Διαδικτυακη "σχεση"??! - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 14 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 200
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    Τα κορίτσια που έχουν τέτοια νοοτροπία (χρήση θολών φωτογραφιών 240p, ψέματα για την ταυτότητά τους κ.λπ. κ.λπ.) συνήθως καταλήγουν ως χρησιμοποιημένες καριόλες επειδή οι άνδρες που είναι οικείοι μ αυτή τη νοοτροπία, μπορούν εύκολα να τις εντοπίσουν και να τις χρησιμοποιήσουν ως σεξουαλικά παιχνίδια.

    Εάν είναι τυχερές κ δεν γίνουν σεξουαλικά παιχνιδια, συνήθως αγνοούνται ή μπλοκάρονται (κάτι που δεν έκανα εγω)

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    Στο παρελθόν, (λόγω της έλλειψης επιλογών ίσως?), έδωσα στην/στον εν λόγω πολλές ευκαιρίες.

    Eιχα μείνει για ώρες με τα μηνύματα στο messenger στη κατάσταση «Διαβάστηκε»… έχω φάει ψέματα… έχω γίνει αντικείμενο χειρισμού από αυτήν...κλπ κλπ.

    Ποιο ήταν το σκεπτικό μου να ανεχτώ τέτοιες συμπεριφορές??

    Δεν μπορούσα να δω τις “κόκκινες σημαίες” (σ.σ.: σπασμένα οστά, θάνατοι συγγενών, αιφνίδιες ιώσεις, κρίσεις άγχους)??

    Δεν μπορούσα να..“διαβάσω μεταξύ των γραμμών”?? Φυσικά, θα μπορούσα.

    Παρολαυτα συνέχιζα να την πιέζω για συνάντηση και να περιμένω, παρά το γεγονός ότι ουκ ολίγες φορές δεν με σεβόταν, ένιωθα προσβεβλημένος κ έχανα την αξιοπρέπειά μου.

    Μερικές φορές, ήμουν απλά περίεργος να δω πως θα εξελιχθούν τα πράγματα, τι υπάρχει πίσω από το ψευδώνυμό της κ να αποκαλύψω το παραμύθι.

    Όταν γινόμουν δέκτης περίεργων συμπεριφορών, θα ήταν πιο συνετό να έκοβα αμέσως επικοινωνία μαζί της/του.

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    προφανώς παρόλο που με κορόιδευε, έπαιρνα και κατι απο αυτην (?)...

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    Και ΔΕΝ θα έπρεπε να είχε σημασία πόσο όμορφη φαινόταν να είναι (σ.σ.: στις φωτος).

    Δεν θα έπρεπε να είχε σημασία τι υποσχέσεις έδινε.

    Δεν θα έπρεπε να είχε σημασία τι έλεγε.

    Εφόσον όλα τα παραπάνω δεν τα υποστήριζε με ενέργειες-πράξεις, άξιζε την πόρτα (εν προκειμένω μπλοκ από παντού).

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    θα μπορουσα να μιλησω σε καποιον. Ισως με βοηθουσε να ανοιξω τα ματια νωρίτερα...

    αλλα γινόμουν θυμα χειρισμου και το ανεχόμουν

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Τελικα τι εγινε? την μπλοκαρες απο παντου?

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    en chute libre
    Posts
    114
    Κρατάει χρόνια αυτή η κολωνια!

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    Quote Originally Posted by V for vendetta View Post
    Κρατάει χρόνια αυτή η κολωνια!
    xaxaxaxaxaxxaaxxaxaxaxaxaxxaaxax!!!

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    Quote Originally Posted by Xfactor View Post
    Τελικα τι εγινε? την μπλοκαρες απο παντου?
    Αλληλομπλοκαριστήκαμε

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by ScreamAger View Post
    Αλληλομπλοκαριστήκαμε


    Φανταζομαι με ποσες απορίες θα εμεινες.
    Τωρα σταματησες να ασχολεισαι η ακομα ψαχνεις μπας και την δεις?

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    Quote Originally Posted by Xfactor View Post
    Φανταζομαι με ποσες απορίες θα εμεινες.
    Τωρα σταματησες να ασχολεισαι η ακομα ψαχνεις μπας και την δεις?
    Πολλες αποριες...

    Εχω σταματησει γενικα.

    Αν καποιος/α δεν είναι στη ζωή μου (και δεν είμαι κι εγώ στη δική του/της), δεν υπάρχει κανένας λόγος για να διατηρηθεί μια διαδικτυακή σχέση/επικοινωνια.

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    To πιθανότερο ειναι ότι ηταν ενα τραβελι (ή μια άρρωστη καμενη γυναίκα) που μου εφαγε πολυτιμο χρονο

  13. #163
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by ScreamAger View Post
    To πιθανότερο ειναι ότι ηταν ενα τραβελι (ή μια άρρωστη καμενη γυναίκα) που μου εφαγε πολυτιμο χρονο
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι μιλάς έτσι για ένα άνθρωπο και πόσο μάλλον όταν ήταν δική σου επιλογή. Δεν σε υποχρέωσε κανένας να ασχολησε και πόσο μάλλον τόσα χρόνια. Έβλεπες τι γινόταν και εσύ δεν έφευγες, επέμενες και ήλπιζες. Ίσως να σε επηρέασαν οι γνώμες όλων εδώ και προσπαθείς να μας περάσεις το μήνυμα ότι "αυτή φταίει" ή ότι "δεν σε νοιάζει"..

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    Quote Originally Posted by ScreamAger View Post
    Καλησπέρα στο φόρουμ,
    Το καλοκαίρι του '12, ενώ έκανα chat στο mIRC, συνομίλησα με μια κοπέλα, η οποία μου είπε ότι είναι 1 χρόνο μικρότερή μου κ ζει στη Θεσ/νικη (εγώ Αθήνα). Συνομιλήσαμε πολλές ώρες, το ίδιο έγινε κ το επόμενο βράδυ κ τελικά ανταλλάξαμε αρχικά e-mail & στη συνέχεια τηλέφωνα. Μου έστειλε κ της έστειλα φωτογραφίες. Μου είπε ότι βίωσε πρόσφατα μια σχέση, κατά την οποία ο πρωην της την κακοποιούσε πολύ έντονα κ στο τέλος της έσπασε κ το πόδι, πανω σε έναν καβγά. Περίπου μετά από 1 μήνα επικοινωνίας μου με αυτή τη κοπέλα (συνεχείς συνομιλίες κ μηνύματα στο κινητό) κι ενώ αποκαταστάθηκε το κάταγμά της, της είπα ότι ανεβαίνω Θεσνικη να συναντηθούμε για πρώτη φορά. Όμως, 1-2 ημέρες πριν ανέβω, με ενημερώνει ότι πρέπει να φύγει εκτάκτως από Θεσνικη διότι πέθανε αιφνιδίως ένα αγαπημένο οικείο της πρόσωπο. Εγω ανέβηκα στη Θεσνικη, οπου έμεινα μερικές ημέρες αλλά η ίδια έλειπε εκτός. Επιστρέφω Αθηνα κ κανονίζουμε τον επόμενο μήνα να κατέβει αυτή Αθήνα κάποιο Σ/Κ. Ημέρα Παρασκευή μου λέει ότι αρρώστησε κ δεν θα μπορέσει να κατέβει. Να μην πλατιάζω, περίπου 8 από τις 10 φορές που κανονίζαμε συνάντηση, κάτι συνέβαινε τελευταία στιγμή. Για παράδειγμα, είχαμε συμφωνήσει να κατέβει σε ένα νησί οπου βρισκόμουν κ τελευταία μέρα μου λέει ότι ανέβασε υψηλο πυρετό. Παρόμοια, σε άλλη χρονικη περίοδο, ήταν να κατέβει στο νησί κ τελευταια ημερα με ενημερώνει ότι εκδήλωσε συμπτωματα έρπητα ζωστήρα. Μια άλλη φορά, ήταν να κατέβει Χριστούγεννα Αθήνα κ μου λεει τελευταια ημέρα οτι η μητέρα της εσπασε το χέρι της. Σε άλλη περίοδο Χριστουγεννων, μου ειπε οτι ξεκινησε απο Θεσνικη με μια φιλη της κ κατεβαιναν Αθηνα ΑΛΛΑ στο δρομο ανεβασε υψηλο πυρετο κ τελικα μου ειπε οτι εκατσε Αθηνα λιγες ημερες αλλα ηταν κλινηρης με Γριπη, στο σπιτι μιας φιλης της κι ετσι δεν βρεθηκαμε. Άλλη φορα, ηταν να ανέβω εγω στα μέρη της κ τελευταία ημερα μου λεει: φευγω επειγοντως για το χωριο διότι ο πατερας μου εσπασε τη λεκανη του. Την ρωταω καλα πως εγινε αυτο? Μου απανταει οτι ποτιζε στον κηπο στο χωριο κ μπλεχτηκε στο λαστιχο με αποτέλεσμα να πέσει κ να σπασει τη λεκάνη του. Καποια περιοδο είχα ανέβει για λίγες ημέρες Θεσνικη, δεν βρεθηκαμε οσο διαστημα ημουν εκει...κ την ενημερωσα οτι την ταδε ημερα θα αναχωρησω απο Θεσνικη με το τελευταιο λεωφορειο (μεσανυχτα). Ξεκινησα με το λεωφορειο, οποτε με παιρνει τηλεφωνο κλαιγοντας κ μου λεει "δεν σε προλαβα". Λεω τι εννοεις & μου απανταει οτι ηρθε στο ΚΤΕΛ να με συναντησει (ως εκπληξη) αλλα δεν προλαβε, το λεωφορειο ειχε ηδη αναχωρησει. Καποια στιγμη μου ζητησε να μεταβω στο Αγιο Ορος. Το εθεσε ως προυποθεση να συναντηθουμε διοτι θεωρουσε οτι με εχουν καταβαλει δαιμονια (διοτι της μιλουσα αποτομα κ νευρικα). Μαλιστα μια μερα μου ειπε οτι την προηγούμενη νύχτα είδε σε όνειρο ένα μοναστήρι κ ακουσε μια βαριά φωνή, η οποία της ελεγε να με παροτρύνει να παω στο συγκεκριμένο μοναστήρι. Μου ειπε ότι αναζήτησε το εν λόγω μοναστηρι στο Google & επρόκειται για τη Μονή Σιμωνος Πέτρας. Ξεκίνησα λοιπον να παω στη Σιμωνόπετρα. Εφτασα Θεσνικη & της ζητησα να βρεθουμε, μια και ημουν στη πολη της. Μου είπε "οχι, θα πας πρωτα στο Ορος κ επειτα θα βρεθουμε". Πραγματι πηγα & 1 ημερα πριν εξελθω απο το Ορος, με ενημερωσε οτι φευγει εκτακτως απο Θεσνικη διοτι η μητερα της εσπασε το χερι της. Μια ημέρα πήγα ξαφνικα στο χωριο της & της ειπα ειμαι εδω, κατεβα να συναντηθουμε. Αυτη αντεδρασε άσχημα, μου ειπε οτι την ταραξε αυτη η κίνησή μου κ οτι δεν επρεπε να το κανω, κλειστηκε μεσα στο σπιτι της & πηρε ηρεμιστικα διοτι ταραχτηκε. Ολη αυτή η ιστορια - τηλεφωνικες επικοινωνιες διηρκησε 6,5 χρονια. Ειχαμε ΑΠΕΙΡΕΣ ωρες τηλεφωνικων συνομιλιων, τα λεγαμε ολα, καναμε τηλ.σεξ, μου εστειλε παρα πολλες φωτογραφίες. Ποτέ δεν την είδα σε video-κληση (σε κανένα μέσο) κ ποτέ δεν μου είπε το επώνυμό της κ που ακριβώς μένει. Από τις άπειρες ώρες επικοινωνίας μας καταλαβα ότι ηταν ιδιαίτερα εύστροφο κ καλλιεργημενο - μορφωμενο άτομο. Μου μιλουσε σαν ψυχολογος κ με στηριζε παρα πολλες φορες σε δυσκολες φασεις της ζωης μου κ κατανοούσε - ακουγε τα προβλήματά μου. ΠΛΗΝ ΟΜΩΣ, κατα καιρους, εκδήλωνε απίστευτες σκηνές ζήλιας (κι ενώ ποτέ δεν είχαμε βρεθεί) & όλο "κατι" συνέβαινε κ αναβαλλοταν η επικείμενη συνάντησή μας, οπως σας είπα παραπάνω. Επίσης, επέμενε ότι δεν ήθελε κανείς από τους κοινούς μας φίλους να μάθει ότι εγώ & αυτή δεν έχουμε συναντηθεί ΠΟΤΕ...κι έτσι το φιλικό μου περιβάλλον (τουλάχιστον) είχε την εντύπωση ότι εγω & αυτή είχαμε κανονική σχέση. Η ιστορία αυτή με έχει στιγματίσει.
    Hahkwwjhgyshggshgs

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    Εάν μιλατε με μια γυναίκα για ένα λογικό χρονικό διάστημα (1-7 ημέρες), και αρνείται να σας συναντήσει λέγοντας:

    1) Ισως κάποια άλλη φορά.
    2) Είναι πολύ νωρις
    3). Κάποιες άλλες ανοησίες.

    Σπαταλάτε το χρόνο σας. Ακόμη και αν απαντα στα μηνυματα σας έγκαιρα, μιλάει για τους βαθύτατους φόβους της και σας στέλνει φωτογραφίες του κουνελιού της, είναι μια χαμένη υποθεση.

    Μια γυναίκα θα έκανε οτιδηποτε για να συναντήσει έναν άνθρωπο που την ενδιαφέρει. Σίγουρα δεν θα σπαταλησει πάρα πολύ χρόνο επειδή ξέρει ότι μπορεί να τον χάσει ή να τον κανει να βαρεθει.

Page 11 of 14 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Similar Threads

  1. "απιστία" και "απάτη": βρείτε τις κρυμμένες διαφορές
    By mama in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 04-08-2021, 20:17
  2. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 22:01
  3. Replies: 9
    Last Post: 04-11-2016, 19:17
  4. "Ο καλοθελητής" ή "Ο κερατάς μαθαίνει πάντα τελευταίος"
    By xart in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 15-09-2014, 12:57
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 12:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •