Διαδικτυακη "σχεση"??! - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 14 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 200
  1. #46
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το ακριβως αντιθετο απο μενα οτι μυαλο διαθετει το χρησιμοποιει μονιμως οστε να γινει οσο πιο απομακρη μπορει

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    Πολύ μπέρδεμα κ μυστήριο η ολη κατάσταση. Άρρωστη. Δεν ξέρω τι να κάνω,έχω περιέλθει σε τέλμα

  3. #48
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε νομιζω να το μαθεις ποτε αυτο τι να κανεις

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    131
    να προχωρησεις την ζωη σου με μια πραγματικη κοπελαα που οταν της μιλας θα την κοιτας και θα την αγγιζεις
    εγω παντως δεν θεωρω κακη ιδεα να πας να μιλησεις σε ενα ψυχολογο για την κατασταση αυτη γιατι οσο να ναι 6 χρονια ολο αυτο δεν ειναι και ευκολο να σου περασει γρηγορα με βαση και την ιδιεταιροτητα της καταστασηςς

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by ScreamAger View Post
    Πολύ μπέρδεμα κ μυστήριο η ολη κατάσταση. Άρρωστη. Δεν ξέρω τι να κάνω,έχω περιέλθει σε τέλμα
    ποιο ειναι το τελμα δηλαδη;
    πρωτα απ ολα μιλας για μια κοπελα που δεν εχετε γνωριστει καν!
    κι επειτα, απ οτι θυμαμαι, απομακρυνθηκε η ιδια απο την επικοινωνια σας.
    ποιο ειναι το προβλημα δλδ;

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ποιο ειναι το τελμα δηλαδη;
    πρωτα απ ολα μιλας για μια κοπελα που δεν εχετε γνωριστει καν!
    κι επειτα, απ οτι θυμαμαι, απομακρυνθηκε η ιδια απο την επικοινωνια σας.
    ποιο ειναι το προβλημα δλδ;
    Καλημέρα Remedy.
    Με βασανίζει η περιέργεια κ ερωτήματα σχετικά με το ποια πραγματικά είναι αυτή, ποια κρυβόταν πίσω από όλο αυτό, είναι η ίδια με τις φωτογραφίες ή κάποια άλλη? Γιατί μου φέρθηκε έτσι? Τι συνέβη με αυτή τη κοπέλα στ αλήθεια?
    Βέβαια καταλαβαινω ότι το πιο σημαντικό είναι να εντοπίσω τους λόγους που: α) αναλώθηκα επί 6.5 χρόνια σε μια τέτοιου είδους επικοινωνία, β) ερωτεύτηκα-δέθηκα με μια κοπέλα ΜΟΝΟ μέσα από φωτογραφικό υλικό κ λόγια που μου έλεγε και γ) μετά από 4 μήνες μη επικοινωνίας, συνεχίζει το μυαλό μου να την εξιδανικεύει - θεοποιεί.
    Η αλήθεια είναι ότι αυτή η κοπέλα άκουγε επί τόσα χρόνια όλα μου τα προβληματα που τις εκμυστηρευόμουν, με στηριζε κ μου έδινε συμβουλές. Αντίστοιχα, μου έλεγε ότι κι εγώ την βοηθάω πολύ κ την στηρίζω. Συνάμα όμως υπήρχαν αυτά τα περίεργα συμβάντα που ανέβαλαν τις συναντήσεις μας καθώς επίσης κ ανεξήγητες τηλεφωνικές σκηνες ζήλιας κ πολλές φορές κ χειριστικότητας.
    Ποια η γνώμη σας, Remedy κ λοιποι φίλοι-μελη του φόρουμ?

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Σκριμ διαβαζα μολις τωρα τα ποστ σου στο θρεντ της χειριστικης μητερας... Δεν ξερω, εσυ βλεπεις καποιους παραλληλισμους; Ρωταω γιατι δεν ειναι μυθος οτι το οικογενειακο μας περιβαλλον καθοριζει τα θεματα μας στην ενηλικη ζωη. Οταν ο ενας η και οι δυο γονεις ειναι προβληματικοι (ποσω μαλον εξοχως), υπαρχουν ψυχικες διεργασιες που τους εσωτερικευουν σε μια προσπαθεια διαχειρισης του προβληματος, με τιμημα αυτοι οι εσωτερικοι "κακοποιητες" να κανουν την επανεμφανιση τους πολυ αργοτερα και να οριζουν ουσιαστικα ολες τις σημαντικες σχεσεις στη ζωη μας. Στην περιγραφη της κοπελας που εχεις κανει μεχρι τωρα βλεπω απ' τη μια ενα ατομο τρομερα χειριστικο, κτητικο, που τα δραματοποιει ολα μεχρι υστεριας και σε απομυζα απο ψυχικες δυναμεις και απο την αλλη μια συμπονετικη φιγουρα στη ζωη σου που σου σταθηκε και σε δυσκολες στιγμες. Δε σου φαινεται καθολου πιθανο οτι μπορει κατα το ημισυ να καθρεφτιζει αυτο την παθολογια της σχεσης με τη μητερα σου και κατα το ημισυ να συμπληρωνει τα κενα της;
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by ScreamAger View Post
    Καλημέρα Remedy.
    Με βασανίζει η περιέργεια κ ερωτήματα σχετικά με το ποια πραγματικά είναι αυτή, ποια κρυβόταν πίσω από όλο αυτό, είναι η ίδια με τις φωτογραφίες ή κάποια άλλη? Γιατί μου φέρθηκε έτσι? Τι συνέβη με αυτή τη κοπέλα στ αλήθεια?
    Βέβαια καταλαβαινω ότι το πιο σημαντικό είναι να εντοπίσω τους λόγους που: α) αναλώθηκα επί 6.5 χρόνια σε μια τέτοιου είδους επικοινωνία, β) ερωτεύτηκα-δέθηκα με μια κοπέλα ΜΟΝΟ μέσα από φωτογραφικό υλικό κ λόγια που μου έλεγε και γ) μετά από 4 μήνες μη επικοινωνίας, συνεχίζει το μυαλό μου να την εξιδανικεύει - θεοποιεί.
    Η αλήθεια είναι ότι αυτή η κοπέλα άκουγε επί τόσα χρόνια όλα μου τα προβληματα που τις εκμυστηρευόμουν, με στηριζε κ μου έδινε συμβουλές. Αντίστοιχα, μου έλεγε ότι κι εγώ την βοηθάω πολύ κ την στηρίζω. Συνάμα όμως υπήρχαν αυτά τα περίεργα συμβάντα που ανέβαλαν τις συναντήσεις μας καθώς επίσης κ ανεξήγητες τηλεφωνικές σκηνες ζήλιας κ πολλές φορές κ χειριστικότητας.
    Ποια η γνώμη σας, Remedy κ λοιποι φίλοι-μελη του φόρουμ?
    καλησπερα.
    η γνωμη μου ειναι οτι η κοπελα εχει η ψυχικο η σωματικο προβλημα, η και τα δυο..
    πχ, μπορει να ειναι αναπηρη, να μην ειναι ομορφη και να δινει ψευτικες η παλιες φωτος, η καποια ψυχικα προβληματα να μην την αφηνουν να κανει συναντησεις.
    λογικο να θελεις απαντησεις τοσο που ασχοληθηκες.
    αλλα οπωσδηποτε να ψαξεις και γιατι ασχοληθηκες τοσο...

    ειπες καπου οτι θελει νσ λετε ψεματα σε κοινους γνωστους/φιλους οτι εχετε αληθινη σχεση.
    μα εχετε κοινους φιλους;; αυτοι δεν ξερουν κατι; το αληθινο της ονομα το ξερεις;

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Επισης, η εσωτερικευση που εγραψα πιο πανω θα εξηγουσε και γιατι δεν μπορεις να ξεκολλησεις 4 μηνες μετα. Μπορει την κοπελα να τη μπλοκαρες, μπορει να εμαθες το ιστορικο της και να κατεληξες σε συμπερασματα για τον ψυχισμο της, στο δικο σου ψυχισμο ομως η εσωτερικευση, παραμενει...
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    πιστευω οτι η κοπελα για καποιο λογο φοβηθηκε, ισως οτι δεν θα ανταποκριθει στις φωτο που σου εστελνε...μπορει να ειναι αναπηρη, η να εχει καποια ψυχολογικη διαττραχη και για αυτο δεν την ειδες.
    Για εμενα πρεπει να παση θυσια να την δεις, δεν πιστευω οτι ησουν απλα ενα παιχνιδακι να περναει την ωρα της, γιατι αμα ηθελε παιχνιδακι δεν θα σου μιλαγε τοσα χρονια...
    Απο οτι διαβασα, μιλησες μ εναν πρωην της, οποτε φανταζομαι θα διασταυρωσες πληροφοριες αν ειναι αυτη, και αν ειναι οκ, εννοω δεν ειναι αναπηρη και τετοια.
    Για εμενα ξαναμιλα με τον πρωην να μαθεις που μενει, να πας να την συναντησεις,και πληροφοριες.Αν και πιστευω δεν θα σου πει πληροφοριες, γιατι κυκλοφορουν πολλοι ανωμαλοι στις μερες μας.
    ΜΗΝ το αφησεις ετσι, εστω να σου φυγει η περιεργεια να την δεις.

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by Xfactor View Post
    πιστευω οτι η κοπελα για καποιο λογο φοβηθηκε, ισως οτι δεν θα ανταποκριθει στις φωτο που σου εστελνε...μπορει να ειναι αναπηρη, η να εχει καποια ψυχολογικη διαττραχη και για αυτο δεν την ειδες.
    Για εμενα πρεπει να παση θυσια να την δεις, δεν πιστευω οτι ησουν απλα ενα παιχνιδακι να περναει την ωρα της, γιατι αμα ηθελε παιχνιδακι δεν θα σου μιλαγε τοσα χρονια...
    Απο οτι διαβασα, μιλησες μ εναν πρωην της, οποτε φανταζομαι θα διασταυρωσες πληροφοριες αν ειναι αυτη, και αν ειναι οκ, εννοω δεν ειναι αναπηρη και τετοια.
    Για εμενα ξαναμιλα με τον πρωην να μαθεις που μενει, να πας να την συναντησεις,και πληροφοριες.Αν και πιστευω δεν θα σου πει πληροφοριες, γιατι κυκλοφορουν πολλοι ανωμαλοι στις μερες μας.
    ΜΗΝ το αφησεις ετσι, εστω να σου φυγει η περιεργεια να την δεις.
    Ωραια συμβουλη: βρες που μενει/γινε stalker. Μηπως να νοικιασει προηγουμενως και κανα βανακι με συνεργα; Ελα χριστε...

    Οπως σου ξαναεγραψα Σκριμ, αγνοησε ποστ απο "προσωπικοτητες" τυπου μενη/ξφακτωρ, που περα απο κριπι "συμβουλες" εχουν και ενα καρο μισογυνικα, ομοφοβικα κ.α. σχολια εδω μεσα και γενικοτερα "παραπεμπουν" σε εναν αλφα τυπο, αν με εννοεις.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Ωραια συμβουλη: βρες που μενει/γινε stalker. Μηπως να νοικιασει προηγουμενως και κανα βανακι με συνεργα; Ελα χριστε...

    Οπως σου ξαναεγραψα Σκριμ, αγνοησε ποστ απο "προσωπικοτητες" τυπου μενη/ξφακτωρ, που περα απο κριπι "συμβουλες" εχουν και ενα καρο ομοφοβικα σχολια εδω μεσα και γενικοτερα "παραπεμπουν" σε εναν αλφα τυπο, αν με εννοεις.
    το τι θα αγνοησει ο σκριμ ειναι δικο του θεμα, εδω ειμαστε να δινουμε συμβουλες και να λεμε το μακρυ μας και το κοντο μας,και οτι θελει ο θεματοθετης, το ακουει εχει δικια του κριση νομιζω.
    Οσο για τς κριπι συμβουλες, μετα απο 6,5 χρονια που του μιλαγε και του εταζε συναντησεις κ.λ.π, νομιζω οτι ο σκριμ δικαιουτε να την δει.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by Xfactor View Post
    το τι θα αγνοησει ο σκριμ ειναι δικο του θεμα, εδω ειμαστε να δινουμε συμβουλες και να λεμε το μακρυ μας και το κοντο μας,και οτι θελει ο θεματοθετης, το ακουει εχει δικια του κριση νομιζω.
    Οσο για τς κριπι συμβουλες, μετα απο 6,5 χρονια που του μιλαγε και του εταζε συναντησεις κ.λ.π, νομιζω οτι ο σκριμ δικαιουτε να την δει.
    Νομιζω πως τα λεει ολα το παραπανω. Ειμαστε εδω μεσα για να λεμε οτι θελουμε, να προτρεπουμε σε ο,τι συμπεριφορα γουσταρουμε.

    Reported, και ιδωμεν.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Νομιζω πως τα λεει ολα το παραπανω. Ειμαστε εδω μεσα για να λεμε οτι θελουμε, να προτρεπουμε σε ο,τι συμπεριφορα γουσταρουμε.

    Reported, και ιδωμεν.
    οχι ειμαστε ψυχολογοι και αναλυουμε Στο site τς συμπεριφορες των αλλων.Ρε , τι ακουμε εδω μεσα.

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    Καταρχήν σας ευχαριστώ όλους που ασχολείστε με το θέμα μου & με βοηθάτε. Θα απαντήσω στον καθένα ξεχωριστά για τα επιμέρους ζητήματα που τέθηκαν παραπάνω..απλά να αναφέρω τώρα τα εξής:
    - Η εν λόγω μου έκρυβε το επώνυμό της. Από τα λίγα στοιχεία που μου είχε δώσει, έκανα προσπάθειες να την εντοπίσω κ όλες έπεφταν στο κενό.
    - Ο "πρωην" είναι πολύ αρνητικός σε περαιτέρω συζήτηση. Μου είπε χαρακτηριστικά: "Η κοπέλα ήταν μια απάτη. Δεν θέλω να έχω σχέσεις με αυτό το άτομο. Δεν έχουμε να πούμε τίποτε άλλο. Μη με ενοχλείς".
    - Η κοπέλα επέμενε να τον μπλοκάρω αυτον ("πρώην") όταν χώρισαν. Επίσης όταν χώρισαν, μου είπε ότι δεν είχε ολοκληρωμενες σεξουαλικες σχέσεις με αυτόν ενώ πριν λίγο καιρό μου έλεγε ότι έκαναν σεξ.
    - Η κοπέλα ήταν κατά καιρούς πολύ χειριστικη-κτητικη-ζηλιαρα, σε σημείο να μου "απαγορεύει" να βγω πχ έξω βράδυ ή με τους φίλους μου ή να κάνει απίστευτη σκηνή ζήλιας εάν άκουγε να μιλάω με γυναίκα ή να μου κάνει like κάποια φίλη μου. Ήθελε ακόμα να είμαστε "σε κλήση" ενώ εγώ βρισκόμουν έξω με φίλους μου πχ. Αυτή η χειριστικότητα-ζηλια ερχόταν σε αντίθεση με την κατανόηση (+συμβουλές) που έδειχνε στα προβλήματά μου. Ήταν πανέξυπνη κ καλλιεργημένη-μορφωμένη (αυτό κατάλαβα από τις ΆΠΕΙΡΕΣ ώρες συνομιλιων μας...βλεπε 6,5 χρόνια...)
    - Ο ψυχολόγος που με παρακολουθεί θεωρεί ότι καλύτερο είναι να πάψω τις αναζητήσεις περί αποκάλυψης της ταυτότητας της εν λόγω κοπέλας & ικανοποίησης της περιέργειάς μου.

Page 4 of 14 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. "απιστία" και "απάτη": βρείτε τις κρυμμένες διαφορές
    By mama in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 04-08-2021, 19:17
  2. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 21:01
  3. Replies: 9
    Last Post: 04-11-2016, 18:17
  4. "Ο καλοθελητής" ή "Ο κερατάς μαθαίνει πάντα τελευταίος"
    By xart in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 15-09-2014, 11:57
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 11:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •