xanax - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: xanax

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Demi71 View Post
    Μια ψυχίατρος μου εχει πει ότι καταστρέφει τους νευροδιαβιβαστές. Άκη έχεις δοκιμάσει φυτικά αγχολυτικα όπως Βαλεριανα? Κι εγώ παίρνω ζαναξ γιατί δεν αντέχω τα αντικαταθλιπτικά. Παρατηρώ ότι έχω λίγο πιο οξυμένα νεύρα. Κι εγώ 0.25 παίρνω αλλά αραιά. Έχω ένα κουτί των 0.50 από τελος Οκτώβρη και δεν τον έχω τελειώσει ακόμη. Παιρνω όμως και Βαλεριανα , μαγνήσιο και τελευταία και τρυπτοφάνη. Α και ωμέγα τρία . Όχι όλα μαζί .
    γεια σου Demi ναι εχω δοκιμασει βαλεριανα δεν εκανε τιποτα... και ειχα πονοκεφαλο... εχω δοκιμασει τα παντα..... περνω επισης και CBD... οτι και να κανω δεν μπορω να κοψω το xanax......

    προσπάθησα να το μειώσω άντεξα 2μηνες με 0.25 πλέον θέλω 0.5...... καθε μερα......

    δεν αντεχω αλλο.......... αν μπορούσα να γυρίσω το χρόνο πίσω δεν θα έκανα το λάθος να πάρω xanax ξανά..... :(

    νιώθω τόσο περίεργα........ έγινα ένα άτομο χωρίς συναισθήματα...... όλα είναι θολά..... η ώρες/μέρες/μήνες περνάνε χωρίς να το καταλάβω..... δεν μπορώ ούτε να φάω..... παω να φαω και τρεμω εχω τικ τυπου tourette syndrome αυτη η κατασταση ερχεται και φευγει.... δεν ειναι καθημερινο δηλαδη.... αλλα δεν αντεχω...... το xanax βοηθαει ελαχιστα σε αυτο....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    γεια σου Demi ναι εχω δοκιμασει βαλεριανα δεν εκανε τιποτα... και ειχα πονοκεφαλο... εχω δοκιμασει τα παντα..... περνω επισης και CBD... οτι και να κανω δεν μπορω να κοψω το xanax......

    προσπάθησα να το μειώσω άντεξα 2μηνες με 0.25 πλέον θέλω 0.5...... καθε μερα......

    δεν αντεχω αλλο.......... αν μπορούσα να γυρίσω το χρόνο πίσω δεν θα έκανα το λάθος να πάρω xanax ξανά..... :(

    νιώθω τόσο περίεργα........ έγινα ένα άτομο χωρίς συναισθήματα...... όλα είναι θολά..... η ώρες/μέρες/μήνες περνάνε χωρίς να το καταλάβω..... δεν μπορώ ούτε να φάω..... παω να φαω και τρεμω εχω τικ τυπου tourette syndrome αυτη η κατασταση ερχεται και φευγει.... δεν ειναι καθημερινο δηλαδη.... αλλα δεν αντεχω...... το xanax βοηθαει ελαχιστα σε αυτο....
    Άκη και παλι 0,50 δεν ειναι μεγαλη δοσολογια . Προσπαθησε αν μπορεις ομως να μην το αυξησεις κι αλλο. Κι εγω παιρνω ζαναξ οπως σου εγραψα πιο πανω αλλα προσπαθω να το αντικαθιστω και με κανενα ηρεμιστικο βοτανο ή κατι αλλο εναλλακτικο. Cbd ειχα δοκιμάσει κι εγω αλλα μου εφερνε νευρικοτητα και δεν συνεχισα. Ευχομαι να βρεις αυτο που σου ταιριαζει . Κι εγω σε παρόμοια φάση είμαι . Νευρική , μελαγχολική και πολύ κουρασμένη ψυχικά και σωματικά .

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    120
    Quote Originally Posted by GoldenM View Post
    Ρε φίλε,

    Η Demi είναι από τα πιο μετριοπαθή άτομα στο φόρουμ.

    Ποιος ο λόγος για τέτοια επίθεση;

    Και στο κάτω κάτω, μια ερώτηση έκανε. Δεν νομίζω να ζημίωσε κανέναν. Αυτή νομίζω άλλωστε είναι και η δύναμη του φόρουμ. Η πολυφωνία του.

    Ας είμαστε όλοι λίγο πιο καλόβολοι στην γνώμη των άλλων.
    Αυτό το 'Μετριοπαθή άτομα' είναι υποσυνείδητα λίγο προσβλητική λέξη. Ξεκινάει με το πρώτο συνθετικό μετριο- και δίνει παράξενους συνειρμούς. Και η ίδια Η Demy πάω στοίχημα ότι πειράχτηκε πιο πολύ από αυτό παρά από το 'παλιοτσόκαρο..'

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Demi71 View Post
    Άκη και παλι 0,50 δεν ειναι μεγαλη δοσολογια . Προσπαθησε αν μπορεις ομως να μην το αυξησεις κι αλλο. Κι εγω παιρνω ζαναξ οπως σου εγραψα πιο πανω αλλα προσπαθω να το αντικαθιστω και με κανενα ηρεμιστικο βοτανο ή κατι αλλο εναλλακτικο. Cbd ειχα δοκιμάσει κι εγω αλλα μου εφερνε νευρικοτητα και δεν συνεχισα. Ευχομαι να βρεις αυτο που σου ταιριαζει . Κι εγω σε παρόμοια φάση είμαι . Νευρική , μελαγχολική και πολύ κουρασμένη ψυχικά και σωματικά .
    όντως? έφερνε ρε συ νευρικότητα το cbd? το έχω ακούσει από πολλά άτομα... εγώ νιώθω αδυναμία πάντως.. ο κάθε οργανισμός έχει άλλη επίδραση με το cbd τελικά :P

    μήπως έπαιρνες περισσότερο από όσο πρέπει? ξεκινάς με 1 σταγόνα και βλέπεις που σε καλύπτει... εγώ δεν μπορώ να το περνώ όμως με το xanax γιατί μου δημιουργεί μια δύσπνοια... χτες έπαθα μια κρίση σπασμών πολύ άσχημη... μάλλον με πείραξε το μαύρο τσάι δεν ξέρω..

    μαλλον πρεπει να πινω μονο 1-2 καφεδες την ημερα... δεν ξαναπινω 3 -4

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    όντως? έφερνε ρε συ νευρικότητα το cbd? το έχω ακούσει από πολλά άτομα... εγώ νιώθω αδυναμία πάντως.. ο κάθε οργανισμός έχει άλλη επίδραση με το cbd τελικά :P

    μήπως έπαιρνες περισσότερο από όσο πρέπει? ξεκινάς με 1 σταγόνα και βλέπεις που σε καλύπτει... εγώ δεν μπορώ να το περνώ όμως με το xanax γιατί μου δημιουργεί μια δύσπνοια... χτες έπαθα μια κρίση σπασμών πολύ άσχημη... μάλλον με πείραξε το μαύρο τσάι δεν ξέρω..

    μαλλον πρεπει να πινω μονο 1-2 καφεδες την ημερα... δεν ξαναπινω 3 -4
    Από χαμηλά ξεκίνησα αλλά δεν μου ταίριαξε . Ίσως ξαναδοκιμάσω. Όσο για τους καφέδες εγώ τους έχω κόψει . Πίνω έναν στη χάση και στη φέξη. Αν τους περιορίσεις νομίζω θα είναι καλύτερα . Και μακρυά από νεσκαφε.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Ζητησα ζαναξ απο την παθολογο για τις εμβοες και μου ειπε οτι αυξανουν τις εμβοες. wtf? Μετα ειπε θα μου γραψει. Μετα ειπε δε θα μου γραψει γιατι ειμαι πολυ ηρεμος ανθρωπος και με παρεπεμψε σε ψυχιατρο αφου ετσι κι αλλιως εχω ελευθερο χρονο ως ανεργος.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Ζητησα ζαναξ απο την παθολογο για τις εμβοες και μου ειπε οτι αυξανουν τις εμβοες. wtf? Μετα ειπε θα μου γραψει. Μετα ειπε δε θα μου γραψει γιατι ειμαι πολυ ηρεμος ανθρωπος και με παρεπεμψε σε ψυχιατρο αφου ετσι κι αλλιως εχω ελευθερο χρονο ως ανεργος.
    η εμβοες είναι άγνωστης αιτιολογίας; γενικά είναι λιγο περίεργο τώρα να πάρεις Xanax γι'αυτό το λόγο... ίσως βοηθήσει να κοιμάσαι πιο ήρεμα... αυτό που σκέφτομαι τώρα είναι οτι 2 χρόνια που περνώ καθημερινά Xanax έχω παρατηρήσει κάποιες εμβοες χωριά να ειχα κατι πριν... μπορεί απλά να γίνουν η εμβοες πιο έντονες αλλά δεν είναι απαραίτητο να συμβεί σε όλους... το θέμα ειναι ότι είναι κρίμα τώρα να κάνεις εθισμό με Xanax.... εγω παλεύω να το κόψω και δεν μπορώ... στην αρχή όταν άρχισα να το περνώ έκανα κεφάλι. θυμάμαι ήμουν έξω την μερα που πηρα ενα Xanax 0.25... και οταν είχα κάτσει για καφε με την κοπέλα μου ένιωθα μια έντονη μαστουρα ξεκάθαρα ηταν μαστουρα όμως... με ελαφριά αλλοίωση της πραγματικότητας και ειχα κάποιες εμβοες αλλά ημουν σε μια φάση περιέργεια μεταξύ ανχους και ηρεμίας.. γενικά όταν συνέχιζα να το περνώ καθημερινά σταμάτησαν ολα αυτά και πλέον δεν μου φέρνει ουτε καν ύπνο δηλαδή το περνώ με το που ξυπνάω πλέον... και καπάκι πίνω καφε και πάω δουλειά... κάποιες φορές όμως νιοθω οτι χρειάζομαι και αλλο το βράδυ.. γενικά ψαχτο λιγο το θέμα με τής εμβοες υπάρχουν αλλα φάρμακα γι'αυτό το σκοπό μην κάνεις το λάθος και πάρεις ενα τοσο βάρη ηρεμιστικό όπως είναι το Xanax... είναι απο τα πιο εθιστικά απο την πρώτη στιγμή κιόλας... οπότε προσοχή...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Ο ΩΡΛ μου ειπε να παρω για να κοιμαμαι. Ειναι καποιες φορες που με πιανει απελπισια και θελω να πηδηξω απ το μπαλκονι γιατι δε σταματαει ποτε το σφυριγμα. Τις προαλλες βαρεσα μπουνια το κεφαλι μου. Και ειχα παθει μια κριση πανικου που με εκανε να καλεσω το 166 με συνεπειες ασχημες.

    Θα ηθελα να εχω ενα ηρεμιστικο σαν εναλλακτικη επιλογη. Θεραπεια για τις εμβοες δεν υπαρχει.

    Η παθολογος μπορει να με περασε για πρεζονι γιατι μιλαγα πολυ χαμηλοφωνα λογω των ωτασπιδων που φορουσα. Για να καταλαβετε ποσο για τον πουτσο ειναι η ιατρικη. Οι γιατροι συνηθως μου λενε οτι ειμαι αγχωτικος.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    τελικα μονο με 0.25 μια φορα την ημερα ειμαι πολυ καλα...! δουλευει καλητερα απο οτι φαρμακα αλλα εχω δοκιμασει....! και το θετικο ειναι οτι εχω παντα φυσιολογικη πιεση οσους καφεδες και αν πιω... παλια ειχα 17 πιεση χωρις το τπτ..... λογικα ανχος... πλεον μονο ενα θεμα με ζαλαδες εχω εδω και ενα χρονο και αδυναμια στα χερια... δηλάδη για να πιασω ενα κινητο στο χερι μου ειναι μαρτυριο....... δεν μπορω...... νιοθω πολυ εντονο βαρος λες και ειναι 5+ κιλα.... μου λεει ενασ γιατρος απο xanax το επαθες αυτο..... και να γραψουμε λεει καποιο αντιψυχοσικο για αντικατασταση..... ουτε καν τον πληρωσα απλα εφυγα..... απαραδεκτος γιατρος... δηλαδη το αντιψυχοσικο θα μου διωξει την κουραση και θα εχω ενεργεια? εδω μιλαμε οτι νιοθω εντονη κοπωση και να βαλουμε ενα φαρμακο που δεν ειναι καν για την περιπτωση μου? επισης εχω και θυροιδη hashimoto και η δουλεια μου ειναι να ειμαι αρκετες ωρες σε pc και πληκτρολογο συχνα... θα μπορουσε να ειναι συνδρομο καρπαιο σοληνα... και θα ειναι εντελως γελειο να παρω αντιψυχοσικα γιαυτο το λογο....

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Xanax
    By φύλλο στον άνεμο in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 14-07-2017, 16:02
  2. xanax
    By ferro in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 11
    Last Post: 29-06-2016, 15:59
  3. xanax
    By Maraki007 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 13-09-2012, 13:24
  4. xanax
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 02-06-2010, 14:17
  5. xanax
    By positivecreep21 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 27-10-2009, 15:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •