Χωρίσαμε και με παρακολουθεί
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    9

    Χωρίσαμε και με παρακολουθεί

    Συζουσαμε 15 χρόνια. Τον τελευταίο καιρό ήταν αδιάφορος απέναντι μου. Του είπα να χωρίσουμε. Δε με πίστεψε. Εγω έκανα σχέση με κάποιον άλλον. Όταν του το είπαν κάποιοι καλοθελητες, έβαλε κοριούς για να το διαπιστώσει. Έφυγε χωρις κουβεντα. Από τότε έχουν περάσει 5 μήνες. Παρακολουθεί το τηλέφωνο μου, αυτό της κόρης μου, του νέου συντρόφου και της αδερφής μου. Ότι ακούει και διαβάζει από τα μηνύματα που βλέπει ενεργεί αναλόγως. Με έχει κάνει ρεζίλι σε δύο μεγάλες πόλεις για τη νέα σχέση μου επειδή ο καινούργιος ήταν φίλος του και παντρεμένος. Δεν μπορώ να κάνω βήμα και τα μαθαίνει όλα. Ενημερώνει τη γυναίκα του άλλου και εκβιάζει τις κόρες του.Πηρε με το μέρος του τη μεγάλη μου κόρη ή οποία έπαψε να μου μιλάει εδώ και 4 μήνες. Τώρα τελευταία με πλησιάζει και μου ρίχνει το ηθικό. Με κατηγορεί και λέει ότι διαβάζει συνεχώς τις συνομιλίες και τα μνμ από τότε. Όλη μέρα με αυτό ασχολείται. Πως μπορώ να ξεφυγω και να ξανακερδισω την κορη μου; Οι δύο κόρες μου μεταξύ τους έπαψαν να μιλάνε γιατί ή μία είναι μαζί μου!!!!! Σας ευχαριστω

  2. #2
    Quote Originally Posted by dimioan View Post
    Συζουσαμε 15 χρόνια. Τον τελευταίο καιρό ήταν αδιάφορος απέναντι μου. Του είπα να χωρίσουμε. Δε με πίστεψε. Εγω έκανα σχέση με κάποιον άλλον. Όταν του το είπαν κάποιοι καλοθελητες, έβαλε κοριούς για να το διαπιστώσει. Έφυγε χωρις κουβεντα. Από τότε έχουν περάσει 5 μήνες. Παρακολουθεί το τηλέφωνο μου, αυτό της κόρης μου, του νέου συντρόφου και της αδερφής μου. Ότι ακούει και διαβάζει από τα μηνύματα που βλέπει ενεργεί αναλόγως. Με έχει κάνει ρεζίλι σε δύο μεγάλες πόλεις για τη νέα σχέση μου επειδή ο καινούργιος ήταν φίλος του και παντρεμένος. Δεν μπορώ να κάνω βήμα και τα μαθαίνει όλα. Ενημερώνει τη γυναίκα του άλλου και εκβιάζει τις κόρες του.Πηρε με το μέρος του τη μεγάλη μου κόρη ή οποία έπαψε να μου μιλάει εδώ και 4 μήνες. Τώρα τελευταία με πλησιάζει και μου ρίχνει το ηθικό. Με κατηγορεί και λέει ότι διαβάζει συνεχώς τις συνομιλίες και τα μνμ από τότε. Όλη μέρα με αυτό ασχολείται. Πως μπορώ να ξεφυγω και να ξανακερδισω την κορη μου; Οι δύο κόρες μου μεταξύ τους έπαψαν να μιλάνε γιατί ή μία είναι μαζί μου!!!!! Σας ευχαριστω
    Αν σε ενοχλεί και δεν το θες κι αν ισχύει κι αυτό με τους κοριους που λιγο χλωμό το βλεπω πηγαινε τον στην αστυνομία απλά τα πράγματα

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    9
    Κοριούς είχε βάλει στην αρχή για να βεβαιωθεί. Εδώ και 5 μήνες παρακολουθεί τα κινητά τηλέφωνα που ανεφερα παραπάνω. Με κάποιο τρόπο που δε γνωρίζω του δίνει κάποιος γραπτώς όλες τις συνομιλίες και τα μνμ των εν λόγω τηλεφώνων. Δεν ξέρω πως να το χειριστω

  4. #4
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    42
    Ο χριστος και η παναγια...Δεν παμε καθολου καλα. Προφανως δεν ειναι καθολου ισορροπημενος ανθρωπος, νιωθει ελλειψη, εξαρτα την υπαρξη του απο αλλους, και σε καμια περιπτωση δεν βλεπω διανοητικη, ψυχικη και συναισθηματικη υγεια μεσα απο τις πραξεις του. Φυσικα και αυτο ειναι παρανομη πραξη. Εγω θα προτεινα να αλλαξεις αριθμο και να βρεις και δικηγορο. Τι εννοεις του δινουν τις συνομιλιες γραπτως? Βρες δικηγορο, κινησου νομικα και εναντιον του και εναντιον της υπηρεσιας που του δινει γραπτως τις συνομιλιες. Πρεπει να εχεις αποδειξεις για αυτα ομως. Βρες δικηγορο παντως , το πρωτο πραγμα που θα κανεις. Συν να αλλαξεις νουμερο. Επρεπε να το εχεις αλλαξει χθες.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Απλό.Άλλαξε συσκευή.Δεν θα μπορεί πλέον να σε παρακολουθεί.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Quote Originally Posted by dimioan View Post
    Κοριούς είχε βάλει στην αρχή για να βεβαιωθεί. Εδώ και 5 μήνες παρακολουθεί τα κινητά τηλέφωνα που ανεφερα παραπάνω. Με κάποιο τρόπο που δε γνωρίζω του δίνει κάποιος γραπτώς όλες τις συνομιλίες και τα μνμ των εν λόγω τηλεφώνων. Δεν ξέρω πως να το χειριστω
    Καταγγελία στη δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος ίσως?
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by dimioan View Post
    Συζουσαμε 15 χρόνια. Τον τελευταίο καιρό ήταν αδιάφορος απέναντι μου. Του είπα να χωρίσουμε. Δε με πίστεψε. Εγω έκανα σχέση με κάποιον άλλον. Όταν του το είπαν κάποιοι καλοθελητες, έβαλε κοριούς για να το διαπιστώσει. Έφυγε χωρις κουβεντα. Από τότε έχουν περάσει 5 μήνες. Παρακολουθεί το τηλέφωνο μου, αυτό της κόρης μου, του νέου συντρόφου και της αδερφής μου. Ότι ακούει και διαβάζει από τα μηνύματα που βλέπει ενεργεί αναλόγως. Με έχει κάνει ρεζίλι σε δύο μεγάλες πόλεις για τη νέα σχέση μου επειδή ο καινούργιος ήταν φίλος του και παντρεμένος. Δεν μπορώ να κάνω βήμα και τα μαθαίνει όλα. Ενημερώνει τη γυναίκα του άλλου και εκβιάζει τις κόρες του.Πηρε με το μέρος του τη μεγάλη μου κόρη ή οποία έπαψε να μου μιλάει εδώ και 4 μήνες. Τώρα τελευταία με πλησιάζει και μου ρίχνει το ηθικό. Με κατηγορεί και λέει ότι διαβάζει συνεχώς τις συνομιλίες και τα μνμ από τότε. Όλη μέρα με αυτό ασχολείται. Πως μπορώ να ξεφυγω και να ξανακερδισω την κορη μου; Οι δύο κόρες μου μεταξύ τους έπαψαν να μιλάνε γιατί ή μία είναι μαζί μου!!!!! Σας ευχαριστω
    ειναι πολυ γενικη ερωτηση το πως να ξανακερδισεις την κορη σου...
    δεν ξερουμε τι εχει στο κεφαλι της η κορη σου και τι την ενοχλει σε σενα.
    εσυ πρεπει να το δεις, να το συζητησετε κι αν δεν τα βρειτε, μπορει και να μην την κερδισεις. δεν υπαρχει οδηγια για το πως να κερδισεις εναν ανθρωπο, αν σε απορριπτει...

    αυτο που λες με τα κινητα, ειναι πολυ περιεργα.
    μπορει καποιος να παρακολουθει που βρισκεσαι, αλλα οχι τι λες στα μηνυματα. εκτος αν τα μηνυματα τα στελνετε μεσω μεσεντζερ του φμ. αυτο μπορει να το παρακολουθει.εκτος κι αν ειναι στην ΕΥΠ..
    παντως, αν ισχυει, παρτε απο ενα νεο καρτοκινητο σε ΝΕΑ συσκευη και μιλατε μονο μεταξυ σας.

    οσο για την νεα σχεση, αν εχετε γινει βουκινο, ισως ειναι μια αφορμη για να ξεκαθαρισετε τις καταστασεις.
    εσυ εισαι ελευθερη απ οτι καταλαβαινω.
    εκεινος, αν σε θελει, γιατι δεν χωριζει;;;;;
    κι αν θελει την γυναικα του, γιατι δεν χωριζει απο εσενα;
    ας σκεφτει τι θελει να κανει κι ας παρει μια αποφαση για το πως θα συνεχισει.
    ε, κι αν θελει και γυναικα και εξωσυζυγικη σχεση, κι αν εσυ το ανεχεσαι να εισαι το τριτο προσωπο σε μια αλλη σχεση, σε γαμο μαλιστα, καθιστε να σας κρεμανε κουδουνια. εμεις τι να κανουμε δλδ, αφου μαθευτηκε;;;
    Last edited by Remedy; 11-05-2019 at 11:03.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν έχω καταλάβει τι μεσοβέζικες και μπλεγμένες καταστάσεις δημιουργείτε και μετά διαμαρτύρεστε. Τι πάει να πει δηλαδή "του είπα να χωρίσουμε και δε με πίστεψε"; Αν χωρίσεις την κάνεις από το σπίτι ή την κάνει αυτός και ξεκινάτε διαδικασίες διαζυγίου αν είστε παντρεμένοι. Δεν κάθεστε μαζί να παίζετε την κολοκυθιά, τα φιάχνεις με άλλον και περιμένεις να δεις τι θα γίνει... Τι θες να πει η κόρη σου δηλαδή, μπράβο μαμά που ενώ ήσουν με το μπαμπά τα έφιαξες με τον παντρεμένο φίλο του, μου δίνεις ένα πολύ καλό παράδειγμα για το τι να κάνω στη ζωή μου κι εγώ. Θα φίάξω μια οικογένεια γμιόμαστε και δε βαριέσαι αδερφέ....

    Πρόσεξε, ο άντρας σου μπορεί να είναι ο μεγαλύτερος μλακας που υπάρχει ξέρω κι εγώ, να έχεις περάσει χάλια στο γάμο σου και προφανώς θα είχες του ςλόγους σου για να θες να χωρίσεις...Αλλά τα λάθη δε διορθώνονται με άλλα λάθη! Τώρα του έδωσες πάτημα να ρίξει όλο το άδικο σε εσένα... Τι θες να λένε δηλαδή στην πόλη σου και στην γειτονική, συγχαρητήρια που τα έχετε κάνει σκ.τά;

    Δεν καταλαβαίνω πως μπορεί ο άντρας σου να παρακολουθεί τα μηνύματά σου, σε μυστικές υπηρεσίες δουλεύει; Αφού είσαι σίγουρη ότι σου έβαλε κοριούς, αν τους βρήκες τους κρατάς για πειστήρια. Ζήτα συμβουλή δικηγόρου ο οποίος να είναι σχετικός με τέτοιες περιπτώσεις και δες πως θα κινηθείς.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Παρακολουθεί ή υποθέτεις οτι παρακολουθεί;

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by purplerose View Post
    Ο χριστος και η παναγια...Δεν παμε καθολου καλα. Προφανως δεν ειναι καθολου ισορροπημενος ανθρωπος, νιωθει ελλειψη, εξαρτα την υπαρξη του απο αλλους, και σε καμια περιπτωση δεν βλεπω διανοητικη, ψυχικη και συναισθηματικη υγεια μεσα απο τις πραξεις του. Φυσικα και αυτο ειναι παρανομη πραξη. Εγω θα προτεινα να αλλαξεις αριθμο και να βρεις και δικηγορο. Τι εννοεις του δινουν τις συνομιλιες γραπτως? Βρες δικηγορο, κινησου νομικα και εναντιον του και εναντιον της υπηρεσιας που του δινει γραπτως τις συνομιλιες. Πρεπει να εχεις αποδειξεις για αυτα ομως. Βρες δικηγορο παντως , το πρωτο πραγμα που θα κανεις. Συν να αλλαξεις νουμερο. Επρεπε να το εχεις αλλαξει χθες.
    Έχω πάει σε δικηγόρο
    Δεν μπορεί να κάνει κάτι γιατί δεν έχω αποδείξεις!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Λες έφυγε όταν οι καλοθελητές του είπαν για τη σχέση με τον άλλον και πήρε με το μέρος τη μία του κόρη. Σε τι φάση βρισκόσαστε, έχετε ξεκινήσει διαδικασίες διαζυγίου;

    Πως θα μπορούσες να αποκτήσεις αποδείξεις; Ηχογράφησέ τον ίσως όταν έρχεται και σου λέει ο ίδιος ότι ξέρω τι κάνεις κτλ. Σε απειλεί ευθέως για κάτι; Τι εννοείς εκβιάζει τις κόρες του άλλου; Υπάρχουν μάρτυρες; Ρώτα δικηγόρο για ασφαλιστικά μέτρα αν σε απειλεί κτλ ώστε να απομακρυνθεί. Ξεκίνα διαδικασίες διαζυγίου αν δεν το έχεις ήδη κάνει.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by dimioan View Post
    Έχω πάει σε δικηγόρο
    Δεν μπορεί να κάνει κάτι γιατί δεν έχω αποδείξεις!!!
    και που ξερεις οτι παρακολουθει τοσα τηλεφωνα, αφου δεν εχεις αποδειξεις;
    κι αφου ολη η ζημια γινεται απο τις παρακολουθησεις αυτες, γιατι δεν αλλαζετε τηλεφωνα;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by dimioan View Post
    Κοριούς είχε βάλει στην αρχή για να βεβαιωθεί. Εδώ και 5 μήνες παρακολουθεί τα κινητά τηλέφωνα που ανεφερα παραπάνω. Με κάποιο τρόπο που δε γνωρίζω του δίνει κάποιος γραπτώς όλες τις συνομιλίες και τα μνμ των εν λόγω τηλεφώνων. Δεν ξέρω πως να το χειριστω
    ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    κοιτα ειναι πολυ απλο η αλλαζεις κινητο η το κανεις επαναφορα εργαστηριακων ρυθμισεων.
    Το βρισκω παραλογο βεβαια να βλεπει τα μηνυματα σου, αυτο διώκεται ποινικα εαν το κανει και νομιζω μονο η ευπ μπορει να το κανει.
    Υπαρχουν εφαρμογες οπως το teamviewer Που γινεται αλλα αυτο απαιτει κωδικο, και νομιζω μονο σε υπολογιστη.
    Τα μυνηματα αυτα που λες οτι βλεπει στα εχει πει κατα λεξη? οτι δηλαδη του εστειλες π.χ 16 τοπυ μηνος που θα εισαι θα βγουμε και τετοια?.
    Καπου δεν βγαζω ακρη εγω ομως, αν σε παρακολουθει 5 μηνες γιατι δεν εχεις αλλαξει κινητο?η δεν εχεις παει στην αστυνομια?στην διωξη.
    Να σε ρωτησω και κατι αλλο, γενικοτερα στην ψυχικη σου υγεια πως εισαι?, ειχες περασει τιποτα?

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    για τεχνικου λογους που ισως δε γνωριζετε ειναι εξευτελιστικα ευκολο να υποκλαπουν τα δεδομενα σε μια ηλεκτρονικη συσκευη οπιος ενδιαφερετε μπορω να του δωσω κατεβατα απο λινκ

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Χωρίσαμε
    By Tasos10 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 31-12-2017, 19:54
  2. Ο τύπος με παρακολουθεί.....
    By Diana1982 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 06-03-2017, 16:19
  3. Χωρίσαμε οριστικά
    By straw in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 14-01-2014, 06:18
  4. Δεν ξερω καν γιατι χωρίσαμε....
    By melina_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 390
    Last Post: 06-03-2012, 00:05
  5. Με μισεί,χωρίσαμε και πονάω
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 17-08-2010, 14:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •