ευφορευτικη επιτροπη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504

    ευφορευτικη επιτροπη

    Για σας παιδια, πασχω απο ψυχωσικη συνδρομη παιρνω αγωγη, και εχω παρει 67% αναπηρια απο τα κεπα

    Λοιπον με καλεσανε να παω μελος ευφορευτικης επιτροπης.... το θεμα ειναι οτι εγω δεν μπωρο να παω απο της 6 το πρωι μεχρι της 2-3 τα μεσανυχτα στο εκλογικο κεντρο......
    δεν τη παλευω τοσες ορες, καπου διαβασα οτι με την αποφαση κεπα μπωρω να παρω απαλαγη....

    δεν μπωρο τοσες ορες, μεχρι κριση πανικου μπωρο να παθω, επισης ειμαι δυσλεκτικος δεν κανω για γραφιας....

    τη λετε σας εχει τυχει κατι αναλογο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    Για σας παιδια, πασχω απο ψυχωσικη συνδρομη παιρνω αγωγη, και εχω παρει 67% αναπηρια απο τα κεπα

    Λοιπον με καλεσανε να παω μελος ευφορευτικης επιτροπης.... το θεμα ειναι οτι εγω δεν μπωρο να παω απο της 6 το πρωι μεχρι της 2-3 τα μεσανυχτα στο εκλογικο κεντρο......
    δεν τη παλευω τοσες ορες, καπου διαβασα οτι με την αποφαση κεπα μπωρω να παρω απαλαγη....

    δεν μπωρο τοσες ορες, μεχρι κριση πανικου μπωρο να παθω, επισης ειμαι δυσλεκτικος δεν κανω για γραφιας....

    τη λετε σας εχει τυχει κατι αναλογο?
    Εμένα πριν πολλά χρόνια κι είχε πάει ο πατέρας μου κι είχε εξηγήσει στον δικαστικό επιμελητή ότι υπάρχει πρόβλημα, δεν θυμάμαι αν είχε δείξει και κάποιο χαρτί και τακτοποιήθηκε το θέμα... Τότε δεν είχα πάρει ακόμα ποσοστό από το ΚΕΠΑ, οπότε πιστεύω πως εσύ σίγουρα θα απαλλαγείς...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Είχα παραστεί σε εφορευτική σε προηγούμενες εκλογές κ ενώ ήμουν φοιτητής ακόμα.
    Επαιρνα αγωγή.

    Φυσικά και δεν είναι ολες αυτές οι ώρες μαζεμένες. Κάπου 6 με 8 ώρες είναι κ έχει και άλλα άτομα που θα σε αντικαταστήσουν. Τουλ σε μένα έτσι ήταν.

    Δεν είναι κάτι πολύ απαιτητικό και σε μένα υπήρχε άτομο που έκανε στην ουσία όλη την δουλειά. Παραλάμβανα ταυτότητα κ έλεγα το όνομα. Το βρίσκαμε το διαγράφαμε από τον κατάλογο.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Είχα παραστεί σε εφορευτική σε προηγούμενες εκλογές κ ενώ ήμουν φοιτητής ακόμα.
    Επαιρνα αγωγή.

    Φυσικά και δεν είναι ολες αυτές οι ώρες μαζεμένες. Κάπου 6 με 8 ώρες είναι κ έχει και άλλα άτομα που θα σε αντικαταστήσουν. Τουλ σε μένα έτσι ήταν.

    Δεν είναι κάτι πολύ απαιτητικό και σε μένα υπήρχε άτομο που έκανε στην ουσία όλη την δουλειά. Παραλάμβανα ταυτότητα κ έλεγα το όνομα. Το βρίσκαμε το διαγράφαμε από τον κατάλογο.
    Για μένα ακόμα κι αυτό μπορούσε να μου προκαλέσει κρίση άγχους αν όχι πανικού, δεν μπορώ με τίποτα να έχω άτομα που με περιμένουν στη σειρά για να τα εξυπηρετήσω, με αγχώνει τρομερά γι' αυτό είχα και πρόβλημα στη δουλειά όταν δούλευα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #5
    Εγώ είχα πάει μία φορά και ήταν μιά ωραία εμπειρία. Δεν κάθεσαι από το πρωί μέχρι το βράδυ, έχει και άλλα άτομα που μοιράζεσαι τις ώρες. Δεν υπάρχει κανένα άγχος γενικά νομίζω.
    Από το να κάτσεις στο σπίτι, καλύτερο είναι. Προσφέρεις και κάτι. Από την άλλη, άμα δεν μπορείς, το χαρτί γιατρού το δέχονται.
    Το πρόβλημα είναι άμα όλοι οι υποψήφιοι για εφορευτική επιτροπή δηλώσουν οτι δεν μπορούν. Τότε στέλνουν αστυνομία και σε παίρνουν, θες δεν θες, αλλιώς σε τρέχουν στα δικαστήρια και τρως χοντρό πρόστιμο.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Φιλε σιγουρα υπαρχει τροπος να μη πας τιποτα και σιγουρα κανενας δε μπορει να σε αναγκασει ουτε να σου επιβαλει οποιαδηποτε ποινη επειδη δε θα πας απλα ενημερωσε και κανε την διαδικασια να απαλλαγεις.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Καλημέρα με έχουν καλέσει και εμένα για εφορευτική επιτροπή αλλά είμαι στρατό πρέπει να δείξω κάποιο χαρτί? πρέπει να πάω αναγκαστικά ενώ είμαι στρατό?

    Εστάλη από Mi A2 Lite στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    254
    Quote Originally Posted by Thanasis25 View Post
    Καλημέρα με έχουν καλέσει και εμένα για εφορευτική επιτροπή αλλά είμαι στρατό πρέπει να δείξω κάποιο χαρτί? πρέπει να πάω αναγκαστικά ενώ είμαι στρατό?

    Εστάλη από Mi A2 Lite στο E-Psychology.gr Mobile App
    Ευκαιρία να πάρεις μια τριήμερη άδεια.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    δεν μου δωσαν απαλαγγη με το χαρτι του κεπα, μου ειπαν μπορει να σε παρουμε τηλεφωνο

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    δεν μου δωσαν απαλαγγη με το χαρτι του κεπα, μου ειπαν μπορει να σε παρουμε τηλεφωνο
    Τι να πω, περίεργο... Ελπίζω να μην σε πάρουν...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Ρε φιλε συγγνωμη κιολας δε θελω να σε ζαλισω αλλα ειναι απλα τα πραγματα τους λες ειμαι αρωστος και δε πας τι ξεφτιλες ειναι σε ταλαιπωρουν τζαμπα.

Similar Threads

  1. Επιτροπή Πολιτών για τα Ανθρώπινα Δικαιώματα
    By TasosAthens in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 35
    Last Post: 15-05-2017, 21:02
  2. Επιτροπή ΚΕΠΑ -καταθλιψη
    By stellagr in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 1
    Last Post: 16-07-2016, 13:38
  3. Διπολική διαταραχή / Υγειονομικη επιτροπη
    By el_lp in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 6
    Last Post: 01-07-2014, 20:01
  4. sleeve και εγκριση απο επιτροπη...
    By mariakriti_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 5
    Last Post: 29-06-2012, 17:20
  5. Επιτροπή από γιατρούς
    By νικος32 in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 32
    Last Post: 10-01-2010, 23:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •