Μια μικρή βοήθεια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 44
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    25
    Δεν πιστεύω ότι είναι καλή λύση αυτή..το μόνο που με αγχωνει είναι η καρδιά και είναι όλα καλά αλλά τα παραλεω στο μυαλό μου.. ναι έκανα σκέψεις φιλοσοφικές για θάνατο και τι είναι ζωή

  2. #17
    Quote Originally Posted by Denkserwtiexw View Post
    Δεν πιστεύω ότι είναι καλή λύση αυτή..το μόνο που με αγχωνει είναι η καρδιά και είναι όλα καλά αλλά τα παραλεω στο μυαλό μου.. ναι έκανα σκέψεις φιλοσοφικές για θάνατο και τι είναι ζωή
    Ακόμα καλύτερα αν αγχώνεσαι μόνο για την καρδιά σου γιατί υπάρχουν άλλοι που νομίζουν ότι έχουν χίλια δυο

  3. #18
    Και από το άγχος τους βγάζουν ψυχοσωματικά και τότε γίνεται ακόμα πιο επώδυνο για αυτούς .. τσέκαρε τότε την καρδιά σου .. και έπειτα όσο αναφορά τις φιλοσοφίες περί θανάτου ... είναι κάτι που δεν μπορείς να αποφύγεις .. κανείς μας δεν μπορεί δλδ .. πρέπει να συμφιλιωθείς με αυτό ..

  4. #19
    Αυτό όμως που μπορείς να κανείς είναι να ορίσεις την ζωή σου όσο πιο καλά μπορείς δλδ .. να προσπαθήσεις να μην ταλαιπωρηθείς να είσαι καλά ψυχικά κυρίως!!!!!! Και να κανείς πράγματα που θα σου κάνουν καλό και θα σου αρέσουν .. όπως το να πετύχεις στην σχολή που ονειρεύεσαι .. να πετύχεις τους στόχους που ονειρεύεσαι .. να είσαι ένας υγιής άνθρωπος και όλα καλά .. η ζωή είναι ενα δώρο που κανείς έως τώρα δεν εξήγησε με αποδείξεις .. όμως στο χέρι σου (το κυριότερο) να την χειριστείς με λογική πάντα και να την διαμορφώσεις σωστά ..

  5. #20
    Επειδή είσαι σε μια τρυφερή - επικυνδηνη ηλικία πρόσεξε καλά τις αποφάσεις που θα πάρεις να μην σου κοστίσουν και ταλαιπωρηθείς αργότερα .. για όλα τα αλλά μην σκας .. η ζωή έτσι είναι έχει αρχή και τέλος τουλάχιστον για το σώμα μας ... η ψυχή μας δεν ξέρεις θεωρώ είναι αθάνατη .. αν αυτό σε καθησυχάζει έστω

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    25
    Πραγματικά δεν ξέρω.. πήγα στον καρδιολόγο μου λέει όλα καλά δεν υπάρχει περίπτωση να πάθεις κάτι.. αλλά εγώ την καταλαβαίνω να βαράει και αγχώνομαι πάντα σε κανονικά πλαίσια

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    25
    Νιώθω πολύ περίεργα μια τεράστια αλλαγή ότι δεν θα είμαι οπως πριν έναν κόμπο στον λαιμό .. φοβία μην πάθω κάτι και φιλοσοφια.. ελπίζω να περάσει.. έχω και έναν νευροπονο στο στήθος μάλλον από άγχος

  8. #23
    Quote Originally Posted by Denkserwtiexw View Post
    Νιώθω πολύ περίεργα μια τεράστια αλλαγή ότι δεν θα είμαι οπως πριν έναν κόμπο στον λαιμό .. φοβία μην πάθω κάτι και φιλοσοφια.. ελπίζω να περάσει.. έχω και έναν νευροπονο στο στήθος μάλλον από άγχος
    Από το άγχος σου είναι όλα αυτά! Μην τρελενεσαι! Ορίστε σου είπε και ο καρδιολόγος όλα καλά.

  9. #24
    Όμως γιατί είσαι τόσο αγχωμένος έχεις κάτσει καλά να σκεφτείς;;; Βρες την αιτία που σε κάνει και νιώθεις τέτοια ανασφάλεια για την ζωή .. πέρα από τις φιλοσοφίες που κανείς ... μήπως είναι για το μέλλον σου δίνεις πανελλήνιες φέτος ;

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    25
    Ναι αλλά γιατί να έχω πόνους στο στήθος...όχι του χρόνου

  11. #26
    Quote Originally Posted by Denkserwtiexw View Post
    Ναι αλλά γιατί να έχω πόνους στο στήθος...όχι του χρόνου
    Το πιο προφανές είναι ότι είναι νεύρο πόνοι .. ειδικά αυτό που ανέφερες προηγούμενως στα πλευρά

  12. #27
    Στην ηλικία σου αρχιζουνε τα πολλά γιατί και πως .. περί ζωή κτλ... γιατί είναι η ηλικία που ξεκιναμε να σκεφτόμαστε τα υπαρξιακά μας... είναι φυσιολογικό συμβαίνει ..

  13. #28
    Βρισκόμαστε στο μεταβατικό στάδιο της εφηβείας που πάμε προς την ενηλικίωση και ίσως ταρακουνιέσαι.. όλα αυτά βέβαια στα λέω βάση των δικών μου βιωμάτων .. σε καμία περίπτωση δεν τα υποστηρίζω ως οριστικά διότι στην τελική δεν είμαι και ειδικός ... κι εγώ τα είχα αυτά στην ηλικία σου όμως ..

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    25
    Οι παλμοί κανονικοί αθλητής χρονια..το καταλαβαίνω Νάσια ότι υπάρχουν αλλαγές αλλά είναι κάποια πράγματα που σε τρελαίνουν νομίζεις πως δεν θα ξαναγίνεις όπως πριν και δεν θα ζήσεις η κάτι τέτοιο.. οι πόνοι στο στήθος με αγχώνουν επειδή μπορεί να φταίνε πολλά.. αλλά το πιο λογικό είναι νευροπονοι και στο πλευρό έχω και πλάτη

  15. #30
    Είμαι 26 κι ακόμα αναρωτιέμαι κι εγώ για αυτά που αναρωτιέσαι εσυ κι επίσης έχω κι εγώ πολλές άρρωστο φοβίες ... και πάθαινα πολλά ψυχοσωματικά έτρεχα όλη την ώρα σε γιατρούς( από την ηλικία σου έως και τώρα μη σου πω .. αν κάτι νιώσω έχω κλείσει ραντεβού σε χρόνο ντετε) που μου έλεγαν κορίτσι είσαι υγιέστατη φύγε ...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. μια μικρη βοηθεια.
    By darko in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 12
    Last Post: 20-12-2012, 21:23
  2. μια μικρη βοηθεια
    By tsounami1791 in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 1
    Last Post: 16-12-2012, 12:25
  3. Μικρή βοήθεια
    By vader in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 82
    Last Post: 29-01-2009, 11:17
  4. μια μικρη βοηθεια
    By virgo in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 2
    Last Post: 22-08-2007, 00:33
  5. Μικρή βοήθεια
    By kompos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 29-12-2006, 00:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •