συναισθήματικα μπερδεμενη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 107
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    107

    συναισθήματικα μπερδεμενη

    Καλησπέρα σας γράφω και εγώ το πρόβλημα μου θέλω την γνώμη σας.. Ας ξεκινήσω από την αρχή είμαι 26 ετών παντρεμένη 1 χρόνο αλλά με τον άντρα μου ήμασταν σε σχέση 8 χρόνια περίπου έχουμε και ένα μωράκι. είμαστε μια χαρά στο θέμα επικοινωνία μου φέρεται καλά όλα αυτά απλά λείπει πάρα πολλές ώρες για δουλειά... ήταν ο πρώτος άντρας σεξουαλικα δεν πήγα ποτέ με άλλον... πρόσφατα γνώρισα κάποιον στην αρχή ξεκίνησα μαζί του μόνο για ερωτική επαφή αλλά όσο περνάει ο καιρός δένομαι μαζί του τον σκέφτομαι συνέχεια.. αυτός πάλι είναι κλειστός δεν δείχνει κάτι απλά μου πετάει κάποιες στιγμές θα ήθελε μια γυναίκα σαν εμένα αν θα ήθελα να ήμασταν μαζί... και τώρα ήθελα τις γνώμες το σταματάω τώρα που είναι νωρίς η συνεχίζω τη τρέλα και όπου παει

  2. #2
    Quote Originally Posted by xaraaaa View Post
    Καλησπέρα σας γράφω και εγώ το πρόβλημα μου θέλω την γνώμη σας.. Ας ξεκινήσω από την αρχή είμαι 26 ετών παντρεμένη 1 χρόνο αλλά με τον άντρα μου ήμασταν σε σχέση 8 χρόνια περίπου έχουμε και ένα μωράκι. είμαστε μια χαρά στο θέμα επικοινωνία μου φέρεται καλά όλα αυτά απλά λείπει πάρα πολλές ώρες για δουλειά... ήταν ο πρώτος άντρας σεξουαλικα δεν πήγα ποτέ με άλλον... πρόσφατα γνώρισα κάποιον στην αρχή ξεκίνησα μαζί του μόνο για ερωτική επαφή αλλά όσο περνάει ο καιρός δένομαι μαζί του τον σκέφτομαι συνέχεια.. αυτός πάλι είναι κλειστός δεν δείχνει κάτι απλά μου πετάει κάποιες στιγμές θα ήθελε μια γυναίκα σαν εμένα αν θα ήθελα να ήμασταν μαζί... και τώρα ήθελα τις γνώμες το σταματάω τώρα που είναι νωρίς η συνεχίζω τη τρέλα και όπου παει
    Καλησπέρα.καταρχην αυτός είναι ελευθερος?τον αντρα σου τον αγαπας?το μόνο σου θέμα είναι ότι λείπει ωρες?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    107
    ναι είναι ελεύθερος... τον άντρα μου ναι νιώθω ατυη την αγάπη ότι είναι ο άνθρωπος μου... αλλά όχι αυτόν τον έρωτα την τρέλα όπως την αρχη

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    107
    το θέμα μου είναι ότι γενικά δεν ασχολείται αισθηματικά μαζί μου κάνουμε σεξ οπότε θέλει αυτός και γενικά σε αυτό νιώθω πως κάτι έχει χαθεί... επίσης ο άλλος τύπος μου στέλνει κάθε μέρα μνμ πρώτος και τηλ και να θέλω να μην το σκέφτομαι δεν με αφηνει

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Συνήθως στους αδέσμευτους άντρες δεν αρέσει να μπλέκουν με παιδιά και υποχρεώσεις, αλλά αυτό είναι γενικό, δεν ξέρουμε τι ισχύει στη συγκεκριμένη περίπτωση, μόνο εσύ μπορείς να ξέρεις...

  6. #6
    Quote Originally Posted by xaraaaa View Post
    το θέμα μου είναι ότι γενικά δεν ασχολείται αισθηματικά μαζί μου κάνουμε σεξ οπότε θέλει αυτός και γενικά σε αυτό νιώθω πως κάτι έχει χαθεί... επίσης ο άλλος τύπος μου στέλνει κάθε μέρα μνμ πρώτος και τηλ και να θέλω να μην το σκέφτομαι δεν με αφηνει
    Τώρα να σου πω ότι δεν σε καταλαβαίνω θα είναι ψέμα. Καταλαβαίνω ότι νιώθεις ότι σε παραμελει.συζητατε τουλαχιστον τα προβλήματα σας?ξέρει τι σε απασχολει?η δεν ασχολείται καν?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Από τη στιγμή που υπάρχει παιδί συνεχίζεις με τον πατέρα του παιδιού σου για αρχή. Αν τον θες τον άλλο συνεχίστε το λίγο ακόμα μέχρι να σας περάσει και ληξτε το. Δε θα οδηγήσει πουθενά. Ο σύζυγος δεν πρέπει να μάθει κάτι. Παράλληλα πηγαίνετε με το σύντροφό σου σε κάποιον ψυχολόγο για να σας βοηθήσει να ξαναχτισετε τη σχέση σας. Το παιδί δε φταίει τιποτα να μεγαλώνει μόνο με τον ένα γονιό.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by xaraaaa View Post
    Καλησπέρα σας γράφω και εγώ το πρόβλημα μου θέλω την γνώμη σας.. Ας ξεκινήσω από την αρχή είμαι 26 ετών παντρεμένη 1 χρόνο αλλά με τον άντρα μου ήμασταν σε σχέση 8 χρόνια περίπου έχουμε και ένα μωράκι. είμαστε μια χαρά στο θέμα επικοινωνία μου φέρεται καλά όλα αυτά απλά λείπει πάρα πολλές ώρες για δουλειά... ήταν ο πρώτος άντρας σεξουαλικα δεν πήγα ποτέ με άλλον... πρόσφατα γνώρισα κάποιον στην αρχή ξεκίνησα μαζί του μόνο για ερωτική επαφή αλλά όσο περνάει ο καιρός δένομαι μαζί του τον σκέφτομαι συνέχεια.. αυτός πάλι είναι κλειστός δεν δείχνει κάτι απλά μου πετάει κάποιες στιγμές θα ήθελε μια γυναίκα σαν εμένα αν θα ήθελα να ήμασταν μαζί... και τώρα ήθελα τις γνώμες το σταματάω τώρα που είναι νωρίς η συνεχίζω τη τρέλα και όπου παει
    πιστευω οτι αυτα τα λιγα που πεταει σε καποιες στιγμες ο "κλειστος", τα λεει εντελως θεωρητικα και ΔΕΝ εχει στο μυαλο του να αναλαβει ενα μωρο παιδι σαν συντροφος σου...
    αν εχεις αμφιβολιες γι αυτο, μπορεις οταν ξαναπεταξει κατι να τον ρωτησεις "εισαι σιγουρος; εχεις σκεφτει οτι εχω ενα μωρο παιδι μαζι μου;"
    99.9 % θα σου πει οτι δεν εννοουσε κατι συγκεκριμενο, αλλωστε εσυ εισαι παντρεμενη κλπ.
    εν ολιγοις ΔΕΝ πιστευω οτι θελει να παντρευτει μια γυναικα με παιδακι, απλα θελει να το ζησει αυτο ερωτικα μαζι σου και κατι πρεπει να λεει. δεν μπορει να παριστανει τον τοιχο... αν τον θεσεις προ των ευθυνων αυτων που λεει, θα καταλαβεις αν τα εννοει πραγματικα.
    πιστευω, πως οχι...

    τον ανδρα σου τον θελεις ερωτικα, η κανεις καταναγκαστικα εργα;
    αν τον θελεις, ασχολησου μαζι του.
    λες οτι κανετε σεξ οποτε θελει εκεινος μονο.
    αν θελεις κι εσυ αλλες ωρες, γιατι δεν τον διεκδικεις;
    θα σε διωξει αν επιδιωξεις εσυ να κανετε σεξ;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    107
    γενικά ο κλειστός τύπος με ρωτάει τακτικά τι κάνει το μωρό και τους αρέσουν λέει... ο άντρας μου δεν συζητάει καν για το αν έχουμε θέμα στη σχέση θεωρεί πως όλα είναι τέλεια.. ναι το θέλω τον άντρα μου σεξουαλικα απλά κάποιες στιγμές νιώθω ότι κάτι έχει χαθεί μεταξύ μας και κάνουμε έτσι σεξ επειδή πρέπει να γινει

  10. #10
    Quote Originally Posted by xaraaaa View Post
    γενικά ο κλειστός τύπος με ρωτάει τακτικά τι κάνει το μωρό και τους αρέσουν λέει... ο άντρας μου δεν συζητάει καν για το αν έχουμε θέμα στη σχέση θεωρεί πως όλα είναι τέλεια.. ναι το θέλω τον άντρα μου σεξουαλικα απλά κάποιες στιγμές νιώθω ότι κάτι έχει χαθεί μεταξύ μας και κάνουμε έτσι σεξ επειδή πρέπει να γινει
    Καλο είναι να συζητησεις μαζί του αυτούς τους προβληματισμους σου.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by xaraaaa View Post
    γενικά ο κλειστός τύπος με ρωτάει τακτικά τι κάνει το μωρό και τους αρέσουν λέει... ο άντρας μου δεν συζητάει καν για το αν έχουμε θέμα στη σχέση θεωρεί πως όλα είναι τέλεια.. ναι το θέλω τον άντρα μου σεξουαλικα απλά κάποιες στιγμές νιώθω ότι κάτι έχει χαθεί μεταξύ μας και κάνουμε έτσι σεξ επειδή πρέπει να γινει
    αν τον θελεις ακομα, να ξερεις οτι οσο ασχολεισαι με αλλον/αλλους τοσο θα απομακρυνεσαι απο τον ανδρα σου.
    αν νομιζεις οτι υπαρχει ακομα ενδιαφερονε ρωτικο αναμεσα σας με τον ανδρα σου, δωσε στον γαμο σας μια ευκαιρια. ασχολησου μαζι του, χτυπα του το καμπανακι οτι νοιωθεις οτι δεν πατε τοσο καλα, να δεις μηπως ξυπνησει.
    οσο το καλυπτεις το προβλημα σας με αλλες γνωριμιες, το μονο σιγουρο ειναι οτι θα αποξενωθειτε τελειως.
    σε ολους αρεσουν τα μωρα.
    το θεμα ειναι ποσοι ειναι διατεθιμενοι να αναλαβουν την ευθυνη τους...
    ειναι πολυ διαφορετικο να λεει γουτσου γουτσου και να ρωταει τα νεα του, απο το να σε παντερευτει και να ειναι στο ιδιο σπιτι...

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    θα σε ξεμπερδεψω εγω αμεσως τη ζωη την συνθετει το φως και η σκια δηλαδη το ασπρο και το μαυρο γι αυτο το πιο συνηθισμενο ειναι να κολησουν τα αντιθετα γιατι αυτο ειναι η ευκολη επιλογη να ανακαλυψει κανεις αυτο που δεν εχει οταν 2 ανθρωποι μιαζουν παρα πολυ αυτο προκαλει φοβο συνηθως γιατι αισθανονται ευαλωτοι αρα δεν ειναι περιεργο γιατι ειναι κλειστος ειναι τοσο ευκολο να αντιμετοπισεις χιλιαδες ασχετους μαζι να κοντραριστεις μαζι τους να τους νικησεις επειδη απλα δεν αισθανεσαι τιποτα αλλα τοσο δυσκολο να βρεις κατι να πεις μπροστα σε οτι σου μιαζει

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2019
    Posts
    83
    ΜΠΟΡΕΊ ΝΑ ΣΕ ΚΕΡΑΤΩΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΓΙ ΑΥΤΌ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΤΕ ΤΌΣΟ ΜΑΖΊ ΣΟΥ.ΕΊΝΑΙ ΤΗΣ ΜΟΔΑΣ ΤΏΡΑ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΝΑ ΤΑ ΚΆΝΟΥΝ ΑΥΤΑ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    107
    νιώθω πολύ μπέρδεμα στο μυαλό μου αυτή τη στιγμή... μέσα μου νιώθω ότι ανήκω στον άντρα μου αυτός είναι το στήριγμα μου τα πάντα μου... και με τον άλλον απλά ένας ενθουσιασμός κάτι νέο που θα ξεθωριάσει σε λίγο καιρό.. επίσης με μπερδεύει και ο τύπος που βγαίνω βρε παιδιά από την αρχή είχαμε ξεκαθαρίσει τι θέλουμε μόνο ερωτική επαφή και τώρα μ λέει διαφορά πως με σκέφτεται και ερχόταν 1 2 φορές το μήνα λόγο δουλειάς είναι από άλλη πόλη και τώρα έρχεται κάθε εβδομάδα τ λείπω λέει και το ζητάει αυτός να έρχεται... τώρα εγώ τι να υποθέσω γιαυτό το άτομο τι πραγματικά θέλει από μενα

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε σας συνδεει μονο το σεξ απλα επειδη κανεις δε θελει να βλεπει την αληθεια του εαυτου του επειδη ειναι σκληρη προσπαθει να ξεσαστει με οτι να ναι... οι περισσοτεροι εχουν και απο μια ατακα ετοιμη αυτοι ομως μπορουν να πλησιασουν τοσο τον εαυτο τους η και αυτοι βολευτηκαν με καποιο ασχετο οπως συνηθως
    οι περισσοτεροι ανηκουμε σε οτι δεν εχει σχεση με τον εαυτο μας δεν υπαρχει μπερδεμα ειναι απλο σαν αυτο το εργο με το νομοταγη πολιτη ειναι απλο αγαπας την ιουλια και παντρευεσαι τη κουλα... σα να λεμε αγαπας τη τρελα αλλα παντρευεσαι τη λογικη
    τρελα ειναι να αφηνεις τα συναισθηματα να σε παρασυρουν
    και λογικη να εισαι αναισθητος

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ
    By Venetia in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 36
    Last Post: 11-02-2015, 03:26
  2. Μπερδεμένη
    By Dina_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 24-07-2013, 21:49
  3. μπερδεμένη...
    By soph in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 25-01-2013, 18:42
  4. συναισθηματικα βαμπιρ...
    By Φωτεινη! in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 36
    Last Post: 01-09-2010, 00:46
  5. Μπερδεμενη..
    By fusiologia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 30-05-2007, 20:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •