Ηρωινη...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 87

Thread: Ηρωινη...

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    28

    Ηρωινη...

    Καλησπέρα σε όλους
    Θα ηθελα να γραψω και γω το δικο μου βάσανο!!!
    Εμπλεξα μεγαλη με την ηρωινη..κλασικα εψαχνα χόρτο και..
    Εμπλεξα στα 33..Οπότε για 1,5 έτος εκανα καθημερινα χρηση..έψαξα βρηκα τον οκανα πηγα και απευθείας χωρις δυσκολια εννοώ εμεινα στο πρόγραμμα και για ενα ετος τελειως καθαρή. .Με το που χωρίζω κανω το τραγικό λάθος και παω και πίνω και απο τοτε εδω και 5,5 χρονια δεν μπορω να ξεφύγω..πανω απο 3-4 μέρες δεν αντεχω και ξαναυποτροπιαζω..
    Εχω σιχαθεί που ζω..καθε πρωί ξυπνάω και είναι μαρτύριο..τη πρώτη ωρα ειδικα δεν μπορω να μαζεψω τις σκέψεις μου..δεν ξερει κανενας τίποτα..ουτε οι γονεις μου φυσικα..και φυσικα το κρυβω απο ντροπή..οτι κανω το κανω τελειως μονη μου..χωρις καμια παρεα..Δεν ξερω τι να κανω πια..πως να σταματησω ολο αυτο..Νομίζω οτι εχω φτασει σε σημειο να λαμβανω την ηρωινη σαν φάρμακο...Δεν ξέρω αν εχω κατάθλιψη..αν πρεπει να παρω αγωγή..αν..αν..αν..
    Νιωθω οτι είμαι μεσα σε ενα κουβα..καθε μερα φτανω στη κορυφή με τα λογια νιωθω οτι θα βγω αλλα με το που ξυπνάω ειμαι παλι στο πάτο..φτου και απτην αρχή..
    Δεν μπορω να διανοηθώ τη κατάντια μου...Ειναι σαν να ζω αλλουνού ζωή..

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    προσπαθησαι , ξανα προσπαθησαι! κι ξανα , ξανα! αυτη η ασθενεια, διοτις οσο και να μην θελουν καποιοι να το παρουν χαμπαρι ειναι ασθενεια και νοσος! και λεγετε χρονια υποτροπιαζουσα νοσος!!
    Θα σου ελεγα να πας σε καποιον ψυχολογο, ωστε να ανακαληψεις εαν ειναι η ηρωινη που σου εφερε την καταθλιψη, η η καταθλιψη που σου εφερ την ηρωινη ως φαρμακο!(το δευτερο ανακαλυψα οτι ειχα εγω μετα απο πολλα χρονια!)
    Δυστυχως οταν μαχασαι με την ηρωινη θα πρεπει να ξεχασεις καποια ομορφα, να θυμαμσαι καποια ασχημα και να παρεις αποφασει οτι θα ζεις καποια δυσκολα! θα μαχεσαι καθε μερα με εναν δευτερο εαυτο σου, καθε μερα θα παιζετε σκακι μες στο μυαλο, πως θα μπορεσει ο υγειες ευαυτο σου να προγραμματισει την ημερα ετσι ωστε να κερδισει τον κακο εαυτο σου! και στο τελος της μερας τελειωνει και η παρτιδα! αυριο αλλη μια μαχη! αλλη μια μερα να μεινεις καθαρη! ,αλλα αυτο ειναι πιο μετα, σκοπος σου ειναι να παλευεις για τις ωρες προς το παρον!
    Προσωπικα προσπαθω οπωτες μου μπαινει ο κακος λογισμος για να πιω, να φερνω στο μυαλο μου πως θα ειμαι μετα απο ωρες απο το πιωμα, τις στιγμες δλδη που θα αρχιζουν τα ξενερωματα, οι μαυρες σκεψεις και ολα αυτα! και ετσι καπως το ξεπερνω!
    αληθεια? πως εισαι σημερα?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Ζεις με τους γονείς σου;

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    28
    Σε ευχαριστώ καταρχην που εισαι εδω..
    Και σήμερα... ενω ηταν να παω στον οκανα στο πρόγραμμα να ξανακανω εισαγωγή..για μια ακόμα φορα το μετέφερα για αύριο..κλασικά ξέρεις τελευταία φορά..Ναι ετσι νομίζω οτι εβοσκε η καταθλιψη και στο ξεσπασμα της γνώρισα την ηρωινη..Μπηκε σε μια πολυ δύσκολη περίοδο της ζωης μου..και αφου αρχισα τη χρηση ενιωθα οτι μπορω να κανω τα πάντα..
    Δεν ξερω τι μπορεί να εχω αυτή τη στιγμή...αλλά εχω φτάσει σε σημείο να ξυπνάω και να εχω νευρα που ξυπνάω..και μολις ανοιγω τα ματια μου φωναζω δυνατα μαμά. .μαμα...Νομίζω οτι φωναζω βοήθεια εκεινη την ωρα..οτι αυτο σημαίνει το μαμα δλδ..
    Τρομαζω στην ιδέα των στερητικων αν και το εχω περασει πολλες φορές φυσικα καθε φορα και πιο δύσκολη..ΑΛΛΑ ναι με φοβίζει πολύ παρα πολυ το μετά..μετα απο δυο μερες ας πούμε..σηκωνομαι απτο κρεβατι και δεν εχω ορεξη για τιποτα μα τίποτα..και οσο ξερω οτι απο πισω περιμένουν ενα καρο υποχρεώσεις εκει με πιανει το ανχος και τρεχω να κανω χρήση για να παρω μπρος ...να κατεβασω το σκυλο ας πούμε το πιο απλό...
    Με έχει κουράσει τοσο πολυ ολο αυτο..ολα αυτα τα χρόνια..λεω λεω ξαναλεω πως τερμα τακτοποίησα αυτο εκείνο τωρα τερμα απο αύριο αρχιζω τα στερητικα. .αλλα...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    28
    Ναι ξανα μαζι τους

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Αυτό είναι καλό από μια άποψη, έτσι δεν είναι; Βρίσκεσαι σε ένα χώρο προστατευμένο, με ανθρώπους που σε νοιάζονται. Για αρχή, για να τα πάρουμε ένα-ένα, είναι θετικό ότι βρίσκεσαι στο πατρικό σου σπίτι. Πιστεύεις ότι δεν έχουν καταλάβει τίποτα;

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ειναι ανατριχιαστικες οι ομοιοτητες σου με τις δικες μου αλλα και με αλλων παιδιων! αυτο ομως απο την αλλη δηλωνει οτι για να υπαρχουν κοινα προβληματα, ιδιες δρασεις και παρενεργειες μηλαμε τωτες για φαρμακο, για αρρωστια και οχι για επυλογη!! οπως ,δυστχως νομιζουν ακομα καποιοι!
    Δυστυχως καπως ετσι ζουσα και εγω! και για να μην στο παιζω μια χαρα ακομα καμω υποτροπες ακομα παλευω με το μυαλο μου και τους λογισμους! απλα πλεον δεν θελω να βαλω τελος στην ζωη μου, πλεον εχω βαλει καποιους στοχους και τουλαχιστον ετσι καθηστερω το προβλημα διοτις φοβαμαι οτι θα ξανα ερθει καποια μερα!
    Αληθεια τον ΟΚΑΝΑ γτ, τον παρατησες? αφου ειναι πολυ ελαστικο προγραμμα, ειδικα σε καποια παραρτηματα του δηνουν μεγαλη ελευθερια μπορεις να ξεκινησεις και να πηγαινεις χωρις να κανεις αυστηρα τι λενε οπως αλλου, και σαν το παρεις αποφαση αρχιζεις!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    ειναι ανατριχιαστικες οι ομοιοτητες σου με τις δικες μου αλλα και με αλλων παιδιων! αυτο ομως απο την αλλη δηλωνει οτι για να υπαρχουν κοινα προβληματα, ιδιες δρασεις και παρενεργειες μηλαμε τωτες για φαρμακο, για αρρωστια και οχι για επυλογη!! οπως ,δυστχως νομιζουν ακομα καποιοι!
    Δυστυχως καπως ετσι ζουσα και εγω! και για να μην στο παιζω μια χαρα ακομα καμω υποτροπες ακομα παλευω με το μυαλο μου και τους λογισμους! απλα πλεον δεν θελω να βαλω τελος στην ζωη μου, πλεον εχω βαλει καποιους στοχους και τουλαχιστον ετσι καθηστερω το προβλημα διοτις φοβαμαι οτι θα ξανα ερθει καποια μερα!
    Αληθεια τον ΟΚΑΝΑ γτ, τον παρατησες? αφου ειναι πολυ ελαστικο προγραμμα, ειδικα σε καποια παραρτηματα του δηνουν μεγαλη ελευθερια μπορεις να ξεκινησεις και να πηγαινεις χωρις να κανεις αυστηρα τι λενε οπως αλλου, και σαν το παρεις αποφαση αρχιζεις!
    Πόσο καιρό είσαι καθαρός;

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    δυσκολη απαντηση!! τα τελευταια 5-6 χρονια σταματησα την καθημερινη χρηση, υπηρξαν αρκετοι μηνες οπου εμενα καθαρος! φετος , τελος καλοκαιριου επινα σχεδον για 2 μηνες! απο τωτες μεχρι σημερα μπορει να εχω κοψει την συστιματικη χρηση αλλα δυστυχως εχω καμει παρα πολλες ποτροπες! αυτα για την ηρωινη, διοτις κοκαινη και σισα εχω παψει να πινω καθημερινα αλλα και να καμω υποτροπες εδω κι 2 χρονια σχεδον!οσο για βαρβιτουρικα και βενζοδιαζεπηνες και υτες πανε 2 χρονια οπου εχω κοψει οριστικα, για εκσταση και ελεσντι πανε μια δεκαετια τουλαχιστον.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Είσαι σε καλό δρόμο. Ουσιαστικά αν υπάρχει κάτι άλυτο ακόμα είναι η ηρωίνη κι αυτό μόνο όσον αφορά στις υποτροπές. Αυτές σου μένει μόνο να ελέγξεις, αλλά αφού το έχεις βάλει στο μυαλό σου, δε σε φοβάμαι, θα τα καταφέρεις. Ρεγγίνα, βλέπεις, όλοι για κάτι αγωνιζόμαστε, δεν είσαι μόνη σου, μην το πιστέψεις ποτέ αυτό

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Άλις View Post
    Είσαι σε καλό δρόμο. Ουσιαστικά αν υπάρχει κάτι άλυτο ακόμα είναι η ηρωίνη κι αυτό μόνο όσον αφορά στις υποτροπές. Αυτές σου μένει μόνο να ελέγξεις, αλλά αφού το έχεις βάλει στο μυαλό σου, δε σε φοβάμαι, θα τα καταφέρεις. Ρεγγίνα, βλέπεις, όλοι για κάτι αγωνιζόμαστε, δεν είσαι μόνη σου, μην το πιστέψεις ποτέ αυτό
    ευχαριστω για τα καλα σου λογια! η αληθεια ειναι οτι πολλες φορες μπαινω στο στον δρομο με τις λαθος σκεψεις, οπως τι να ζησω?? η το εχω χασει τοσα πραματα φιλους, νεκρους φιλους, εχω χασει την εμπιστοσυνη απο ανθρωπους, εχω χασει αξιοπρεπεια, εχω χασει λεφτα, εχω χασει τα καλητερα μου χρονια! τι μου μενει πλεον???γιατι να μην χασω κι την ζωη μου να τελειωνει!!
    ομως ειτε ειμαι πολυ δυλος να το καμω! ειτε μου εχει μεινει ακομα λιγο τσαμπουκας και απλα δεν θελω να "χασω" να βγω χαμενος απο αυτον τον αγωνα! ως προιν αθλητης ειχα μαθει να αγωνιζομαι μεχρι τελευταιας ανασας και να μην σκεφτομαι ποσωστα επιτηχιας! πλεον, προσπαθω να ζω απλα πραματα, να βρησκω χαρα σε πραματα οπου καπωτες τα θεωρουσα πολυ απλα, πολυ φτηνα και ξενεροτα!! πλεον προσπαθω να ζω οσες μερες μου δωσει ο Θεος, αν κι βλεπω οτι τα τοσα χρονια που εζησα ξεφτυλιζωντας την υγεια μου μαλον ερχετε το πληρωμα του χρονου! αλλα δεν καμω κανενα παραπονο διοτις θα επρεπε να ειχα πεθανει πολλα χρονια πριν, μαλον να ξανα παιθανω αλλα να μην συνελθω! διοτις καπωτες καποιος καλος τραυματοφορεας με ξανα εφερε στην ζωη με ενεση! ειχα παιθανει για λεπτα! κι ξανα ζω!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    ευχαριστω για τα καλα σου λογια! η αληθεια ειναι οτι πολλες φορες μπαινω στο στον δρομο με τις λαθος σκεψεις, οπως τι να ζησω?? η το εχω χασει τοσα πραματα φιλους, νεκρους φιλους, εχω χασει την εμπιστοσυνη απο ανθρωπους, εχω χασει αξιοπρεπεια, εχω χασει λεφτα, εχω χασει τα καλητερα μου χρονια! τι μου μενει πλεον???γιατι να μην χασω κι την ζωη μου να τελειωνει!!
    ομως ειτε ειμαι πολυ δυλος να το καμω! ειτε μου εχει μεινει ακομα λιγο τσαμπουκας και απλα δεν θελω να "χασω" να βγω χαμενος απο αυτον τον αγωνα! ως προιν αθλητης ειχα μαθει να αγωνιζομαι μεχρι τελευταιας ανασας και να μην σκεφτομαι ποσωστα επιτηχιας! πλεον, προσπαθω να ζω απλα πραματα, να βρησκω χαρα σε πραματα οπου καπωτες τα θεωρουσα πολυ απλα, πολυ φτηνα και ξενεροτα!! πλεον προσπαθω να ζω οσες μερες μου δωσει ο Θεος, αν κι βλεπω οτι τα τοσα χρονια που εζησα ξεφτυλιζωντας την υγεια μου μαλον ερχετε το πληρωμα του χρονου! αλλα δεν καμω κανενα παραπονο διοτις θα επρεπε να ειχα πεθανει πολλα χρονια πριν, μαλον να ξανα παιθανω αλλα να μην συνελθω! διοτις καπωτες καποιος καλος τραυματοφορεας με ξανα εφερε στην ζωη με ενεση! ειχα παιθανει για λεπτα! κι ξανα ζω!
    Στο Μπαλί ζει ένας πρώην χρήστης που έχει απεξαρτηθεί, νομίζω ότι πέρασε από τον οκανά, έχει ανοίξει εκεί μαγαζί τύπου καφετέριας-μπαρ (έλληνας) και βγάζει ένα σωρό λεφτά. Τον γνώρισα στο αεροπλάνο της επιστροφής από Μπαλί, εγώ είχα μείνει πανί με πανί κι εκείνος είχε μεγάλη οικονομική άνεση. Στο γράφω αυτό επειδή αναρωτιέσαι τι σου μένει να ζήσεις. Σου μένει να κατακτήσεις τον κόσμο, αν το θες

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Ρεγγίνα, πού είσαι;

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    28
    Συγνώμη για τη καθυστέρηση είμαι στην επιστροφή. .πηγα μια επίσκεψη στα δυτικά της Θεσσαλονίκης. ...Για να σηκωθώ το πρωι καλα..
    giorgos panou θα σου απαντήσω σε λίγο
    Ευχαριστώ πολύ

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    προς το παρον εχω απαγορευση εξωδου απο την χωρα λογο δικαστηκων προβληματων!¨), δουλευα στο εξωτερικο και αυτο μουχαλασεΞΑΝΑ ταονειρα και την ζωη! αλλα ,εχω βρει δουλεια και δω,στην Αθηνα, οπου εδω η μαχη με την εξαρτηση ειναι πολυ πιο δυσκολη! αλλα και πιο σημαντικη!
    Εχεις δικιο για το παραδηγμα οπου αναφερεις, πωτες δεν πρεπει να τα παραταμε, αν κι αυτο ειναι καπως συνηθισμενο ρητο! και αν πασχεις και απο καταθλιψη οπως εγω ειναι λιγο μπερδεμενο θεμα! προς το παρον μαχομαι, με τα προβληματα οπου για αλλους μπορει να ειναι ευκολα! αλλα ο τροπος που τα ξεπερνω πλεον δεν θελω να ειναι με την ηρωινη οπως και η θεματοθετρια!

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ηρωινη..
    By Nina22 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 17
    Last Post: 15-08-2020, 21:16
  2. ηρωινη.....ακόμα εδώ....
    By Fanoula in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2018, 05:18
  3. Στερητικά από ηρωίνη
    By newlife in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 4
    Last Post: 28-03-2015, 16:22
  4. Ηρωινη και χαπια
    By redwood in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 6
    Last Post: 29-11-2012, 00:11
  5. ΗΡΩΙΝΗ..
    By ΓΙΑΝΝΗΣ1990 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 35
    Last Post: 27-07-2010, 15:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •