Ηρωινη... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 87

Thread: Ηρωινη...

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Quote Originally Posted by Reggina View Post
    Συγνώμη για τη καθυστέρηση είμαι στην επιστροφή. .πηγα μια επίσκεψη στα δυτικά της Θεσσαλονίκης. ...Για να σηκωθώ το πρωι καλα..
    giorgos panou θα σου απαντήσω σε λίγο
    Ευχαριστώ πολύ
    Έλα ρε Ρεγγίνα...

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    28
    Αλις επιστρέφω οδηγω για την ακρίβεια. .

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    28
    Ναι είναι θετικό απο πολλες πλευρές το οτι μενω στο πατρικό μου..δεν ξέρω τι θα γινόταν αν εμενα μονη..επισης ναι δεν τους παει το μυαλό δεν έχουν ιδεα για τη χρήση..σίγουρα ευθύνεται οτι ποτε κανενας απτο φιλικό μου περιβάλλον δεν ειχε ουδεμία σχέση με την ηρωινη έπειτα ποτε δεν με είδανε κάπως...σίγουρα γιατι η καθε μου δόση είναι μικρη και γιατι δεν παιρνω βενζοδιαπινες..η κατι αλλο..περα απο χόρτο τη νύχτα..
    Εχω απογοητευτεί παρα παρα πολύ οπως επισης και φοβάμαι πολυ...
    Με τρομάζει το γεγονός οτι η ψυχολόγος του οκανα μου λεει οτι δεν κανω γιαυτό το πρόγραμμα και χρειάζεται να παω σε καποιο κλειστό..οπου αυτο ειναι ανέφικτο..για πολλούς λόγους..
    Πραγματικά δεν ξερω είμαι σε απόγνωση..εχει γινει ενα με μενα..μονο με τη χρηση νιωθω απλα καλα..δλδ να κανω δουλειές..να μιλησω με ανθρώπους που και φυσικά και αυτο αρχισε να γινεται βασανιστηκο..δλδ παρόλο που κανω χρηση..δε θελω να βγω..περα απτα απαραίτητα..με το ζορι κανω οτι κανω και δε σταματώ ολη μερα να σκέφτομαι πως θα ξεφύγω..καθε μερα λεω το κλασικο παραμύθι τέλος που φυσικά εκεινη την ωρα το πιστεύω..και το τολμω..αλλα στη τριτη μερα το αλλο κλασικο παραμύθι..μια δοση να σταθω όρθια και μετά μπορώ. .χαχα ας πω μαζι με κλάματα..γιατι διαπιστωνω οτι δε μπορω ..

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    28
    Έπειτα με τρομάζει παρα πολυ και το υποκατάστατο..θα μου πεις και τι προτιμάς..ηρωινη παράνομα με ανχος στρες ψεμα..κτλ η χαπι κατι νόμιμο και χωρίς να πληρωνεις καθε μερα..τα... (Με φρικαρει το γεγονός ποσα χρηματα εχω ξοδεψει για τη χρηση..Πανικος με πιάνει ανχος ανασφάλεια και οχι μονο για αυτα που φύγαν..αλλα δεν εχω κανενα μπλέξιμο μα κανενα με το νομο και ουτε καταδιανοια δε μπορω να φανταστώ οτι θα αποκτήσω)
    Πφφφφ πραγματικά δεν ξέρω μηπως χρειάζομαι φαρμακευτική αγωγή..μηπως δεν προσπαθω οσο πρέπει..μηπως δεν μου γίνεται μαθημα τα σωματικά στερητικα επειδή καθομαι κρεβάτι...και κοιμάμαι οσο παει..οσο μπορω..εδω και κανενα χρόνο παει τωρα πού μου εχει βγει ενα αλλο χαζο ας το πω..Με το που ξυπνάω στην αρχη ξεκίνησε ετσι,,στα στερητικα.Και τωρα πια εχει φτασει να γίνεται και με χρηση και κατα τη διαρκεια της ημέρας..εκεί που οδηγω ας πούμε..να φωνάζω μαμα...σκέφτομαι και ξαφνικα φωναζω μαμά και αντε προσπαθώ να το μαζεψω..γιατι μπορει να εχει και κόσμο και να μου ξεφύγει..έχει γινει βασικά. .
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ πως μπορω να απαλαχτω απτον διαολο..είναι κατάρα αρρώστια πραγματικά ειναι καταντια για την ανθρωπινη ψυχη και το ανθρωπινο σωμα..Κατα καποιο τροπο απο επιλογη καταντησα να χρειάζεται να εχω μια δόση το πρωί για να είμαι όρθια..
    Πιστεύω και εύχομαι αυτη τη φορα που σχεδιάζω να προσπαθησω παλι να τα καταφέρω..
    Πολύ τρομαχτικό να νιωθεις σκλάβος της σκόνης..και ετσι ειναι δεν μπορω ετσι απλα να απομακρύνθω απο την πολη μου..οτι και να γίνει..εχει γινει ενα με μενα και είναι ολα για μενα..αφου δυστηχως εαν δεν εχω ηρωινη περα απο άρρωστη σωματικα που θα είμαι,θα ειμαι κενη εξαντλημενη φρικαρισμενη ΑΡΡΩΣΤΗ και ψυχολογικά..

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Eπικεντροσου στα θετικα σου! οπως οτι δεν πινεις πολυ καιρο αρα εχεις ακομα υγεια! στο οτι μπορεις να εχεις αναμνησεις απο καθαρη ζωη! Αυτη η καταρα οπως σωστα την λες επειδη σε μεταφερει σε ψευτικο κοσμο σε κανει και να κοροιδευεις τον εαυτο σου, γι να σε κανει να πιεις σου δινει απηστευτε δικαιολογιες!
    Απο τα χειροτερα ομως ειναι οι παρενεργειες στην ενοια του χρονου! στην αισθηση που αποκτας για τον χρονο! με αποτελλεσμα να περναν οι μερες, τα χρονια και να εισαι μεσα εκει! για αυτο παρτω αποφαση και δραsε!

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    28
    Σε ευχαριστώ πολύ οντως ο χρόνος αυτός. .τα χρονια αυτα το πως έχουν περασει δε μπορω να.το χωνεψω..είναι στα σχέδια μου να αποτοξινωθω ελπιζω να πετυχει σύντομα ..να κανω την αρχή..φοβάμαι πολυ..ακομα και πως θα περναει η κάθήμέρίνότήτά σκέφτομαι.. έφτασα να λέω μήπως δε μπορώ..αλλα λεω μετα και αυτο παγιδα ειναι..παραμυθά..για να μην προσπαθώ. .
    Κουράστηκα..εξαντληθηκα απο όλη αυτη τη ζωή. .και φαντασου μενω σε σπίτι δεν εχω μπλεξει με το νομο ακομα δεν..δεν..δεν
    Ξέρεις..Εφτασε η ωρα μαλλον θελω να πιστεύω δεν είμαι για παρακάτω..
    Δεν ξερω τι να κανω νε τα σωματικά τις δυο τρεις πρωτες μέρες..φυσικα δεν εχω ορεξη και για τίποτα αλλα ειμαι και χάλια..αλλοι μου λενε αμα το παλεψεις ορθια θα ναι καλύτερα..δε ξερω αν μπορώ να το κανω...απτην άλλη καθε φορα καθομαι δυο τρεις μερες κρεβάτι και ως συνηθως φευγω για εκεί..σαν τη τρελη..

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Έχεις σκεφτεί ότι η μεγαλύτερη εξάρτηση μπορεί να είναι το μυαλό και όχι στο σώμα; Προετοιμάζεις τον εαυτό σου ότι θα περάσει δύσκολα, ενώ πρέπει να σκέφτεσαι ότι θα είναι ένα παιχνιδάκι για 'σένα, πως εσύ είσαι η δυνατή κι όχι αυτό. Όποια ώρα θες το πετάς, το βγάζεις από τη ζωή σου γιατί το σιχάθηκες, δεν το θες, το γνώρισες και το απέρριψες, είναι πολύ μικρό για το μέγεθός σου.

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    28
    Η αλήθεια ειναι οτι ναι το ξερω οτι το δύσκολο ειναι το μετά αυτο το κενό που θα νιωθω..και..και..αλλα σε αυτο που λες δεν εχεις άδικο γιατί μια φορα που ετσι ελεγα μεχρι να αρχισω τη προσπάθεια σιγά. ..μπορω...φυσικά και μπορώ. .και όντως ηταν.πιο ευκολα τα σωματικά πιο ανώδυνα..Δεν μπορω να.ρυθμισω τη τελευταία δοση..με την εναρξη χορήγησης του ζόυμπο..δε ξέρω αν ξέρεις κιόλας σορι. ..

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Quote Originally Posted by Reggina View Post
    Δεν μπορω να.ρυθμισω τη τελευταία δοση..με την εναρξη χορήγησης του ζόυμπο. ..
    Δεν το κατάλαβα αυτό, όχι

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    28
    Πρεπει να κατσω καποιες ωρες χωρις δοση απο ηρωινη και να βγαλω στερητικα

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    28
    Και μετα να κανω χορηγηση του υποκατάστατου..το χαπι δλδ

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Πρέπει να το πάρεις απόφαση. Και που το αναβάλλεις, δεν πετυχαίνεις τίποτα. Το πας μια μέρα πιο πίσω και πιο πίσω και πιο πίσω και ο καιρός περνάει. Όχι για το χρόνο που περνάει, δεν το λέω γι' αυτό, κι εγώ κάνω πράγματα που δε μου αρέσουν κι η ζωή μου περνάει, αλλά επειδή εσύ το θες, το έχεις αποφασίσει και θέλεις να το αντιμετωπίσεις...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Κι όπως λέει κι ο Γιώργος, να σκέφτεσαι το μετά, τα ξενερώματα

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Reggina View Post
    Πρεπει να κατσω καποιες ωρες χωρις δοση απο ηρωινη και να βγαλω στερητικα
    σχετικα με αυτο μην αγχωνεσαι θα σου πω εγω! ξεκινα εσυ, και εδω ειμαστε! στο συγκεκριμενο θεμα επειδη το εχω ψαξει αρκετα αφου νομιζαι ο γιατρος οτι δεν δραι το φαρμακο σε εμενα και ηθελε να με στειλει μεθαδωνη, ετσι λοιπον εχω γνωσει!
    τελικα θα πας οκανα? η απο μονη σου θα αγορασεις σουμπο?

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Απο την στιγμη οπου τα συμπτωματα ειναι κοινα στους πιο πολλους συγκεκρημενα αυτα που αναφερεις για την ψυχικη σου διαθεση κ.α. τα εχω κι εγω, μαλιστα σαν σε διαβαζω τρελενομαι σκεφτομενος το ποσος κοσμος τελικα παιρναει ακομα αυτο το προβλημα! ξερετε, κοριτσια, νομιζα οτι απο τωτες οπου η πρεζα στην Ελλαδα και στην νοτια Ευρωπη εχει πλεον πολυ χαμηλα ποσωστα οποιου, ειναι δλδη πολυ ελαφρια και επειδη πλεον ο κοσμος ειναι μορφομενος νομιζα οτι δεν θα ξανα μπλεξουν, οτι τ νεα παιδιαθα γλητωσουν αυτην την βλακεια! αλλα τελικα υπαρχουν ακομα χρηστες!
    Η αποφαση να κοψεις την χρησηηρωινης ειναι δυο βασικα πραματα, η αποτοξινωση και η απεξαρτηση δυαφορετικα πραματα .Ειναι πολυ δυσκολο να τα καταφερεις, δεν θα σου πω ψεματα, πρεπει να αλλαξεις κυριολεκτικα την ζωη σου! ακομα και συνηθειες οπου κανεις τωρα , ολα πρεπει να αλλαξουν! Ομως δεν ειναι ακατορθωτο! γινετε απλα θελει πολυ κουραγιο, πιστη , δυναμη και αυτοπυθαρχια ! η εξη της ηρωινης εχει τοσο εξαρτηση διοτις επεμβαινει στον εγκεφαλο και στο συστημα του πονου μας! και επειδη ο ανθρωπος εκ φυσεως συχενεται τον πονο και τον αποφυγει με αντανακλαστικη δραση ετσι λοιπον οταν αντικαθηστας τις σωματικες σου παυσιπονες διαδικασιες με τεχνικες, με την ηρωινη τωτες ο οργανισμος σου εχει μαθει με τον τεχνικο τροπο να δρα εναντι στον πονο! ετσι λοιπον οπωτες πονας κατευθειαν χωρις να σε αφηνει να το περασεις απο το σημειο του εγκεφαλου οπου "ζυγιζει" τις σκεψεις κατευθειαν λοιπον πας στην ηρωινη! και πηστεψεμε για το σωμα σου ειναι πιο ευκολο ν του βαλεις τεχνικα το παυσηπονο παρα να κανει το σωμα σου ολες αυτες τις χημικες δρασεις παραγωγης παυσιπονων!
    Και οταν λεω πονω, δεν αναφερομαι μοναχα στους πονους τους σωματικους, δλδη στο να ποναει το δοντακι μας, εκει θα ητν ευκολο να το ελεξουμε, δυστυχως ομως υπαρχουν αλλοι πονοι, ψυχικοι πονοι οπου σαν σε πιανουν ειναι πολυ ασχημα τα πραματα! οταν ποναει η καρδια σου , οταν παυεις να βλεπεις τον κοσμο με χρωματα αλλα μαυροασπρο τωτες ο πονος αυτος, ο πονος στα βαθη της ψυχης σε φαιρνει πολυ ευκολα στο να βαλεις τερμα ακομα και στην ζωη σου! οταν λοιπον φτανεις σε τετοια σταδια ,αληθεια! ποιος ενδιασμος?? ποιος φοβος? θα σε αποτρεψει απο το να παρεις ηρωινη? ποιο αισθημα αυτοσυντηρησης? τυποτα! ολα δειχνουν αδιαφορα! και μοιαζει με μικρη ανασα το να παρεις για λιγο ηρωινη ωστε να παψεις για λιγο να νιωθεις τοσο ασχημα απ τους πονους της ψυχουλας σου!!
    Οι πιο πολλοι οπου δεν ειχαν σχεση με την ηρωινη μας χλεβαζουν και μας βλεπουν ως αδυναμες προσωπικοτητες, ως ανθρωπους που δεν αντεχουμε τα προβληματα της ζωης! θα τους ελεγα να μου πουν ποιος αντιμετοπιζει πιο δυσκολα προβληματα καθημαρινα αυτος που ζει μια μικροαστη ζωη με σκυλο και παιδια? η αυτος που χει και κοιμαται στον δρομο?
    Το θεμα ειναι οτι δεν ειναι επυλογη η χρηση ηρωινης! ειναι ασθενεια, ειναι συνδιασμος πολλων σημβαντων μαζι!

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ηρωινη..
    By Nina22 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 17
    Last Post: 15-08-2020, 22:16
  2. ηρωινη.....ακόμα εδώ....
    By Fanoula in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2018, 06:18
  3. Στερητικά από ηρωίνη
    By newlife in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 4
    Last Post: 28-03-2015, 17:22
  4. Ηρωινη και χαπια
    By redwood in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 6
    Last Post: 29-11-2012, 01:11
  5. ΗΡΩΙΝΗ..
    By ΓΙΑΝΝΗΣ1990 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 35
    Last Post: 27-07-2010, 16:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •