Ηρωινη... - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 87

Thread: Ηρωινη...

  1. #61
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ! Reggina ! που εισαι? περημενουμε νεα σου!! εαν ο λογος που δεν μπαινεις να γραψεις ειναι επειδη νιωθεις ασχημα οπου η προσπαθεια σου να ξεκοψεις απο την ηρωινη δεν πετυχε θα σου ελεγα οτι ειναι βλακεια!!
    Σου μηλαει καποιος που εχει κανει πολυυυυυ πιο πολλες αποτυχεμενες προσπαθειες απο εσενα!! καποιος που εχει απογοητευσει πολυυυυυ πιο πολλους απο εσενα!! Καποιος που εχει χαλασει ονειρα ανθρωπων που χτιζαμε μαζι και εγω τους τα σκατωνα!!σου μηλαει καπιος που εχει χαλασει πολυ περισσοτερα λεφτααπο σενα! σου μηλαει καποιος που εχει χασει φιλους κολητους απο την ηρωινη και που επεινα νομιζωντας οτι θα παω κι θα τους βρω!! εαν νιωθεις μια φορα εσυ αποτυχημενη εγω τι να ειμαι τωτες?? μονο η αυτοκτωνια μου αξιζει!!! εαν νιωθεις εσυ οτι τα ναρκωτικα σε εχουν κυριευσει τι να πω εγω που εχω παιθανει απο αυτα κι με επανεφεραν με ενεση ναλαξονης??
    Λοιπον μην νιωθεις αασχημα εαν δεν τα καταφερες!!! περιμενουμε νεα σου!! ο.κ?

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    378
    Το πιο δύσκολο σύμπτωμα του εθισμού είναι ότι ενώ το άτομο τις περισσότερες περιπτώσεις κατανοεί τις δυσμενείς επιπτώσεις που προκαλεί η εξάρτησή του, αναβάλλει διαρκώς την ίαση του. Δεν είναι απλώς εθιστικό, το ναρκωτικό μπορεί όντως να καταπραυνει διάφορα αρνητικά συναισθήματα όπως θυμο κλπ. Αλλά ειναι καταστροφικά σε όλουςτους τομείς. Έχεις μπλέξει και πρέπει να συνειδητοποιήσεις πως άμεσα πρέπει να δράσεις! Το αύριο δεν θα σε σώσει ποτέ, μόνο το τώρα! Η εξάρτηση μπορεί να μειωσει την ποιότητα ζωής σου στο 1 συ όλα τα αλλα προβλήματα που μπορεί να επιφέρει.. και είναι απλά αυτό που δεν μπορείς να αντισταθείς. Θέλει πολλή δύναμη αλλά πίστεψέ με την έχεις! Ακόμη και αν αποτύχεις. Πάλι από την αρχή. Μην αφήνεσαι στην καταστροφή. Προσπάθησε μεχρί να βγεις και θα δεις πως ότι κενό έχεις μέσα σου θα το λύσεις μετά με τρόπους που θα σε κάνουν πραγματικά χαρούμενη!

  3. #63
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    10
    Καλημέρα :) χαίρομαι που σας βρήκα κ θα ήθελα να σας πω την δική μου ιστορία ως ένα μήνυμα αισιοδοξίας κ ελπίδας ..
    Ήμουν πρεζακι για περίπου 6 χρόνια ..δεν νομίζω ότι υπήρχε ναρκωτικό στην αγορά που να μην το έχω δοκιμάσει κ φυσικά ταυτόχρονα στην βελόνα ..δεν υπήρχε υγιές κομμάτι σάρκας στο κορμί μου ..καλλυμενη με πληγές κ με φλέβες κατεστραμμένες σε σημείο που χτυπούσα σε επικίνδυνα σημεία του σώματος.Ειχα φτάσει σε σημείο να βαράω για να μπορώ απλά να λέω καλημέρα στους γύρω μου . Είχα γίνει χειριστικη σε εγκληματικό βαθμό ώστε να αποσπω χρήματα κ τιμαλφή ώστε να ικανοποιώ την εξάρτηση
    Όσον αφορά σχέσεις ..δεν υπήρχε υγιεις έρωτας ..
    Μια μέρα κουράστηκα ή απλά είδα καλά τον καθρέφτη .. ήμουν κατι βγαλμένο από θρίλερ κ όχι αυτή που που θυμόμουν ..πήρα απόφαση να βγω από τον κόσμο αυτό ..
    Είναι δύσκολο ναι το ομολογώ ..πρώτες εβδομάδες τα σωματικά ..διάρροια εμετός τρομεροί πόνοι .. ύστερα το ψυχολογικό που σε κάνει να είναι το μυαλό κολλημένο μόνο στην πρέζα ..η ψευδαίσθηση ότι χωρίς την πρέζα δεν υπάρχει χαρά ή αύριο για μένα..
    Πάλεψα με τους χειρότερους δαίμονες αλλά τώρα σκέφτομαι την πρέζα σκέφτομαι την πικρή γλυκά της κ λέω ( συγνώμη για την έκφραση μου ) πόσο μαλακας ήμουνα να είμαι εκεί κ απο την άλλη πόσο μάγκας είμαι τώρα που κατάφερα ΜΟΝΗ ΜΟΥ να βγω .
    Πίνω κάνα τσιγάρακι τώρα κάνα ουίσκι καμια μπύρα ..τα κορίτσια μου μπήκαν πανεπιστήμιο κ ο μικρός μου γιος ταλέντο στους υπολογιστές ..
    Για να μην σας κουράσω παραπάνω ένα το μυστικό ..θέλει ΘΕΛΗΣΗ ΜΑΓΚΙΑ ΔΥΝΑΜΗ να πατήσεις κάτω την καταραμένη χημεία αλλά πιστέψτε με οι αποδοχές τα λάφυρα αυτής της μάχης είναι η καλύτερη μαστουρα :)
    Σας ευχαριστώ που με ακούσατε:)

  4. #64
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Reggina View Post
    Και μετα να κανω χορηγηση του υποκατάστατου..το χαπι δλδ
    Exω διαβάσει όλα τα μηνυματά σου Reggina με προσοχή απλά γραφω εδώ. 'Οπως είπε και ο Γιώργος ανατριχιαστικές λεπτομέρειες, ότι άλλο πάνω στα γνωστά ΔΕΝ λέει τίποτα να γράψω. Τα είπες όλα εσύ.
    Τώρα για το σούμπο θεωρώ < προσωπική άποψη, ΜΗΔΕΝ > όχι μόνο γιατί πρέπει να περιμένεις τουλάχιστον 9 ώρες και για άλλα και θέλω να ρωτήσω κάτι. Με μεθαδόνη έχεις δοκιμάσει ? Τέλος για την Ιμπογκαΐνη !!!! έχεις διαβάσει ; Λένε κάνει θαύματα. Όπου να ρώτησα, διάβασα κλπ μόνο καλά έχει και μάλιστα δικαιολογούν γιατί ΔΕΝ την αφήνουν ελεύθερη. Επιπλέον λένε δρα ταχύτητα να κόψης ΚΑΙ ΑΝΩΔΥΝΑ, το κόστος πρέπει λογικά να είναι σε πλαίσια μαλλον φυσιολογικά και άλλα καλά όμως έχει. Αλήθεια το φόρουμ, γνωρίζει κάτι για αυτήν ; Για ψάξε λίγο ΑΝ δεν το έχεις ήδη κάνει. Το διαδίκτυο έχει πληροφορίες αρκετές, υπάρχουν όμως και βίντεο. Σου εύχομαι ότι καλύτερο.

  5. #65
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    υπαρχουν γιατροι και στην ελλαδα.Πας καθεσαι καποιες ωρες και φευγεις! το κοστος αν δεν κανω λαθος ειναι γυρο στα 500ε. Προσωπικα δεν το εχω κανει, κι επειδη εχω εμπειρια απο τα παραισθησιογονα , μανιταρια, τριπακια κι αλλα τετοια ,προσωπικα δεν θα ενιωθα ανετα!
    Γνωριζω καποιον που εκανε την θεραπεια αλλα δυστυχως ξανα επεσε στην ηρωινη.

  6. #66
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    10
    Δεν θέλω να προσβάλλω κανέναν αλλά διαφωνώ με την χρήση χημείας για να πολεμήσεις την ηρωίνη ..ξηρή αποτοξίνωση μόνο αποδίδει ...είχα δοκιμάσει μεθαδονη αλλά εγκεφαλικά λειτουργούσε σαν υποκατάστατο στο να φτιαχτω ..

  7. #67
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Terraquse View Post
    Καλημέρα :) χαίρομαι που σας βρήκα κ θα ήθελα να σας πω την δική μου ιστορία ως ένα μήνυμα αισιοδοξίας κ ελπίδας ..
    Ήμουν πρεζακι για περίπου 6 χρόνια ..δεν νομίζω ότι υπήρχε ναρκωτικό στην αγορά που να μην το έχω δοκιμάσει κ φυσικά ταυτόχρονα στην βελόνα ..δεν υπήρχε υγιές κομμάτι σάρκας στο κορμί μου ..καλλυμενη με πληγές κ με φλέβες κατεστραμμένες σε σημείο που χτυπούσα σε επικίνδυνα σημεία του σώματος.Ειχα φτάσει σε σημείο να βαράω για να μπορώ απλά να λέω καλημέρα στους γύρω μου . Είχα γίνει χειριστικη σε εγκληματικό βαθμό ώστε να αποσπω χρήματα κ τιμαλφή ώστε να ικανοποιώ την εξάρτηση
    Όσον αφορά σχέσεις ..δεν υπήρχε υγιεις έρωτας ..
    Μια μέρα κουράστηκα ή απλά είδα καλά τον καθρέφτη .. ήμουν κατι βγαλμένο από θρίλερ κ όχι αυτή που που θυμόμουν ..πήρα απόφαση να βγω από τον κόσμο αυτό ..
    Είναι δύσκολο ναι το ομολογώ ..πρώτες εβδομάδες τα σωματικά ..διάρροια εμετός τρομεροί πόνοι .. ύστερα το ψυχολογικό που σε κάνει να είναι το μυαλό κολλημένο μόνο στην πρέζα ..η ψευδαίσθηση ότι χωρίς την πρέζα δεν υπάρχει χαρά ή αύριο για μένα..
    Πάλεψα με τους χειρότερους δαίμονες αλλά τώρα σκέφτομαι την πρέζα σκέφτομαι την πικρή γλυκά της κ λέω ( συγνώμη για την έκφραση μου ) πόσο μαλακας ήμουνα να είμαι εκεί κ απο την άλλη πόσο μάγκας είμαι τώρα που κατάφερα ΜΟΝΗ ΜΟΥ να βγω .
    Πίνω κάνα τσιγάρακι τώρα κάνα ουίσκι καμια μπύρα ..τα κορίτσια μου μπήκαν πανεπιστήμιο κ ο μικρός μου γιος ταλέντο στους υπολογιστές ..
    Για να μην σας κουράσω παραπάνω ένα το μυστικό ..θέλει ΘΕΛΗΣΗ ΜΑΓΚΙΑ ΔΥΝΑΜΗ να πατήσεις κάτω την καταραμένη χημεία αλλά πιστέψτε με οι αποδοχές τα λάφυρα αυτής της μάχης είναι η καλύτερη μαστουρα :)
    Σας ευχαριστώ που με ακούσατε:)
    συγχαρητηρια ! για τον νικηφορο σου αγωνα! και για τα παιδακια σου που ειναι μια χαρα!. Εαν εχεις παρατηρησει οι νεες γενιες ευτηχως δεν εχουν τοσο μεγαλο προβλημα με τα βαρια ναρκωτικα οπως εμεις! Αυτο εχει πολλους λογους αλλα πλεον δεν υπαρχει αυτο το ασχημο οπου υπηρχε στα .90΄ς να εχει σχεδον καθε μερα νεκρους!! παιθεναν οι αθρωποι γυρο μας συνεχως! προσωπικα το ειχα παρει αποφαση οτι θα φυγω κι εγω!! αλλος ομως κανει κουμαντο! και οταν εφυγα ειμουν τυχερος οπου υπηρξε ναλαξινη ενεσιμη.
    Συμφωνω απολυτα οτι η καθαρη ζωη!! αλλα οχι η ξενερωτη ζωη!! διοτις αυτο που λενε στο ΚΕΘΕΑ να μην πινεις τυποτα δεν το γουσταρω καθολου!!! Προσωπικα και εγω ειμαι καλα πλεον, παρα τις υποτροπες που εκανα!! νιωθω ομορφα χωρις να εχω αναγκη μια τοσο βρομερη ουσια!! νιωθω ομορφα που ειμαι ελευθερος και που στις δυσκολες στιγμες μου δεν παω πλεον στην ευκολη λυση!! διοτις η ηρωινη ειναι παυσηπονο της ψυχης!! κι ειχα μαθει ετσι να επουλωνω τους πονους μου!! Πλεον εμαθα πως προηρθαν αυτοι οι ψυχικοι μου πονοι -με βοηθεια ψυχοθεραπευτη- και ξερω οτι διαφερω απο τον κοσμο,, οπω καποιος αλλος εχει ενα κουσουρι στο σωμα του ετσι κι εγω εχω στην καρδια μου!! αλλα πλεον δεν νιωθω ντροπη!! ζω με αυτο οσο ακομα θα ζω!! διοτις εν κατις μας μαθαινουν τα θανατηφορα ναρκωτικα ειναι να ζουμε με τον θανατο! κι πλεον δεν τον φοβαμαι! αλλα και ουτες τον αναζητω οπως καπωτες!!
    Πλεον αναζητω την ζωη!! την χαρα!! το χαμογελο και τα θετικα συναισθηματα!!

  8. #68
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    10
    Η νέα γενιά έχει συνειδητοποιήσει ότι ακόμα κ η το απλό τσιγάρο είναι χαζομάρα ..
    Αυτό που θέλω να περάσω ως μήνυμα είναι ότι πρέπει ο εξαρτημένος να αποβάλει την εξάρτηση ως τρόπο ζωής κ Ω βέβαια θα συμφωνήσω μαζί σου ..όχι ξενερωτη ζωή ..χασίς λίγο ποτό καλό φαΐ καλό σεξ κ άπλωμα της ψυχής μας στους γύρω μας ώστε να βρούμε συνοδοιπόρους !
    Στα 90ς μας περνούσαν αλλά μυνήματα ..sex drugs nd rocknroll ως πρότυπο ζωής αλλά ανακάλυψα ότι μπορούμε να ροκαρουμε πραγματικά μόνο αν μπορούμε να σταθούμε στα πόδια μας ..
    Ακόμα σκληρό αλλά ειλικρινές ..τα πρεζακια δεν θέλουν χαιδολογηματα για να αποβάλλουν την εξάρτηση ..η ουσία σου μαυρίζει την ψυχή σε κάνει χειριστικο κ καθε χάδι δουλεύει εγκεφαλικά ως τρόπος να εξαπατήσεις αυτόν που σε νοιάζεται ..
    Αδερφέ πίστεψε σε σένα στην δική σου δύναμη!

  9. #69
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Terraquse View Post
    Η νέα γενιά έχει συνειδητοποιήσει ότι ακόμα κ η το απλό τσιγάρο είναι χαζομάρα ..
    Αυτό που θέλω να περάσω ως μήνυμα είναι ότι πρέπει ο εξαρτημένος να αποβάλει την εξάρτηση ως τρόπο ζωής κ Ω βέβαια θα συμφωνήσω μαζί σου ..όχι ξενερωτη ζωή ..χασίς λίγο ποτό καλό φαΐ καλό σεξ κ άπλωμα της ψυχής μας στους γύρω μας ώστε να βρούμε συνοδοιπόρους !
    Στα 90ς μας περνούσαν αλλά μυνήματα ..sex drugs nd rocknroll ως πρότυπο ζωής αλλά ανακάλυψα ότι μπορούμε να ροκαρουμε πραγματικά μόνο αν μπορούμε να σταθούμε στα πόδια μας ..
    Ακόμα σκληρό αλλά ειλικρινές ..τα πρεζακια δεν θέλουν χαιδολογηματα για να αποβάλλουν την εξάρτηση ..η ουσία σου μαυρίζει την ψυχή σε κάνει χειριστικο κ καθε χάδι δουλεύει εγκεφαλικά ως τρόπος να εξαπατήσεις αυτόν που σε νοιάζεται ..
    Αδερφέ πίστεψε σε σένα στην δική σου δύναμη!
    Μπραβωω που τα λες γιατι στα προγραμματα λενε συνεχως "κανενας δεν μπορει μονος του " αυτο ειναι ψεμα, υπαρχουν πολλοι ανθρωποι που καθαρησαν μονοι τους!!!!!!!1

  10. #70
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    10
    Δυστυχώς αλλά αν δώσουν τέτοια ελπίδα πως θα χρηματοδοτηθούν όλα αυτά τα " πρόγραμματα ";
    Ναι υπάρχουν πολλοί που τα κατάφεραν μόνοι τους ..
    Μόνοι μας μπαίνουμε σε αυτόν τον βρωμοκοσμο της πρέζας μόνοι μας χανόμαστε στην μαστουρα κ στο τριπ κ ο καθένας μόνος του πρέπει να πάρει την απόφαση να βγει
    Είναι δύσκολο όχι ακατόρθωτο
    Ο καθένας μας έχει μέσα του την δυναμη αρκεί να ψάξει να την βρει

  11. #71
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Terraquse View Post
    Δυστυχώς αλλά αν δώσουν τέτοια ελπίδα πως θα χρηματοδοτηθούν όλα αυτά τα " πρόγραμματα ";
    Ναι υπάρχουν πολλοί που τα κατάφεραν μόνοι τους ..
    Μόνοι μας μπαίνουμε σε αυτόν τον βρωμοκοσμο της πρέζας μόνοι μας χανόμαστε στην μαστουρα κ στο τριπ κ ο καθένας μόνος του πρέπει να πάρει την απόφαση να βγει
    Είναι δύσκολο όχι ακατόρθωτο
    Ο καθένας μας έχει μέσα του την δυναμη αρκεί να ψάξει να την βρει
    ΣΥΜΦΩΝΩ!!
    Προσωπικα ειμαι απο προγραμμα υποκαταστατου !! πηγα για νομικος λογους πιο πολυ αφου ειναι πρωταρχηκος κανωνας στα περιοριστικα μου μετρα.
    Υπηρξαν αξιολογοι θεραπευτες αλλα κι λαμογια. Εγινα καλα ατομικα , οχι σε ομαδες με αλλα πρεζακια!! Αποψη μου ειναι οτι ο καθε ενας μας εχει τον τροπο που του ταιραζει, Προσωπικα πωτες δεν καταλαβα γιατι πρεπει να ρουφιανεψω καποιον οτι εχει πιει για να με κρατησουν στο προγραμμα!! δεν τα καταλαβα πωτες αυτα τα κολπα της κοινωτητας!!
    Μονος μου λοιπον με γιατρους μπορεσα να ξεκαθαρησω μεσα μου που φταιει ολο αυτο που εχασα τα καλητερα χρονια της ζωης μου!! λαχταρουσα τοσο να ξανα ζουσα!!!

  12. #72
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    10
    Συνέχισε την καλή δουλειά ( αδερφικο χτύπημα στον ώμο :) κ ναι ξέρω γιατί μιλάς ..το σύστημα κ η αδυναμία μας θέλουν να μας έχουν πιόνια τους γι'αυτό σε θέλουν να υπογράψεις άλλους
    Ποτέ δεν ρουφιανεψα κ ποτέ δεν
    συμβιβαστηκα μαζι τους
    Μπορείς μόνος σου αρκεί να το θες

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by Terraquse View Post
    Η νέα γενιά έχει συνειδητοποιήσει ότι ακόμα κ η το απλό τσιγάρο είναι χαζομάρα ..
    Αυτό που θέλω να περάσω ως μήνυμα είναι ότι πρέπει ο εξαρτημένος να αποβάλει την εξάρτηση ως τρόπο ζωής κ Ω βέβαια θα συμφωνήσω μαζί σου ..όχι ξενερωτη ζωή ..χασίς λίγο ποτό καλό φαΐ καλό σεξ κ άπλωμα της ψυχής μας στους γύρω μας ώστε να βρούμε συνοδοιπόρους !
    Στα 90ς μας περνούσαν αλλά μυνήματα ..sex drugs nd rocknroll ως πρότυπο ζωής αλλά ανακάλυψα ότι μπορούμε να ροκαρουμε πραγματικά μόνο αν μπορούμε να σταθούμε στα πόδια μας ..
    Ακόμα σκληρό αλλά ειλικρινές ..τα πρεζακια δεν θέλουν χαιδολογηματα για να αποβάλλουν την εξάρτηση ..η ουσία σου μαυρίζει την ψυχή σε κάνει χειριστικο κ καθε χάδι δουλεύει εγκεφαλικά ως τρόπος να εξαπατήσεις αυτόν που σε νοιάζεται ..
    Αδερφέ πίστεψε σε σένα στην δική σου δύναμη!
    η νεα γενια εχει πεσει με τα μουτρα στα ντραγκς και στα τσιγαρα, εισαι πολυ λαθος αν το πιστευεις αυτο.

  14. #74
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    10
    Πάντα θα υπάρχουν κάποια παιδιά που αποπροσανατολιζονται..στην κοινωνία που ζω εγώ όμως βλέπω ..κ με 5 παιδιά επιτρέψε μου να έχω μια άποψη ..βλέπω τα δικά μου κ τους φίλους του πως σνομπαρουν αυτά όλα που παρέσυραν εμας κάποτε ..
    Κ δεύτερον λόγο κρίσης η " νύχτα " τουλάχιστον σε περιοχές εκτός Αθήνας έχει τελειώσει ..

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά πλέον σαν εξάρτηση υπαρχή κ το ίντερνετ ναι ξέρω θα το βρίσκετε αστείο αλλά έτσι είναι

    Εστάλη από Mi A2 Lite στο E-Psychology.gr Mobile App

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Similar Threads

  1. Ηρωινη..
    By Nina22 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 17
    Last Post: 15-08-2020, 21:16
  2. ηρωινη.....ακόμα εδώ....
    By Fanoula in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2018, 05:18
  3. Στερητικά από ηρωίνη
    By newlife in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 4
    Last Post: 28-03-2015, 16:22
  4. Ηρωινη και χαπια
    By redwood in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 6
    Last Post: 29-11-2012, 00:11
  5. ΗΡΩΙΝΗ..
    By ΓΙΑΝΝΗΣ1990 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 35
    Last Post: 27-07-2010, 15:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •