Ηρωινη... - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 87

Thread: Ηρωινη...

  1. #46
    Σορρυ για τα να να το το που έγραψα από δέκα φορές αλλά μίλαγα ταυτόχρονα και δεν ήμουν συγκεντρωμένη

  2. #47
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    gia σας συμφορμητησσες! χαθηκα! , δουλευω κι δυστυχως τον τελευταιο μηνα με τρεχουν σαν το Βεγγο !

    Ρεγγινα, να σε ρωτησω κατις? πωτες πειρες τελευταια φορα βουπρενορφινη? και ποσο? Εσυ εχεις αρκετα μαζι σου? και ποια εχεις? τα 2μλ? 8μλ? η 16μλ? Οσον αφορα την ψυχολογο - ασε που μπορει και να μην ειναι καν ψυχολογος!! ξερετε οτι δυστυχως λογο ελλειψεις προσωπικου και ειδικα ψυχολογους και γιατρους αναλαμβανουν τις συνεδρειες (ο θεος να τις κανει συνεδρειες ) οι κοινωνικοι λειτουργοι και εργατολογοι???? ανηκουστο αλλα αληθεις- ετσι λοιπον μην εχεις πολλες απαιτησεις απο τους εργαζομενους ¨). Εσυ Ρεγγινα κατα την γνωμη μου ,θα ελεγα να κοιταξεις να παρεις οτι καλο μπορει να βγαλουν αυτοι οι ανθρωποι, να μην παιρνεις προσωπικα τις αγςνςις στασεις τους και να μην ξεχνας κατι σημαντικο ειναι ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ,ετσι λοιπον οταν συναντιεσαι μαζι της να εχεις απαιτησεις, να σημειωσεις απο πριν τα οσα εεις απορια.
    Εαν αποφασησεις να κανεις οφ την κυριακη θα επρεπε ειδη να εχεις ξεκινησει να μειωνεις την ποσωτητ ηρωινης. το εχεις κανει??

  3. #48
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Reggina , ο λογος πυ σε ροταω τετοια πραματα ειναι διοτις εχουν σχεση με την απεξαρτηση σου και την υποκατασταση με το σουμπο. Για να κανεις οφ θα πρεπει πρωτηστος να εχεις φτιαξει ενα προγραμμα ημερων, δλδη να εχεις 3-4 μερες οπου δεν θα εχεις υποχρεωσεις, οπου δεν θα χρειαστει να πας καπου. Θα πρεπει να βρεις και μια δικαιολογια του στλ αρρωστησες για να πεις στη μαμασου αυτο μην το υποτημας !παιζει ρολο για την ψυχολογικη σου ωθηση ! θα ενδιαφερετε η μανα σου φτιαχνωντας σου κανα χαμομηλι, σουπα και θα νιωσεις μια παραπανω υποχρεωση να ξεκοψεις και για την ητερα σου!
    Υπαρχουν πολλοι τροποι για να περασεις τις χαρμανες.Αν και εσυ απο οσο εχω καταλαβει δεν θα εχεις μεγαλες δυσκολιε διοτις και δεν πινεις πολυ ποσωτητα,και δεν πινεις συχνα.Επισης αρχησες σε μεγαλη ηλικια και ειναι πολυ σημαντικο.Aλλοι θελουν ξερα! δεν θα στο συνηστουσα ! βεβαια κανεις δεν εχει παιθανει απο τις χαρμανες,αλλα ειναι πολυ εποδηνο οταν μαλιστα ξερεις οτι υπαρχουν τροποι να τις περασεις πολυ πιο εποδηνα.
    Θα σου αναφερω τις πιο ξεκουραστες .Οποια και να ακολουθησεις καλο θα ειναι σε ολες τις περηπτωσεις να εχεις μιωσει την ποσωτητα. Ενας τροπος ειναι να βοηθηθεις με οτι υπαρχει σπιτι σου! τυποτα παρανομο δλδη, τυποτα δυσκολο ευρετο.Η διατροφη σου θα πρεπει να ειναι ελαφρια την πρωτη μερα ,χωρις κρεατα ,οχι σαλτσες και να θυμασαι για την πρωτη εβδωμαδα ΟΧΙ ΖΑΧΑΡΗ! απεναντιας να καταναλωνεις αλατι, νερο! αρκετο νερο, σαλατες και χαμομυλι, οχι τσαι πρασινο , αλλα μαυρο. Εκτως απο το στομαχι σου και την κυλια σου θα πρεπει να βρεις τροπο και απασχολησει για το μυαλο σου. Δεν ξερω τι προτημας ,βιβλια η ταινιες αλλα εαν βαλεις ταινιες δεν πρεπει να ειναι πολυ περικολπες και τα βιβλια ενω ειναι πολυ ωραια δυστυχως οταν περναμε στεριτηκα το μυαλο δεν μπορει να συγκεντρωθει ,ολα φευγει! και αμα διαβαζεις βιβλιο και δεν τα καταφερνεις μπορει να νευριασεις και πρεπει να αποευγεις τα νευρα τις πρωτες μερες!!
    Τελος -οσον αφορα αυτην την μεθοδο ,διοτις σου στελνω κι αλλο μηνυμα χαχσ - τελος λοιπον υπαρχει καττις που οι χρηστες το μησουν ειδικα οταν εχουν στεριτικα, αλλα βοηθαει υπερβολικα και προσωπικα παντα το εκανα, ειναι το μπανιο!! αρκετο μπανιο, να μουλιασεις που λεει ο λογος!

  4. #49
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Επομενος τροπος να περασουν οσο πιο χαλαρα γινετε το στεριτικο συνδρομο ειναι η λεγομενη παρισινη φορμουλα! Ειναι μια γαλλικη ιδεα και αφορα ως κυριο ρολο την διαιτα και κατα δευτερον καποιες πρακτηκες. Οταν λεμε για διαφορους τροπου να περασουν οι χαρμανες υπαρχουν δυο σκελοι κυριος. Το πρωτο αφορα στο πως θα ελλατοθουν οσο γινετε οι πονοι και τα σωματικα επακολουθα της στερισης. Το δευτερο ειναι η αποτροπη στο α τα παρατησουμε, δλδη η υποτροπη αν κι δεν λεγετε υποτροπη αυτο. Τα δυο αυτα μπορουν και συνδεωντε εμεσα στο οτι εαν οι πονοι ειναι ανηποφοροι αλλα και αν δεν εχουμε παρει τις καταληλες προφηλαξεις οπως το να βρεθουμε με καποιον που πινει, η το να εχουμε μπρωστα στα ματια μας κλειδια αυτοκινητου και λεφτα!
    Συνεχιζω με την παρισινη φορμουλα. Αναφερει καποια συγκεκριμενα ηχνοστοιχεια και βιταμηνες οπου χρεαζωμαστε κατα τις πρωτες μερες αλλα και μερικες ειναι για 4-5 μηνες. Αυτο συμβαινει διοτις οταν ειμαστε στην χρηση δεν μας απασχολει ο εαυτος μας αρα και η διατροφη μας, με αποτελεσμα να εχουμε ανεμια ,αλλα και κατα την διαρκεια των στεριτικων ο οργανισμος μας επειδη μαχετε να βγαλει απο μεσα του την ηρωινη τις στιγμες εκεινες εμφανιζετε τεραστια ελλειψη και αναγκη απο καποια στοιχεια οπου δυστυχως οσο και να φαμε τις τροφες που τα εχουν δεν ειναι αρκετες! Επειδη δεν θυμαμαι ολες τις ουσιες θα σου γραψω τις πιο σημαντικες, εαν αρχησεις μην αγχωνεσαι θα τις βρω ,τις εχω γραμμενς! Einai οι βηταμινες ,συμπλεγμα των Β'6,Β'12 ,κ.α. αυτες οι βηταμινες πανε στον εκεφαλο μας, μας βοηθαν παρα πολυ στο να παρει εμπρως ο μηχανισμος αντικαταστασης κυταρων στον εγκεφαλο μας. Μαγνησιο οπου και αυτο βοηθαει στο μυαλο στηνηρεμια διοτις οταν εχουμε χαρμανες τα νευρα ειναι τσητομενα. Συμπληροματα σηδιρου,σελινιο ,καλιο. Καλο θα ειναι να παρεις και ενεργειακα ποτα διοτισ θα νιωθεις λες και κανεις αναβαση στα βουνα της Πινδου.Επειδη δεν θελω να σε κουραζωμε τοσες πληροφοριες θα σου πω ενα παραδηγμα, το κορμι σου και το μυαλο σου να φανταζεσαι οτι θα ειναι σαν να εχεις υποστηη ταλεπορια ησαξια με ενος ορειβατη οπου εκτως απο την κουραση εχει και την ψυχικη "μαυριλα¨διοτις και δεν εφτασε στην κορυφη αλλα και ειδε εναν συναδελφοτου ορηβατη να σκοτωνεται! Μεχρι τωρα δεν σου εχω πρωτεινει κανενα φαρμακο, τα μονα φαρμακα που θα σου πω ειναιτα ακολουθα οπου ειναι πολυ αθωα, αναφερομαι στην παρακεταμολη στο ντεπον.Βηθαει εαν το παρεις 6-7θ ωρες πριν το συνδρομο στερησης τον επακρηβες λογο που βοηθαει δεν τον ξερω,ξερω μονο οτι ο οργανησμος μας οταν αρχιζ0υν οι χαρμανες νιωθει κσι σντιδρα σν ηταν αρρωστος. Ενα αλλο φαρμακο οπου η βοηθεια του ειναι απηστευτη ειναι το ιμοντιουμ! , κι ομως το εχω κανει και ηταν απηστευτο το πως νιωθεις,και εδω πρεπει να το παρεις πιο νωρις. Το ιμοντιουμ εχει κοινο σκοπο εν μερη με την ηρωινη, ξες η ηρωινη οταν ανακαληφτικε μια απο τις θεραπευτηκες της ιδιοτητες που ειχε ηταν και εντερικα προβληματα οπως η διαρια, τ ο ιδιο κανει και το ιμοντιουμ.Οταν λοιπον ενας χρηστης ηρωινης παρει ιμοντιουμ θα εχει για αρκετη ωρα χαλαρωσει απο την χαρμανα, ο τροπος που γινετε αυτο δεν το γνωριζω, γνωριζω ομως οτι γινετε και μαλιστα στην Αγγλια υπαρχουν κληνικες αποτοξινωσης οπου το δινουν.
    Αυτα. Δεν σου εχω πει ακομα για το σουμπο, περημενε να μου απαντησεις σε αυτα που σου στειλα, αληθεια τελικα τι θα κανεις?

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    12 χρόνια είμαι στην χρήση και έκανα την βλακεια να πιω κι εγώ μετά από 1 χρόνο που ήμουν καθαρός, ήθελα να περάσω "καλά" το Πάσχα και πήρα αρκετή ποσότητα έτσι ώστε να αρρωστήσω πάλι και συχαίνομαι αυτό το πράγμα που πρέπει να πίνεις κάθε τρεις και λίγο.. Ούτε το σουμπο δεν πάω να πάρω πλέον από το πρόγραμμα του οκανα.. Θέλει θέληση και να το κόψεις μαχαίρι αντε και κανένα φάρμακο που θα σου δώσει ο γιατρός για να βγάλεις τα στεριτικα, εύχομαι να βρεις την δύναμη και την θέληση να κόψεις, κουράγιο.

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  6. #51
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    28
    Καλησπέρα σε όλους!!
    Ευχαριστώ πολύ για το κουραγιο για τις συμβουλές και το ενδιαφέρον που δείχνετε..
    ΑΛΗΘΕΙΑ νιωθω ψυχολογικά λιγο πιο δυνατή..μιλαω ανετα..με ακούτε..δεν κρίνετε..
    Ο θεός να σας εχει καλα!!Μακαρι ολοι οι ανθρωποι να ειχανε τη διαθεση ο ενας να βοηθάει τον άλλον,οπως μπορει και για οτιδήποτε..με σιγουριά θα πω πως τοτε οι ανθρωποι θα ειχαμε καλύτερη ποιοτητα ζωής!!!και ισως και οχι τοσους εξαρτημενους..
    Οχι δε θα ασχοληθώ με τρόπο που φερονται οι δουλεύουν κάποιοι άνθρωποι..
    Giorgos panou θελω να σου πω πως ναι με ενδιαφερουν αυτα που μου λες..και τα περνάς και τοσο μα τοσο ωραια μεστό μυαλό μου..πολυ σημαντικό για να βοηθηθω..Μαλλον γενικα στο να βοηθήσεις..το χεις!!!
    Πινω γυρω στα 2,5 g τη μέρα δλδ κανω μικρες και συχνες δόσεις..ειναι απο αυτην την ψεύτικη..οπως την λέν..σορι για την έκφραση αλλα για να καταλάβεις(γυφτικη δλδ)
    Ζουμπο εχω να πιω πανω απο μήνα και τελευταία εκανα παραλληλη χρήση που ως συνήθως παλι συγνώμη..εκανα εσκεμενα εσκεμμένα εμετό μετα τη χορήγηση.. (επινα 10mg τη μέρα επεμενα η ψυχολόγος να το ανεβασω στο ανώτερο και οτι δε μου φτάνει γιαυτό κανω χρήση..αρνήθηκα στην αρχή πιστεύοντας οτι και 20 να παρω..τις ειπα ας αρχίσω με δεκα και βλεπουμε και όταν μετα απο μηνα τις ζητησα να ανεβω μου ειπε τωρα δε γίνεται πρεπει ν κανεις συνέδρια με το ψυχίατρο..αρχισε το θεμα με το ποδι μου εκανα την επεμβαση και εχω τωρα να παω 3 βδομάδες ..θα παω τη τρίτη οπως σας είπα..Και ουτε ξερω αν πρέπει να το ανεβασω το ζουμπο η όχι

  7. #52
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    28
    Αν με ρωτησει που νομίζω πως θα με ρωτήσει..δεν ξερω να το ανεβασω η όχι??το φοβαμαι και αυτο πολύ..ακουω κατι για άσχημα στερητικα και εχω τρομάξει λιγο μαλλον πολύ..
    Ναι θα ηθελα να δοκιμασω και αυτο με τις βιταμίνες που λες..κατι ειχα ψάξει..αλλα εψαχνα τροπο να ανεβασω τι σερετονινη..κάποιο συμπλήρωμα για την ακρίβεια..για να βοηθηθω ψυχολογικά..απλα οτι εχω ψάξει..ολα στη μεση τα αφηνω..ας το πω..οπως ολα πια στη ζωη μου τα αναβαλω..πολυ μεγαλη αναβλιτηκοτητα μου εχει βγει..
    Ναι παντως giorgo θα ηθελα και θα άκουγα οσα μου λες..χμμ με το μπανιο δε στο υπόσχομαι..εκεινες τις μερες σιχαίνομαι το νερό..αν και γενικότερα μου χει βγει μια δυσκολία με το νερό..κανω με το ζορι πεστο μπάνιο..οχι οπως παλαιά..το σκέφτομαι ενα πραμα..και φυσικα και με τη θάλασσα..ενω τη λάτρευα..εδω και 4 5 ΧΡΟΝΙΆ 2 μπανια εκανα στη θάλασσα..
    Μπορω λογικα να ακουλουθησω και τα δυο ??ετσι?εννοω και το ζουμπο και τη πράσινη φόρμουλα οπως νομίζω την είπες.

  8. #53
    Ρεγγινα πως είναι η ψυχολογία σου ;;; Χαίρομαι που νιώθεις λίγο πιο δυνατή αυτή τη φορά πρόοδος είναι κι αυτό .. να μπαίνεις να λες πως τα πας

  9. #54
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    28
    Καλησπέρα Nasia,εσυ πως εισαι?καλουτσικα ειμαι αν και παγωμένη..φοβισμένη..δεν καταφερα να ριξω τη δοσολογία της χρήσης..
    Αλλα λεω οτι αυτη τη φορα θα σφιξω τα δοντια ας το πω..
    Οτι, οτι και να συμβεί οτι και να παει ασχημα αυτες τις μέρες..γιατι ως συνηθως οταν είμαι σε διαδικασία αποτοξίνωσης ολο κατι κουλ γίνονται και τσουπ ερχεται και η δικαιολογία παω να πιω..ελπιζω κάτι να γινει αυτη τη φορα!!
    Εσυ??πως εισαι?μη φυγεις παντως μακρια απο αυτο το παλικάρι αφου ειναι η δυναμη σου!!!
    Ειναι τρομακτικό πάντως αν πραγματικά ανάγνωρίσουμε ποσος κόσμος ειναι εθισμένος σε διάφορες ουσίες..
    Ο καθενας με το δικο του δέκάνίκή..

  10. #55
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    28
    Karma σε ευχαριστώ πολύ για τα λογια σου..και την εξομολογηση σου..που ειναι ενα μαθημα στην ουσια..
    Σου ευχομαι να ξεκολλήσεις γρήγορα και να ξανα διακόψεις τη χρήση..Ναι ειναι πολυ σιχαμερό..καντατησε..πφφφ οπως ειπες αυτο το να πρεπει να πίνεις..αυτα τα πανε ελα..κουραστικό πολύ..ολο αυτο το βασανο..ο νταλγκας που εγω το λεω διαολος!!!

  11. #56
    Quote Originally Posted by Reggina View Post
    Καλησπέρα Nasia,εσυ πως εισαι?καλουτσικα ειμαι αν και παγωμένη..φοβισμένη..δεν καταφερα να ριξω τη δοσολογία της χρήσης..
    Αλλα λεω οτι αυτη τη φορα θα σφιξω τα δοντια ας το πω..
    Οτι, οτι και να συμβεί οτι και να παει ασχημα αυτες τις μέρες..γιατι ως συνηθως οταν είμαι σε διαδικασία αποτοξίνωσης ολο κατι κουλ γίνονται και τσουπ ερχεται και η δικαιολογία παω να πιω..ελπιζω κάτι να γινει αυτη τη φορα!!
    Εσυ??πως εισαι?μη φυγεις παντως μακρια απο αυτο το παλικάρι αφου ειναι η δυναμη σου!!!
    Ειναι τρομακτικό πάντως αν πραγματικά ανάγνωρίσουμε ποσος κόσμος ειναι εθισμένος σε διάφορες ουσίες..
    Ο καθενας με το δικο του δέκάνίκή..
    Εντάξει στην ρουτίνα μου βρίσκομαι εγώ δεν βγαίνω από τα στάνταρ μου πλέον σαν να έχω βάλει γύρω μια ασπίδα ενός τετραγωνικού μέτρου και έχω οριοθετήσει τις επιλογές μου.. κάτι τέτοιο έχω κάνει... απ το παλικάρι μου δεν φεύγω από την στιγμή που βρίσκεται και εκείνος μέσα στην οριοθέτηση μου .. όμως δεν πρέπει να κρατιέμαι πάνω του γιατί αν βρεθώ μόνη μου να δω πως θα με μαζέψω

  12. #57
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    28
    Καλησπέρα!!!
    Νασια μου ευχομαι να ναι οσο γινεται ανώδυνη αυτη η ρουτινα σου..Πάντως πολύ πολύ καλα θα κάνεις να το δουλέψεις στο νυαλο σου και να αισθανθείς εύχομαι πως εσυ εισαι το στήριγμα του εαυτου σου..οχι να μην κρεμεσαι επανω του...Εξάλλου μην ξεχνάς ολα μα ολα ειναι υπό βοηθήματα..εσυ κατάφερες και εφερες τη Νασια να ναι καλά και ας ειναι οσο γίνεται και παλι μπραβο κοριτσαρα μου..καπως ετσι τη πάτησα και γω...
    Θα σου γραψω αλλη στιγμή μακαρι να καταφερω και προσωπικά να σου γράψω..
    Εγω παλευω με το μυαλό μου..περασαν κατι ιδέες να το μεταφέρω και απο αύριο να παω την αλλη εβδομάδα και να ξεκινησω στον οκανα..διοτι μονο Δευτέρα η τρίτη δέχονται να ξαναμπείς..αλλα ευτυχως είπα οχι θα παω..αν και φοβισμένη πολυ..ανχωμενη πολύ αλλα αυτη τη φορα θα παω και θα παω πιο δυναμικά..
    Η κουβέντα σου οπως και του giorgou panou βοήθησε πολυ ωστε να σκεφτω και να συνηδητοποιησω καποια πράγματα..
    Ελπίζω απλα...

  13. #58
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    καλησπερα!! συγνωμη που εχω χαθει λιγακι!! αλλα εχω και τις προσωπικες μου φρικες εχω και τις επαγγελματικες!! τελευταιες μερες στη ν δουλεια δεν την παλευω!! εχω φρικαρει!! κανω λαθοι, τσακονομαι, παω αργα!! Απο την αλλη ειναι πολυ δυσκολη δουλεια, ειδικα αυτην την περιοδο, κι ισως ο μονος λογος που δεν φευγω ειναι οτι μετ τον ιουνιο θα χαλαροσουν τα πραγματα. Αποδηξη αυτων που λεω, ειναι οτι σημερα παρετηθηκαν δυο συναδελφοι μην αντεχωντας την πιεση!
    Ρεγγινα, σε καταλαβαινω πληρεις, μην αφηνεις τις κουβεντες των αλλων να σε επιρεαζουν!! αν σου λενε οτι θα βγαλεις στεριτικα τωτες θα βγαλεις! διοτις αυτοι που στο λενε και ανηδεοι ειναι κι επερναν και μπουμπλε μαζι!! Αν θες πηστεψε εμενα! οπου εβγαλα τις χαρμανες του σουμπο μεσα σε αροπλανα , καραβια, και ερημο της σαουδικης αραβιας!! κι δεν ειχα προβλημα αντεξα!!
    Να ξερεις οτι το συνδρομο στερισης πιο πολυ ειναι ανθυποβολη του μυαλου μας, κατις σαν το πλασιμπο!! δεν λεω οτι δεν εχει σωματικα προβληματα αλλα θα ηταν πολυ πιο υπορφετα αν δεν υπηρχαν και οι κομπλεξικοι πρεζακιδες οπου απο την ζηλια τους για οποιον θελει να καθαρησει του λενε αυτες τις υπερβολες!! μην ακους κανενα!! ακου την θεληση αου! ακου την φαντασια της ομορφης και ελευθερηςζωης!! ελευθερη απο καθε εξαρτηση!! να μπορεις να πας οπου θελεις για οσο θελεις χωρις να εχεις το αγχος τι θα κανεις εαν τελειωσει το ναρκωτικο σου!! δεν θα μπω σε λεπτομεριες διοτις ειναι καπως προσωπικα ,αλλα επειδη ειχα σχεση καιρο με κοπελες που εκαναν χρηση, θα ξες οτι ειδικασε εσας τις γυναικες προκαλει και γυναικολογικα θεματα, αληθεια δεν εχουν αλλαξει οι μερες οπου εχεις περιοδο?
    Μεσα στην ατυχια σου εχεις και κατις καλο!! δεν εισαι καιρο στην βλακεια αυτην!! αρα το μυαλο σου εχει αναμνησεις καθαρης ζωης! αυτο παιζει τεραστιο ρολο γι ΜΕΤΑ! φαντασου , ολα οσα λεει η Σονια ειναι οτι θυμαται συνεχως τις μερες της χρησης, εσυ δεν το εχεις αυτο! και ομως η Σονια μας βαζει τα γυαλια!! διοτιςμεσα απο την ταπεινοτητα της καταφερνει κατις οπου θελει μεγαλειο ψυχικης δυναμης!

  14. #59
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    12 χρόνια είμαι στην χρήση και έκανα την βλακεια να πιω κι εγώ μετά από 1 χρόνο που ήμουν καθαρός, ήθελα να περάσω "καλά" το Πάσχα και πήρα αρκετή ποσότητα έτσι ώστε να αρρωστήσω πάλι και συχαίνομαι αυτό το πράγμα που πρέπει να πίνεις κάθε τρεις και λίγο.. Ούτε το σουμπο δεν πάω να πάρω πλέον από το πρόγραμμα του οκανα.. Θέλει θέληση και να το κόψεις μαχαίρι αντε και κανένα φάρμακο που θα σου δώσει ο γιατρός για να βγάλεις τα στεριτικα, εύχομαι να βρεις την δύναμη και την θέληση να κόψεις, κουράγιο.

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Μη τα παρατας!!!! Ξανα γυρνα, εκανες υποτροπη μην του χαρηστεις, τωρα που προλαβαινεις, σε παρακαλώ, θελω να ακουσω χαροπα νεα, εισαι καλος ανθρωπος τα χουμε ξανα πει, αξιζεις ελεύθερη ζωη



    Εστάλη από M5s στο E-Psychology.gr Mobile App

  15. #60
    Quote Originally Posted by Reggina View Post
    Καλησπέρα!!!
    Νασια μου ευχομαι να ναι οσο γινεται ανώδυνη αυτη η ρουτινα σου..Πάντως πολύ πολύ καλα θα κάνεις να το δουλέψεις στο νυαλο σου και να αισθανθείς εύχομαι πως εσυ εισαι το στήριγμα του εαυτου σου..οχι να μην κρεμεσαι επανω του...Εξάλλου μην ξεχνάς ολα μα ολα ειναι υπό βοηθήματα..εσυ κατάφερες και εφερες τη Νασια να ναι καλά και ας ειναι οσο γίνεται και παλι μπραβο κοριτσαρα μου..καπως ετσι τη πάτησα και γω...
    Θα σου γραψω αλλη στιγμή μακαρι να καταφερω και προσωπικά να σου γράψω..
    Εγω παλευω με το μυαλό μου..περασαν κατι ιδέες να το μεταφέρω και απο αύριο να παω την αλλη εβδομάδα και να ξεκινησω στον οκανα..διοτι μονο Δευτέρα η τρίτη δέχονται να ξαναμπείς..αλλα ευτυχως είπα οχι θα παω..αν και φοβισμένη πολυ..ανχωμενη πολύ αλλα αυτη τη φορα θα παω και θα παω πιο δυναμικά..
    Η κουβέντα σου οπως και του giorgou panou βοήθησε πολυ ωστε να σκεφτω και να συνηδητοποιησω καποια πράγματα..
    Ελπίζω απλα...
    Ρεγγινα μου συγνώμη που κι εγώ λίγο χάθηκα ... απλά όταν βρίσκομαι με κόσμο δεν μπορώ να μπαίνω εδώ στο φόρουμ .......η ρουτίνα αυτή πίστεψε με στην αρχή μου ήταν πολύ επώδυνη με πολλά ψυχολογικά μαζί ...όμως τώρα είναι πιο γλυκός αυτός ο πόνος.... για αυτό σου λέω να προετοιμάσεις τον εαυτό σου ... θα χρειαστεί να χειριστείς πολύ το μυαλό σου .. θα καταφέρεις να μου γράψεις όταν συμπληρώσεις τα ποστ που απαιτεί το φορουμ θα χαρώ πολύ. Μπράβο που πιεσες τον εαυτό σου απλά σκέψου ότι αν το αφήσεις πάλι είναι σαν να χαϊδεύεις τα αυτιά σου ... και σκέψου ότι έχεις δυο εαυτούς αυτή τη στιγμή ... ο ένας σου λέει θέλω να σταματήσω και να ζήσω όπως ζούσα χωρίς αυτά και άλλος λέει έλα κάτσε λίγο ακόμα δεν είσαι έτοιμη πήγαινε την άλλη εβδομάδα και η άλλη εβδομάδα θα γίνει κι άλλη εβδομάδα και πάει λέγοντας έχοντας περάσει χρόνος ξανά χωρίς να το έχεις πάρει γραμμμη... απλά άσε αυτόν τον δεύτερο εαυτό στην άκρη .. και άκου τι θα σου πουν και τήρησε το σαν να είσαι ξανά μικρό παιδί .. που μας λέγαν μην το κανείς και εμείς δεν το κάναμε γιατί ακούγαμε τους μεγαλύτερους .. έτσι να σκεφτείς κι εσυ άκου αυτούς που μπορούν να σου δώσουν πάλι την γεμάτη χρώματα ζωή .. θα ζοριστείς όμως θα τα καταφέρεις ΜΟΝΟ αν βάλεις στην άκρη αυτόν τον παλιό εαυτό που διψάει από το θέλω της στιγμής

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Similar Threads

  1. Ηρωινη..
    By Nina22 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 17
    Last Post: 15-08-2020, 21:16
  2. ηρωινη.....ακόμα εδώ....
    By Fanoula in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2018, 05:18
  3. Στερητικά από ηρωίνη
    By newlife in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 4
    Last Post: 28-03-2015, 16:22
  4. Ηρωινη και χαπια
    By redwood in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 6
    Last Post: 29-11-2012, 00:11
  5. ΗΡΩΙΝΗ..
    By ΓΙΑΝΝΗΣ1990 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 35
    Last Post: 27-07-2010, 15:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •