ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29
  1. #16
    Mrgilleas
    Guest
    Quote Originally Posted by Lupo View Post
    Εμενα ειναι σπασμοδικες οι κινησεις για κατι δευτερολεπτα. Μου συμβαινει μια φορα και μετα εξαφανιζεται. Παρομοια συμπτωματα ειχαμε δηλαδη. Σε διεγνωσαν με σχιζοφρενεια με ολα τα γνωστα συμπτωματα? Ποσο χρονων εισαι τωρα?
    Eχω σχιζοφρενεια με ολα τα συμπτωματα εξαιρουμενων ακουστικων ψευδαισθησεων ακουγα μονο να χτυπαει το κουδουνι του σπιτιου μου να ακουω περιπολικα κατω απο το σπιτι μου αλλα οχι φωνες να σχολιαζουν ή να με βριζουν οπως ακουνε αλλοι.τωρα ειμαι 30 χρονων και εχω σχιζοφρενεια απο τα 20.πριν τα 20 ειχα γενικευμενη αγχωδης διαταραχη και κοινωνικη φοβια

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ειχα ενα συγγενη που το εκανε αυτο αλλα ειχα συνεχως την εντυπωση οτι επινε αν και δεν τον ειχα δει ποτε αλλα ετσι οπως ηταν ειχα την εντυπωση οτι ειχε μεθυσει

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    250
    Quote Originally Posted by Mrgilleas View Post
    Eχω σχιζοφρενεια με ολα τα συμπτωματα εξαιρουμενων ακουστικων ψευδαισθησεων ακουγα μονο να χτυπαει το κουδουνι του σπιτιου μου να ακουω περιπολικα κατω απο το σπιτι μου αλλα οχι φωνες να σχολιαζουν ή να με βριζουν οπως ακουνε αλλοι.τωρα ειμαι 30 χρονων και εχω σχιζοφρενεια απο τα 20.πριν τα 20 ειχα γενικευμενη αγχωδης διαταραχη και κοινωνικη φοβια
    Ρε φιλε εχω ακριβως τα ιδια. OCD και κοινωνικη φοβια. Μπας και οδηγουμε κατα κει? Τι μορφη ειχε η κοινωνικη φοβια σου? Πως θα σε κρινουν και θα σε σχολιασουν?

  4. #19
    Mrgilleas
    Guest
    Quote Originally Posted by Lupo View Post
    Ρε φιλε εχω ακριβως τα ιδια. OCD και κοινωνικη φοβια. Μπας και οδηγουμε κατα κει? Τι μορφη ειχε η κοινωνικη φοβια σου? Πως θα σε κρινουν και θα σε σχολιασουν?
    δεν σημαινει το οτι επαθα εγω σχιζοφρενεια θα παθεις και συ εξαρταται και απο τα γονιδια ειχα χρονιο στρες και σε συνδυασμο με την προδιαθεση που ειχα εβγαλα ψυχωση.ετσι ηταν η κοινωνικη φοβια μου φοβομουν οτι θα με κρινουν αρνητικα και θα με σχολιαζουν.απο εφηβος τα ειχα αυτα μου λεγε η καθηγητρια να διαβασω ενα κειμενο με με ελουζε κρυος ιδρωτας,ντρεπομουν υπερβολικα οτι θα ρεζιλευτω και θα κοροιδευουν οι αλλοι.απο τα 14 ειχα κοινωνικη φοβια στα 18 αρχισα να εχω γενικευμενη αγχωδης διαταραχη και στα 20 σχιζοφρενεια

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    250
    Quote Originally Posted by Mrgilleas View Post
    δεν σημαινει το οτι επαθα εγω σχιζοφρενεια θα παθεις και συ εξαρταται και απο τα γονιδια ειχα χρονιο στρες και σε συνδυασμο με την προδιαθεση που ειχα εβγαλα ψυχωση.ετσι ηταν η κοινωνικη φοβια μου φοβομουν οτι θα με κρινουν αρνητικα και θα με σχολιαζουν.απο εφηβος τα ειχα αυτα μου λεγε η καθηγητρια να διαβασω ενα κειμενο με με ελουζε κρυος ιδρωτας,ντρεπομουν υπερβολικα οτι θαx ρεζιλευτω και θα κοροιδευουν οι αλλοι.απο τα 14 ειχα κοινωνικη φοβια στα 18 αρχισα να εχω γενικευμενη αγχωδης διαταραχη και στα 20 σχιζοφρενεια
    νομιζω πως ειχες πει παλαιοτερα πως ειχες καποιον συγγενη σου με ψυχωση σωστα?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    250
    Quote Originally Posted by deadmoon View Post
    Μαζι με το τρεμουλο μηπως ειναι σαν να ακους και ενα κλικ στιγμιαιο για κλασμα δευτερολέπτου μεσα στο κεφάλι σου?
    Οχι,οχι δεν μου εχει συμβει κατι τετοιο. Ακομα!!!

  7. #22
    Mrgilleas
    Guest
    lupo εισαι καλυτερα τωρα???????

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    250
    Quote Originally Posted by Mrgilleas View Post
    lupo εισαι καλυτερα τωρα???????
    Αλλες φορες ειμαι καλα και αλλες οχι. Ειμαι με τις μερες μου γενικα. Πιο πολυ με επηρεαζει η κοινωνικη φοβια. Σκεφτομαι συνεχεια για το πως θα μιλησω πως θα κατσω τι θα πω πως θα το πω και συνηθως με τις γυναικες μου συμβαινει πιο συχνα. Εχω σταματησει πλεον να ελπιζω οτι θα βρω κοπελα αν συνεχισω ετσι. Εχω αρχισει να τις αποθω πλεον με την προσωπικοτητα μου.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Lupo View Post
    Αλλες φορες ειμαι καλα και αλλες οχι. Ειμαι με τις μερες μου γενικα. Πιο πολυ με επηρεαζει η κοινωνικη φοβια. Σκεφτομαι συνεχεια για το πως θα μιλησω πως θα κατσω τι θα πω πως θα το πω και συνηθως με τις γυναικες μου συμβαινει πιο συχνα. Εχω σταματησει πλεον να ελπιζω οτι θα βρω κοπελα αν συνεχισω ετσι. Εχω αρχισει να τις αποθω πλεον με την προσωπικοτητα μου.
    εγω που ειμαι με τρεμουλο στο κεφαλι σε χειροτερο βαθμο απο εσενα... δεν εχεις ιδεα ποσες κοπελες παρολαυτα εχω γνωρισει... κάποιες στιγμές φάνηκε που είχα σπασμούς στα χερια και στο κεφάλι και με ρωτούσαν τι έχεις γιατι τρέμεις? και έλεγα καλά είμαι απλά έχω ένα θεματάκι με τον θυροειδή μου... και κανένα πρόβλημα... :P

    καμια δεν τρόμαξε από αυτό.. ούτε με απόφυγε... ισα ισα με της περισσότερες έχω κάνει τρελό sex.. χάχα

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    250
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    εγω που ειμαι με τρεμουλο στο κεφαλι σε χειροτερο βαθμο απο εσενα... δεν εχεις ιδεα ποσες κοπελες παρολαυτα εχω γνωρισει... κάποιες στιγμές φάνηκε που είχα σπασμούς στα χερια και στο κεφάλι και με ρωτούσαν τι έχεις γιατι τρέμεις? και έλεγα καλά είμαι απλά έχω ένα θεματάκι με τον θυροειδή μου... και κανένα πρόβλημα... :P

    καμια δεν τρόμαξε από αυτό.. ούτε με απόφυγε... ισα ισα με της περισσότερες έχω κάνει τρελό sex.. χάχα
    Ρε φιλε δεν ξερω πραγματικα, ισως χρειαστει να παρω καποια φαρμακευτικη αγωγη μαζι με ψυχοθεραπεια. Γελαω και εκει που γελαω ξαφνικα σοβαρευω αποτομα λογω κοινωνικης φοβιας. Δεν ειμαι ο ευατος μου. Σημερα με τα φιλαρακια μου που ημουν για καφε μου συνεβει παλι το ιδιο. Απλα δεν ζω πλεον, μονο ανασαινω.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Lupo View Post
    Ρε φιλε δεν ξερω πραγματικα, ισως χρειαστει να παρω καποια φαρμακευτικη αγωγη μαζι με ψυχοθεραπεια. Γελαω και εκει που γελαω ξαφνικα σοβαρευω αποτομα λογω κοινωνικης φοβιας. Δεν ειμαι ο ευατος μου. Σημερα με τα φιλαρακια μου που ημουν για καφε μου συνεβει παλι το ιδιο. Απλα δεν ζω πλεον, μονο ανασαινω.
    οταν εισαι γενικα σπιτι πως εισαι? καλο θα ηταν να δεις εναν γιατρο και ισως να παρεις μια αγωγη γιατι οπως τα λες εχεις υπερβολικο ανχος....

    γενικα βγενεις συχνα εξω η σπανια? αν βγενεις πιο συχνα ισως νιωσεις λιγο καλυτερα με τον καιρο... αλλα τωρα με την ζεστη το ανχος να ξερεις ειναι παντα χειροτερο.......!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    250
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    οταν εισαι γενικα σπιτι πως εισαι? καλο θα ηταν να δεις εναν γιατρο και ισως να παρεις μια αγωγη γιατι οπως τα λες εχεις υπερβολικο ανχος....

    γενικα βγενεις συχνα εξω η σπανια? αν βγενεις πιο συχνα ισως νιωσεις λιγο καλυτερα με τον καιρο... αλλα τωρα με την ζεστη το ανχος να ξερεις ειναι παντα χειροτερο.......!
    οχι βγαινω αρκετα μπορω να πω. Θελω να βγαινω δεν μπορω να καθομαι στο σπιτι. Στο σπιτι οταν ειμαι λεω ποσο μαλ***ς ειμαι που σκεφτομαι ετσι και σταταλαω την ζωη μου σε ανουσιες σκεψεις.

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    12
    Η κολλητή μου έχει ακριβώς το ίδιο και της είπαν για ιδιοπαθη τρόμο. ξεκίνησε ένα ψιλοτρεμουλο στο κεφάλι και δεν ξαναβρήκε από το σπίτι γιατί νόμιζε ότι ο κόσμος το αντιλαμβάνεται αυτό και την κοροϊδεύει. Και φυσικά όταν κλείστηκε στο σπίτι αυτό προχώρησε. μην κλείσεις μέσα πότε και για κανένα λόγο.

  14. #29
    Quote Originally Posted by Lupo View Post
    Ρε παιδια δεν ξερω τι ειναι αυτο, αλλα το παθαινω αρκετα συχνα. Χθες που βγηκα με κατι φιλους μου για κρασια, καθως εβαλα το ποτηρι στο στομα μου για να πιω, αρχισε να κανει σπασμοδικες κινησεις το κεφαλι μου. Σαν να "τρελενομαι" για κλασματα δευτερολεπτου. Μπορει να ειναι κριση πανικου αυτο το πραγμα λογω της κοινωνικης φοβιας μου? Αν ηταν βεβαια κριση πανικου δεν θα ειχα και αλλα συμπτωματα οπως τρεμουλο, ταχυκαρδια, ιδρωτας?
    Lupo , το μόνο σίγουρο ειναι οτι αυτό δεν ειναι κρίση πανικού . Σε καμία περίπτωση . Αυτό τώρα ειναι κάτι ψυχαναγκαστικό , αντιδρά ο οργανισμός σου σε κάτι . Αν συνεχίσει να σου συμβαίνει από ένα σημείο και μετά θα είναι επειδή το προκαλείς πλέον και εσύ ο ίδιος . Για μένα δεν χρειάζεται καν ψυχολόγος εκτός εάν έχεις στο μυαλό σου και άλλα που θα ήθελες να δουλέψεις με ψυχολόγο .

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. τρεμουλο στα χερια
    By fabulous in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 19-03-2012, 11:24
  2. τρεμουλο και τικ
    By fabulous in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 15-03-2012, 04:01
  3. τρεμουλο!πως ξεπερνιεται?
    By kaity in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 08-02-2012, 15:30
  4. Τρέμουλο στο πιγούνι!!!!!
    By sokolatoxrwma in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 01-10-2011, 21:37
  5. aloperidin Τρεμουλο
    By TauKapa in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 23-09-2010, 20:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •