Απελπισία..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    22

    Απελπισία..

    ...............
    Last edited by Ελπίδα 26; 05-05-2019 at 02:15. Reason: Δεν ήμουν έτοιμη... Λυπάμαι

  2. #2
    ................
    Last edited by Αποστολια; 05-05-2019 at 02:01.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    22
    Αποστολία ευχαριστώ για την απάντηση σου.
    Είμαι σε διαδικασία εύρεσης ειδικού αν και μου είναι εξαιρετικα δύσκολο και ως σκέψη ακόμα .
    Δεν είμαι ακομα έτοιμη να μπω σε λεπτομερειες ...δεν το τολμω. Είναι η πρώτη μου φορά εδώ και γενικά η πρώτη φορά που τολμώ να βγάλω προς τα εξω το παραμικρό .
    Συγχώρεσε με λοιπόν αλλά αδυνατω ν σου απαντήσω ακόμα στο ερώτημα σου .. Αισθάνομαι φοβερή ανασφάλεια.
    Απο την άλλη τον άντρα μου τον υπεραγαπω..τα παιδιά μου το ίδιο..
    Το θέμα είναι οτι και αυτός έχει τα δικά του με αποτέλεσμα να με κανει να αισθάνομαι ιδιαίτερα ανασφαλής .
    Last edited by Ελπίδα 26; 05-05-2019 at 02:14.

  4. #4
    Καλό θα είναι να ανοιχτεις σε κάποιος και να τα πεις.στον ειδικό κυριως γιατί εδώ αν δεν το επιθυμεις δεν χρειάζεται να πεις κάτι. Να το τολμήσεις.δεν είναι ντροπη.πρέπει να σωσεις το γάμο σου και τις σχέσεις σου με τους γύρω σου γι αυτό επιβαλλεται να δεις έναν ειδικό. Πάντως ότι θες να βγάλεις από μέσα σου μπορείς να μας το πεις εδώ για να μη σε βαραινει. Εισαι αγνωστη μεταξύ αγνωστων.
    Last edited by Αποστολια; 05-05-2019 at 01:33.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Καλό θα είναι να ανοιχτεις σε κάποιος και να τα πεις.στον ειδικό κυριως γιατί εδώ αν δεν το επιθυμεις δεν χρειάζεται να πεις κάτι. Να το τολμήσεις.δεν είναι ντροπη.πρέπει να σωσεις το γάμο σου και τις σχέσεις σου με τους γύρω σου γι αυτό επιβαλλεται να δεις έναν ειδικό. Πάντως ότι θες να βγάλεις από μέσα σου μπορείς να μας το πεις εδώ για να μη σε βαραινει. Εισαι αγνωστη μεταξύ αγνωστων.
    Σε ευχαριστώ και παλι. Η αλήθεια είναι οτι ηδη έχω μετανιώσει για την ενέργεια μου αυτή και τώρα που σου γράφω είμαι σε πληρη πανικό.
    Μάλλον δεν ήμουν έτοιμη για κάτι τέτοιο. Δεν έχω την δυναμη.
    Η καρδιά μου θα σταματήσει.
    Υπάρχει η δυνατότητα να διαγραψω το μήνυμα μου;

    Εστάλη από LEAGOO M8 στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #6
    Ολα καλά μην σε πιάνει πανικος.μπες επεξεργασια κειμένου και σβησε το κείμενο να μη φαίνεται αν δεν θες η επεξεργασια βρισκετε στο μολυβακι κάτω δεξια.θα σβήσω και εγώ τα δικά μου.αλλά δεν υπάρχει κανενας λόγος αγχους και φόβου

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Ολα καλά μην σε πιάνει πανικος.μπες επεξεργασια κειμένου και σβησε το κείμενο να μη φαίνεται αν δεν θες.θα σβήσω και εγώ τα δικά μου.αλλά δεν υπάρχει κανενας λόγος αγχους και φόβου
    Αποστολια καταρχήν ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση..ψάχνω τόση ωρα να βρω ρυθμίσεις επεξεργασία κάτι τέλος πάντων και δεν μου βγάζει τίποτα..
    Δεν ξέρω που πρέπει να μπω..αν μπορείς να με βοηθήσει θα σου είμαι υποχρεη..ελπίζω να μην γίνομαι φορτική

    Εστάλη από LEAGOO M8 στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by Ελπίδα 26 View Post
    Αποστολια καταρχήν ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση..ψάχνω τόση ωρα να βρω ρυθμίσεις επεξεργασία κάτι τέλος πάντων και δεν μου βγάζει τίποτα..
    Δεν ξέρω που πρέπει να μπω..αν μπορείς να με βοηθήσει θα σου είμαι υποχρεη..ελπίζω να μην γίνομαι φορτική

    Εστάλη από LEAGOO M8 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Το βρήκα ...σε ευχαριστώ παρα πολύ για τον χρόνο σου και την κατανόηση ...
    Συγνώμη που σε έβαλα σε κόπο


    Εστάλη από LEAGOO M8 στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #9
    Quote Originally Posted by Ελπίδα 26 View Post
    Το βρήκα ...σε ευχαριστώ παρα πολύ για τον χρόνο σου και την κατανόηση ...
    Συγνώμη που σε έβαλα σε κόπο


    Εστάλη από LEAGOO M8 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Τίποτα να είσαι καλά και ότι χρειαστεις να ξέρεις μπορείς να μας μίλησεις χωρίς φοβο.προσεξε τον εαυτό σου και κάνε το καλύτερο για αυτον και για την οικογένεια σου.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Τίποτα να είσαι καλά και ότι χρειαστεις να ξέρεις μπορείς να μας μίλησεις χωρίς φοβο.προσεξε τον εαυτό σου και κάνε το καλύτερο για αυτον και για την οικογένεια σου.
    Σημαντικά τα λογια σου. Θα τα έχω στο μυαλό μου..καλό βράδυ κ ευχαριστώ

    Εστάλη από LEAGOO M8 στο E-Psychology.gr Mobile App

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε προλαβα να δω τι εγραψες αλλα το σεναριο ειναι λιγο πολυ γνωστο μετα απ το τροπαριο αγνωστοι μεταξυ αγνωστων να σου πω πως παει λιγο πολυ αρχικα καποιος γενιεται με γονεις τα 2 αντιθετα ο ενας στην ανατολη ο αλλος στη δυση στη συνεχεια τα παιδια τους βγαινουν εσωστρεφη και μιλανε λιγο στη συνεχεια πηγαινουν σε ψυχολογους μπας και μας πουν μια λεξη στη συνεχεια ΕΠΙσυναπτουν θερμες σχεσεις με τους φιλους τους στη συνεχεια γνωριζουν το αλλο φυλο με καπιο θεμα επικοινωνιας και στη συνεχεια συμβουλευονται τους φιλους τους για να το πως θα παει το εργο στη συνεχεια τελικα κατσληγουν σε ενα ανθρωπο του αλλου φυλου και δημιουργουν μια σχεση που η θα ειναι συμφορα η θειο δωρο γι αυτους

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    δε προλαβα να δω τι εγραψες αλλα το σεναριο ειναι λιγο πολυ γνωστο μετα απ το τροπαριο αγνωστοι μεταξυ αγνωστων να σου πω πως παει λιγο πολυ αρχικα καποιος γενιεται με γονεις τα 2 αντιθετα ο ενας στην ανατολη ο αλλος στη δυση στη συνεχεια τα παιδια τους βγαινουν εσωστρεφη και μιλανε λιγο στη συνεχεια πηγαινουν σε ψυχολογους μπας και μας πουν μια λεξη στη συνεχεια ΕΠΙσυναπτουν θερμες σχεσεις με τους φιλους τους στη συνεχεια γνωριζουν το αλλο φυλο με καπιο θεμα επικοινωνιας και στη συνεχεια συμβουλευονται τους φιλους τους για να το πως θα παει το εργο στη συνεχεια τελικα κατσληγουν σε ενα ανθρωπο του αλλου φυλου και δημιουργουν μια σχεση που η θα ειναι συμφορα η θειο δωρο γι αυτους
    Αλέξανδρε σε ευχαριστώ για την απάντηση και τον χρόνο σου..
    Τελικα όπως καταλάβες δεν ήμουν έτοιμη να μπω σε αυτή την διαδικασία και ετρεξα πανικόβλητη να ξεφυγω απο τις ευθύνες μου διαγράφοντας το μήνυμα μου.
    Το θετικό απο αυτή μου την πράξη είναι οτι ήρθα αντιμέτωπη με τους φόβους μου και για μια ακόμα φορά διαπίστωσα οτι μεταφέρω το δικο μου θέμα σε τρίτους στην αναγκη μου να δικαιολόγησω τον εαυτό μου..
    Οποτε δεν ξέρω αν φταίνε οι γονεις μου η το πρόβλημα είναι καθαρά δικο μου...
    Και το σίγουρο είναι οτι δεν έχω πρόβλημα να μιλήσω... Αντίθετα.το μεγαλο στόμα μου με έκανε το τέρας που συνομιλας...
    Τέλος πάντων...

    Εστάλη από LEAGOO M8 στο E-Psychology.gr Mobile App

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Διάβασα το θέμα σου πριν το σβήσεις, αλλά σέβομαι το ότι δεν θες να το συζητήσεις. Να ξέρεις, δείγμα ανασφάλειας και χαμηλής αυτοπεποίθησης είναι, πήγαινε να δεις έναν ψυχολόγο, θα σε βοηθήσει.

    Καλημέρα.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Διάβασα το θέμα σου πριν το σβήσεις, αλλά σέβομαι το ότι δεν θες να το συζητήσεις. Να ξέρεις, δείγμα ανασφάλειας και χαμηλής αυτοπεποίθησης είναι, πήγαινε να δεις έναν ψυχολόγο, θα σε βοηθήσει.

    Καλημέρα.
    Σόνια καλημέρα και σε ευχαριστώ για τον χρονο και την κατανοηση..
    Η αλήθεια είναι οτι μπήκα εδώ μέσα με σκοπό να μιλήσω να τα βγάλω απο μέσα μου να εκτεθω αν θέλεις, με σκοπό να πάρω δυναμη να κάνω το επόμενο βήμα ζητώντας επαγγελματική βοήθεια πριν αποτρελαθω και κυρίως πριν πάρω και αλλους ανθρώπους στο λαιμό μου..
    Πραγματικα είμαι αυτό ακριβως που αναφέρεις..ενα άτομο γεμάτο ανασφάλεια και αυτοπεποίθησή πάτο...
    Απο αυτό που διαβάσες θεωρεις οτι χρειάζομαι ψυχολόγο η ψυχίατρο;;

    Εστάλη από LEAGOO M8 στο E-Psychology.gr Mobile App

Similar Threads

  1. Απελπισία
    By unhappy in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 05-10-2016, 16:32
  2. απελπισια!
    By θεανω in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 60
    Last Post: 08-12-2015, 13:55
  3. ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ
    By xritaf in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 24-05-2015, 18:54
  4. απελπισια
    By hlias1988 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 18-12-2014, 15:13
  5. Απελπισία
    By Erida in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 3
    Last Post: 02-04-2014, 21:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •