Η γνωστή τακτική του φτυσίματος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Nefeli28
    Guest

    Η γνωστή τακτική του φτυσίματος

    Άντρες γυναικες το κάνουν όλοι.
    Ποσο κόμπλεξ κρύβεται πίσω απ’αυτο;
    Να ξεκινάς να μιλάς/ συνδέεσαι με κάποιον κι εκει που όλα πάνε καλά, να σε βάζει στον παγο...
    Να έρχεται και να φεύγει όποτε εκείνος θέλει.
    Και να συνεχίζεται αυτός ο φαύλος κύκλος ανάλογα πάντα με τις ορέξεις του....
    Άδικο και κρίμα για εμάς τους υπόλοιπους που δεν λειτουργούμε έτσι...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Άντρες γυναικες το κάνουν όλοι.
    Ποσο κόμπλεξ κρύβεται πίσω απ’αυτο;
    Να ξεκινάς να μιλάς/ συνδέεσαι με κάποιον κι εκει που όλα πάνε καλά, να σε βάζει στον παγο...
    Να έρχεται και να φεύγει όποτε εκείνος θέλει.
    Και να συνεχίζεται αυτός ο φαύλος κύκλος ανάλογα πάντα με τις ορέξεις του....
    Άδικο και κρίμα για εμάς τους υπόλοιπους που δεν λειτουργούμε έτσι...
    οπως τα περιγραφεις, καλα τα λες, αλλα σε μια γνωριμια που συμμετεχουν δυο, υπαρχουν δυο οπτικες.

    για παραδειγμα:
    "εκει που πανε ολα καλα", για ποιον;;; για μας η για τον αλλο;;
    προφανως εννοεις και για τους δυο μας. εισαι σιγουρη ομως;;
    δεν εισαι στο μυαλο του καθενα να ξερεις τι σκεφτεται οταν εσυ σκεφτεσαι οτι "ολα πανε καλα".

    να σου δωσω πχ μια αλλη οπτικη για το ιδιο παραδειγμα, χωρις να εννοω οτι αυτο συμβαινει σε ο'τι εχεις υποψη σου, αλλα οτι ειναι κι αυτη μια πιθανοτητα.

    γνωριζονται δυο. ξεκινανε να μιλανε, ο ενας ειναι ευχαριστημενος με μια σχετικα αραιη επαφη, ενω ο αλλος αρχιζει να συνδεεται και να θελει περισσοτερη επαφη και οπωσδηποτε οχι αραιωση...
    αυτος που δεν θελει και τοση επαφη, αρχιζει να αισθανεται πιεση και να υποχωρει εξαφανιζομενος, ενω ο αλλος που θεωρει οτι "Ολα πανε καλα", αισθανεται εγκαταλειψη και ψαχνει να βρει τι κομπλεξ εχει ο απεναντι...

    το θεωρεις απιθανο σεναριο;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Αυτή η τακτική με κάνει να χάνω γρήγορα το ενδιαφέρον μου, όσο ενθουσιασμένη κι αν είμαι στην αρχή. Βοηθάει βέβαια να καταλάβεις νωρίς ότι δεν αξίζει να ασχοληθείς κι ότι ο άλλος είναι φελλός, αλλά όσο νά 'ναι την απογοήτευση δεν την αποφεύγεις.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    Quote Originally Posted by Άλις View Post
    Αυτή η τακτική με κάνει να χάνω γρήγορα το ενδιαφέρον μου, όσο ενθουσιασμένη κι αν είμαι στην αρχή. Βοηθάει βέβαια να καταλάβεις νωρίς ότι δεν αξίζει να ασχοληθείς κι ότι ο άλλος είναι φελλός, αλλά όσο νά 'ναι την απογοήτευση δεν την αποφεύγεις.
    μπορει να μην ειναι φελλος, αλλα λιγοτερο ενθουσιασμενος με την γνωριμια..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μπορει να μην ειναι φελλος, αλλα λιγοτερο ενθουσιασμενος με την γνωριμια..
    Μιλάμε για την περίπτωση που το κάνει επί τούτω, "για να κολλήσεις", αυτό κατάλαβα. Στην αντίθετη περίπτωση, όταν δηλαδή δεν υπάρχει το ίδιο ενδιαφέρον, νομίζω ότι υπάρχει διαφορά. Το καταλαβαίνεις όταν ο άλλος δε σε θέλει, φαίνεται από την όλη στάση του.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    Quote Originally Posted by Άλις View Post
    Μιλάμε για την περίπτωση που το κάνει επί τούτω, "για να κολλήσεις", αυτό κατάλαβα. Στην αντίθετη περίπτωση, όταν δηλαδή δεν υπάρχει το ίδιο ενδιαφέρον, νομίζω ότι υπάρχει διαφορά. Το καταλαβαίνεις όταν ο άλλος δε σε θέλει, φαίνεται από την όλη στάση του.
    εγω απ οτι καταλαβα μιλαμε για μια νεα γνωριμια. εκει με παραπεμπει το "ξεκινας να μιλας".
    επομενως πως μπορουμε να ξερουμε αν πισω απο την απομακρυνση κρυβεται χειριστικοτητα και οχι χλιαρο ενδιαφερον;

  7. #7
    Miliva21
    Guest
    Πέρα από την έλξη που μπορεί να μην είναι αμοιβαία στον ίδιο βαθμό και για τους δυο.....Μπορεί να είναι και το γεγονός ότι ο άνθρωπος αυτός μπορεί να έχει εκκρεμότητες από άλλες σχέσεις ή να επιζητά κάτι χαλαρό ενώ βγαίνει και έχει κατι αλλο παράλληλα.....Δεν σημαίνει ότι όποιος εξαφανίζεται ή εμφανίζεται έτσι στα καλά καθούμενα ότι το κάνει για να κολλήσει ο άλλος.....αποκλειστικά. Μπορεί να υπάρχουν άλλοι λόγοι από πίσω.....Ο βασικότερος είναι ότι δεν νιώθει την ανάγκη να μας βλέπει το ίδιο συχνά όσο θέλουμε να τον βλέπουμε εμείς..... τα υπόλοιπα παίζουν.....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Άντρες γυναικες το κάνουν όλοι.
    Ποσο κόμπλεξ κρύβεται πίσω απ’αυτο;
    Να ξεκινάς να μιλάς/ συνδέεσαι με κάποιον κι εκει που όλα πάνε καλά, να σε βάζει στον παγο...
    Να έρχεται και να φεύγει όποτε εκείνος θέλει.
    Και να συνεχίζεται αυτός ο φαύλος κύκλος ανάλογα πάντα με τις ορέξεις του....
    Άδικο και κρίμα για εμάς τους υπόλοιπους που δεν λειτουργούμε έτσι...
    Βασικα θελεις να μας πεις τι εγινε; Εστω στο περιπου.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  9. #9
    Miliva21
    Guest
    Βασικα αυτο που περιγράφεις είναι η τακτική της καβάτζας σε καψουρευει καλά καλά και όταν δει ότι ανταποκρίνεσαι το παίζει μάγκας και έρχεται και φεύγει οπότε γούσταρει

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Πέρα από την έλξη που μπορεί να μην είναι αμοιβαία στον ίδιο βαθμό και για τους δυο.....Μπορεί να είναι και το γεγονός ότι ο άνθρωπος αυτός μπορεί να έχει εκκρεμότητες από άλλες σχέσεις ή να επιζητά κάτι χαλαρό ενώ βγαίνει και έχει κατι αλλο παράλληλα.....Δεν σημαίνει ότι όποιος εξαφανίζεται ή εμφανίζεται έτσι στα καλά καθούμενα ότι το κάνει για να κολλήσει ο άλλος.....αποκλειστικά. Μπορεί να υπάρχουν άλλοι λόγοι από πίσω.....Ο βασικότερος είναι ότι δεν νιώθει την ανάγκη να μας βλέπει το ίδιο συχνά όσο θέλουμε να τον βλέπουμε εμείς..... τα υπόλοιπα παίζουν.....
    ακριβως, αυτο εννοω.

  11. #11
    Nefeli28
    Guest
    Θα συμφωνήσω με την miliva. Γι αυτό ακριβώς μιλάω. Όταν σε καψουρευει και μετά την κάνει για να σε κάνει να κ κολλήσεις. Ειδικά όταν σου εκφράζει ενδιαφέρον και ακούς πολλά κ ωραία λόγια, δεν τίθεται θέμα αν εσυ το παίρνεις στραβά. Όταν σου λέει/δείχνει ότι θέλει τον πιστεύεις δεν είναι ότι το φαντάζεσαι. Όποτε όταν αρχίζει να αραιώνει, πάνω που ήταν σούπερ μαζί σου, ε τότε αρχιζει η τακτική του φτυσίματος.

  12. #12
    Nefeli28
    Guest
    Και αυτό που δεν καταλαβαίνει είναι όπως είπε και η Αλις ότι σε κάποιους μπορεί αυτό να πιάνει αλλά σε κάποιους άλλους λειτουργεί αντίθετα και χάνεται το ενδιαφέρον.
    Προσωπικά ξενερωνω...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    το οτι ο αλλος μπορει να μην γουσταρει και απλα ηθελε να παιξει δεν περναει απο το μυαλο σας?...ολα ειναι τακτικη φτυσιματος δλδ?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Και αυτό που δεν καταλαβαίνει είναι όπως είπε και η Αλις ότι σε κάποιους μπορεί αυτό να πιάνει αλλά σε κάποιους άλλους λειτουργεί αντίθετα και χάνεται το ενδιαφέρον.
    Προσωπικά ξενερωνω...
    Ναι, κι εγώ. Αλλά μου μένει και μια πικρή γεύση στο στόμα, που μετά από λίγο καιρό γίνεται αηδία, ότι ρε παιδί μου, ήταν ανάγκη να το ζήσω κι αυτό; Ήταν ανάγκη να γνωρίσω ΚΑΙ αυτό το βλάκα;

  15. #15
    Nefeli28
    Guest
    Ε το ότι παίζει το λέει και η λέξη. Παίζει. Και φυσικά περνάει από το μυαλό μας. Και μέρος του παιχνιδιού είναι το φτύσιμο. Το ίδιο λέμε!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. γνωστή φλερτάρει τον άνδρα μου
    By νοσταλγία in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 216
    Last Post: 04-07-2018, 17:09
  2. μπερδεμα με γνωστη ; ή κατι παραπανω ;
    By greek in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 16-06-2011, 05:28
  3. ΣΟΚ: Γνωστή ηθοποιός: Είχα σχέση με τον πατέρα μου!
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 30-01-2011, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •