισθανόμαστε να μην είμαστε μέρος αυτού του κόσμου, μας τρομάζει η ιδέα πως κάτι δεν πάει καλά με μας τους ίδιους..Το μυστικό για τη σωτηρία είναι αυτό που είπες ..\"Ή θα με φάει ή θα το διαλύσω\"..Αν ξεκινήσεις σ\' αυτή τη βάση , δεν έχεις να φοβηθείς τίποτε..Κι όσο σ\' αγγίζουν τραγούδια σαν το Shine on you crazy diamond των Pink Floyd, θα είναι αρωγοί στην προσπάθεια σου, γιατί κάτι έχουν να πουν στις ψυχές των ανθρώπων...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    5
    thanks

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Lizard

    καλώς ήρθες

    δεν πάσχω απο αποπροσωποποιηση ομως εχω άνθρωπο στο συγγενικο περιβάλλον (το έμαθα μάλιστα τελευταια). Επισης παλιοτερα είχε αναφερει κ μελος του φορουμ εδω αντιστοιχο προβλημα.

    Κ απο τις 2 περιπτώσεις υπήρχε θετικη εξελιξη. Νομιζω κ στις 2 περιπτώσεις χορηγηθηκε φαρμακευτικη αγωγη κ ψυχοθεραπεια.

    Απο οσα ακουσα να μου μεταφέρουν τα ατομα αυτα που βιωναν κατι τέτοιο η αισθηση που ειχα ήταν πως ειναι κατι δύσκολο κ επιπονο...ομως ξεκολλησαν
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  5. #5
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    73
    το εχω παθει και εγω 2-3 φορες μεσα στη διαρκεια της διαταραχης μου. κουραγιο και θεληση και θα το λιωσεις

  6. #6
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    36
    lizard 190 se katalabainw apolyta!egw exw kai apoproswpopoihsh alla kai apopragmatopoihsh edw kai 5xronia!1prospa8w akomh na bgw sto fws alla ola einai 8ola!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •