Ψευτοκοκα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    Ψευτοκοκα

    Θέλω να πιω απίστευτα πολύ δεν έχω ξεπεράσει τίποτα έχω μονίμως στο μυαλό μου το σνιφαρισμα και την λευκή σκόνη ... έχω κάνει οφ ένα εννιάμηνο και σε αυτό ευθύνεται η σχέση που έχω στην οποία για να την κρατήσω (αφού είχα πει ότι δεν κάνω τίποτα πλέον και ο ιδιος δε τα θέλει )τα έκοψα όλα ( κι εγώ φυσικά το ήθελα όμως ήταν η αφορμή που έψαχνα αυτά τα χρόνια που βαρέθηκα αυτήν την κατρακύλα την τεραααστια κρεπαλη και τα ψυχολογικά που μου δημιουργησε ..μιας και έπινα μέχρι να μην αντέχω άλλο...έχω πάει στο νοσοκομείο και μερικες φορές σε κατάσταση αστα να πάνε και άλλες περισσότερες που το πέρναγα μόνη μου κυκλοφορούσα γυμνή να μην σφιγγομαι και έμπαινα στην μπανιέρα με τις ώρες να μπορέσω να αναπνεύσω από όλα τα σφιξηματα ((άθλιες καταστάσεις)) .. πηγαινα στην δουλειά σερί και ενώ δούλευα ή να πίνω απογευματιατικα σερί από χθες ή να ανυπομονουσα να ψωνίσω να φτιάξω πάλι τις ιδιες καταστασεισ και όταν πλησίαζε η ώρα να βρεθώ με τον άνθρωπο να μου έρχεται να κατουρηθω και να πάω στην τουαλέτα από την λύσσα μου) με έκανα να μην μπορώ να βγω σε club δεν θέλω να πάω αρνούμαι γιατί θέλω να είμαι φτιαγμένη μονίμως .... επινα σχεδόν κάθε μέρα επι τρία χρόνια αφού τον πρώτο χρόνο ξεκινησα από κάθε Σαββατο σε κάθε Πέμπτη Σάββατο και μετά κάθε Τρίτη Πέμπτη Σάββατο μέχρι που κατέληξα να θέλω μόνη μου χωρίς κανέναν να έχω ανάγκη .. και εκεί τελείωσα ....έχασα κάθε έλεγχο ..πολλές φορές έλεγα θα κόψω όμως στη ζωή μου τα πράγματα πήγαιναν τόσο γαματα που έλεγα δεν φταίω εγώ ... όταν μου δωθεί η ευκαιρία από την ζωή και δω άσπρη μέρα τότε θα τα κόψω όλα ..( γιατί κάθε φορά που έπινα στα τελευταία 1-2 χρόνια είχα τρελές τύψεις και έριχνα ευθύνες και σε μένα βέβαια αλλά πιο πολλές στη ζωή μου και στο οικογενειακό μου περιβάλλον μιας και δεν μεγάλωσα με τις καλύτερες συνθήκες ... με πολύ ακατάλληλες που νόμιζα μικρότερη ότι ήταν φυσιολογικά αλλά καθώς μεγάλωνα έβαλα το μέτρο σύγκρισης από άλλες οικογένειες που εκεί άρχισα να τρελαίνομαι και να επαναστατω και να χαλάω που κανείς δε πίστευε ότι εγώ θα κατέληγα μια «που***» στα μάτια τους σαν παιδί π.. δεν ήμουν ποτέ όμως στα μάτια όλων αυτό έδειχνα ). το καταπιέζα τόσο καιρό λόγω του ότι τώρα είμαι σε μια σειρά και κάνω το σωστό ... αν με βλέπατε είμαι ένα φυσιολογικότατο κορίτσι .. όμως κρύβω κάτι πολύ αντίθετο μέσα μου ... το καταπιέζω όμως αν το αφήσω να βγει θα πάω στα τάρταρα τι να κάνω;;;;;; Όσο έπινα έβρισκα συντρόφους που ήξεραν ότι πίνω όμως δεν με ακολουθούσαν έπινα πάντα πιο πολύ απ όλους στην παρέα και μετά ντρεπόμουν όταν ηρεμούσε ... ξέρω ότι όλα αυτά έχουν ένα δρόμο ... να περάσουν τα χρόνια να γεράσω και να γίνω μια τελειωμένη γριά ... φοβάμαι ότι αν χωρίσω θα ξανά γίνω έτσι ................φοβάμαι τον εαυτό μου ..... το μυαλό μου παρά τους εννιά μήνες είναι κολλημένο δεν αντέχω άλλο μακάρι να ήμουν κι εγώ σαν τα αλλά κορίτσια τα συγκροτημένα ... μ αρέσει η κατρακύλα ... όμως δεν μ αρέσει η επόμενη μέρα της κατρακύλας και δεν μ αρέσει επίσης να πάνε οι δουλειές πίσω ....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Νασια πήγαινε βρες έναν ψυχολόγο να συζητάς και να τα βγάζεις από μέσα σου, οι επιλογές που κάνει ο καθένας στη ζωή του δεν είναι μόνο θέμα τύχης, πατάει πάνω στα βιώματα, στο χαρακτήρα και στην ψυχολογία του γενικότερα. Με έναν ειδικό θα μπορέσεις να αναλύσεις καλύτερα την πορεία που ακολούθησες ως εδώ, θα βρεις τρόπους να αντιμετωπίζεις τα παλιά πιο ψύχραιμα και να μη σε επηρεάζουν τόσο και θα σε βοηθήσει να μη ξανακυλήσεις στις εξαρτήσεις.Επίσης σιγά σιγά βάλε πιο πολλά ενδιαφέροντα στη ζωή σου, μη περιορίζεσαι μόνο στο σύντροφό σου, πρέπει να βρεις μια καθημερινότητα που σε γεμίζει σαν άνθρωπο, ώστε να μην υπάρχει κενό για να σκέφτεσαι την κόκα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Νάσια κι εγώ όπως σε διαβάζω τώρα, που ξέρεις, σου έχω γράψει ότι πέρασα από διάφορα στάδια, νομίζω πως θα ήταν καλό να ζητήσεις τη βοήθεια ειδικού. Πες στο φίλο σου ότι θέλεις να βάλεις τις σκέψεις και τη ζωή σου σε τάξη, ότι έχεις ανοιχτά θέματα από την παιδική σου ηλικία, μην πεις τίποτα για κόκα, δε χρειάζεται, και βρες ένα καλό γιατρό να μιλήσεις. Μπορεί να σου δώσει κάποια θεραπεία που θα σε ηρεμήσει, να μην υποφέρεις...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το θεμα ειναι οτι αν επινες συνεχως οταν εβγαινες εξω ισως ειχε διαφορα αυτο που εδειχνες με οτι εισουν.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •