Διαδικτυακη "σχεση"??! - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 14 FirstFirst ... 21011121314 LastLast
Results 166 to 180 of 200
  1. #166
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by ScreamAger View Post
    Εάν μιλατε με μια γυναίκα για ένα λογικό χρονικό διάστημα (1-7 ημέρες), και αρνείται να σας συναντήσει λέγοντας:

    1) Ισως κάποια άλλη φορά.
    2) Είναι πολύ νωρις
    3). Κάποιες άλλες ανοησίες.

    Σπαταλάτε το χρόνο σας. Ακόμη και αν απαντα στα μηνυματα σας έγκαιρα, μιλάει για τους βαθύτατους φόβους της και σας στέλνει φωτογραφίες του κουνελιού της, είναι μια χαμένη υποθεση.

    Μια γυναίκα θα έκανε οτιδηποτε για να συναντήσει έναν άνθρωπο που την ενδιαφέρει. Σίγουρα δεν θα σπαταλησει πάρα πολύ χρόνο επειδή ξέρει ότι μπορεί να τον χάσει ή να τον κανει να βαρεθει.
    Αν έστελνε φωτογραφία με τον σκύλο της θα υπήρχε διαφορά;;

    Το περιθώριο που δίνεις είναι λίγο. Κάποιος για να συναντήσει κάποιον άγνωστο θα πρέπει πρώτα να τον "γνωρίσει" και μετά. Τόσα ακούγονται.. Μετανιωσες για τον χρόνο (χρόνους) που σπαταλησες και το πήρες στο άλλο άκρο. Ναι δεν μπορείς να ξέρεις αν ο άλλος είναι όντως ειλικρινής μαζί σου, ναι δεν ξέρεις αν ο άλλος είναι καθαρός απέναντί σου αλλά είναι δική σου απόφαση να αρχίσεις αυτή την "σχέση", να την προχωρήσεις κτλ..
    Είναι όμως λογικό να νιώσεις πράγματα για κάποιον που δεν έζησες στην ουσία; Που σου είναι άγνωστος; Είναι λογικό να τον σκέφτεσαι και να σου λείπει; Αξίζει να προσπαθείς για αυτή την σχέση; Να επιμένεις; Να ρίχνεις τον εγωισμό σου; Τελικά βγαίνεις κερδισμένος από μια τέτοια σχέση; Και αν περάσει λίγος καιρός και δεν μιλάτε θα υπάρχουν ακόμη τα ίδια συναισθήματα (αφού δεν υπάρχουν αναμνήσεις, κάτι τέλος πάντων που να σε κρατάει);

  2. #167
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Αν έστελνε φωτογραφία με τον σκύλο της θα υπήρχε διαφορά;;

    Το περιθώριο που δίνεις είναι λίγο. Κάποιος για να συναντήσει κάποιον άγνωστο θα πρέπει πρώτα να τον "γνωρίσει" και μετά. Τόσα ακούγονται.. Μετανιωσες για τον χρόνο (χρόνους) που σπαταλησες και το πήρες στο άλλο άκρο. Ναι δεν μπορείς να ξέρεις αν ο άλλος είναι όντως ειλικρινής μαζί σου, ναι δεν ξέρεις αν ο άλλος είναι καθαρός απέναντί σου αλλά είναι δική σου απόφαση να αρχίσεις αυτή την "σχέση", να την προχωρήσεις κτλ..
    Είναι όμως λογικό να νιώσεις πράγματα για κάποιον που δεν έζησες στην ουσία; Που σου είναι άγνωστος; Είναι λογικό να τον σκέφτεσαι και να σου λείπει; Αξίζει να προσπαθείς για αυτή την σχέση; Να επιμένεις; Να ρίχνεις τον εγωισμό σου; Τελικά βγαίνεις κερδισμένος από μια τέτοια σχέση; Και αν περάσει λίγος καιρός και δεν μιλάτε θα υπάρχουν ακόμη τα ίδια συναισθήματα (αφού δεν υπάρχουν αναμνήσεις, κάτι τέλος πάντων που να σε κρατάει);
    H απαντηση σε ολα ειναι: οχι

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    To 2019 είναι ένα από τα πιο θλιβερά χρόνια που έπρεπε να υπομείνω σε σχέση με την αγάπη και τις σχέσεις.

    Η καρδια μου εξαντληθηκε. Αυτό ήταν το χτύπημα που τελικά με εριξε στο έδαφος. Δεν μπόρεσα να σηκωθώ.

    Δεν μπορώ να αλλάξω το γεγονός ότι η μοναξιά και το σκοταδι πήραν τον καλύτερο μου εαυτο.

    Όλες οι επιδιώξεις της αγάπης μου ήταν ειλικρινείς και παρόλα αυτά δεν είχαν παρά πόνο. Μπορείτε να αποδώσετε την αποτυχία μου στην κατοχή μιας ακατάλληλης νοοτροπίας. Αλλά δεν με νοιάζει. Έχω κουραστεί από τον εαυτό μου. Ειναι καιρός για μένα να παραδεχτώ το προφανές. Τα πράγματα δεν πρόκειται να τελειώσουν καλά.

  4. #169
    george1520
    Guest
    Άρα ήταν επιλογή σου να κάνεις τέτοια σχέση γιατί δεν μπορείς να έχεις κανονική; καλά κατάλαβα;

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    Δεν γνωριζω τις αιτιες της επιλογης μου. Η αληθεια ειναι οτι τωρα εχω μια κανονικη σχεση κ παει πολυ καλα.

  6. #171
    george1520
    Guest
    Παει όντως καλά; Γιατί μπηκες εδώ; να σχολιάσεις το ίδιο θέμα;

  7. #172
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    οντως παει πολυ καλα.

  8. #173
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by ScreamAger View Post
    οντως παει πολυ καλα.
    Δεν απάντησες όμως στην ερώτηση μου. Αφού πάει καλά αυτή η σχέση.. Η κανονική. Εδώ το κάνεις; γιατί μπηκες στο ίδιο θέμα να σχολιάσεις;

  9. #174
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    Εξακολουθώ, παρολαυτα, να ψαχνω απαντησεις σε αρκετα "γιατι" κ "πως".

  10. #175
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by ScreamAger View Post
    Εξακολουθώ, παρολαυτα, να ψαχνω απαντησεις σε αρκετα "γιατι" κ "πως".
    Αν θες να πάει η σχέση καλά.. Θα πρέπει να σταματήσεις να ασχολησε. Τελείωσε

  11. #176
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    Λες? Η σχεση παει καλα οπως προειπα. Και νιωθω καλα σε αυτη τη σχεση. Υπαρχει κατανοηση κ εγγυτητα. Ειναι κανονικη σχεση. Το μυαλο ομως καποιες φορες βασανιζεται απο σκεψεις περι της μη κανονικης...

  12. #177
    george1520
    Guest
    Αστην πίσω την μη κανονική σχέση.. Όπως την αποκαλείς. Όποιος μας θέλει στην ζωή του κάνει ότι μπορεί για να μας κρατήσει πριν να είναι αργά.

  13. #178
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    Σ ευχαριστω. Καλη χρονια να εχεις.

  14. #179
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by ScreamAger View Post
    Σ ευχαριστω. Καλη χρονια να εχεις.
    Καλή Χρονιά με υγεία!!

  15. #180
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    σας ευχαριστω για το χρονο σας κ τις απαντησεις σας.

Page 12 of 14 FirstFirst ... 21011121314 LastLast

Similar Threads

  1. "απιστία" και "απάτη": βρείτε τις κρυμμένες διαφορές
    By mama in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 04-08-2021, 19:17
  2. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 21:01
  3. Replies: 9
    Last Post: 04-11-2016, 18:17
  4. "Ο καλοθελητής" ή "Ο κερατάς μαθαίνει πάντα τελευταίος"
    By xart in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 15-09-2014, 11:57
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 11:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •