10 χρονια κολλημα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    131

    10 χρονια κολλημα

    καλησπέρααα! απο οταν ημουν 14 ειχα αρχισει με καποιον μια πλατωνικη σχεση (μεναμε σε διαφορετικές πολεις) μιλουσαμε συχνα αλλα βρισκομασταν σπανια παρολαυτα εγω ενιωθα φουλ ερωτευμενη στα 17 μου καναμε για πρωτη φορα σεξ και η σχεση αυτη συνεχιζοταν με καποια σκαμπανευασματα γιατι εκεινος εκει που ολα ηταν καλα ξαφνικα μ ελεγε οτι δεν θελει να συνεχισουμε χωρις να εξηγει τον λογο και μετα εξαναφανιζοταν για μηνες . Πάντα εμφανιζόταν μετα απο καποιο καιρο και ελεγε συγνωμη και εν τελει τα ξαναβρίσκαμε. Γενικότερα ειχει πολλές αποτομες αλλαγές στην διαθεση του και στην συμπεριφορά του ισως να εφταιγαν τα ναρκωτικα π επαιρνε τοτε. Αργότερα οταν περασαμε και οι 2 στο πανεπιστημιο ειχα σκεφτει οτι δεν θελω ν εχω καμια επαφη μαζι του γιατι δεν μ εκανε καλο ( αποτομες αλλαγες στην συμπεριφορά μια με λατρευε μια εξαφανιζόταν , λογω αποστασης πηγαινε και με αλλες μαλλον και γενικοτερα ειχαμε εντονες φασεις) το θεμα ειναι οτι οποτε τον βλεπω τις περισσοτερες φορες κανουμε σεξ και γενικοτερα μου στελνει συχνα ,οταν βρισκομαστε δεν μπορω να του αντισταθω εκεινος λεει οτι κανεις δεν θ καταλαβει αυτο π εχουμε και οτι με λατρευει εχω φτασει 26 και η κατασταση αυτη επαναλαμβανεται ειναι ενας κυκλος π δεν ξερω πως να βγω.. ειχα και αλλες σχεσεις ολα αυτα τα χρονια αλλα δεν εχω νιωσει ετσι ποτε . Το θεμα μου ειναι πως σταματαει όλο αυτοο? εκει που παω να ξεκολλησω εμφανιζεται και δεν αντιστεκομαι. Τον ειχα δει πριν 3 μηνες π ηταν εντονα συναισθηματικα η κατασταση μ ειπες πως πληγωνεται οταν με βλεπει γιατι ειμαι το ονειρο και ξυπναει σττην πραγματικότητα οταν φευγω εγω δυστυχως τσιμπαω με αυτα.. τον ειδα ξανα 15 μερες πριν και ηταν ψυχρος με αποτελεσμα να με πιασει τρελη φρικη σε σημειο που αυτοτραυματιστικα γιατι αισθανομουν οτι με απεριψε ενω μ ειχε πει οτι εχει σχεση και οτι προσπαθει να μην μου στειλνει γιατι δεν ειναι σωστο κτλππ καμια γνωμη θελω γιατι αναρωτιεμαι αν οντως νιωθει πραγματα για μενα τοσα χρονια ή απλα ειναι ενα παιχνιδι?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τωρα περιπου σε τι απόσταση μένετε;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by eive View Post
    καλησπέρααα! απο οταν ημουν 14 ειχα αρχισει με καποιον μια πλατωνικη σχεση (μεναμε σε διαφορετικές πολεις) μιλουσαμε συχνα αλλα βρισκομασταν σπανια παρολαυτα εγω ενιωθα φουλ ερωτευμενη στα 17 μου καναμε για πρωτη φορα σεξ και η σχεση αυτη συνεχιζοταν με καποια σκαμπανευασματα γιατι εκεινος εκει που ολα ηταν καλα ξαφνικα μ ελεγε οτι δεν θελει να συνεχισουμε χωρις να εξηγει τον λογο και μετα εξαναφανιζοταν για μηνες . Πάντα εμφανιζόταν μετα απο καποιο καιρο και ελεγε συγνωμη και εν τελει τα ξαναβρίσκαμε. Γενικότερα ειχει πολλές αποτομες αλλαγές στην διαθεση του και στην συμπεριφορά του ισως να εφταιγαν τα ναρκωτικα π επαιρνε τοτε. Αργότερα οταν περασαμε και οι 2 στο πανεπιστημιο ειχα σκεφτει οτι δεν θελω ν εχω καμια επαφη μαζι του γιατι δεν μ εκανε καλο ( αποτομες αλλαγες στην συμπεριφορά μια με λατρευε μια εξαφανιζόταν , λογω αποστασης πηγαινε και με αλλες μαλλον και γενικοτερα ειχαμε εντονες φασεις) το θεμα ειναι οτι οποτε τον βλεπω τις περισσοτερες φορες κανουμε σεξ και γενικοτερα μου στελνει συχνα ,οταν βρισκομαστε δεν μπορω να του αντισταθω εκεινος λεει οτι κανεις δεν θ καταλαβει αυτο π εχουμε και οτι με λατρευει εχω φτασει 26 και η κατασταση αυτη επαναλαμβανεται ειναι ενας κυκλος π δεν ξερω πως να βγω.. ειχα και αλλες σχεσεις ολα αυτα τα χρονια αλλα δεν εχω νιωσει ετσι ποτε . Το θεμα μου ειναι πως σταματαει όλο αυτοο? εκει που παω να ξεκολλησω εμφανιζεται και δεν αντιστεκομαι. Τον ειχα δει πριν 3 μηνες π ηταν εντονα συναισθηματικα η κατασταση μ ειπες πως πληγωνεται οταν με βλεπει γιατι ειμαι το ονειρο και ξυπναει σττην πραγματικότητα οταν φευγω εγω δυστυχως τσιμπαω με αυτα.. τον ειδα ξανα 15 μερες πριν και ηταν ψυχρος με αποτελεσμα να με πιασει τρελη φρικη σε σημειο που αυτοτραυματιστικα γιατι αισθανομουν οτι με απεριψε ενω μ ειχε πει οτι εχει σχεση και οτι προσπαθει να μην μου στειλνει γιατι δεν ειναι σωστο κτλππ καμια γνωμη θελω γιατι αναρωτιεμαι αν οντως νιωθει πραγματα για μενα τοσα χρονια ή απλα ειναι ενα παιχνιδι?
    λεει οτι κανεις δεν θα καταλαβει αυτο που εχετε, επειδη κανεις δεν μπορει να πιστεψει πως μια κοπελα 26 χρονων, ειναι απο τα 14 ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ για τις διαθεσεις αυτου του τυπου, που σε θυμαται, οποτε ναυαγουν οι αλλες του γνωριμιες...
    ουτε ο ιδιος πιστευει στην τυχη του, γι αυτο στα λεει.
    που θα ξαναβρει τετοιο κοροιδο;;;

    εσυ, εχει παει με αλλους;;;
    αν δεν εχεις παει, ΝΑ ΠΑΣ!
    οχι απο εκδικηση, οχι επειδη το κανει κι αυτος, αλλα για ΝΑ ΞΕΚΟΥΝΗΘΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ.
    να δεις ποσο ωραιοι ανδρες υπαρχουν. πως μπορει να περνας ΜΟΝΟ καλα, χωρις να μετανοιωνεις την ωρα και την στιγμη.
    γνωριστηκατε παιδια και σε εχει βαλει ωραια- ωραια σε αυτο το τριπακι να εισαι η αιωνια καβαντζα του, να σε θυμαται οποτε δεν εχει αλλη, να καθεσαι να περιμενεις και να τρως την ζωη σου για το τιποτε. πραγματικα για το τιποτε..

    δεν ειναι σχεση αυτο που εχεις καλη μου. ειναι μια πολυχρονη ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΣΤΟΝ ΜΑΖΟΧΙΣΜΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΑΣΙΜΟ ΤΗς ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗΣ.
    προφανως νοιωθεις πλεον οτι δεν αξιζεις τιποτε καλυτερο, τιποτε ισοτιμο, τιποτε ΔΙΚΟ ΣΟΥ, παρα την συμπεριφορα αυτου του του γελοιου τυπου.
    ΞΥΠΝΑ!!!!
    ΒΓΕΣ, ΓΝΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΝΔΡΑ.
    δεν σου λεω να μην τον ξαναδεις, αφου νοιωθεις μαγκωμενη, αλλα οταν τον ξαναδεις πες του για τις γνωριμιες σου οσο ηταν εξαφανισμενος.

    τι ναρκωτικα επαιρνε;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    131
    Oχι όλο τον καιρο ειχα σχεσεις κτλπ και το ηξερε κ ολας οταν ειχα . Γνωριζω κοσμο αλλα ακομα πχ και οταν ειχα σχεση 2 χρονια που ημουν πολυ καλα σε αυτη οταν τον ειδα παλι δεν μπορουσα να αντισταθω δεν ξερω τι κολλημα ειναι αυτο ..
    αποσταση 5 ωρων

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    131
    ecstasy Κοκα δεν ξερω τι αλλο
    τωρα δεν παιρνει

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by eive View Post
    Oχι όλο τον καιρο ειχα σχεσεις κτλπ και το ηξερε κ ολας οταν ειχα . Γνωριζω κοσμο αλλα ακομα πχ και οταν ειχα σχεση 2 χρονια που ημουν πολυ καλα σε αυτη οταν τον ειδα παλι δεν μπορουσα να αντισταθω δεν ξερω τι κολλημα ειναι αυτο ..
    αποσταση 5 ωρων
    Quote Originally Posted by eive View Post
    ecstasy Κοκα δεν ξερω τι αλλο
    τωρα δεν παιρνει
    ε καλα. αν ησουν κι εσυ με αλλους, τα ιδια κανατε.
    η κοκα δεν κοβεται ετσι απλα.
    μην εισαι τοσο σιγουρη οτι τα εκοψε.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by eive View Post
    καλησπέρααα! απο οταν ημουν 14 ειχα αρχισει με καποιον μια πλατωνικη σχεση (μεναμε σε διαφορετικές πολεις) μιλουσαμε συχνα αλλα βρισκομασταν σπανια παρολαυτα εγω ενιωθα φουλ ερωτευμενη στα 17 μου καναμε για πρωτη φορα σεξ και η σχεση αυτη συνεχιζοταν με καποια σκαμπανευασματα γιατι εκεινος εκει που ολα ηταν καλα ξαφνικα μ ελεγε οτι δεν θελει να συνεχισουμε χωρις να εξηγει τον λογο και μετα εξαναφανιζοταν για μηνες . Πάντα εμφανιζόταν μετα απο καποιο καιρο και ελεγε συγνωμη και εν τελει τα ξαναβρίσκαμε. Γενικότερα ειχει πολλές αποτομες αλλαγές στην διαθεση του και στην συμπεριφορά του ισως να εφταιγαν τα ναρκωτικα π επαιρνε τοτε. Αργότερα οταν περασαμε και οι 2 στο πανεπιστημιο ειχα σκεφτει οτι δεν θελω ν εχω καμια επαφη μαζι του γιατι δεν μ εκανε καλο ( αποτομες αλλαγες στην συμπεριφορά μια με λατρευε μια εξαφανιζόταν , λογω αποστασης πηγαινε και με αλλες μαλλον και γενικοτερα ειχαμε εντονες φασεις) το θεμα ειναι οτι οποτε τον βλεπω τις περισσοτερες φορες κανουμε σεξ και γενικοτερα μου στελνει συχνα ,οταν βρισκομαστε δεν μπορω να του αντισταθω εκεινος λεει οτι κανεις δεν θ καταλαβει αυτο π εχουμε και οτι με λατρευει εχω φτασει 26 και η κατασταση αυτη επαναλαμβανεται ειναι ενας κυκλος π δεν ξερω πως να βγω.. ειχα και αλλες σχεσεις ολα αυτα τα χρονια αλλα δεν εχω νιωσει ετσι ποτε . Το θεμα μου ειναι πως σταματαει όλο αυτοο? εκει που παω να ξεκολλησω εμφανιζεται και δεν αντιστεκομαι. Τον ειχα δει πριν 3 μηνες π ηταν εντονα συναισθηματικα η κατασταση μ ειπες πως πληγωνεται οταν με βλεπει γιατι ειμαι το ονειρο και ξυπναει σττην πραγματικότητα οταν φευγω εγω δυστυχως τσιμπαω με αυτα.. τον ειδα ξανα 15 μερες πριν και ηταν ψυχρος με αποτελεσμα να με πιασει τρελη φρικη σε σημειο που αυτοτραυματιστικα γιατι αισθανομουν οτι με απεριψε ενω μ ειχε πει οτι εχει σχεση και οτι προσπαθει να μην μου στειλνει γιατι δεν ειναι σωστο κτλππ καμια γνωμη θελω γιατι αναρωτιεμαι αν οντως νιωθει πραγματα για μενα τοσα χρονια ή απλα ειναι ενα παιχνιδι?
    νομιζω οτι τον ελκυεις σεξουαλικα πολυ.Δεν πιστευω οτι νιωθει πραγμτα για εσενα.Μονο παθος.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μπορεί να τον έχεις απωθημένο και να τον έχεις εξιδανικεύσει που λέμε, γι' αυτο κρατάει τοσα χρόνια αυτη η κολόνια. Δηλαδη αμα ζούσατε μαζι καιρό συνεχόμενα μπορεί να τον έβλεπες στην πραγματική του διάσταση γιατι ξεκίνησε πλατωνικά και δεν έχετε μείνει ποτε μαζι συνεχόμενα για καιρό. Εγω πιστεύω οτι μπορείς να κάνεις κατι για ένα διάστημα με τον φίλο, δεν το βλέπω για μέλλον. Οταν θα φτάσεις πενήντα απαντήσεις να σου στείλω ένα βιβλίο που βοηθάει.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2019
    Posts
    83
    ΚΆΝΕ ΚΑΙ ΑΛΕΣ ΓΝΩΡΙΜΙΕΣ.ΘΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΗΛΟ ΚΑΠΙΑ ΣΤΙΓΜΗ

  10. #10
    Miliva21
    Guest
    Όταν είμαστε 14 είμαστε σχεδόν παιδιά και έχουμε την τάση να έχουμε αγνα συναισθήματα για αυτούς που τυχαίνει σε αυτή τη περίοδο να ερωτευτουμε....Είμαστε ανοικτοί και αθώοι γεμάτοι ενθουσιασμό ...

    Τον έχεις πλάσει στο μυαλό σου ως τον τελειο άντρα...ως τον ιδανικό έρωτα....Δεν νομίζω ότι θέλει το ίδιο αλλιώς θα είχατε σταθερή κοινή πορεία...Πρέπει να αποφασίσεις τι θες από τη ζωή σου...Μόνο που για να ξεκολλήσεις και να δώσεις την ευκαιρία σε έναν νέο μεγάλο έρωτα πρέπει να κλείσεις τους λογαριασμούς σου και να σταματήσεις τις επαφές μαζί του...αν δεν θες κάποια στιγμή να σου ανακοινώσει ότι παντρεύεται άλλη

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    131
    δεν θα ηθελα ποτε μαζι του κοινη πορεια και συμφωνω οτι τον εχω εξιδανικευσει τις ελαχιστες φορες που καταφερνω να τον δω οπως ειναι πραγματικα με ξενερωνει φουλ.. οταν τον βλεπω ειναι το προβλημα μου δημιουργει πολυ εντονα συναισθηματα και κολλαω παλι μετα..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by eive View Post
    δεν θα ηθελα ποτε μαζι του κοινη πορεια και συμφωνω οτι τον εχω εξιδανικευσει τις ελαχιστες φορες που καταφερνω να τον δω οπως ειναι πραγματικα με ξενερωνει φουλ.. οταν τον βλεπω ειναι το προβλημα μου δημιουργει πολυ εντονα συναισθηματα και κολλαω παλι μετα..
    ε, μη τον βλεπεις, τοτε!
    εχεις τετοιο κολλημα, επειδη τον ξερεις ερωτικα απο παιδι.
    εχεις μεγαλωσει με το απωθημενο οτι σε παρατουσε στα καλα καθουμενα και εσυ περιμενες ποτε θα ξαναγυρισει.
    αυτο ξεκινησε μια προβληματικη για σενα ερωτικη συμπεριφορα (αυτη, της γυναικας που κανει την καβατζα και δεν αξιζει μια σχεση, παρα μονο να ξεροσταλιαζει μηπως την θυμηθουν..).
    ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλη εξελιξη, οτι παρ ολα αυτα, εσυ ειχες κι αλλες σχεσεις μεγαλωνοντας και δεν περιμενες μονο αυτον.
    ωστοσο το απωθημενο του "κρυο- ζεστο" σου εχει μεινει...
    νομιζω οτι μονο αν συνειδητοποιημενα τον ξεκοψεις, θα μπορεσεις να ορθοποδησεις...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    131
    συμφωνώ! οντως τις περισσοτερες φορές εχω προβληματικές σχεσεις δηλαδη επιλεγω συντροφους χωρις να το κανω επιτηδες οι οποιοι επαναλαμβανουν αυτο το μοτιβο μια κρυο μια ζεστη.. οταν υπηρχαν καποιοι που ειχαν κανονικη συμπεριφορά απεναντι μου μου φαινοταν περιεργο και απομακρυνομουν. Δηλαδή μονο μια σχεση εχω κανει η οποια ειχε υγιή συναισθήματα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by eive View Post
    συμφωνώ! οντως τις περισσοτερες φορές εχω προβληματικές σχεσεις δηλαδη επιλεγω συντροφους χωρις να το κανω επιτηδες οι οποιοι επαναλαμβανουν αυτο το μοτιβο μια κρυο μια ζεστη.. οταν υπηρχαν καποιοι που ειχαν κανονικη συμπεριφορά απεναντι μου μου φαινοταν περιεργο και απομακρυνομουν. Δηλαδή μονο μια σχεση εχω κανει η οποια ειχε υγιή συναισθήματα
    συμβαινει αυτο που σου ειχα πει πιο πανω.
    αυτος ο τυπος επειδη ησουν τοσο μικρη και απειρη οταν σε γνωρισε, σε εχει εκπαιδευσει σε αυτο το μοτιβο της προβληματικης σχεσης.
    θα σου κανει καλο να κανεις δουλεια με ψυχολογο, πιστευω.

  15. #15
    Πιστευω eive οτι κ το κολλημα εχει το τελο του!
    Κ πολυ κρατησε εσενα αλλα ειπαμε-κολλημα!
    Εδω δεν κρινομαστε αλλα βοηθαμε ο 1 τον αλλον!
    Kαιρος λοιπον να το διαγραψεις κ να ξεκινησεις "νεα κολληματα" δηλ μια ηγιεστατη σχεση που θα εξελιξει ο 1 τον αλλον μεσα απο αυτην!
    Mακρυα απο προβληματικους που εχεις κατα περιοδους μπλεξει...γιατι μονο πισω σε κρατανε κ κακο απλοχερα σου κανουν...
    Καλη συνεχεια λοιπον στη ζωη σου!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Κολλημα
    By iwannaaa in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 8
    Last Post: 09-12-2017, 17:16
  2. Κολλημα... πως να το χειριστω???
    By Malou in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 29
    Last Post: 30-03-2016, 20:32
  3. κολλημα!!sos!
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 188
    Last Post: 15-05-2012, 08:24
  4. ηλιθιο κολλημα
    By sullengirl_deleted in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 10-04-2012, 01:38
  5. κόλλημα - ξεκόλλημα
    By Kleiw in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 35
    Last Post: 26-11-2007, 21:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •