Σχέσεις, Σεξ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 118
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    42

    Σχέσεις, Σεξ

    Καλημέρα στην ομάδα, μπορείτε να με φωνάζεται Ανώνυμο και είμαι 22 χρονών.
    Δεν έχω κάνει ποτέ μου σχέση καθώς ούτε σεξ.
    Μπορεί κανείς να μου πει που μπορεί να οφείλετε αυτό?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    107
    καλημέρα ανώνυμε καλώς ήρθες στην παρέα μας.... αυτό μπορεί να οφείλεται και στο χαρακτήρα σου γενικά να μην ήσουν έτοιμος για να κάνεις αυτό.. εσύ θέλεις να κάνεις και δεν μπορείς προσπάθησες δλδ με κοπέλα και δεν σ έβγαινε;

  3. #3
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    42
    Quote Originally Posted by xaraaaa View Post
    καλημέρα ανώνυμε καλώς ήρθες στην παρέα μας.... αυτό μπορεί να οφείλεται και στο χαρακτήρα σου γενικά να μην ήσουν έτοιμος για να κάνεις αυτό.. εσύ θέλεις να κάνεις και δεν μπορείς προσπάθησες δλδ με κοπέλα και δεν σ έβγαινε;
    Απλά δεν έχει τύχει ποτέ να βγω με κοπέλα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Πως είσαι σα χαρακτήρας; Κλειστός, εσωστρεφής; Θες να περιγράψεις λίγο τον εαυτό σου;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    107
    ναι όντως πρέπει να μας περιγράψεις λίγο το χαρακτήρα σου για να καταλάβουμε και εμείς... πως και δεν έτυχε να βγεις με κάποια κοπέλα; είσαι ντροπαλός γενικά δεν θα έκανες ποτέ κίνηση;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Φιλαράκι Ανώνυμε,καλησπέρα. Είναι δύσκολο να απαντήσουμε σε τέτοια ερωτήματα γιατί δεν ξέρουμε τον χαρακτήρα σου αλλά και άλλα πολλά στοιχεία!
    Γράψε παραπάνω λεπτομέρειες για να μας βοηθήσεις να βγάλουμε συμπέρασμα.

  7. #7
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    42
    Καλησπέρα παιδιά, ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σας.
    Σαν χαρακτήρας γενικά είμαι λίγο ντροπαλός όπως είδα να αναφέρεται, αλλά γενικά αυτό το διάστημα πιστεύω ότι έχω ανοιχτέι σαν άνθρωπος και δεν είμαι όπως ήμουν παλιά, πιστεύω πως αν μου αρέσει κάποια θα της το δείξω με τον τρόπο μου.
    Βέβαια εδώ και αρκετό καιρό δεν μου έχει κάνει καμιά το κλικ για σχέση.
    Θυμάμαι το καλοκαίρι του 17 που είχα πάει για ποτό με ένα ξαδερφάκι είχα δει μια τύπισσα που καθόταν μόνη της στο μπαρ και έτσι τόλμησα να της μιλήσω ώστε να γνωριστούμε.
    Τα είπαμε κανονικά και επείδη με ενδιέφεραι να την γνωρίσω καλύτερα της ζήτησα να μου πει αν θέλει το φβ της ώστε αν θέλει να κανονίσουμε να παμε για κανένα μπάνιο και έτσι φάση να γνωριστούμε γενικά καλύτερα.
    Μου το έδωσε όλα κομπλέ, της έστειλα κιόλας την επόμενη μέρα αλλά δεν μου απάντησε ποτέ.
    Λες και με είδε για κανέναν τελειωμένο (που τελειωμένος είμαι εδώ που τα λέμε απο όλες τις οπτικές γωνίες αλλά τεσπα) αλλά τουλάχιστον δεν είμαι από εκείνα τα άτομα που μπορεί να σου την πέσουν άσχημα.
    Το μόνο που ήθελα ήταν να την γνωρίσω καλύτερα, τιποτά άλλο, απο εκεί και πέρα θα φαινόταν πως θα πήγενε το πράγμα, ούτως η άλλως δεν την ήξερα την κοπέλα.
    Ε από τότε έχω σταματήσει να κάνω τέτοια τολμηρά βήματα για να μην με θεωρήσουν και πέφτουλα.
    Ξέρω πάει εδώ και 2 χρόνια το περιστατικό αλλά από τότε πάει που έχω σταματήσει να το κάνω αυτό το πράγμα.
    Να σημειώσω πως το δοκίμασα πρώτη φορά και πως εκείνην την περίοδο μου άρεσε μια που της το είχα πει αλλά δεν έγινε τίποτα λόγου ότι ήτανε μεγαλύτερη μου.

  8. #8
    Εγω βλέπω ένα αγορι που λειτουργει κανονικά. Και στο φλερτ ξεκινησες καλά. Δεν υπαρχει λογος επειδή δεν σου απαντησε μια κοπέλα να αποθαρρυνεσαι και να μη φλερταρεις αν σου αρέσει κάποια. Είσαι ακόμη πολυ νέος και ισως γι αυτό ακόμη δεν εχεις κάνει σχεση.ασε την ντροπαλοτητα στην ακρη και αρπαξε ολες τις ευκαιριες που θα σου δωσει η ζωή.φλερταρε διασκεδασε και όλα θα έρθουν σιγά σιγά από μονα τους.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Από αυτά που γράφεις για τον εαυτό σου υποθέτω πως έχεις θέμα με την αυτοπεποίθηση σου. Εντάξει μπορεί να είσαι ντροπαλός αλλά προσπάθησε να ανοίγεσαι όλο και περισσότερο. Αν πιστεύεις πως είσαι τελειωμένος πολύ απλά δεν μπορείς να πας πουθενά έτσι! Γιατί το λες αυτό;
    Έγινε αυτό με την τύπισσα πριν 2 χρόνια, και; Η άλλη ήταν μεγαλύτερη σου και δεν έγινε τίποτα, και; Κάνε κι άλλες γνωριμίες και μη φοβάσαι την "απόρριψη". Αν δε βρέξεις τα πόδια πως θα περάσεις το ποτάμι;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    ανωνυμε και εγω ειμαι σε χειροτερη κατασταση,εσυ εκανες και μια κινηση εγω δισταζω

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    107
    έχουν δίκιο τα κορίτσια αν δεν τολμήσεις δεν γίνεται τπτ πρέπει να να το παλεύουμε να γίνομαι καλύτεροι δώσε θάρρος στο εαυτό σου και μην το βάζεις ποτέ κάτω.... καλά και γω panos19 με το θέμα μου σκατα είμαι αλλά τεσπα..

  12. #12
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    42
    Αποστολία ότι μπορώ κάνω.
    Βλέπω όμως άλλα παιδιά της ηλικίας μου και 2-3 χρόνια μικρότερους να έχουν κάποια σχέση, κάτι τέσπα να παίζεται με κάποια ή κάποιες και εγώ τίποτα.
    Και με κάνει να αναρωτίεμαι τι πάει λάθος ακριβώς με εμένα?
    believeInYourself ναι έχω θέμα με την αυτοπεποίθηση εδώ και πολλά χρόνια και μάλλον πάντα θα την έχω από τι έχω καταλάβει καθώς δεν βλέπω να διορθώνεται ούτε στο ελάχιστο.
    Στο θέμα του ποταμιού που ανέφερες ίσως να φοβάμαι μην πνιγώ!
    Πάνο ειλικρινά λυπάμαι γι αυτό που μας συνέβη.
    Χαρά εσένα ποιο είναι ακριβώς το πρόβλημά σου?

  13. #13
    Εγω βλέπω ότι τολμησες να φλερταρεις.ενταξει όλοι μας εχουμε θεματακια με την αυτοπεποιθηση μας αλλοι μικρα και άλλοι μεγαλα αρκει αυτά να μην επηρεαζουν τη ζωή μας.εγώ πιστευω ότι αν βρεις κάποια να σου αρεσει πολυ πολυ όμως θα τολμησεις να φλερταρεις διακριτικά.έτσι δεν είναι?και μη κοιτάς και συγκρινεις τι κάνουν οι άλλοι στην ηλικια σας.ο καθε άνθρωπος ειναι μοναδικος στη συμπεριφορά και στις σχεσεις του.δεν σημαινει ότι έχει προβλημα αν καποιος κάνει σχεση στα 20 και καποιος αλλος στα 25 κ.ο.κ.

  14. #14
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    42
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Εγω βλέπω ότι τολμησες να φλερταρεις.ενταξει όλοι μας εχουμε θεματακια με την αυτοπεποιθηση μας αλλοι μικρα και άλλοι μεγαλα αρκει αυτά να μην επηρεαζουν τη ζωή μας.εγώ πιστευω ότι αν βρεις κάποια να σου αρεσει πολυ πολυ όμως θα τολμησεις να φλερταρεις διακριτικά.έτσι δεν είναι?και μη κοιτάς και συγκρινεις τι κάνουν οι άλλοι στην ηλικια σας.ο καθε άνθρωπος ειναι μοναδικος στη συμπεριφορά και στις σχεσεις του.δεν σημαινει ότι έχει προβλημα αν καποιος κάνει σχεση στα 20 και καποιος αλλος στα 25 κ.ο.κ.
    Αν βρω κάποια που να μου κάνει το κλικ ίσως και πάλι όπως στο παρελθόν να καταφέρω να της μεταφέρω αυτό που θέλω μέσα από μέσα κοινωνικής δικτύωσης όπως παραδείγματος χάρη το instagram.
    Ξέχασα να το αναφέρω ποιο πάνω ότι σε όσες μου έχουν κάνει κλικ στο παρελθόν το έχω καταφέρει να περιγράψω τα συναισθήματα μου μόνο από τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης.
    Ίσως αν μου κάνει κάποια κλικ να είναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα, όμως φοβάμαι πως δεν θα είναι έτσι καθώς δεν έχει ξανά γίνει στο παρελθόν.
    Και αν καταφέρω να το κάνω κάποια στιγμή στο μέλλον σίγουρα θα μπερδεύω τα λόγια μου

  15. #15
    Quote Originally Posted by Anonym35 View Post
    Αν βρω κάποια που να μου κάνει το κλικ ίσως και πάλι όπως στο παρελθόν να καταφέρω να της μεταφέρω αυτό που θέλω μέσα από μέσα κοινωνικής δικτύωσης όπως παραδείγματος χάρη το instagram.
    Ξέχασα να το αναφέρω ποιο πάνω ότι σε όσες μου έχουν κάνει κλικ στο παρελθόν το έχω καταφέρει να περιγράψω τα συναισθήματα μου μόνο από τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης.
    Ίσως αν μου κάνει κάποια κλικ να είναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα, όμως φοβάμαι πως δεν θα είναι έτσι καθώς δεν έχει ξανά γίνει στο παρελθόν.
    Και αν καταφέρω να το κάνω κάποια στιγμή στο μέλλον σίγουρα θα μπερδεύω τα λόγια μου
    Κοιτα στα νεαρα ατομα αυτός είναι πλεον ο ευκολοτερος τρόπος γνωριμιων.δεν είναι κακος τροπος απλά υπάρχουν και άλλοι.διαλεξε όποιον τρόπο θες αρκεί να μην κρυβεις τον ενθουσιασμο σου αν γνωρισεις κάποια και σου κάνει το κλικ.και μη φοβάσαι την απορριψη.όλοι μας εχουμε έρθει σε αυτή τη θεση κάποτε.άλλωστε μια απορριψη από καποια/καποιον σου ανοιγει τον δρομο να γνωρισεις κάτι ακομη καλύτερο.αυτο να θυμασαι και να προχωρας.

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. σχεσεις
    By giannis000 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 49
    Last Post: 16-08-2017, 20:38
  2. ΣΧΕΣΕΙΣ
    By chaos_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 03-11-2011, 20:32
  3. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58
  4. Σχέσεις...
    By Θεοφανία in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 107
    Last Post: 13-05-2008, 20:33
  5. ΣΧΕΣΕΙΣ......
    By Foolish in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 20-06-2007, 01:20

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •