Μια μικρή βοήθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    25

    Μια μικρή βοήθεια

    Καλησπέρα! Τον τελευταίο μήνα στο ξαφνικό έκατσα και σκέφτηκα διάφορα πράγματα περί ζωής και θανάτου την επόμενη μέρα μου είχε μείνει στο μυαλό..ενω συνέχισα να τις έχω κάνω συνέχεια αρνητικές σκέψεις ότι κάτι έχω ότι κάτι μπορεί να γίνει ξαφνικά και να τελειώσουν όλα όπως να πάθω καρδιακό ενώ είμαι 17χρονων αθλητής και υγιείς η όλες τις άλλες ασθενείς με την παραμικρή ενόχληση σκέφτομαι το χειρότερο η κάνω σκέψεις φιλοσοφικές τέρμα..έχω τώρα πχ μια ενόχληση ένα κόμπο στο λαιμό και κάθομαι και ψάχνω και βλέπω μόνο τα αρνητικά αλλά δεν ξέρω μπορεί να είναι από το άγχος

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by Denkserwtiexw View Post
    Καλησπέρα! Τον τελευταίο μήνα στο ξαφνικό έκατσα και σκέφτηκα διάφορα πράγματα περί ζωής και θανάτου την επόμενη μέρα μου είχε μείνει στο μυαλό..ενω συνέχισα να τις έχω κάνω συνέχεια αρνητικές σκέψεις ότι κάτι έχω ότι κάτι μπορεί να γίνει ξαφνικά και να τελειώσουν όλα όπως να πάθω καρδιακό ενώ είμαι 17χρονων αθλητής και υγιείς η όλες τις άλλες ασθενείς με την παραμικρή ενόχληση σκέφτομαι το χειρότερο η κάνω σκέψεις φιλοσοφικές τέρμα..έχω τώρα πχ μια ενόχληση ένα κόμπο στο λαιμό και κάθομαι και ψάχνω και βλέπω μόνο τα αρνητικά αλλά δεν ξέρω μπορεί να είναι από το άγχος
    Καλησπερα βρε αγορι μου εισαι 17 χρονων η ζωη ειναι μπροστα σου μην αγχωνεσαι μπορει να εχεις μια ηπια μορφη καταθλιψης μην σκεφτεσαι αρνητικα. Μην στεναχωριεσαι για τον κομπο απο το αγχος ειναι τον εχω και γω.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by Roulaki1 View Post
    Καλησπερα βρε αγορι μου εισαι 17 χρονων η ζωη ειναι μπροστα σου μην αγχωνεσαι μπορει να εχεις μια ηπια μορφη καταθλιψης μην σκεφτεσαι αρνητικα. Μην στεναχωριεσαι για τον κομπο απο το αγχος ειναι τον εχω και γω.
    Έχω φοβίες και ανασφάλειες συνέχεια.. κάνω φιλοσοφικές σκέψεις μπαίνω στο ίντερνετ και ψαχνω να δω τι έχω αλλά γίνομαι χειρότερα..αλλά δεν ξέρω πως μου ήρθε η ιδέα της ανακοπής πχ(του κάτι ξαφνικού) ενώ είμαι υγιής δόξα το θεό! Αθλητής.. τις τελευταίες μέρες δεν έχω όρεξη για τίποτα ελπίζω να φταίει η εφηβεία.. νομίζω πως θα είμαι έτσι όλη μου την ζωή (επίσης πολύ άγχος για το μέλλον)

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Kαλημερα παλικαρι μου το οτι μπαινεις στο ιντερνετ και ψαχνεις το καταλαβα, πολλοι το κανουμε, μεγαλο λαθος και γω το εκανα και ειμαι με χαπια μην ψαχνεις για αρρωστειες. Και επειδη και γω αγχονομαι για το μελλον μου η συμβουλη της γιατρου μου ειναι να σκεφτομαστε το τωρα. Επισης μην κανεις πολυ φιλοσοφικες σκεψεις που σου ριχνουν την ψυχολογια αντε βγαινε με την παρεα σου και περνα καλα φιλια.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    25
    Καλημέρα σας! Ενω αυτές τις 2-3 μέρες έχω κόψει αυτές τις σκέψεις το μόνο που έχω στο μυαλό μου είναι άγχος πιο πολύ για την καρδιά.. κοιμάμαι κανονικά αλλά το πρωί νιώθω βασανισμενος λιγο. Έχω και ένα μικρό νευροπονο στο πλευρό κάτω από την καρδιά..εδώ και ένα μηνα νιώθω σαν φυτό..

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    παλικαρι μου αφου εισαι αθλητης μπορει να το ζορισες δεν ειναι τιποτα αφου ξερεις και συ οτι εισαι υγιεις τζαμπα σκοτιζεις το μυαλουδακι σου βρες κανενα χομπι να απασχολησε.

  7. #7
    Αχ μην μπαίνεις σε αυτή την διαδικασία να ψάχνεις στο Ίντερνετ να βρεις τι έχεις γιατί θα σου βγάζει πάντα τα χειρότερα ακόμα και ένα πονοκέφαλο να πατήσεις αιτίες ..

  8. #8
    Θα σου γράφει για ένα καρό αρρώστιες ... μην το κανείς θα γίνεσαι χειρότερα και θα φτάσεις να χάνεις και τον ύπνο σου ..

  9. #9
    Για να σου φύγουν όλα πήγαινε πάρε σβάρνα όλους τους γιατρούς ψάξτα όλα να σου φύγει ο καημός .. και συνέχισε την ζωή σου .. πιστεύω είναι και της ηλικίας γιατί πολλά παιδιά σε αυτές τις ηλικίες περνάνε τέτοιους είδους κρίσεις ..

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    25
    Έχω πολλά συναισθήματα μαζί συνέχεια έχω χάσει τον εαυτό μου δεν ευχαριστιεμαι με τίποτα σκέφτομαι συνέχεια το χειρότερο το τέλος και πολλά άλλα και πολύ φιλοσοφικά.. επίσης σκέφτομαι ότι κάτι θα συμβεί το οτιδήποτε και θα έρθει το τέλος ενώ όλα κυλούσαν ομαλά και είμαι έξυπνος αλλά μπορει όχι δυνατόσ

  11. #11
    Quote Originally Posted by Denkserwtiexw View Post
    Έχω πολλά συναισθήματα μαζί συνέχεια έχω χάσει τον εαυτό μου δεν ευχαριστιεμαι με τίποτα σκέφτομαι συνέχεια το χειρότερο το τέλος και πολλά άλλα και πολύ φιλοσοφικά.. επίσης σκέφτομαι ότι κάτι θα συμβεί το οτιδήποτε και θα έρθει το τέλος ενώ όλα κυλούσαν ομαλά και είμαι έξυπνος αλλά μπορει όχι δυνατόσ
    Κάνε αυτό που σου λέω πήγαινε και πάρε σβάρνα ολουσ τους γιατρούς ... υπερβολή αλλά μόνο έτσι θα επιβεβαιωθεισ ότι δεν πάσχεις από τίποτα ...αγχώνεσαι χωρίς λόγο και στεναχωριέσαι για βλακείες .

  12. #12
    Να τα αποβάλλεις μόνος σου δύσκολα γιατί το μυαλό σου με το παραμικρό τρέχει στα χειρότερα για αυτό σου λέω μην μένεις στις σκεψεισ ..εσυ θες 300σους γιατρούς να σου πουν ότι είσαι καλά και να ηρεμήσεις ... που και πάλι μπορεί να δυσπιστησεις.. μετά από λίγο ..

  13. #13
    Θα βοηθηθεις όμως και θα ηρεμήσεις από το χαμόγελο του γιατρού που θα σου πει δεν έχεις τίποτα.. και μετά θα βαρεθείς και θα πεις αη στο καλό δεν έχω τίποτα .. γιατί να ξέρεις ότι με το μυαλό σου προκαλείς και σωματικά συμπτώματα .. μπορεί να μην έχεις τίποτα αλλά όσο σκέφτεσαι ότι κάτι έχεις μπορεί να πονάς κάπου χωρίς να έχεις κάτι ή να βγάλεις ας πούμε δερματικά από το άγχος σου .... μην ταλαιπωρείσαι πήγαινε να τσεκαριστεις να σου φύγει όχι για κανενα άλλο λόγο

  14. #14
    Έχεις ψάξει όμως από που ξεκίνησε να σου πηγάζει όλο αυτό το άγχος ;;;;;;;;

  15. #15
    Ψυχοσωματικά συμπτώματα **

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. μια μικρη βοηθεια.
    By darko in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 12
    Last Post: 20-12-2012, 22:23
  2. μια μικρη βοηθεια
    By tsounami1791 in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 1
    Last Post: 16-12-2012, 13:25
  3. Μικρή βοήθεια
    By vader in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 82
    Last Post: 29-01-2009, 12:17
  4. μια μικρη βοηθεια
    By virgo in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 2
    Last Post: 22-08-2007, 01:33
  5. Μικρή βοήθεια
    By kompos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 29-12-2006, 01:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •