Σχέση με παντρεμένη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    13

    Σχέση με παντρεμένη

    Καλησπέρα σας. Είμαι νέος εδώ. Έκανα εγγραφή καθώς χρειάζομαι την γνώμη σας για ένα θέμα που με κάνει να νιώθω πολύ άσχημα ψυχολογικά. Πριν κάποιους μήνες εντελώς τυχαία έτυχε να γνωρίσω μια παντρεμένη όμορφη γυναίκα με την οποία δυστυχώς οδήγησε στο να την ερωτευτώ και να με ερωτευτεί με τα πολλά. Ζούμε σε διαφορετικές πόλεις αλλά βλεπομαστε κάθε φορά που υπάρχει ευκαιρία. Γνωρίζω ότι έχω κάνει ένα πολύ μεγάλο λάθος με το να μπω σε αυτήν την σχέση. Ξέρω ότι θα έπρεπε να την αφήσω διότι είναι παντρεμένη και έχει και παιδιά. Ωστόσο την αγαπάω πλεον πολύ και είμαι πάρα πολύ ερωτευμένος μαζί της και μου φαίνεται τόσο αδύνατο να την αφήσω. Το να χωρίσει από τον άντρα της είναι ένα κομμάτι το οποίο δεν γίνεται διότι έχουν παιδιά και θα ήταν κακο να χωρίσουν οι γονείς τους. Ωστόσο το χειρότερο μου εμένα είναι ότι ξέρω ότι μοιράζομαι αυτήν την γυναίκα.. και ο λόγος που έκανα εγγραφή σε αυτό το φόρουμ είναι για να σας ρωτήσω το εξής.

    Η γυναίκα αυτή έχει άντρα . Και κανει σεξ και με τον άντρα της. Αυτό το κομμάτι εμένα με σκοτώνει. Είναι κάτι που με ενοχλεί παρά πολύ και που δεν μπορώ να διαχειριστώ. Κάθε φορά που σκέφτομαι ότι την αγγίζει εκείνος ο άντρας με κάνει να νιώθω ψυχολογικά απαίσια.

    Υπάρχει κάποιος τρόπος να διαχειριστω κάτι τέτοιο;

    Ξέρω θα πείτε. Ας προσέχες.. ήξερες που έμπλεκες... Η και ακόμα θα με βρείτε θρασύ. Όμως ειλικρινά δεν ειχα σκοπό να μπλέξω σε κάτι τέτοιο και το θεωρώ άτιμο. Το θέμα είναι όμως ότι μερικά πράγματα δεν τα υπολογίζεις και τυχαίνουν πριν καν το καταλάβεις. Αν ήξερα που θα οδηγήσει όλο αυτό δεν θα είχα μπλέξει ποτέ μαζί της όμως τώρα θεωρώ τοσο δύσκολο να την αφήσω γιατί νιώθω πολλά για εκείνην.

    Τι μου προτείνετε να κάνω για το προβληματισμό μου ; Σας ευχαριστώ

  2. #2
    Φιλαρακο οπως εχω γραψει κ σε αλλη περιπτωση εδω στο φορουμ...εδω ειμαστε να βοηθησουμε ο ενας τον αλλον...κ οχι να κατακρινουμε!
    Αυτοκριτικη κανει ο καθενας για παρτη του!
    Σαν τριτος απεξω να σου πω οτι καλω το εζησες αλλα κοφτο μια κ εξω!
    Να το θυμασαι ως εμπειρια κ καλα αν θεωρειται εμπειρια να πας με παντρεμενη αλλα τελος παντων...η οπως εσυ θες να το θυμασαι...αλλα κοφτο χτες κιολας!
    Εκτος του οτι κανεις κακο στον ευατον σου κ γνωριζεις δεν εχετε προοπτικη...κανεις κακο στο ζευγαρι(δεν μας νοιαζει τι αυτη κανει...μας νοιαζει τι κανουμε εμεις) κ το βασικοτερο ολων κανεις κακο στα παιδια που αθελα κ εν αγνοια τους ζουν σε ενα αρρωστημενο οικογενειακο περιβαλλον!
    Για μενα η συζυγος που απαταει...ειναι μια του δρομου...κ ο συζυγος που απαταει για μενα ειναι ξεφτιλας!
    Δεν σ αρεσει η υπαρχουσα κατασταση του γαμου...παρε τα παιδια σου κ την αξιοπρεπεια σου κ φυγε ως κυρια/ος!
    Βγες εξω στην πολη σου κ παρε αερα κ με τον καιρο θα βρεις κοπελα ελευθερη κ σωστη να σε καλυψει σε συναισθηματικο κ σωματικο επιπεδο!
    Το τελος σε καταστασεις σαν κ τη δικη σου ποτε δεν ειναι ευχαριστο!αντιθετως σε τρωει αργα αργα σαν μια χρονια παθηση!
    Το πες κ μονος σου γνωριζεις το λαθος σου,καιρος λοιπον να πραξεις το σωστο!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by Leukos_lotos View Post
    Φιλαρακο οπως εχω γραψει κ σε αλλη περιπτωση εδω στο φορουμ...εδω ειμαστε να βοηθησουμε ο ενας τον αλλον...κ οχι να κατακρινουμε!
    Αυτοκριτικη κανει ο καθενας για παρτη του!
    Σαν τριτος απεξω να σου πω οτι καλω το εζησες αλλα κοφτο μια κ εξω!
    Να το θυμασαι ως εμπειρια κ καλα αν θεωρειται εμπειρια να πας με παντρεμενη αλλα τελος παντων...η οπως εσυ θες να το θυμασαι...αλλα κοφτο χτες κιολας!
    Εκτος του οτι κανεις κακο στον ευατον σου κ γνωριζεις δεν εχετε προοπτικη...κανεις κακο στο ζευγαρι(δεν μας νοιαζει τι αυτη κανει...μας νοιαζει τι κανουμε εμεις) κ το βασικοτερο ολων κανεις κακο στα παιδια που αθελα κ εν αγνοια τους ζουν σε ενα αρρωστημενο οικογενειακο περιβαλλον!
    Για μενα η συζυγος που απαταει...ειναι μια του δρομου...κ ο συζυγος που απαταει για μενα ειναι ξεφτιλας!
    Δεν σ αρεσει η υπαρχουσα κατασταση του γαμου...παρε τα παιδια σου κ την αξιοπρεπεια σου κ φυγε ως κυρια/ος!
    Βγες εξω στην πολη σου κ παρε αερα κ με τον καιρο θα βρεις κοπελα ελευθερη κ σωστη να σε καλυψει σε συναισθηματικο κ σωματικο επιπεδο!
    Το τελος σε καταστασεις σαν κ τη δικη σου ποτε δεν ειναι ευχαριστο!αντιθετως σε τρωει αργα αργα σαν μια χρονια παθηση!
    Το πες κ μονος σου γνωριζεις το λαθος σου,καιρος λοιπον να πραξεις το σωστο!
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δυστυχώς προσπάθησα πολλές φορές να το κόψω μαζί της αλλά δεν τα κατάφερα. Ούτε εγώ ούτε εκείνη. Έχω νιώσει πολλά για αυτήν την γυναίκα και μοιάζει σήμερα ακατόρθωτο να την αφήσω. Δυστυχώς έχω σκοπό να μείνω και όπου πάει. Απλά προσπαθώ να διαχειριστώ το κομμάτι ότι την μοιράζομαι.

  4. #4
    Το μονο που μπορει να σου προσφερει αυτη η γυναικα ειναι το κρεββατι...τιποτε παραπανω κ αν καποια στιγμη το μαθει ο αντρας θα γινουν περιπλοκα τα πραγματα!
    Θα εχεις τυψεις για οσα κανεις....αργοτερα κ τα παδια της δεν σου φταινε σε τιποτα!
    Δε θες να εισαι αυτος ο καποιος που χωρισε τους γονεις τους...
    Εφοσον θελεις να συνεχισεις ειναι δικη σου επιλογη οπως κ οι συνεπειες αυτων...
    Να θυμασαι παντα 2 πραγματα λοιπον:
    1.σε αυτη την κατασταση το πανω χερι εχει αυτη κ οχι εσυ...σε χρησιμοποιει εννοω...
    2.βαζε τουλαχιστον προφυλακτικο γιατι ποτε δεν θα ηθελες μια ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη αλλα επισης να φορτωθεις για δικο σου,το παιδι του συζυγου...
    Λογια καλοπροαιρετα απο μενα!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Φίλε μου τι σου προσφέρει αυτή η σχέση; Μιλάμε μόνο για σεξ; Ή υπάρχει κάτι παραπάνω και από τους δύο; Εσύ πως το βλέπεις; Τι δίνεις και τι παίρνεις και αντίστοιχα τι δίνει και τι παίρνει εκείνη από σένα; Αυτά πρέπει να είναι ξεκάθαρα.

    Τώρα, για το ότι τη μοιράζεσαι, έχω τη γνώμη πως αυτό είναι καθαρά στο μυαλό σου. Άλλωστε και τη γυναίκα που θα παντρευτείς μια μέρα, θα την έχεις μοιραστεί. Δε νομίζω πως θα είσαι ο μοναδικός άντρας στη ζωή της. Είναι καθαρά στο ότι σκέφτεσαι πως το κάνει αυτό και με κάποιον άλλο. Δηλαδή αν σκεφτείς μια παρελθοντική πράξη τι διαφορά έχει; Οι άνθρωποι δεν είναι κτηματά μας.

    Ζήσε το όσο μπορείς αλλά μην περιμένεις τίποτα παραπάνω. Αν σε καλύπτει στο σεξ και υπάρχει επικοινωνία μεταξύ σας έχει καλώς. Αν πάλι μιλάμε ότι βρισκόσαστε απλά για να το κάνετε και από κει και πέρα δεν υπάρχει κάτι άλλο, αυτό νομίζω πως μπορείς να το βρεις και αλλού.

    Άλλωστε μπορεί ο άντρας της να την αγγίζει... αλλά προφανώς για να το κάνει μαζί σου κάτι παραπάνω θα έχεις...

    Οπότε μην κολλάς σε τέτοιες σκέψεις... απλά μόνο ότι κάνεις να το κάνεις έχοντας επίγνωση της κατάστασης...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by Leukos_lotos View Post
    Το μονο που μπορει να σου προσφερει αυτη η γυναικα ειναι το κρεββατι...τιποτε παραπανω κ αν καποια στιγμη το μαθει ο αντρας θα γινουν περιπλοκα τα πραγματα!
    Θα εχεις τυψεις για οσα κανεις....αργοτερα κ τα παδια της δεν σου φταινε σε τιποτα!
    Δε θες να εισαι αυτος ο καποιος που χωρισε τους γονεις τους...
    Εφοσον θελεις να συνεχισεις ειναι δικη σου επιλογη οπως κ οι συνεπειες αυτων...
    Να θυμασαι παντα 2 πραγματα λοιπον:
    1.σε αυτη την κατασταση το πανω χερι εχει αυτη κ οχι εσυ...σε χρησιμοποιει εννοω...
    2.βαζε τουλαχιστον προφυλακτικο γιατι ποτε δεν θα ηθελες μια ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη αλλα επισης να φορτωθεις για δικο σου,το παιδι του συζυγου...
    Λογια καλοπροαιρετα απο μενα!
    Είναι όπως τα λες ακριβώς. Αλλά δυστυχώς την έχω πάθει την ζημιά μου. Είμαι αρκετά προσεκτικός πάντως.

    Quote Originally Posted by believeInYourself View Post
    Φίλε μου τι σου προσφέρει αυτή η σχέση; Μιλάμε μόνο για σεξ; Ή υπάρχει κάτι παραπάνω και από τους δύο; Εσύ πως το βλέπεις; Τι δίνεις και τι παίρνεις και αντίστοιχα τι δίνει και τι παίρνει εκείνη από σένα; Αυτά πρέπει να είναι ξεκάθαρα.

    Τώρα, για το ότι τη μοιράζεσαι, έχω τη γνώμη πως αυτό είναι καθαρά στο μυαλό σου. Άλλωστε και τη γυναίκα που θα παντρευτείς μια μέρα, θα την έχεις μοιραστεί. Δε νομίζω πως θα είσαι ο μοναδικός άντρας στη ζωή της. Είναι καθαρά στο ότι σκέφτεσαι πως το κάνει αυτό και με κάποιον άλλο. Δηλαδή αν σκεφτείς μια παρελθοντική πράξη τι διαφορά έχει; Οι άνθρωποι δεν είναι κτηματά μας.

    Ζήσε το όσο μπορείς αλλά μην περιμένεις τίποτα παραπάνω. Αν σε καλύπτει στο σεξ και υπάρχει επικοινωνία μεταξύ σας έχει καλώς. Αν πάλι μιλάμε ότι βρισκόσαστε απλά για να το κάνετε και από κει και πέρα δεν υπάρχει κάτι άλλο, αυτό νομίζω πως μπορείς να το βρεις και αλλού.

    Άλλωστε μπορεί ο άντρας της να την αγγίζει... αλλά προφανώς για να το κάνει μαζί σου κάτι παραπάνω θα έχεις...

    Οπότε μην κολλάς σε τέτοιες σκέψεις... απλά μόνο ότι κάνεις να το κάνεις έχοντας επίγνωση της κατάστασης...

    Γενικώς και οι δυο μας έχουμε νιώσει πολύ έντονα συναισθήματα αλλά τον τελευταίο καιρό λόγο κάποιων καταστάσεων όπως του ότι μας είδαν μαζί φίλοι του άντρα της την έχει κάνει πολύ επιφυλακτική.

    Για το κομμάτι του σεξ έχεις απόλυτο δίκιο. Έτσι προσπάθω να το δω και εγώ. Δυστυχώς πέφτω συνεχώς στη ίδια παγίδα. Δεν ξέρουμε και οι δύο που θα πάει η κατάσταση μας και για την ώρα το έχουμε αφήσει στο φλου. Θέλουμε να τι ζήσουμε .. να είμαστε "μαζί" και όπου πάει. Όπως βγει. Ότι είναι να γίνει θα γίνει δηλαδή .

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Πόσο χρονών είστε;

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by believeInYourself View Post
    Πόσο χρονών είστε;
    Εγώ 31 εκείνη στα 36

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Quote Originally Posted by OpThor View Post
    Εγώ 31 εκείνη στα 36
    Μήπως να αρχίσεις να ψαχνεσαι για τίποτα πιο σοβαρό με καμιά ελεύθερη κοπέλα;

  10. #10
    Quote Originally Posted by Leukos_lotos View Post
    Το μονο που μπορει να σου προσφερει αυτη η γυναικα ειναι το κρεββατι...τιποτε παραπανω κ αν καποια στιγμη το μαθει ο αντρας θα γινουν περιπλοκα τα πραγματα!
    Θα εχεις τυψεις για οσα κανεις....αργοτερα κ τα παδια της δεν σου φταινε σε τιποτα!
    Δε θες να εισαι αυτος ο καποιος που χωρισε τους γονεις τους...
    Εφοσον θελεις να συνεχισεις ειναι δικη σου επιλογη οπως κ οι συνεπειες αυτων...
    Να θυμασαι παντα 2 πραγματα λοιπον:
    1.σε αυτη την κατασταση το πανω χερι εχει αυτη κ οχι εσυ...σε χρησιμοποιει εννοω...
    2.βαζε τουλαχιστον προφυλακτικο γιατι ποτε δεν θα ηθελες μια ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη αλλα επισης να φορτωθεις για δικο σου,το παιδι του συζυγου...
    Λογια καλοπροαιρετα απο μενα!
    Πιο βολικό από όλες τις απόψεις, πάντως, θα ήταν για εκείνην να φορτώσει το παιδί του εραστή στον σύζυγο, εάν προέκυπτε εγκυμοσύνη .

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by believeInYourself View Post
    Μήπως να αρχίσεις να ψαχνεσαι για τίποτα πιο σοβαρό με καμιά ελεύθερη κοπέλα;
    Θα συμβεί και αυτο. Εύχομαι γιατί γενικώς εκνευρίζω τις γυναίκες :)
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Πιο βολικό από όλες τις απόψεις, πάντως, θα ήταν για εκείνην να φορτώσει το παιδί του εραστή στον σύζυγο, εάν προέκυπτε εγκυμοσύνη .
    Έχει σπιράλ. Δεν κινδυνεύουμε ελπίζω

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Αχ είναι που στεναχωρο αυτό που ζεις και ήδη σε πληγώνει. Θα ήθελα να προσπαθήσεις να βρεις μια αλλη κοπέλα. Η ζωή είναι μικρή , μην τη σπαταλάς. Προσπάθησε να βρεις μια ελεύθερη γυναίκα να σου δοθεί ψυχή και σώματι.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by Demi71 View Post
    Αχ είναι που στεναχωρο αυτό που ζεις και ήδη σε πληγώνει. Θα ήθελα να προσπαθήσεις να βρεις μια αλλη κοπέλα. Η ζωή είναι μικρή , μην τη σπαταλάς. Προσπάθησε να βρεις μια ελεύθερη γυναίκα να σου δοθεί ψυχή και σώματι.
    Για την ώρα δεν την εχω βρει την κατάλληλη. Αν βρεθεί κάποια δεν θα πω όχι. Είμαι και αρκετά επιλεκτικός η αλήθεια είναι. Δυστυχώς βρήκα όσα θέλω σε μια γυναίκα σε μια παντρεμένη. Αυτό ειναι το χειρότερο από όλα. Αυτό που ακριβώς έψαχνα ανήκει σε άλλον.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Γιατί είστε όλοι τόσο ηθικολόγοι; Τον πραγματικό έρωτα μπορεί να τον συναντήσεις σε οποιαδήποτε φάση της ζωής σου και στο οποιοδήποτε πρόσωπο. Δε λέω ότι αυτό συμβαίνει σε αυτή την περίπτωση, αλλά σπεύσατε, κυρίως οι άντρες, να μιλήσετε για σύζυγο, παιδιά και υποχρεώσεις. Ξεχνάτε ότι οι περισσότεροι γάμοι γίνονται από ανθρώπους που είναι ανέτοιμοι να μοιραστούν τη ζωή τους με κάποιον άλλο; Τι σημαίνει δηλαδή ότι ο ένας ή και οι δυο είναι παντρεμένοι; Και η Μπέτυ Βαλάση με τον Τίτο Βανδή παντρεμένοι ήταν (με άλλους) όταν συναντήθηκαν, αλλά ο έρωτάς τους έγραψε ιστορία...

  15. #15
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Άλις View Post
    Γιατί είστε όλοι τόσο ηθικολόγοι; Τον πραγματικό έρωτα μπορεί να τον συναντήσεις σε οποιαδήποτε φάση της ζωής σου και στο οποιοδήποτε πρόσωπο. Δε λέω ότι αυτό συμβαίνει σε αυτή την περίπτωση, αλλά σπεύσατε, κυρίως οι άντρες, να μιλήσετε για σύζυγο, παιδιά και υποχρεώσεις. Ξεχνάτε ότι οι περισσότεροι γάμοι γίνονται από ανθρώπους που είναι ανέτοιμοι να μοιραστούν τη ζωή τους με κάποιον άλλο; Τι σημαίνει δηλαδή ότι ο ένας ή και οι δυο είναι παντρεμένοι; Και η Μπέτυ Βαλάση με τον Τίτο Βανδή παντρεμένοι ήταν (με άλλους) όταν συναντήθηκαν, αλλά ο έρωτάς τους έγραψε ιστορία...
    Όσον αφορά την πρώτη πρόταση που γράφεις,ήθελα να επισημάνω κάτι αν μου επιτρέπεις.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ερωτευμένος με μια παντρεμένη
    By Thod0ris in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 28
    Last Post: 18-03-2019, 09:20
  2. Σχέση με παντρεμένη και ζήλεια (δικιά μου)
    By albatros in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 65
    Last Post: 02-05-2015, 08:39
  3. Σχέση με παντρεμένη
    By pantzos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 29-04-2013, 00:44
  4. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 19:34
  5. Σχέση με παντρεμένη . . . .
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 134
    Last Post: 11-06-2010, 01:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •